| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nazdárek

 Celkem 10 názorů.
 šiška+3 


Nazdárek 

(15.4.2005 8:22:09)
Moc všechny zdravím. Mám radost, jak se některým véééélmi daří. My jsme na nové škole zatím v pohodě. Včera manža mluvil s paní ředitelkou. Berťa prý je divodý a svůj, ale zvládají ho a jestli to tak bude pokračovat, tak prý není problém. Už tam chodí měsíc, tak kdyby byl takový šílený agresor a škrtič a nezvladatelný, tak by to už museli poznat. Ještě k tomu českému jazyku. Berťa je dysortografik - kdybyste viděly to červené moře v každém přepisu. Sama nechápu, když vedle sebe napíše tři stejná slova: např. jablko, tak mu u prvního musím říct: co ti tam chybí-hledí, hledí, pak si vzpomene, že tečka nad j. U dalšího stejného slova znova hledí, jako by to slovo nikdy neviděl a po dlouhém přemýšlení na to kolikrát ani nepřijde. Tak nevím, jestli má cenu se tím zabývat, protože u nás je to zatím marné. Jinak mu v nové škole vše jde. Je fakt, že někdy nezvládá tempo třídy, protože v bývalé škole pracovali úplně jinak. Na této je to spíše nejméně 20 minut z hodiny samostatná práce, protože učitelka má l. a 2. třídu. Jinak škola je úžasná. Když tam člověk přijede, vládne tam taková pohoda a klídek, což se o té minulé říct nedalo. Já se dneska taky mám, protože Berťa je doma - mají ředitelské volno - tak mám takový víc prodloužený víkend. Ještě, že jsem mu včera ihned po příchodu domů otevřela aktovku. Měl tam hozené rozpůlené jablko - na dně a všechny knihy a sešity už byly hezky nasáklé. Myslela jsem, že ho roztrhnu. Jituš, moc tě s Nelou lituju. Vím, že je to děsně vyčerpávající, ale musíš vydržet. O biofeedbacku jsem mluvila s psycholožkou tady u nás na PL a ta mi to velmi rychle vymluvila. Prý to je jen tahání peněz z lidí. Nevím, upustila jsem od toho nápadu a zatím nebere Bertík ani žádné prášky. Já mám pocit, že jsem to v době Berťových 3 let ještě vůbec neřešila. Nevím, jestli byl víc zvladatelný nebo jsem si to ani neuvědomovala. První syn (je mu teď 20) byl opravdu hodně podobný. No a taky mi tenkrát bylo velmi málo přes dvacet, tak jsem to asi brala trošku jinak.S Berťou jsem měla doma děsný frmol. Manža nechtěl, aby velké děti chodily do školy na obědy, tak jsem vařila 3 a půl roku každý den pro pět lidí. Byla to fuška.
Zato od té doby vaří výhradně manžel. V sobotu než vstanu, ustelu a dám se do pořádku, má nachystané kafíčko, snídani a skoro uvařený oběd. V tom je opravdu báječný. Já vařím pouze když je na služebce nebo když mě do kuchyně vůbec pustí. On totiž nesnáší, když se mu tam "prý" motám. Jo a každý den mi chystá svačinku do práce. Tak jsem si ho tady pěkně pochválila. Holky, jak je u vás. Tady zatím swvítí sluníčko a prý má být ještě zítra až 21 st. To by bylo super. Minulý týden v pátek jsme poprvé opékali buřty, takže jsme zahájili sezónu. Snad budeme dnes pokračovat. Pěkný a klidný víkend všem!!!!
P.S. Nějak jsem to psala hlava - nehlava, tak promiňte, snad se v tom vyznáte
 17.6modrasek13 


Re: Nazdárek 

(15.4.2005 9:03:34)
Ahoj Šiško
mám radost, že jsi spokojená se školou. Já taky. U nás to funguje úplně stejně.
Dnes jsem volala do školy, protože mi Lojza dvakrát nedonesl sešit, do kterého mi p. uč. píše. Upozornila jsem ho, aby mi řekl jestli tam je něco nepříjemného. Ne, mami není. Volala jsem do školy, má se na co těšit. Ve středu ráno, na první hodinu pouzdro jak po výbuchu, učitelka mu musela půjčit psací potřeby. V úterý večer měl vše OK. Jak to dělá?
A včera měl divoký a rvací den. Dali se tři spolužáci do sebe. Dvě největší esa a Lojza.
Jinak je strašně nepozorný, zajímá ho místo jeho práce, práce p. učitelky.....
Když je sám, tak psaní na 1*, jinak katastrofa - odbyté. Ve středu ráno jedeme na tu alergii, udělal mi scénu, že nechce, musí být v hudebce...
 jitka (dcery skoro 12 let a 3 roky) 
  • 

Přeju hezký víkend.. 

(15.4.2005 10:51:56)
Ahoj holky,je super že jste s dětičkama ve škole spokojený.Já se teď momentálně pokouším vařit,ale Nela otravuje a chce abych si s ní hrála.Její táta byl stejný když byl malý,no a v 17 se uklidnil,bydlel sám a nyní je to kliďas,tak uvidíme co Nela.Jinak u nás je teploučko a nebe bez mráčku.S těmi buřty si mě Šiško navnadila,taky už jsem přemýšlela,že bych si dala pečenýho buřta,tak asi budem o víkendu grilovat.Jo a co se týká aktovky(teda batohu),tak ta starší dcera na tom neni o nic líp a to žádné problémy nemá,má samí1 a jde na gympl,ale taky jí z tašky vytahuji třeba 5 lžiček,staré ovoce či jogurty a to je od mala učim pořádku a čistotě.Tak se mějte fajn.
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Re: Přeju hezký víkend.. 

(15.4.2005 12:34:05)
Nazdárek všichni, chci přidat svou trošku do mlýna. Včera jsem byla také na třídní schůzce a celkem dobrý.Jen mi pí.uč.před všemi rodiči řekla,že Vendy měla ve škole hysterák a jak ji to moc překvapilo.(Celé tři roky poslouchám,jak je klidná,milá,pozorná,snaživá... a myslím si,že si mě pí.uč.s někým plete,ha,ha).Tak jsem jí řekla,že to co předvedla je opravdu ONA a to co hraje už tři roky je jenom divadlo.Móóc chce být nej,nej nejlepší a tak se strašně snaží.No a doma vypouští páru.Záchvaty vzteku doma obden,tak snad už i uč.ví,že si to nevymýšlím.Jinak Vendy je taky dysortografik(navíc dyslektik) a uč.je překvapená,že čtvrtletní kompozici z ČJ napíše bez chyby a z diktátů nosí trojky.Snad ty stohy papírů z poradny ani nečte,nebo co.Včera mi řekla,že už "je to pryč",když jí gramatika nedělá potíže,jako by vůbec netušila o čem je řeč.Jinak bude mít snad jen jednu dvojku z ČJ jinak samé jedničky,tak snad bude její ctižádost uspokojena(i když dvojku z ČJ pravidelně obrečí,je to blázínek,já měla dvojky asi čtyři a byla jsem v klidu,no zkrátka je úplně jiná).Jinak Katka se včera porvala ve školce s vnučkou pí.uklízečky,tak mě čeká pohovor.Jsme v této školce teprve od ledna,ale s tou Šárkou už je to asi 4 incident.Dřív byla kápo třídy no a Katy se nějak nechce nechat ovládat,naopak ji z její pozice vytlačuje,tak je zle.Navíc Šárka je jedináček a babička ve školce... V koutě stála Katka a měla vztek na celý svět.Tak jsem si vylila srdce a hned je mi veseleji.Navíc tchýně zítra ODJÍŽDÍ na stálo!!!!!(po 9leté návštěvě!_!_!)Přeji krásný víkend a ať Vás drobečci moc nezlobí.Jana
 Lua 
  • 

Biofeedback - od 3 let ? odpověď pro Jitku 

(15.4.2005 13:22:57)
Myslím si, že v tomto věku je hodně hodně brzy, my jsme ho absolvovali - viz můj dřívější příspěvek,
mezi 5-6 rokem. Přesto nás předem neuroložka varovala, že ještě nebude spolupracovat. Šlo to, ale ovšem jak už jsem psala, pouze s tím, že délka jednotlivých sezení byla přizpůsobena a asistentka
na něj stále dohlížela a řídila se jeho momentálním rozpoložením. Nedovedu si představit,
že by tříleté dítě tohle dokázalo, jde tam výhradně
o soustředění, a to je přirozeně u tříletého velmi
krátké. Myslím, že by odborníci byly stejného názoru, ale i kdyby si mysleli, že to lze zkusit,
asi by to vypadalo tak, že byste docházeli dvakrát až třikrát týdně na 5-10 minut sezení, celkem třeba 40x, to by se asi časově ani finančně vůbec
nevyplatilo !
 Katja (Michal 8,5 Terča 5,5) 


Re: Biofeedback - od 3 let ? odpověď pro Jitku 

(15.4.2005 15:30:50)
Ahojte všichni, o biofeedbacku jsme taky uvažovali (syn LMD), ale p. psycholožka nás od toho vcelku odradila - uvažovala prý o tom, že by si ho taky pořídila, ale když kolem toho začala zjišťovat blíž, upustila od toho. Výsledky nic moc, někdy se vše spíš zhoršilo i tím, že rodině přibylo poměrně časté dojíždění na ta sezení. Tuto zkušenost potvrdili i známí, kteří to zkusili. Kamarád (dětský neurolog) říkal, že Biofeedback uškodit neuškodí, ale dle jeho názoru ani nepomůže. Jednu dobu jsme už taky byli zoufalí a odhodlaní zkusit všechno, ať si později nic nevyčítáme.
Jak jsou na tom vaše děti s uměním prohrávat? Mám dnes na Michala děsný vztek - rád hraje florbal, ale pořád se s každým dohaduje, že gól, který dostal, neplatil z různých důvodů. Vymlouvá se opradvu skvěle a pokud by to člověk neviděl na vlastní oči, tak by ho ještě politoval. Hrozně mi to leze na nervy. Agresivní není a nepere se, ale ta jeho urážlivost! Má slíbeno, že pokud se bude příště zase dohadovat, půjde domů.
Dík za info o anglickém pexesu - dobrý nápad! Nemáte nějaké zkušenosti s angličtinou na počítači?
Tak se mějte hezky, musela jsem se trochu vykecat. Je hrozně fajn holky, že vám změna školy prospěla, a držím palce.


 jitka (dcery skoro 12 let a 3 roky) 
  • 

Re: Re: Biofeedback - od 3 let ? odpověď pro Jitku 

(15.4.2005 20:25:23)
Holky dík za rady,já to teda radši pokoušet nebudu.Počkám ještě tak 2 roky jestli se trochu neumoudří a když tak potom možná bych to zkusila.Vlastně sem ani nevěděla,že se to platí.Holky dnes spí u babi,tak je tu na jeden den klíídek,moje nervy si odpočinou.A co se prohrávání týká Katjo,tak já sem dospělá a kolikrát mám vztek že sem prohrála v kartách,když s kamarádama hrajem.A Nela?Jak už sem tu psala,že na to jak je malá se umí perfektně vymlouvat,někdy mám pocit,že se hádám s puberťákem než s tříletym dítětem.Tak ahojky a hezkou sobotu.
 Lua 
  • 

Re: Re: Re: Biofeedback - od 3 let ? odpověď pro Jitku 

(15.4.2005 20:31:19)
Vydržte, teď bude zřejmě holčička v nejhorším
věku. Ale třeba ji za rok ani nepoznáte !
Biofeedback /BFB/ se platí podle délky, různých slev apod. 200-300 Kč za sezení.
Hezký víkend všem !
 Alja* 


Re: Biofeedback - od 3 let ? odpověď pro Jitku 

(17.4.2005 17:40:39)
Muzu se zeptat, kde a u koho jste ten Biofeedback absolovovali? Pomohl vám? Díky a omlouvám se, jestli jste to tady uz psali.
 Lidka 
  • 

Re: Nazdárek 

(15.4.2005 21:34:53)
šiško,tak to se teda máš!!!To náš tatínek neumí uvařit ani čaj.A aby vstal o víkendu dřív jak já? Ještě snad ani jednou!!!No já bych taky nevstávala,ale Danek(tři roky/ mě nenechá a chce vstávat.A tatínek "dělá",že spí./no on se přece musí vyspat,když chodí do práce! -narozdíl ode mě/.
No tak dnes Tom přišel s tím,že bude mít na vysvědčení /nějak brzo,ne?/ trojku z matiky a asi trojku z češtiny,nebo čtverku!! No docela mě vytočilo,podle průměru v žákovské mu z matiky vychází 2,06.No ale nebudem se rozčilovat,že?
Tak vám přeji pěkný víkend,ještě zítra si užijte pěkného počasí!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.