| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Příkrm?

 Celkem 8 názorů.
 Market 
  • 

Příkrm? 

(20.4.2005 19:22:11)
Ahoj všichni!
Chci se zeptat, jestli mám začít přikrmovat, když malé mléko stačí a prospívá? Není hladová no prostě jako celou dobu. Bude jí sedm měsícůů a všude čtu i doktorka říkala, že se musí začít přikrmovat i kdyby jim mlíčko stačilo. Kvůli látkám, které v MM nejsou a už by jí prý chyběly. Tak jaké máte zkušenosti? Kojit dál plně nebo začít přikrmovat??
 Ivana 
  • 

Re: Příkrm? 

(21.4.2005 9:39:27)
I podle WHO by se mělo začít přikrmovat nejpozději v 7. měsíci, zejména kvůli železu atd. Nicméně tady holky psaly, že některé jen kojily do roka...

Nevím, záleží spíše na TObě a na tom, zda dítěti nechybí železo. proč se bráníš příkrmům? Ono stejně trvá min. měsíc dva než si dítě zvykne na lžičku, nové chutě...
 Market 
  • 

Re: Re: Příkrm? 

(21.4.2005 12:58:54)
Příkrmům se nebráním. Jen to nechci zbytečně ukončit, když bych mohla ještě plně kojit. Myslíte, že by jí něco chybělo? Beru vitamíny Gravital a k tomu ještě piji Gravimilk 2x denně. Je to pro mě strašně krásné ji kojit! Takové mazlení. Já vím, že příkrm neznemená definitivní odstavení. Tak nevím. Zayčít teď nebo až po dovolené? To by jí bylo osm - konec osmého měsíce.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Re: Příkrm? 

(21.4.2005 16:14:03)
Market, ale když si přečteš příspěvky dozadu, uvidíš, že kojení se jen tak neukončí. Ono mimčo sní jednu dvě lžičky a stejně dokojíš. TO jestli odstavíš, záleží jen na Tobě, takže klidně začni přikrmovat. Určitě tak měsíc budeš kojit tolik co teď, pak možná vynecháš oběd a zbytek záleží skutečně na TObě.Většinou co tady holky píšou i s příkrmama kojí třeba roční děti i 6x den.

 Líza 


Re: Re: Re: Příkrm? 

(22.4.2005 14:08:28)
Markét, jsou děti, kterým trvá měsíc nebo dva, než snědí víc než mikroskopické množství příkrmu, protože si pomalu zvykají na lžičku. I tak bys začla jedním příkrmem denně, po kterém můžeš klidně ještě dokojit, až za pár týdnů byste dávali druhý...kojit můžeš po libosti i při přikrmování.
 Market 
  • 

Re: Re: Re: Re: Příkrm? 

(25.4.2005 21:56:47)
Tak jsem to teda s tím příkrmem vyzkoušela. Byla to první lžička od Hami-mrkvička. Myslela jsem, že malou upusinkuji. Vůbec to neplivala a pěkně to papala. Čekala jsem, že to bude lítat po celé kuchyni, ale divila jsem se. Pravda je, že si utřela pusinku pak do oka a na vlasy, tak byla celá oranžová. Ale neplivala!
Chci se zeptat, jak mám nučit pít malou z hrníčku se sávičkou? Nikdy nepila z flašky a nikdy neměla nic jiného než MM. Chci ji naučit pít kojeneckou vodu. Tak jak s pitným režimem? Bude mít teď 7měsíců. Hrníček jsem ji již zkoušela dát, ale strká do pusinky všechno ostatní jen né sávičku. ??? Napište..
 Ptáčková 


Re: Re: Re: Re: Re: Příkrm? 

(26.4.2005 15:57:09)
Market, my jsme zhruba v té době dali malému hrneček, on si s ním hrál, ale za čas přišel na to, že z něj teče voda a tak jsem mu co chvíli dávala z něj napít a teď se obslouží sám.

Marto, s tím kojením jsem na tom úplně stejně, prostě si mě prcek svlékne. Někdy stačí mu dát napít vody a je v pohodě, jindy jablko apod. Ale záchvaty měl taky. Teď už je to lepší, dokonce večer usíná bez kojení. Ale taky si zabrečel, tak jsme se mazlili, já oblečená tak, aby to opravdu nemohl sundat a časem se to zlomilo. Chce to vydržet - držím palce.
 Hofiska, Marián 09/03 


Re: Re: Příkrm? 

(22.4.2005 12:12:10)
Market, ukončení kojení s přidáním příkrmu se
opravdu bát nemusíš. Mému roštákovi je skoro
20 měs. a kojím a to normálně jí. Prostě se přijde
pomazlit, napije se a je to. Prostě už to nemá
na jídlo, ale na žízen. Tak že klidně přikrmuj a
pak mu dej napít.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.