| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kolostrum

 Celkem 7 názorů.
 Li. 


Kolostrum 

(20.4.2005 15:28:39)
Ahoj,
mám dotaz - dáváte dětem Kolostrum z lékárny? Máte pocit, že jako doplněk výživy pomáhá? Hledala jsem trošku na netu a všechny přípravky, které jsem s kolostrem našla, jsou až pro děti od 3 let. Víte o nějakém pro 17ti měsíční dítě?
 Fanda 


Re: Kolostrum 

(21.4.2005 13:24:52)
Li, ohledně doplňků stravy:

Doplňkem stravy se rozumí většinou přírodní jednodruhový, nebo vícedruhový výtažek, nebo koncentrát, který svými přírodními účinky pomáhá při řešení konkrétních problémů. Doplňky výživy se používají od pradávna a velmi dobře si je budou pamatovat např. naše babičky (sbírání bylinek, extrahování, fermentace atd.)
Kolem 50-tých let se v ČR vlivem ideologie společnost odklonila od přírodních léčiv a začala "hustá" chemie. Bylo to prostě v duchu hesla "poručíme větru, dešti" :-) ... a trvalo to dlouho, než přírodní přípravky opět našli své čestné místo v našich lékárničkách.

S doplňky stravy je to tak - nemají většinou žádné vedlejší účinky, působí více komplexně, ale podmínkou je dlouhodobější užívání (narozdíl od běžných léčiv). Síla účinku je většinou srovnatelná s klasickými léčivy, někdy dokonce lepší, ale prostě to chvíli trvá. Chemicky extrahované preparáty však také mají své místo (bez některých bychom se neobešli), účinkují mnohem rychleji, jsou cílenější ... ale zase tam máme ty vedlejší účinky (a o mnohých ani nevíme).

Takže, každý, kdo to myslí se zdravím vážně by měl s důvěrou chodit k lékaři, ale zároveň podstatně podporovat léčbu léky i doplňky výživy, a celoživotně užívat právě tyto potravinovými doplňky (vitamíny, anitoxidanty, detoxikátory organismu atd...)

Vemte si třeba naše psí a kočičí mazlíčky. Už od narození jim předkládáme stravu prošpikovanou vitamíny, esenciálními aminokyselinami, biofalvonidy atd. (a že jim to pomáhá - už na srsti je to hned vidět!) ale na sebe vůbec nemyslíme.
Proč, když někde vidíme přírodní tabletky, které by měli zlepšit kvalitu našich vlasů a nehtů, jim nevěříme, ale když to stejné (ale v granulované stravě) dáváme psovi tak vidíme jasný efekt na srsti?
Máme prostě v sobě zabudovanou nedůvěru a měli bychom se jí rozumně zbavit.

My doma celá rodina například pijeme gel z Aloe Vera - jde právě o výborný doplňek výživy ( mrkněte na www.aloeinfo.cz ) a jíme vitamíny a mažeme se krémy z Aloe a bylinek, protože tak by to mělo být. Jak preventivně, tak i jako léčbu. No a když přijde něco vážnějšího, nebo akutního, sáhneme opatrně po lécích (a zvýšíme dávky přírodních léků). Na Aloe Vera ale nedáme dopustit :-)

Takže, pokud najdeš z důvěryhodných zdrojů, že Kolostrum pomáhá a jde o jednodruhový nebo vícedruhový bylinný přípravek, tak neváhej. A vytrvej ! :-)
 Li. 


Re: Re: Kolostrum 

(21.4.2005 17:08:54)
Fando, díky moc za tvoji dlouhou odpověď. Dalo to práci, ji sem naťukat, co? :o) Já bych ale mnohem víc uvítala vaše případné zkušenosti s Kolostrem při posilování imunity atopiků. Máte některá nějaké praktické poznatky?
 majador 


Re: Re: Re: Kolostrum 

(21.4.2005 18:09:36)
Já bych jen chtěla podotknout, že Kolostrum nemá s bylinami nic společného - jedná se o výtažek z mateřského mléka (nejsem odborník, takže někdo erudovaný nebo informovanější podá třeba přesnější definici). Míša
 Li. 


Re: Re: Re: Re: Kolostrum 

(21.4.2005 19:02:01)
Chjó, koukám, že tu probíhá diskuze o potravinových doplňcích, o tom, co je kolostrum... ale praktické zkušenosti s tím asi žádná nemáte. Nedá se nic dělat, budu muset vyzkoušt jako první :o(.
P.S. Kolostrum je sekret mléčné žlázy, který je určen k ochraně novorozenců všech savců, včetně lidí, v prvních 24 až 48 hodinách života. Z tohoto důvodu je jedinečným zdrojem mnoha komponent obranných imunitních mechanismů, růstových faktorů a dalších protizánětlivých složek, jako jsou komplement, lyzozym a nespecifické opsonizační faktory.
 majador 


Re: Re: Re: Re: Re: Kolostrum 

(21.4.2005 20:40:07)
Já jsem to jeden čas dávala synům, ale to jim bylo už dobrých 5-6 let, takže na tuhle věkovou kategorii se tvoje otázka nevztahovala :-)) (bylo mi doporučeno známou, které se to u dětí osvědčilo). Míša
 Li. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolostrum 

(22.4.2005 8:45:41)
Milado sorry. Na téhle diskuzi jsi to nepsala (nebo jsem to přehlédla a pak se omlouvám). Mně kolostrum doporučila kamarádka a tak trochu váhám. Hlavně nemůžu na netu sehnat žádný preparát pro děti mladší 3 let. Takže asi ještě počkáme.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.