| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Předporodní vyšetření

 Celkem 11 názorů.
 Pavlína, Ondra 4 /2 měsíce 
  • 

Předporodní vyšetření 

(14.4.2001 16:25:31)
Když tak vzpomínám na svůj porod, dalo se to všechno vydržet. Jenom mi nedá pokoj vzpomínka na vyšetřování od asistentek a pana doktora. Bylo to hrozné. Ačkoliv jsem měla bolestivé stahy nečekala jsem, že snad mnohem více bude bolet vaginální vyšetření. Byl to šok a bolest taková, že jsem křičela (ačkoliv stahy jsem překonávala jen hlubokým dýcháním). Když jsem se o tom bavila s kamarádkou, jen mi potvrdila moji zkušenost. Nebojím se dalšího porodu, bojím se vyšetření. Mám nyní problémy i u gynekologa. Jsem sama, nebo jste to také některá zažila?
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Předporodní vyšetření 

(14.4.2001 19:28:34)
Nejsi, nešikovné, hrubé a bolestivé vyšetřování během porodu (lékařem i asistentkami) jsem taky zažila, hlavně při prvním porodu. Zajímavé mi přišlo, že méně bolestivé bylo vyšetřování od asistentky, i když i ona se na mně zaučovala, jak se mi svěřila..
Zdraví Magda
 Darja, půlroční dcera 
  • 

Re: Re: Předporodní vyšetření 

(15.4.2001 9:59:37)
Přidávám se k vám, i já byla v šoku, jak bolestivé vyginální vyšetření bylo. Vůbec jsem to nečekala a myslím, že podobně je na tom většina prvorodiček. I když jsem nakonec rodila císařem, vaginální vyšetření v šestinedělí mě taky bolelo. Možná se už nedokážu tak uvolnit, protože automaticky očekávám bolest. Bylo to strašné, protože tím, že dítě nesestupovalo, mě vyšetřovali velmi dlouho vždy ve stavu kontrakce a bylo mi taky do breku. Nahmatávali, jak naléhá (lépe řečeno nenaléhá hlavička apod.) Vždycky, když uplynula další hodina, manžel šel na chodbu a já volala všechny svaté. Bylo to opravdu velmi nepříjemné. Navíc po mě ještě chtěli, abych tělem tlačila proti lékařově ruce. To se asi zbláznili. Ne, že by byli necitliví, ale prý to jinak nešlo. Jinak byli lékaři velmi milí a soucitní s mým stavem.
 Jitka 25 let, Jana 5 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(17.4.2001 7:59:29)
V dnešní době obrovských možností ultrazvuku je bolestivé vaginální přežitkem, které dokládá zvrácenost našeho zdravotnictví a zejména přístupu některých gynekologů (i porodníků). Bohužel nezbývá, než proti vyšetření prováděnému takovým způsobem protestovat a nenechat si ho líbit. Sama mám podobnou zkušenost, jde o to nenechat se vyvést z rovnováhy poznámkami o hysterkách, které ohrožují své dítě a pod. Když půjde do tuhého, sestře nezbyde, než přivézt stoleček s ultrazvukem z jiné místnosti (a v tom je jádro problému). Vcelku jsem odolávala, když vyšetření začalo být bolestivé, prostě jsem řekla dejte tu ruku ven, v jednom případě jsem ji doktorovi prostě vytáhla. Pak už jsem měla pokoj po celé asi čtyři hodiny zbývající do porodu mé holčičky. Nevím zda-li to udělali úmyslně, ale po porodu placenty, když zrovna manžel odešel na toaletu, mi znovu přiložili mé dítě na břicho a bez upozornění mě začli vyšetřovat nástroji, které velikostí i tvarem připomínaly zednické lžíce. Bolestivost takového vyšetření byla horší, než samotný porod. Nemohla jsem se bránit, když jsem nechtěla aby mi Janička spadla na zem. Teprve s příchodem manžela toto mučení přestalo, když mi potom doktorka (byla velmi mladá) sdělila, že vyšetření mi provedla, protože ještě nikdy neviděla dělohu s rozevřeným hrdlem. Kdybych mohla, tak bych jí dala alespoň pár facek. To vše bylo v Praze u Apolináře.
Jitka.
 Darja, půlroční dcera 
  • 

Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(17.4.2001 14:14:47)
Teda Jitko, to o čem tady mluvíš mě vážně znechucuje. Speciálně to, jak tě vyšetřobali po porodu. Jen mi pořád přijde neuvěřitelný, že někteří lékaři berou své pacientky jako pokusné králíky. Nevím, jestli bych protestovala proti předporodnímu vyšetření. Mé dítě nesestupovalo, já se neotevírala a děloha i když jsem měla kontrakce netlačila dítě ven (tzv. distokie dělohy, neboli chaoticky směrující kontrakce dělohy). Prý se postup porodu v takovém případě jinak než pohmatem zjistit nedá. Ani ultrazvukem. Naštěstí jsem nezažila po porodu to, co ty. Člověk by si ještě málem řekl, že to třeba bylo nutný, ale jak ti to ta doktorka zdůvodnila, to bych jí snad dala facku později. Přeju ti, ať podruhé nic takového nezažíváš.
 Jarka dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(17.4.2001 18:03:36)
Ahoj Darjo, trefila jsi to přesně - pokusní králíci. já jsem obě děti rodila ještě za "totáče", u porodu byla přítomna pouze jedna zkušená porodní asistentka a druhá mladičká, která se to teprve učila. Každé vyšetření jsem tedy absolvovala nadvakrát. Vždycky mne napřed vyšetřila ta starší a se slovy: a teď ty, šáhni si tam, a řekni mi, co jsi nahmatala, uvolnila místo té mladší. Byla to hrůza, ale tenkrát neexistovalo něco jako otec u porodu, abych tam měla někoho jako oporu. Nechala jsem si to líbit, protože jsem měla prostě strach se ozvat. Dneska bych něco takového kategoricky odmítla. To, že doktor morduje maminu těsně po porodu jenom proto, že ho něco zajímá, mi přijde jako dost nářez.
 Lenka 35. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(18.4.2001 22:23:49)
Ahoj Jitko,
vůbec se nedivím, že si stěžuješ na Apolináře a jejich "doktory".
Oni tam totiž žádní nejsou, hovada je slabé slovo. Já jsem tam byla asi před měsícem s krvácením v těhotenství. Při přijetí tam nebyl žádný doktor, uráčil se přijít s otráveným ksichtem asi za hodinu.
Sestry vůbec nevěděly jak funguje monitor, pak mi řekly "hele vona žádný ozvy nemá, jestli to už nepotratila". Slzy mi stékaly po tváři a já jsem jen čekala jak všechno dopadne. Po hodině přišel doktor, řekl mi ať si vylezu na kozu, mezitím si zase odskočil, nejspíš na cigaretu a ještě k tomu z něj byl patřičně cítit chlast. Bylo mi fakt blbě. Vyšetření strašně bolelo a ve finále se tam pomalu začli všichni hádat, které zkumavky se mají použít na odběry.
Moje miminko je zdravé jen díky tomu, že jsem po tomto vyšetření prostě z nemocnice s mužem utekla do jiné. Myslím, že kdybych to neudělala, tak už bylo pozdě.
Apolináři se všichni vyhněte, pokud je pro Vás přednější zdraví
Vaše i dítěte.
Lenka
 Linda, Sara 3 měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(20.4.2001 21:44:56)
Ahoj Lenko,
dovol mi krátkou poznámku k tvému příspěvku. Nemyslím si že by byl problém v celém Apolináři, ale opět v přístupu některých zdravotníků a ten je všude. Já mam opačnou zkušenost. Pouze problém - krvácení a délka těhotenství se shodují. Bylo to loni v září, během zasedání MMf, nedůležitější den - úterý. Ten den jak si všichni pamatují fungovalo vše na 1/2. Mě přijali skvěle, kmitali kolem mě jak na drátě, MUDr. Chlebeček udělal potřebná vyšetření a mě pak ani na vteřinu nenapadlo váhat, kde budu rodit. Dokonce mi nabídli, že si mě nechají pro jistotu v péči až do konce těhotenství. Nakonec to vše dobře dopadlo a já jsem moc ráda, že jsem se za celou tu dobu v nich nezklamala a pomohli mi když jsem to opravdu potřebovala. Ale jak říkam, je to v lidech.
Přeji ti krásný zbytek těhotenství, klidný porod a hlavně už žádné negativní zkušenosti - kdekoliv.
Linda
 Dora, t.č. potřetí těhotná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(12.5.2001 14:46:06)
Lenko, tak nevím jestli náhodou neexistují dvě porodnice, kterým se říká "Apolinář". S tímtéž problémem jako ty jsem totiž v této porodnici byla právě před deseti dny (vaginální krvácení v 32. týdnu těhotenství). Porodní asistentka byla milá, snažila se mně uklidnit, ne však chlácholit. S přístroji zacházela bezvadně, doktor přišel hned po natočení monitoru, tak jak mi to slíbila. Opatrně mně vyšetřil, sdělil výsledek a vyslechl mé obavy. Vzal mně na ultrazvuk a po vyslovení svého mínění mi dal na výběr, zda chci zůstat přes noc u nich, nebo odjet domů, a přijít ráno na kontrolu. Přišel se ještě podívat jeho nadřízený (resp. starší doktor, pouze zkontroloval závěry ml. kolegy a odešel).
Nechci se nikoho zastávat, sama mám s lékaři velmi zlé zkušenosti, ale také si říkám, jestli to do určité míry není věc komunikace, jestli se nám do toho příliš nepletou naše očekávání a taky to, jak jsme zvyklé události interpretovat.
Možná že jsi opravdu narazila na "neuvěřitelnou" shodu náhod, a v tom případě ses zachovala tak, jak by to měli udělat všichni...prostě jít jinam. Doufám, že teď už je s tebou a s tvým dítkem vše OK.
 Mirka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(24.5.2001 16:27:43)
Tak nevím - v porodnici mi to připadalo dost problémové a bolestivé a zezačátku jsem byla ráda, že doktor má nějakou oslavu a nešahá do mě. Jenže dneska bych podstoupila i padesát vyšetření po sobě, než abych si zopakovala ten šok, když mi řekli, že moje dítě nedýchá. Následky odbytých předporodních vyšetření si můj syn ponese celý život a ujišťuju Vás, že proti životu s emočně labilním dítětem, ketré nemůže být ani chvíli samo, je nějaké to "prošáhnutí" procházka růžovým sadem. (Mimochodem jsem byla po porodu v takovém stavu, že původně nikdo nevěřil, že porod přežiju.)
 Marcela s Vandou 11 m. 
  • 

Re: Re: Re: Předporodní vyšetření 

(17.4.2001 8:43:04)
Darjo, přožila jsem si to samé jak jsi to popisovala ty. Předporodní vyšetření nebolela vůbec. Při porodu prý byla nutná vyšetření při kontrakcích (miminko se neotáčelo a nepostupovalo). Bylo to bolestivé, nepříjemné a já si strašně přála ať to skončí. Ale prý to bylo potřeba.
Tady se píše o kousek níž že tato vyšetření nutná nejsou. Ale pokud nejste lékař, při porodu už nemáte sílu a ani mozek na přemýšlení, těžko se budete dohadovat s lékaři že si to nepřejete. Možných komplikací při porodu je asi nespočet a reakcí na ně také. A pokud sama vidíte, že něco není v pořádku, asi budete spoléhat na lékaře, že ví co dělá. Protože jediné co můžete dělat vy, je tlačit.
Já sama jsem se prostě snažila každou kontrakcí miminku ven pomáhat, soustředit se a říkala si že každou kontrakcí jsem blíž onomu kýženému konci.
A pevně věřím že u druhého miminka tyhle problémy mít nebudu.

Chce to optimismus :)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.