| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

spaní na boku nebo na zádech?

 Celkem 5 názorů.
 Markéta, syn Jakub 2,5 měsíce 
  • 

spaní na boku nebo na zádech? 

(14.4.2001 15:08:45)
Jelikož jsem měla v porodnici problémy sama se sebou i se synem který měl silnou žloutenku hustily mi všechny sestřičky, že má synek ležet na pravém boku. Tak jsem ho pečlivě pokládala na pravý bok občas i na levý když nebyl po jídle aby neměl "placatou" hlavičku.Nyní mě paní doktorka poslala na vyšetření se synem na neurologii protože mu padá pravý koutek dolů. Jak mi tm bylo sděleno je to pouze dětský syndrom a pokud tím trpí vaše dítko ani tam nechodtě neboť mi neuroložka objevila něco jiné. Prý je stočený na pravý bok /není divu když to do mě všude hustily/ a musí chodit na rehabilitace. Začali jsme cvičit Vojtovu metodu tak uvidíme za dva měsíce jdeme na kontrolu.Rehabilitační sestra mi sdělila, že mají již od narození kojenci spinkat na zádech tak nevím co je pravda. Nesetkal se někdo s něčím podobným.
Zdraví Markéta a předem díky.
 Helča s Májou 
  • 

Re: spaní na boku nebo na zádech? 

(15.4.2001 18:19:00)
Naše malá také spala často na boku, ale na levém a je fakt, že se celá od pasu dolů točí doleva. Chodíme na rehab. a cvičíme Vojtu. Je nám skoro 9 měsíců. Malá takhle chtěla spát sama, protože nalevo od ní máme postele a chtěla na nás vidět. Pomalu se to zlepšuje a dodnes mi vlastně nikdo přesně neřekl, proč se točí na tu levou stranu. Tak tohle mě tedy skutečně nenapadlo, ale možné to je. Neuro vyšetření bylo v pořádku, porod taky...nevím. Budu ráda, když se ještě ozvete. Helča
 Markéta s Jakubem 
  • 

Re: Re: spaní na boku nebo na zádech? 

(15.4.2001 21:20:01)
Ahoj Helčo,
chtěla jsem se zeptat jak si se dostala na neuro, jestli to bylo na základě dět.lékaře a nebo si o to požádala sama. Taky bych se chtěla zeptat jak dlouho již chodíte na rehabilitace a kolik máte civků.Já začala chodit s malým minulý týden ve středu a příští úterý jdeme znovu. Zatím máme pouze jeden cvik.Doufám, že to brzy bude O.K.
Zdraví Markéta s Kubíkem
 Helča s Magdalenkou 
  • 

Re: Re: Re: spaní na boku nebo na zádech? 

(16.4.2001 10:00:59)
Ahoj Markéto, chodíme na rehábku od 12.3. a právě zítra jdeme na 4. kontrolu. Máme tři cviky. Jeden na boku, další na zádech se stlačováním bodu na žebrech a poslední na rehab. míči, který jsme proto koupili- průměr 65cm. ( Mimochodem nejlépe vyjde v MAKRU)
Cvičíme při každém přebalování, tedy snažím se o to. Zlepšilo se postavení těžiště při lehu na bříšku a rotace dolních končetin se také pomalu upravuje. Na neuro nás poslali z rehabilitace, kam jsem ale šla z vlastní vůle, protože mi malá připadala pozadu...Naší doktorce jsme připadali normální a když malou viděli na rehab. řekli, že to radši nebudou komentovat a že je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Prostě síla.
Ahoj a zítra po rehab. napíšu co nového. Pokud chceš napsat soukromě - mail je v záhlaví příspěvku.
Helča
 Katka 
  • 

Re: spaní na boku nebo na zádech? 

(17.4.2001 16:18:05)
Podľa najnovších štúdií by dieťatko malo spať na chrbte - už aj z dôvodu, že sa tým znižuje riziko syndrómu náhleho umrtia novorodencov a kojencov (SIDS). Mimochodom okrem polohy na bruchu sú ďalšími rizikovými faktormi napr. fajčenie v miestnosti, kde sa nachádza dieťatko alebo nesprávna izbová teplota (mala by byť okolo 16-20°C).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.