| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak nebýt služka

 Celkem 26 názorů.
 Valkýra 


Jak nebýt služka 

(11.4.2005 11:45:07)
Holky,
je to tak, jak píše JanaZ, záleží i na podmínkách. Jako služka si nepřipadám, když vařím a manžel rýpe zahradu. Jako služka si připadám, když vařím, lítám k pračce, dohlížím na dítě a manžel se válí znuděný u televize. V tom je ten rozdíl.
U nás je ten problém, že bydlíme v domku, do kterého jsme se nastěhovali, když byl téměř na spadnutí. Od začátku to bylo tak, že manžel dělal na baráku, já jsem vařila a uklízela a pak jsem šla dělat s manželem. Prakticky pořád jsme makali a já měla to své obvykle dřív hotovo, tak jsem se přidala k němu. On se ke mně nepřidal nikdy,ani když nebyla práce venku, v životě třeba neoškrábal brambory, abychom měli dřív uvařeno. Tak jsem začala protestovat. Do vaření se tedy nikdy nezapojí, ale najde si nějakou jinou činnost. I tak má ale mnohem víc volna než já. Jeho extrémní nepořádnost řeším tak, že pokud mu nepořádek vadí, může se víc snažit udržet čisto, případně se zapojit do úklidu. Když konstatuje:"Tady je bordel!", odpovím:"Vždyť sis ho tady udělal!". Snažím se uklízet, ale on je obvykle rychlejší v dělání bince a už to neřeším. Prostě je u nás bordel. Jde o to, nebrat to jako svoji vinu. Bordel dělají všichni, kdo v bytě bydlí a uklidit by ho měli taky společně, případně ten, kdo má momentálně víc času.
Docela mě štve, že předsudky pořád přetrvávají a ženy, které se jim podřizují, je předávají další generaci. Dítě si zvyká na obrázek, že maminka kmitá, zatímco tatínek zívá u televize a pak se jde projet na kole a milostivě se dostaví k prostřenému stolu. Chlap, který si neumí připravit nic k jídlu, případně ani netuší, kde najde které nádobí, je trapný a ubohý. Stejně ubohá je ženská, která neumí zatlouct hřebík a tvrdí, že od toho má chlapa. To nejzákladnější pro život musí umět všichni.
A ještě něco - tohle je diskuze o MD. Pokud si připadáte jako služka na MD, co bude tedy, až půjdete do práce? Všechno bude stokrát horší. Nebo si myslíte, že se snad po nástupu do práce začne z ničeho nic pán tvorstva angažovat? Nezačne. Nejspíš bude mít kecy, že neví, na co si stěžujete, když dítě je celý den ve školce a nemáte být z čeho unavené a podobně:-(
Jednoduše - buď se zapojí včas a nebo nebude mít požadovaný komfort. A ať se třeba staví na hlavu.
 marie 
  • 

Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 12:26:25)
Tuhle dizkuzi jsem jenom četla,ale tobě musím Pettino napsat.Napsala jsi to krásně a popravdě,úplně v tom vidím své manželství,které díky bohu už skončilo.Manžel se taky jen znuděně válel u telky,nic nepomohl a dokonce i ty chlapské práce jsem zvládala za něj,pak pohár trpělivosti přetek a bylo to.Máš u mě velkou jedničku s hvězdičkou.
 Valkýra 


Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 12:50:54)
Marie,
dík. Cesta k takovému přístupu taky nebyla jednoduchá, občas jsem si i pobrečela. Už jsem se smířila s tím, že některé věci jsou manželovi "pod úroveň", ale někdo je prostě udělat musí. Ale ani já nejsem nadšená z dělání věcí, které jsou protějšku pod úroveň a mít pocit, že ač jsem sedřená, vlastně jsem nic záslužného neudělala:-(

Za můj přístup rozhodně od všech jedničku s hvězdičkou nedostávám. Od mnoha ŽEN se dovídám, že jsem exot a cuchta, protože pořádná ženská by uklidila, kdyby neměla jít vůbec spát a už vůbec by se neohlížela na to, že mužíček už od 9 večer hnípe v posteli.
Například moje teta mě kvůli tomu tepe pořád a diví se, že mě muž ještě nekopl do zadku. Prý ničím rodinný krb a za vše zlé v manželství můžu já. Ona je typická služtička, která nese manžílkovi bačkory až ke dveřím a pomáhá mu z kabátu. Nenechá ho ani chvilku samotného. Co kdyby si musel sám uvařit kafe? Katastrofa. Navíc by mu mohlo být smutno. Ale když je v TV fotbal, respektuje, že nesmí rušit. Je ovšem připravena v kuchyni, kdyby potřeboval něco přinést až pod nos. Síla, co? A strejda jí vděk dá najevo tím, že jí občas přinese dárek (tak na to si nepotrpím), ale nikdy jí nepomůže, ani když je nemocná. Neměli děti. Zajímalo by mě, jestli by to tak vypadalo, i kdyby je měli. Teta tvrdí, že by opečovávala manžela i děti stejně neúnavně, ale tomu nevěřím. Někde by musela slevit. A ještě jedna věc - strejda na tohle nebyl zvyklý od mámy, ta na něj kašlala. Teta si ho takhle zvykla sama.
 Jana M 
  • 

Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 13:01:16)
Petino a Jano Z, co dodat? Je to asi tak jak jste napsaly.Já na tvém místě bych si taky cenila, že on ten barák předělává pro mě a děti.Já na oplátku pro něj uvařím a umeju nádobí a poklidím.U nás to bylo obdobně.Zcela logické je že vaření,mytí nádobí a poklizení není tak fyzicky náročné jako výměna dveří či okna.A potom,když mám toho chlapa ráda,tak ty věci pro něj dělám taky ráda,protože je dělám pro něj. On taky to co dělá, dělá pro mě.Copak on je suha,když předělává barák pro mě a děti?
Pokud by měla rodina fungovat systémem,že chlap by ležel na gauči a ženská kmitala pak by fakt byla za služku.Ale vztah, kdy chlap když si nevypere a nevyžehlí tak nemá co na sebe by mi taky vadil.Na to nemusíme být spolu.
 Valkýra 


Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 13:37:18)
Jano M,
u nás to nebylo tak jednoduché. Na výměnu oken a dveří přišel zedník,já jsem pro něj vařila a uklidila po něm. Manžel na něj dohlížel. Ale ON stavěl a já jsem nedělala NIC podstatného. Jo, láskou to začíná, ale při rozdělování povinností musí růžové brýle stranou.
Já to vidím i tak, že práce na baráku jsou fyzicky náročné, ale dělají se občas. Domácí práce se musí dělat pořád. Postavená zeď je vidět a všichni ji můžou obdivovat. Už nikdo nevidí, že ti, co ji stavěli, mezitím např. 30 x obědvali, 30 x večeřeli, někdo jim vypral prádlo.
Aby nenastala mýlka, manžel se dodnes zapojuje v domácnosti minimálně. Rozdíl oproti dřívějšku je, že já už nepřemýšlím, jak se uštvat, abych měla hotovo. Prostě hotovo není. Přijdu večer domů, připravím něco k jídlu, zaženu dceru spát, manžel jde taky spát. A já jdu taky. Nebo si něco přečtu. Dřív jsem měla snahu ponocovat, pak jsem byla na zhroucení a dělala jsem chyby v práci. Na koníčky momentálně nemám čas vůbec, ale snad časem...
Víkendy jsou ve znamení dohánění toho, co se přes týden nestihlo. Ale aspoň jeden den se musí udělat nějaká akce. Jinak by mi asi hráblo.
 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 13:49:46)
Pettino,

stejne to je krok dal od tech prvnich prispevku co jsem tu kdysi davno cetla na Rodine, no ne?:-)tedy krok dal v tvem pristupu (protoze ono se to tezko "resi", kdyz uz to doma je)


JanoM,

a co tvoje "skoro snacha"? :-)

jana
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 14:19:09)
Jano Z,
ano, začala jsem mít jiný přístup. Jinak to nešlo. Připadala jsem si jako onuce, která nezvládá to základní - být naráz na 2-3 místech:-)
Trochu mě zaráží, že mně kvůli tomu spousta lidí (výhradně žen) odsuzuje a věští mi nedobrý konec (rozvod s následným odebráním dítěte a podobné lahůdky). Prý jsem si vzala bordeláře, tak se můžu buď rozvést nebo se udřít k smrti, nic mezi tím. Jenže já začínám mít pocit, že spousta chlapů snese spíš chaos v domácnosti než zacházení jako s blbečkem, který není schopen ukrojit si chleba.
Jo a ještě jedno zjištění: spousta chlapů vyžaduje servis proto, aby ženskou zaměstnali, ta se na ně pak nebude lepit a oni si budou dělat, co chtějí. Bývalý kolega hovořil se synem stylem: "Neboj se, máma s námi nepojede, poručíme si tu krémovou buchtu a zbavíme se jí na celý den!" Buchta byla následně nabízena v práci, protože ji doma nikdo nejedl, ale jako záminka k zaměstnání matky byla dobrá.
 Jana M 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 15:09:25)
Pro Janu Z.
No převážně lahůdky.Skorosnacha se dala slyšet,že prý v létě budou svazek legalizovat.Syn nám doma řekl,že se letos ženit nebude a nechce.Skorosnacha mi už loni v srpnu to ještě bydleli u nás řekla,že synovi říkala aby si byl vědom,že kočárek přijde na 18.000,-a nedávno před známými to zopakovala.Já byla v šoku tenkrát oni teď. Holky já asi jsem fakt zaostalá,prosím Vás jak vypadá kočárek za 18.000,-? To má zlatá kolečka?V obchoďákách je tolik nádherných kočárků,jeden hezčí než druhý ale ani jeden za tolik.Prosím máte malý prcky tak máte přehled. Co je to za kočárek. A propó non plus ultra prý přetrvává.
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 15:36:13)
Jano M,
jak vypadá kočárek za 18 000 fakt nevím. Já odvozila dceru v kočárku za 800 na inzerát, barevně ladící peřinku jsem si ušila, výbavičku jsem pořídila ve frcu a dcera to nejen přežila, dokonce výborně prospívá:-) Všechny peníze šly do domku a moc jich tehdy nebylo.
Ale jestli na to mají, ať si koupí třeba se zlatýma kolečkama. Jestli na to nemají a mělo to být rýpnutí do vás, abyste to zaplatili, měli by smůlu. Náročnost ano, ale pokud na to mám.
 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 22:26:29)
Pettino,

vsak ostatnich si nevsimej, popr. bych jim sdelila, ze nic jim nebrani v tom u vas doma trochu poklidit, kdyz maji starost;-))(urcite by je to hrdinstvi preslo;-)JanoM,

no 18tacu za kocarek v pripade, ze na to bez problemu mam ok(jejich zpusob vyhazovani penez z okna) ...

jinak ale kocarku, ktere zvladnou i dve deti za sebou a davaji dostatecny komfort je dost i za mnohem mene a diteti je sumafuk zda je to kocarek za 25 tacu nebo za par tacu ci stovek- z druhe ruky ...

No to jsem zvedava, snad se Tvuj synek nenecha k svatbe zlomit, pokud se jeste neciti, nebo neni si jisty...Kolik mu vlastne je? (uz jsi to asi psala..)dobrou..

jana

 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 16:06:05)
Já vyděla kočár za 25000Kč. Je to napodobenina starých z předmninulého století.Ale přijde mi to zbytečný.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(11.4.2005 20:56:15)
Pro Janu M: moje švagrová má kočárek za 25.000,-Kč. Opravdu nekecám když mi to řekla šla jsem do vrtule. Jak vypadá má odpružený kolečka takže když jede třeba v lese tak prý nejsou cítit nárazy. Pak je tam zvonek, prý když jede na kolečkových bruslích tak zvoní na důchodce, aby odskočili. Jó a pak je tam takový držátko který se dá na ruku když jede z kopečka tak aby se nedržela řidítek a dala si to držátko do ruky. No to je asi všechno.
Nic moc, mě připadá malý, ale největší sranda je že když někam jdou tam mi říká hele hlídej kočár víš kolik stál. No normální snoby je mi z nich blbě.
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(12.4.2005 8:18:16)
Petro,
ten můj kočárek za 800 měl taky odpružená všechna 4 kolečka, v lese se s ním dalo jezdit v pohodě. Možná byl taky jako nový tak drahý, nevím, původní majitelka si ho přivezla z Německa. No, neměl zvonek, ale zvonek na kolo se dá dokoupit snad za 80,- Ale to by mě snad ani nenapadlo. Máš pravdu, je to obyčejná snobárna. A taky špatná investice, kočár používáš chvíli a pak se ho zbavíš za pár šupů, ty peníze se dají utratit účelněji.
 Truhlice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(12.4.2005 16:30:10)
Kočár za 25tis i za 18tis si dovedu představit. My jsme kupovali kočár v SRN (Quinny), stál nás 340 EUR a pak jsme ho v ČR viděli za 20tis....takže se tomu vůbec nedivím, jak je to vše v ČR předražené.

Na druhé straně si v dnešní době nedokážu představit kočár za 800 Kč...

 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(12.4.2005 17:30:59)
Truhlice,

ale treba Tebou zminovany Quinny je tady (SRN) na detske burze nebo internetove burze k sehnani treba mezi 30-100euro (zalezi ktery z nich a kolik ma prislusenstvi jako fusak apod )...v CR to bude v sekaci drazsi...

Nerikam, ze kazdy musi letet pro kocar do sekace..ale proste je to o prioritach za co chci svoje penize utratit....

Jinak kocar za cca 900Kc v prepoctu ti muzu klidne ukazat.:-)))mame hned dva, trikolky, nafukovaci kola, jednoduche polohovani...zadna extra znacka, svuj ucel(na brusleni a prochazky do terenu) plni...

jana

 Lída+2 


Kočárek 

(13.4.2005 9:20:24)
takže nevím kdo,ale někdo si nedokáže představit kočár za 800Kč. já jsem tento chtěla prodat za tuto cenu nakonec jsem ho darovala. Stále ještě asi slouží a dobře.Je k němu korba+bouda,nanožník nepromokaví na korbu sporťák,sí´tka,taška,2pláštěnky.A nemyslím,že by známá byla socka,že s ním ještě jezdí.
A tady jsem našla tu poslední fotku s ním,pak už chodil malý po svých.
 Lída+2 


Kočárek 

(13.4.2005 9:21:37)
takže nevím kdo,ale někdo si nedokáže představit kočár za 800Kč. já jsem tento chtěla prodat za tuto cenu nakonec jsem ho darovala. Stále ještě asi slouží a dobře.Je k němu korba+bouda,nanožník nepromokavý na korbu sporťák,síťka,taška,2pláštěnky.A nemyslím,že by známá byla socka,že s ním ještě jezdí.
A tady jsem našla tu poslední fotku s ním,pak už chodil malý po svých.
 Truhlice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(13.4.2005 12:22:07)
jasne, kočár se dá sehnat i v sekáči, ale já jsme chtěla nový kočárek protože to bylo naše první dítko a plánujeme ještě jedno. Samozřejmě, záleží na kvalitě kočárku, já jsme viděla Iglesinu spor´ták po jednom dítěti a ten byl zralý tak akorát na smetiště...

prostě jsme chtěla pro své první dítě všechno nové, teda skoro všechno - židličku a postýlku mám od bráchy. Nemyslím si, že bych peníze vyhazovala anebo byla snob. Kočárek jsme kupovali ve slevě, oblečení taky sem tam kupuju v sekáči.

 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(13.4.2005 13:22:47)
Truhlice,

ponekud se stocila debata od puvodniho dotazu:-)) ze to ted vyzniva, ze kdo si nekoupi kocarek za par stovek tak je spatny..to ne..:-))

nam se proste ta cena 18 tacu za kocarek zdala nerozumna, zbytecne vysoka ..a pokud ty jsi dala prednost nakupu v SRN kocarku, tak jsi zrejme uvazovala stejnym smerem...tedy mit kvalitni kocar co vydrzi nejmene dve deti, ale nedavat za nej zase vic nez je nutno..

jana
 Truhlice 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(13.4.2005 14:41:26)
Jani - :o))

No, moje poznámka byla spíše k tomu, že je skoro zázrak při těch českých cenách sehnat kočárek za 800 Kč...
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(14.4.2005 9:17:46)
Truhlice,
na inzerát se dá sehnat i pěkný kočárek levně, i zadarmo. Je to totiž věc, která se těžko prodává a doma překáží. Ta paní, co mi ho prodala, byla už totálně otrávená tím, jak se někdo objednal a nepřišel, že byla ochotná dát ho i zadarmo. A byl to opravdu pěkný kočárek se všemi doplňky. I ten nejluxusnější kočár se nakonec prodá jako použitý za max. 50% původní ceny.
 Jana M 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(13.4.2005 14:49:07)
Nó Lído ten by se mi zamlouval.Třeba by mi i na procházce slušel, ale nevím nejsem si tím moc jistá.Myslíš, že ten za 18.000 je kvalitnější? Já myslím, že tomu mímovi je to šuma fuk,jestli má "dostavník" za pár korun nebo za tisíce.Já měla tenkrát Stegnera(měl po straně okýnka) jezdili jsme polema i lesem a vyrostli v něm oba.

ToJanaZ:
Synkovi je 28 a je to pěknej frajer.Zdá se mi,že jak mu každá "baba" říká jak je krásnej chlap,že mu moc stoupla sláva do hlavy.Někdy docela machruje a přitom neumí lítat.Potřebuje aby ho nějaká zkrouhla.Ale ten jeho exot to teda nebude.Když si před bývalým fešákem klekla na kolena a prosila ho aby ji neopouštěl.Synek by potřeboval nějakou pěkně mazanou a trochu diplomatickou dívenku,která má trochu hrdosti,ta by mu už ukázala zač je toho loket.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(13.4.2005 16:21:17)
No jak myslíte paní Jano.
Ten kočár je sice 6,5roku starý,ale v té době to byl lepší kus. Což se nyní nedá opravdu srovnávat.
Pořád nechápu proč do sebe tak ryjete.Ale holt je to diskuse musíme to respektovat ŽE!!!!!!
 náhodná návštěva 
  • 

Re: Jak nebýt služka 

(21.4.2005 0:04:25)
Myslím, že se dohadujete úplně zbytečně. Vše je o prioritách a možnostech. My máme kočár za 4000,- nový (z Polska).Když jsem koukala do bazaru, ceny byly stejný, ale kolikrát vybledlý, sjetý kolečka apod. Protože jsem pověrčivá, kupovali jsme ho až po narození miminka, takže jsem nechtěla nikde na inzerát.K tomu bych už manžela asi nedonutila, stačilo, že pro něj musel jet sám a sám něco vybrat. Známý,jehož příjmy jsou několikanásobně vyšší než naše (20tis.pro 5 osob) mi hlásil, že si koupili kočár za 18 tis.se slevou a jak byl laciný. On je spokojený, ale já také.
Mějte se hezky
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(12.4.2005 19:04:11)
My měli kočárek (hluboký) pro jedno dítě za 500 a pro druhé zadáčo, projeli jsme všude, nevypadali jsme jak socky (ono to není zas tak vidět, jen bylo vidět, že není fungl nový) a kupovali jsme pak pořádnej sporťák.
 nada 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak nebýt služka 

(26.5.2005 23:04:45)
souhlasim,ja si koupila kocar taky v Německu zn.Hartan skeater za 560eur a v Praze stal 25 000.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.