| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pozitivní tabulka

 Celkem 12 názorů.
 papajana 


Pozitivní tabulka 

(17.4.2005 11:47:28)
My s malou vždycky při výchovných problémech praktikujeme TABULKU NEZLOBENÍ
 papajana 


Re: Pozitivní tabulka 

(17.4.2005 11:53:41)
Jsem to odklikla..... :o)))

Tedy, má A4 tabulku na stěně a samolepky s tučňáky. Teď třeba řešíme poslouchání napoprvý, abychom na ni nemuseli halekat.. takže, poslechne na poprvé, dostane samolepku a sama si ji nalepí do okénka v tabulce. Je to jen pozitivní, na tresty se nehraje, jen když udělá něco fakt úplně mimo, strhneme jí samolepku. Když má samolepek 10, může si něco přát.

Dlouho před zavedením jsme si o tom s ní povídali, jen tak mezi řečí jsme jí vysvětlili, že my pro ní děláme vlastně všechno, co ona chce, protože jí máme rádi, ale že i ona musí určité věci respektovat, abychom byli všichni v pohodě a veselí. Že už spoustu věcí, které dostává, bere jako samozřejmost, ale ony vůbec samozřejmé nejsou, že i ty si musí zasloužit. o a vysvětlili jsme jí, že si nemůže přát to a to, ale jen takové "obyčejné" věci.
Je z toho nadšená a většinou to dost pomáhá...
Ale je to taky dost energie navíc. vždyť to znáte.:o)))
 Červánek 


Re: Re: Pozitivní tabulka 

(17.4.2005 12:20:26)
Tak tu jsme taky praktikovali - kolem 5.roku - ale měli jsme ji aj s černýma puntíkama - a taky to chvíli fungovalo.
Ale teď už to nějak fungovat přestalo:o(
 Lucie+2čertíci 


Re: Re: Re: Pozitivní tabulka 

(17.4.2005 20:33:57)
Ahoj Papajano, tvoje tabulka mě fakt zaujala, můžu se zeptat, kolik je malé let? A co si např. přála? Já mám syna 5 let a vím že by si určitě přál gumové medvídky, do cirkusu, na kolotoče atd. :)
Jinak vím, že u něj opravdu úžasně funguje pozitivní motivace- když ho za něco pochválím, tak se pak víc snaží. A pochvala je pro něj větší odměna, než kdyby dostal bonbon. Když něco udělá špatně a je potrestaný, tak se mi někdy zdá, že si z toho trestu nic nedělá. Ale tenhle postup je někdy značně vyčerpávající.
 papajana 


Re: Re: Re: Re: Pozitivní tabulka 

(18.4.2005 6:36:25)
Malé jsou 4 a půl. Co se týče těch odměn, my jsme hodně na zdravou výživu, takže některé věci prostě nikdy nekupujeme, a tak si je malá prostě nepřeje. Ale třeba za 10 tučňáků může hrát na PC, dívat se na pohádku, půjčit si piano, dostane kousek čokolády nebo kindervajíčko. No a když zaplní celou tabulku - 80 tučňáků, dostane něco většího, třeba princeznovské šaty, no nadšení hromada :o)))

Používáme jen pozitivní motivaci, ty tresty se absolutně neosvědčily, u LMD se obecně vůbec nedoporučují, nemají moc smysl :o((( , páč oni to většinou fakt schválně nedělají, nemůžou si pomoct, prdelky...
 jitka (dcery skoro 12 let a 3 roky) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Pozitivní tabulka 

(18.4.2005 9:37:20)
To se mi docela líbí ta tabulka.To bych mohla zkusit,Nela totiž se něco nerada učí a u ničeho nevydrží.Jenže ty odměny,to nevim jak na to,jelikož pc nebo pohádky jí pouštím,když potřebuji něco udělat,s ní totiž nejde něco dělat a kindervajíčko to pro ni není odměna,to bere jako samozřejmost,leda že bych jí dávala hračku,ale má jich plný pokoj.To bude těžký s těmi odměnami,ale večer si sednu a zkusím tu tabulku vymyslet a uvidíme.A dík za inspiraci.J
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozitivní tabulka 

(18.4.2005 10:27:05)
Super nápad! Zkusím to taky a napíšu,jak to funguje.Včera se Katce podařilo vysypat plnou plechovou krabičku korálků(tak 1mm velkýchco se z nich tkají náramky) v pokojíčku na koberec!!! Bylo mi divné,že není v obýváku nějak dlouho vidět a ona seděla na bobku v pokojíku a jako ta Popelka sbírala korálek po korálku!!! Když jsem se probrala ze šoku,tak mi jí bylo tak líto,jak je zkroušená,že jsem ani neměla sílu jí vynadat.Navíc jsme byli na odjezdu takže tam korálky leží doteď.Odpoledne to asi vyluxuju,co taky s tím,že?Věděla,že se na krabičku nesmí sahat,ale chtěla prý se JEN PODÍVAT?!?!Ony obě fakt ví,jak člověku přidělat práci,ale to ty Vaše asi taky,co? Jana
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozitivní tabulka 

(18.4.2005 22:18:15)
Jano-tak to je malá dobrá.Tomáš /bude mít jedenáct/ by to tam nechal ležet.A když by to musel posbírat,tak by se u toho šíleně vztekal.

Jinak Arnošte-stopro očekávejte,že to dostanete všichni /teda určitě alespoň malá/.No a pokud maminka neměla,tak se připravte na horší variantu.Nebo Pásový opar.
Ale do dovolené to stihnete,neboj!/pokud nejedete už někdy brzo/
 Jája(3děti) 


Ahoj Lidko, 

(19.4.2005 13:30:12)
včera jsem mluvila s učitelkou od Páji. No, nic veselého to nebylo. Ne, že by ji nějak vytáčel, ale ta čeština, to je prý děs a hrůza. Já to vidím v jeho sešitech. Je to samé červené moře. Přitom určování slovních druhů, tvorba vět slovně, doplňování i/y a pod. je bez problémů. Bohužel v psaní nějak není vidět žádná náprava. Spíš naopak.
Nevíš, co s ním mám dělat?
 Lidka 
  • 

Re: Ahoj Lidko, 

(19.4.2005 20:49:28)
Jájo-co s ním máš dělat, to teda fakt nevím! S těma řidičákama-já četla že platí ještě asi dva roky,ne?Ale už fakt nevím,bylo to v MFDnes.
My máme rodičák ve čtvrtek-tak už se děsím!!!
 Jája(3děti) 


Re: Re: Ahoj Lidko, 

(20.4.2005 7:07:50)
Taky jsem četla (teď už aspoň vím kde :o)), že řidičáky budou platit do roku 2007, jenže minulý týden najednou ve zprávách říkali něco jiného. No a na netu je spousta šílených zpráv o frontách a o zákoně, který ještě "prý" nebyl novelizován, takže "snad" řidičáky vydané do roku 2000 platí jen do konce tohoto roku. No, jsem z toho zmatená. Zatím vyčkám, ale děsím se, že budu muset stát frontu, kde nedohlédnu konce.
Navíc mě vyděsilo, že se fronty tvoří už i na pasy.
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Pasy 

(20.4.2005 7:25:26)
Ahoj všichni,které jsem vyděsila.Ono to s těmi pasy není tak hrozné,pokud ho jdete udělat pro dospěláka nebo ho pouze vyměnit starý za nový.Problém je,když chcete první pas pro dítě.To vás honí opravdu do čtyř front a když mají otevřeno odpoledne jen 2x v týdnu,tak je tam před začátkem sezony samozřejmě dost lidí.Navíc mě stresovaly holky,takže tam být sama,vezmu si knížku a jsem v klidu.Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.