| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dopravně-seniorské téma

 Celkem 13 názorů.
 Vážný2 


Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 14:14:43)
Spíš takové oddechové vypsání se:

MM vezla svoji mámu a tátu (oba 80+) k doktorům. Nervózně skrz objíždky, horkotěžko to stihli. Táta je už výrazně dementní, babička začíná být lehoučce.

Na křižovatce se babička uprostřed cesty jala MM zezadu předávat papíry s QR a peníze, aby jí to zaplatila. Žena to odmítala, ale babička byla neoblomná. Tak zastavila na prvním volném místě, dala tam blikačky. A pokračovala v diskusi, že fakt teď ne, že až tam za nima přijdeme. Babička sedící vzadu jí to ale furt cpala, že si to má dát do kabelky, včetně peněz atd. Hádka trvala asi 5 minut.

Během toho je v krátké době dvakrát minul ELTODO parkovací automobil. První jel o pár aut za nimi v koloně. Protože je auto moje, těším se na 500 Kč pokuty.

Asi by to bylo neprokazatelné, ale pokud bychom trvali, že šlo o bezpečnostní zastavení vozidla po dobu incidentu ve vozidle v důsledku zdravotních problémů (demence).
 breburda71 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 14:27:50)
Je to těžké, chápu to, před lety jsme tak vozili manželovu babičku..Jedna věc je pokuta, druhá věc je ta, že tahle situace je do budoucna i hodně nebezpečná, pokud se manželka nenaučí v takové chvíli nereagovat. Na diskuzi musí být dva, babička ať si vzadu mele svou, ale diskutovat s ní u řízení nemusí..
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 14:51:11)
no pokud by mi přišla pokuta na 500, zaplatila bych bez keců... řešit to by totiž znamenalo jet osobně na dopravku, brát si na to volno, trávit tím čas, peníze, energii - je tedy otázka "stojí mi to za to?" ~;) (btw jela bych tam autem a nejspíš ještě hledala parkování a platila parkovné...)
a jinak souhlasím, že je třeba naučit se (ne)reagovat... já tchýni vždycky v autě všechno odkývu a jako kolovrátek opakuji "dobře, babi, až zastavím, vyřešíme to", "jasně, babi, vydrž až zastavíme" a nedohaduju se a neprotestuju a řeším opravdu až po zastavení... nakonec mám praxi z let ježdění s dětmi ~:-D
 Beat 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 15:23:03)
Zaplatit, neřešit, priste nereagovat a soustredit se na řízení.. to bych si rekla ja, kdybych takovou blbsot udělala. A ne ze bych nemohla :-) Ted už ne, teď jsem víc nad věci a bez rodičů,~:-D ale když jsem byla mladší, tak se tohle možná taky stalo.
 Vážný2 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 16:29:23)
Problém je, když ti to někdo strká dopředu mezi sedačkami na křižovatce, kde se třeba s nimi bavíš.

Navíc manželka je při řízení nervák, takže obdivuju, že to vůbec odstavila a nenabourala. Je mistryně malých ťukanců.
 Vážný2 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 16:35:11)
Jenže babi to začla řešit když stáli a popojížděli ke křižovatce. Takže babi měla pocit, že teď je vhodný čas, že to žena strčí na sedadlo vedle sebe nebo ji to cpala do kabelky na zadním sedadle... Tak detailně nevím.

Pomalu se chýlí k potřebě DS, ale jednak tam nechtějí a druhak děda Příspěvek na péči zablokoval tím, že nemá a nechce praktika. Má internistku, která všechno dělá, posílá ho na kardio, kardioverzi, nefro, atd. Psala mu potvrzení na ŘP (děda si vždycky přečet zblízka tu řádku, pak ji odříkal a dobrý. (Už jsme mu auto sebrali.) Ale přeci jen to není praktik. A děda praktika nechce. Možná tuší proč.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(23.5.2024 8:19:28)
" babi to začla řešit když stáli a popojížděli ke křižovatce. Takže babi měla pocit, že teď je vhodný čas, že to žena strčí na sedadlo vedle sebe nebo ji to cpala do kabelky na zadním sedadle... "

tak dokud to nehází z okýnka, tak neřešit ~:-D
klidně si to nechat nacpat do kabelky, převzít a položit na sedadlo, cokoliv... prostě nevytvářet "konflikt"... odsouhlasit, odkývat, neřešit... je jasné, že pro příště to bude vědět i manželka, ale je dobré se na takové situace duševně připravit předem... (a předem se připravit, že na všechno se připravit nelze a že senior vždycky dokáže nějak překvapit ~;))
 Vážný2 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 16:36:28)
Zaplatím bez keců. Vím. Jen jednou jsem odmítl, když mi ukradli SPZ. Bylo to z mezidobí, než jsme to zjistili, ale uznali to.
 Monika 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 15:30:39)
Myslím, že pokuty za "špatné parkování" se dávají, pokud auto stojí, kde nemá, alespoň 15 minut (asi takový "paušalizovaný" rozdíl mezi stáním a zastavením?) - to by měl být taky rozestup mezi těmi dvěma auty (resp. myslela jsem dosud, že jede jedno stejné auto 2x nějakou trasu s odstupem 15 minut).
A tedy, tyhle auta řeší jenom modré (a asi fialové, nikdy nevím ten rozdíl), nikoliv nedovolené stání na jiných místech ...
Tak třeba se nic nestane :-)
 Vážný2 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 16:27:40)
Myslím, že interval je kratší. A na fotce by mělo být vidět bezprostřední nastupování nebo vystupování.
 PJana 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(22.5.2024 22:58:50)
Jenom pro informaci. Od 1.1.2024 parkování na invalidech = 2 body + 2500 Kč, parkování na modré zóně = 6 bodů + 5000 Kč. A nemá smysl smlouvat. V přestupkovém řízení je to výrazně dražší.
 Anadar 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(23.5.2024 8:05:42)
Pokud tam manželka stále jen pár minut,pokuta nepřijde. Ale babičku bylo nutné v každém případě ignorovat.Nemluvte za jízdy s řidičem,o ničem,o ničem,o ničem. Ale je to těžké,kdo měl doma seniora s kognitivní poruchou ví svý.
 Dooly. 


Re: Dopravně-seniorské téma 

(23.5.2024 10:18:00)
necetla jsem , co ti tu poradili ostatni, ale mne to popravde tak hrozny neprijde

jsem uz od deti zvykla,ze mluvi a neco chteji za jizdy a takhle se chova i moje mama
nepripada mi nic zvlastniho na tom,ze bych ji nechala,at mi ty papiry do tasky da,nebo bych je proste vzala do ruky a polozila na sedacku vedle sebe

a to o sobe vim a verejne rikam,ze hooodne nerada ridim a je to pro me stres

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.