| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou...

 Celkem 14 názorů.
 luciiie 


Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(17.4.2005 23:17:17)
Ahoj, jsem ve 4 měsíci těhotenství a nevím co budu dál dělat se školou...S přítelem spolu žijeme a oba se (i když poněkud brzy a neočekávaně) těšíme na budoucího člena rodiny. Vím že je to brzy, ale nikdo z nás si to nevybírá a já mám štěstí, že mi rodina bude pomáhat a že to malý bude mít tátu. Ale nevím, co dál se školou....Jsem na střední škole a chtěla bych se Vás zeptat, jestli jde zažádat o nějaký náhradní program, nebo tak něco. Vím že jde dělat dálkové studium, ale jestli by šel nějaký náhradní program, tak mi prosím napište jak by mohl probíhat. Předem moc děkuji za každou radu, kterou mi poskytnete.
 Lída+2 


Re: V 17cti těhotná. A co škola? 

(18.4.2005 9:50:35)
Je diskuse studium na mateřské. tak se zkus zeptat tam.Je to v tomhle sloupku jen asi o 8cm víš na monitoru.
 Monika 
  • 

Re: V 17cti těhotná. A co škola? 

(21.4.2005 8:22:13)
Měli by ti ve škole umožnit individuální studijní plán. Do školy bys chodila na výuku jen na to, co bys potřebovala, šrotila bys doma a pak byla z každého předmětu přezkoušena. Záleží jakou školu navštěvuješ. Normální předměty se dají učit doma, ale např. praktika, praxe atd. musíš splnit jako ostatní a to doma nejde.
Také záleží jak ti pomohou ostatní příbuzní. Pokud babičky (nebo pra-) jsou v důchodu a mohli by hlídat přes den, můžou ti mimčo vozit o přestávkách na kojení (pokud škola není daleko) a do školy můžeš chodit nadále.
Poptej se nejdříve ve škole, jak by to mohlo jít udělat, určitě nejsi první ani poslední. Doporučuji školu nepřerušovat, pak se ti bude špatně naskakovat do kolotoče učení.
Ono všechno jde, když se chce.
 Milena, 3 koťátka 


Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(22.4.2005 10:05:31)
Buď můžeš studium na rok až dva přerušit, nebo požádat o individuální studijní plán, jaký mívají např. sportovci. O obojí je nutné písemně požádat ředitele školy.
 Roman 
  • 

Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(25.4.2005 7:58:01)
Jo, holka, to jsi si měla rozmyslet dřív :-) Proboha, jak může v dnešní době někdo nechtěně otěhotnět?
 JaninaH 


Re: Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(25.4.2005 9:18:58)
Hle, promluvil CHLAP. :-)))
Jak se může někdo v dnešní době takhle blbě ptát?
J.
 Verča 
  • 

Re: Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(25.4.2005 10:53:32)
Promluvil pan chytrý!!!Bych tě chtěla vidět! Ty máš asi celý život pěkně nalajnovaný, že?!
 Verča 
  • 

Re: Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(25.4.2005 10:53:36)
Promluvil pan chytrý!!!Bych tě chtěla vidět! Ty máš asi celý život pěkně nalajnovaný, že?!
 berta 
  • 

Re: Re: Romanovi!!!! 

(25.4.2005 14:04:43)
Vážně nechápu o co jde lidem jako jseš ty. Já jsem brala POCTIVĚ antikoncepci od 16ti a ... teď je mi 19 a jsem v 5. měsíci. Já mám naštěstí po maturitě, takže nemám problém se školou. Ale schválně mi napiš, co poradíš mě???!!! Já jsem prostě to 1 % holek, u kterýho prášky selhaly. Teď jsem šťastná, ale když mi to tenkrát doktor potvrdil, fakt jsem byla v šoku. Chtěla jsem jít na vejšku a ne se starat o mimčo. Mám samozřejmě nějaký možnosti studia, ale už je to trochu problém. Ale příště trochu přemejšlej, než něco napíšeš, především proto, že slečna se ptala úplně na něco jinýho!!!
 Pavlos 
  • 

Re: Re: Re: Romanovi!!!! 

(26.4.2005 7:00:01)
Musím se Romana zastat. Naprosto chápu to, co říkáš, že zklamala antikoncepce. To je hodně blbý :-((( Ale jak všechny víte, že ta, co psala ten dotaz má podobný problém? Podle mě to jenom brala na lehkou váhu a prostě se nechala "zbouchnout". A nejví mě vytáčí, když vy ženský hážete chlapy do jednoho pytle - to Vaše "no jo, promluvil chlap", to mě fakt vytáčí. Vždyť si přečtětě jiný diskuse - nedalo by se taky říct: "no jo ženský" :-)
 Berta 
  • 

Re: Re: Re: Re: pavlosovi!!! 

(27.4.2005 14:38:36)
Jo, to je fakt, že některý holky se zkrátka nechaj zbouchnout. To už je pak fak jejich problém... To samozřejmě daná slečna nepíše, že? Já se jen nechala unést :))), protože to, že sem teď v jináči je pro mě furt trošku šok, protože sem na prášek měla upomínku v telefonu a fakt ho nikdy nezapomněla a stejně sem v tom... Prostě jsem měla úplně jiný plány, i když teď sem šťastná, že to malý mam, respektive malou¨- je to holka...
Myslim, že vzhledem k tomu, že je mi 19 a nejsem žhavá ani do vdavek či takovejhle věcí, měla jsem na to ještě času dost. Naštěstí sem do toho přišla se skvělym chlapem, se kterym je všechno v klidu - jen prachů kdyby bylo víc, to je fak hrozný...
Ale ok, uznávam, že některý holky se zbouchnout nechaj a sou blbý, ale nejsou na to přece vždycky 2 a když holka nebere prášky, EXISTUJOU KONDOMY!!!
Já mam ale takovou zkušenost, že sem nikdy kluka s kondomem v kapse nepotkala, respektive v kapse možná jo, ale když došlo na věc, nikdy se k tomu aby ho vytáh, moc neměl... Ale třeba mam jen blbý zkušenosti, já nevim. Ale stejně si myslim, že většina kluků na to kašle a holky se o ochranu musej postarat samy. Přičemž s kondomem si to podle mě nikdy tak neužiješ, mě se taky stalo, že nám třeba prask, což taky je docela sranda...A mě osobně fakt štve do sebe lámat hormony, ale pořád je to pro mě jistota, až na tu malou kerá se probojovala i přes hormony...
Mějte se
 Katka,Michal 4 měsíce 
  • 

Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou 

(25.4.2005 14:46:01)
Ahojky Lucko,
jsem na tom stejně,já jsem na rok přerušila a od září nastupuji zpátky,ale formou individuálního studia.Znamená to,že budeš chodit do školy pouze na zkoušky a na písemky,sešity si budeš buď pujčovat od kámošek a nebo ti učitelka řekne co se máš naučit a napsat do sešitu.Je to nejlepší způsob jaký znám.Budeš tam chodit tak 1-2 do týdne,záleží na domluvě s učitelkou.Jestli chceš tak napiš na email v záhlaví a poradim ti víc.Klidně se můžeme i sejít pokud jsi z Prahy.Držím palečky ať ti to dobře dopadne a miminku co je ještě v bříšku přeji hodně štěstíčka,zdravíčka a lásky.Ahojky Katka
 Pavlína+mimísek Ondřik 
  • 

Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(30.4.2005 20:05:02)
Ahoj Lucko,
vím, žádáš o rady, já žádnou bohužel nemám, protože jsem tuto situaci řešit nemusela, naše miminko přišlo plánovaně. Chci ti jen dodat odvahu, protože i tu budeš na nové cestě potřebovat. Nebudeš to mít tak úplně jednoduchý jako "normální" středoškolačky, ale školu určitě doděláš, zvládneš, navíc máš pomoc partnera a rodiny, což je neocenitelný. Věř tomu, že až překonáš všechny překážky, který k mateřství patří, tak budeš jistě spokojená a pyšná maminka. Všude se píše o tom, jak je mateřství krásné, ano to jistě, ale vyžaduje taky hodně, SPOUSTU energie, obětování, tolerance, lásky...a podle mě je to i jistá zkouška vztahu. Takže žádnou radu jak dodělat školu nemám, ale přeji ti hodně sil na všechno, na učení, miminko i novou roli. A ničeho se neboj, buď ráda, že budeš mámou, ty vlastně nakonec jsi, ale až budeš toho andílka držet v náruči tak ti teprve leccos dojde. Přeji celé vaší mladé rodince hodně zdraví a spokojenosti. A dej třeba vědět, jak jsi dopadla. A co to bude.
 Hanča+3 
  • 

Re: Je mi 17 a jsem těhotná. Nevím, co dál se školou... 

(3.5.2005 20:38:34)
Ahoj Luci,
neboj vše se dá zvládnout. Asi budeš bydlet u rodičů, budou ti muset hodně pomáhat, ale to jistě rádi( i kdyby teď trochu hudrali). Moje kamarádka měla mimčo v 16, byla ve třeťáku, když se Karolka narodila. Na mateřskou nastoupila její mamča. Prvních 6 týdnů byla s mimčem doma, potom šupajdila do školy. Mlíko odstříkávala, vydržela kojit do 5. měsíce. Na vožení kočárku měla spoustu kamarádek - čas na učení. Ve dvou letech šla Karolínka do jeslí. Dnes již jí je 17, má 12letou ségru a myslím, že dětství měla překrásné, všichni se kolem ní točili. Martina školu zvládla i bez individuálu. Pokud babička nemůže, tak zkus najít ňákou mamču na MD, která by ti dopoledne hlídala. Pomoc neodmítej, hlavně se neboj o ni říct. Držím palečky ať všechno zvládneš ke své spokojenosti.
Ahoj Hanča

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.