| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Je to normální?

 Celkem 9 názorů.
 Abelka 


Je to normální? 

(13.4.2005 8:56:03)
Ahoj všem, chci se Vás zeptat - myslíte, že je to normální, že má dcerunka, které bude již 8 let, má od Listopadu již počtvrté rýmu a kašel? Všechny testy na imunitu a alergii má vpořádku a přesto mám letos pocit, že se jí všechno chytá, zatímco její vrstevnice jsou jak řípa:-)). Myslela jsem, že si to už odbyla ve školce, kam chodila 2 roky a téměř nechyběla a teď je ve druhé třídě - sice bez ATB, ale přesto... Díky moc!!!
 Lusi+M+Z 


Re: Je to normální? 

(13.4.2005 12:13:32)
Abelko,
tak to můžete být ještě rádi, že jste bez ATB. Syn marodí také od listopadu, je mu pět let a do nedávna byl stále zdravý. teď se z toho nemůže nějak vylízat. ATB měl od listopadu celekm pětkrát na záněty dutin, které mu začínají jako obyčejná rýma. Už mu stihli vyndat i nosní mandli, jsou to přesně čtyři týdny. Musím říct, že měl minulý týden už opět náběh na dutiny, tentokrát jsme to zvládli pouze s ATB kapkami, ale příště takové štěstí třeba nebude. Na imunitu bere Rybomunil už pět měsíců, ale zatím teda žádné zlepšení.
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Re: Re: Je to normální? 

(13.4.2005 13:21:51)
Zdravím všechny,Katy trpí kašlem v podstatě téměř nepřetržitě.Hlavně večer a v noci popř.když běhá,jezdí na kole...Astma mě zatím nenapadlo,myslíte že by to mohlo být ono? A jak se to dá zjistit? Jinak nám 100% zabírá pustit k postýlce "tučňáka".Je to zvlhčovač vzduchu,který fouká ledovou páru požadovaným směrem.Pustím ho zkraje na plno,tak 5 min.a pak stáhnu na minimum a nechám celou noc.Kašel to spolehlivě zažene už v první intenzivní části.Katy už si sama lehá tak,aby jí tučňákův zobáček foukal přímo do obličeje,poznala,že se jí vždy uleví.Předem díky za rady.Jana
 Líza 


Re: Re: Re: Je to normální? 

(13.4.2005 18:55:16)
Astma je při poslechovém vyšetření slyšet. Jestli ji poslouchá doktor, měl by to poznat. Těžší astma poznáš podle sípání při výdechu. Ale taky to může být jen "astmatický ekvivalent", při kterém ten poslechový nález chybí. Tam by ale byly i nějaké jiné známky alergie
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Re: Re: Je to normální? 

(13.4.2005 20:38:37)

Sípání při výdechu nemusí být pouze astma, ale může to být i laryngitida.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to normální? 

(14.4.2005 9:08:43)
Lusio, tak to není. Při laryngitidě je sípání při nádechu, nikoli výdechu.
To, která část dechového cyklu je hlasitá a namáhavá, je diagnostickým vodítkem pro určení, kde jsou dýchací cesty zúžené.
Takže hlučný a namáhavý výdech je skutečně známkou zúžení průdušek, typického pro astma, nikoli laryngitidy.
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Re: Re: Re: Je to normální? 

(14.4.2005 8:10:26)
Dík za odpovědi.Jinak Katku samozřejmě poslouchá doktorka,poměrně často jí ten kašel "sleze"na průdušky,ale o astmatu se zatím nezmínila.Jinak alergik bude tak na 99%,ale zatím jsme nemohli podstoupit alergotesty.Má sníženou imunitu a právě jsme dobrali LUIVAC(asi se to píše jinak,nevím).Zatím žádné zlepšení nepozoruji,ale možná je ještě brzy.Vloni v květnu se mi dusila v noci po dni,který jsme strávili na horských rozkvetlých loukách.Alergoložka říkala,že prý záchvat přichází až po několika hodinách po kontaktu s pyly,což by asi odpovídalo.
 Iva + Dáda 08/98 
  • 

Re: Re: Re: Je to normální? 

(15.4.2005 8:34:51)
Ahoj Jano,

mohla bys prosím napsat kde se "tučňák" dá koupit a kolik stojí? Určitě bychom ho využili také, Davídek má stejný problém jako Tvoje holčička. Díky, Iva.
 Jana,Vendy 5/96,Káťa 10/00 
  • 

Re: Re: Re: Re: Je to normální? 

(15.4.2005 12:08:40)
Ahoj Ivo,"tučňáka" jsem viděla v Globusu na Černém Mostě minulou neděli a stojí necelých 1500,-Kč.Mají ho právě v akci.(Je vystavený v suteréním prostoru kam se jede po eskalátoru přímo uprostřed prodejny).Jinak jsem objednala Katku k alergoložce na příští úterý,tak doufám,že jí udělá nějaké testy a zjistí příčinu.Včera jsme byly na hřišti a kašlala tak,že div nezačala zvracet.Přitom doma ani zakašlání.Jestli ji dráždí nějaké pyly nebo prach? Těžko říct.Držím palec,ať Vám "tučňák" pomůže.Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.