| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Hodnoty IgE

 Celkem 12 názorů.
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Hodnoty IgE 

(12.4.2005 10:24:30)
No abych Vám v tom udělala trošku "bordel", tak ani vysoké hodnoty specifických IgE, nemusí mít klinické projevy, a naopak i při velmi nízké hraniční hodnotě může vzniknout anafylaktický šok, což je nejzávažnější alergická reakce, ohrožující život. No a pak si vyberte. To platí i pro negativní výsledek. Já osobně bych nedávala nic, na co vyšla pozitivita byť na jeden křížek. A když tak až po klinickém testu, tj. podá se předpokládaný alergen pod dozorem lékaře, ale lékaře, který umí zvládnout anafylaktický šok, což z mé zkušenosti oL často neumějí a nemají na to vybavení.
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re:  

(12.4.2005 13:05:18)
Jo to máš pravdu, hypoalergenní jídelíček bych taky dodržovala, vyjma těch věcí na které i vyšlo Ige. To znamená jídelníček do 1 roku a do dvou let. Stále se tady o tom píše.
 Milena (2 holky) 


Termální koupaliště 

(12.4.2005 12:33:30)
Dcera má AE a nově jí zjistlili i alergii - jarní pyl,prach,roztoče. Zvažujeme, zda jet k moři, nebo by na AE pomohla i voda termálních koupališť. Druhá dcera bude mít rok, takže nevím, jestli si troufnout s ní jet (letět) k moři. Takže můj dotaz je - pomáhá na AE i voda termálních koupališť - případně kterého - a byli jste někdo s ročním dítkem u moře - jak to zvládnout - kočárek, příprava mléka a jídlo obecně. Díky
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 13:14:42)
S klukem jsme byli u moře v jeho 8 měsících ,Tunis, dá se to skvěle zvládnout, za rok je to horší, protože ho neudržíš ve stínu. Mléko jsem připravovala z prášku, voda z lahve, ohřívaná v přenosném ohříváčku na lahve ( ani doma jsem jí asi tak od 4 měsíců nepřevařovala)Když chce někdo převařovat, rychlovarné konvice se dají dneska už koupit opravdu mini. Upozorňuji, že průjem jsme nedostali. Jako příkrm hotové kupované jídla pro batolata ( ohřívaná stejným způsobem), která jsem vezla sebou. Dneska bych už sebou nic nevezla, protože se dá všude všechno koupit i stejné značky a není to ani o moc drahší. Ať žije globalizace O:))) Kufr na první dovolenou vážil 35 kg, hrůza. Dneska už jsem se dopracovala na 20 kg kufr pro nás 3.
Nebo jeďte do apartmánu, v Řecku jsou velmi dobré se základním vabavením a lednicí a v restauracích vám velmi rádi vyjdou vstříct, děti tam mají moc rádi a čím menší, tím lépe. Pozorností podniku budete přímo zahlceni.
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 13:16:59)
P.S. s kočárkem dojedeš k letadlu, tam ho odevzdáš, a až budeš vastupovat, tak ti ho dají. Akorát při odbavování ho musíš nahlásit jako kabinové zavazadlo a dostaneš visačku.
 Milena (2 holky) 


Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 14:52:26)
Moc děkuji za odpovědi. S kočárkem jsi mě uklidnila. Já jsem právě měla strach, že se do letadla může jen určitá váha zavazadla. Starší dceři je teď 5 let. Její doktoři mě uklidňují, že to není žádná hrůza. Na ekzém nám zatím stačí promašťovat. Kromě jednoho horšího ložiska má kůži jen drsnou. Manžel je alergik a astmatik, a Katka to zdědila. Dělali jí testy proto, že od září měla 4x antibiotika na průdušky a asi 3 jsme to zvládli bez. Prostě pořád nemocná - prý je to první příznak začínajícího astmatu :-(. Tak jsme chtěli udělat něco, čím by se to dalo aspoň trochu ovlivnit. Jinak dýchací obtíže nemá žádné.
Ještě jsem se chtěla zeptat - měli jste plnou penzi?
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 15:08:29)
Ne polopenzi, ale k obědu jsme si vždycky něco malého koupili (salát). Další rok jsme měli na Djerbě plnou penzi bufetem a tak jsem klukovi vždycky něco dle jeho diety vybrala. Do Řecka jezdíme do apartmánů, ale k obědu stejně máme jenom něco malého lehkého ( salát), no a na večeři někam zajdeme. Nakonec musím říct, že mě apartmány vyhovují více než hotel( nemluvně o tom, že v Řecku je slušný hotel drahý).Já jsem měla poprvý s miminem strach jet do apartmánu, Tunis bych však neriskovala, ale po zkušenostech musím říct že není nad pěkný apartmán blízko moře.Nikam nemusíš, snídáš v posteli, a máš lednici a eventuálně vařič na eventuální malé kuchtění. Nemusíš sebou táhnout ohřívač na lahve....
 Milena (2 holky) 


Re: Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 17:38:52)
Já jsem takhle byla v apartmánu jen jednou v Itálii a to jsme si autem vezli většinu zavařeného jídla sebou. Do letadla si moc potravin nevezmeš. Prostě nevím, co by bylo nejlepší a upřímně mám strach z cestování s ročním dítětem. Mám obavu, jak to v cizím prostředí zvládneme. Doma si zahraje, ale brát sebou i hromadu hraček? No pořád přemýšlím, co by bylo nejlepší.
Holky tady doporučovaly Bulharsko, takže taky zvažuji dovolenou právě tam. Nechci jet s dětma dlouhé trasy autem, takže letecky. Z toho jsem vyvodila plnou penzi. Snad tam vyberu i pro malou. No zkusím se tedy podívat i po apartmánech, nebo polopenzích, i když za to jídlo zaplatíš, tak jako tak.
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 18:26:31)
Bez obav, dítě má z toho menší truma než dospělí.Když měl kluk 4 měsíce, tak jsme byli ve Vídni-týden, v 6 měsících lyžovat na horách To jsou naše předsudky, že s dítětem se sedí do 3 let doma. Písek je skvělá hračka O:))) Ale dermatologové doporučují spíše kameny a skály. Já to nikdy nedodržela. Ale nepočítej s tím, že budeš o dovolené ležet na lehátku a opékat se, nebo cestovat. Ani jedno není možné. Cestování a výlety jsem odmítla v rámci zachování svého duševního zdraví. Kluk byl šťastný na pláži, ale musel se pernamentně hlídat, mazat, sprchovat, koupat, plavat, museli jsme dělat hrady,.... Hraček jsme sebou moc neměli pár autíček, plyšák na spaní( chudák pobytem v kufru byl trošku placatý a zůstalo mu to), sluneční brýle-skvěle plavali a dobře se jimi házel písek, no a plážovou výbavu ( kyblík , konvička, lopatka, bábovky) zakoupené na místě. Jo a plavací kolo.
I tak to byla bezva dovolená, i všechny další. Člověk asi nedělá to, co dělával za svobodna, že se 3 dni koupal a po zbytek času cestoval, nebo jezdil na trip. Jak říkají cestovky-pobytový zájezd. Pro mě bylo nepředstavitelné 14 dní se placatit na stejném místě, ale co by člověk neudělal pro své robě O:)))))))))))) a jeho ekzém. No a kdy má člověk takový režim , jako že vstává v 7h, po obědě spí 2 hodinky a v 22 h už je zase v pelechu? Dovolenkový režim našeho syna.
Letos plánujeme Krétu a už kluka vezmeme na celodenní výlet lodí na Santorini, takže bude nějaká změna. Prostě se za těch 14 dní všichni užijeme, protože se doma všichni 3 sejdeme málokdy.( Zatím jsme se na dovolené nepozabíjeli O:))))))))))
Do Bulharska bych nejela. Slušný hotel je stejně drahý jako v Řecku a voda je málo slaná a špinavá. V Bulharsku se do moře vlévají 2 velké řeky, takže je trošku naředěné( Dunaj, Dněpr) A argument, že ceny jsou jako u nás ano.Ale hotely jsou v turistických střediscích a ty nejsou levné ani u nás, a pak už jsou ceny srovnatelné s Řeckem, Tunisem, Tureckem
Prostě Středozemní moře je lepší, alespoň pro mě
 Milena (2 holky) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 18:42:02)
Mi jde hlavně o to, aby to těm mým dvěma alergikům a astmatikům pomohlo. Proto se přemůžu a klidně pojedu i moři. Moře nemám ráda a pravděpodobně do něj ani moc nevlezu (vybírám hotel s bazénem). Nerada ležím na pláži, proto jsou naše dovolené převážně po vlasti České - hlavně hrady a zámky. Musím říct, že když Katka měla 3, vylezla statečně i na Bezděz. Je mi jasné, že hlídání v cizím prostředí bude náročnější než doma. Proto taky tak důkladně zvažuji možnosti a sbírám informace. Nemám představu, jak se lítá, co si člověk může a nemůže vzít, co budu a co nebudu potřebovat, ať nevozím zbytečnosti. Bydlení - hotel - apartmán, plná penze, nebo polopenze. Zatím jsme jezdili autem s heslem - auto to uveze. Tak se tedy mrknu i jak to vypadá v Řecku. Ještě tu někdo chválil snad Sardinii?
 Gábina syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 19:08:02)
Co vzít a nevzít sebou existuje rada jedné doktorky, co jela (letěla) přezimovat na jižní pol na Scott Amudsenovu základnu a měla povolených 40kg.

Vše co si chceš vzít dej na hromadu, po týdnu z ní polovinu odeber, a až budeš balit, tak uber ještě 1/4.
Já si vezmu kufr, ale jenom jeden pro všechny 3 , a vše co "potřebuji" se snažím do něj nacpat. Co se nevejde, neberu.Pak má tak 20 kg. A ještě 30litrový ba´Tužek jako příruční zavazadlo, nic víc. Jo a posledně měl kluk baťůžek svůj s hračkami, jinak další krám, co musel člověk hlídat a pak nosit.

A ještě jinak. Člověk neletí na severní pol a pohybuje se v civilizované Evropě, kreditky berou všude, nebo mají bankomaty, a vše se dá koupit, dokonce stejné značky jako u nás, prostě globalizace.
 Agáta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Termální koupaliště 

(12.4.2005 19:41:53)
Sardinii jsem chválila já, ale s malým dítětem bych dala přednost letecké dopravě, protože autem a trajektem už by to asi bylo dost vyčerpávající, jak pro dítě tak pro rodiče. Je tam nádherně, moře čisté a teplé, svěží větřík, žádný pařák (byli jsme tam konec srpna začátek září.)
Ale jak říkám je to trošku z ruky. Když byl dceři rok jeli jsme autem do Chorvatska. V apartmánu je člověk jak doma. Hraček auto uveze celkem dost, jídla taky a domácí hypoalergenní strava je taky myslím lepší než hotelová. A do Chorvatska to není zas až taková dálka. Jeli jsme na noc a dcera téměř celou cestu spala.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.