| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pozrdav

 Celkem 9 názorů.
 Marie,syn 15.m 
  • 

Pozrdav 

(9.4.2005 22:20:23)
Ahoj maminy,bydlím v okrese KM v malinké vesničce téměř bez spojení se světem. Internet, telefon - hl. pevná linka (na mobil. oper. slabý příjem) a auto jsou jediným prostředkem ke komunikaci a k nákupu. Je tu sice klid, krásná příroda, ale mrtvo. Budu ráda, když si tady budu moct občas pokecat. Je mi 27 let, mám syna Václava 1/2004 a začínám 4. měsíc 2. těhotenství. Mějte se moc hezky a zatím dobrou noc.
 lesley 
  • 

Ahoj 

(10.4.2005 21:29:32)
Na vesnici bývá fakt trošku mrtvo. Sama jsem v jedné kdysi bydlela rok a strašně ráda se s tama stěhovala. Dneska bych ji dokázala ocenit líp :). Na některé věci přijde člověk až časem. Bydlí tam alespoň nějaké malé děti, abyste si měli s kým hrát?
Jak se Vašík těší na miminko?
Mrknu se sem zase někdy v týdnu, jestli bude Jakoubek spát. Tak zatím ahoj. Jarka + Jakub 6/2005
 Marie,syn 15.m 
  • 

Re: Ahoj 

(10.4.2005 22:18:05)
Ahojky, jsem moc ráda, že se tak brzo někdo ozval. Díky. Děti tady nejsou žádné. No-přistěhovala se sem nedávno jedna rodina dokonce s pěti. Tři jsou skoro dospělé a dva předškoláci. Zatím se moc neukazují a co se zatím předvedli, tak nestálo za nic. Prababičku jeden z těch malých o velikonocích tak vyšlahal, že měla obrovskou modřinu na ruce. A to přišli s "říkankou", že si jdou pro vajíčka!!!!Tak je možná líp, že o nich nevíme. Ono tu žije(nebo spíš je tu zapsaných)jen 50 obyvatel. Takže je tu skutečně mrtvo. Na druhou stranu, ale neocenitelný klid a snad i zdravo. Véna o mimi ještě neví a dost se obávám, jak ho vůbec přijme. Když jsme byli na návštěvě u známých s mimi, tak byl velice nadšený až do doby, kdy zjistil, že není středem pozornosti a všichni ti lidé kolem obdivují to maličké a ne jeho. Strašně se rozplakal. No ono je docela dost času, tak k tomu třeba ještě vyzraje. Mějte se všichni moc hezky a posílám pohlazení pro Jakoubka. Zdravím.
 lesley 


ještě jsem tady 

(10.4.2005 22:44:30)
Ajajaj, to ti tedy nezávidím.(Promiň, můžeme si tykat? Mě je 38..)Já myslím, že zase až tolik času není. Zkus ho trošku připravovat. Známé malá, a to už měla dva a půl roku, odstrkovala na ulici kočárek od domu, že už bráchu doma nechce. A když kojila, tak vždycky strašně vyváděla. Poddalo se to tak za dva měsíce. Ale to šestinedělí prý bylo utrpení. Navíc si taťka mohl vzít jen týden volna, a pak na to byla sama. To ti tedy přeju fakt pevné nervy.
Já to měla kapku jednodušší. Dcera už je velká. Ale taky ji chvilku trvalo, než zkousla, že už nebude jedináček. Ale teď už je to v pohodě. Navíc ji Jakoubek zbožňuje, až někdy trošku žárlím.
Tak, ale teď už jdu vážně spát. Tak pozdravuj Vénu. Dobrou. Jarka
 Marie,syn 15.m 
  • 

Re: ještě jsem tady 

(11.4.2005 19:43:23)
Ahoj, kolik je Tvé dceři roků? Venulínkovi ukazuju na obrázku miminka, on jim dává dudel, hladí je, ale nevím, jak jinak takového mimouška připravit. Taťka mu pořád říká, že bude mít bráchu, směje se , ale asi tomu nerozumí. Ono teda zatím nevíme, co to bude! Když jsem byla u svých rodičů na návštěvě, vyšla jsem si s Vénou na procházku. Je to sice taky malá vesnička, ale skoro všechny mé vrstevnice mají mimča a jedna dokonce dvojčata, která se narodila ve stejný den i rok jako Venulínek. Dvě kamarádky jsem potkala s kočárky. Mají mladší miminka a tak jsem hned Vénu seznamovala. Chlapečka si moc nevšímal, ale na malé holčičce mohl oči nechat. Hned ji nosil co se dalo, ona to házela na zem a on jí to nosil. Ten druhý chlapeček se chtěl taky připojit, ale nedali mu vůbec příležitost. No tak uvidíme, ale docela si dokážu představit, že se Véna bude chtít sourozence také zbavit a jinak ho zlobit. Už jsem i dřív četla spoustu článků, jak staršího sourozence připravit na mladšího, ale také v jednom psali, že každé dítě je jiné a vyrovnává se s novým členem rodiny po svém.Hlavně mám strach, abych na Venulínka měla dost času a nezanedbávala ho. Snad to zvládnem. Hlavně, ať jsou oba zdraví a to ostatní snad taky bude dobré.CO Jakoubek, je to taky takový rošťáček, jak ten náš nezbeda. Vénovi už nestačí svět poznávet ze země. Nejvíc ho baví tahat stoličky, židle a lést na ně. Moc se o něho teď bojím, protože ještě nedokáže předvídat nebezpečí a já ho nemůžu mít pořád na očích, i když se o to snažím. Asi taky musí mít nějakou tu modřinu, aby tak nedivočil. Měj se moc hezky a zdravím taky všechny ostatní. Marie
 lesley 


odpověď 

(12.4.2005 21:34:13)
Ahoj Marie, naší mladé už je osmnáct :).
Doufám,že jsem tě s tím mimi moc nevyplašila. Prý to chce hlavně pevné nervy a nezanedbávat toho staršího. To se mi to kecá, že jo...Ale švagrová měla druhého kluka po čtrnácti měsících, tak to aspoň trošku znám.
Jakoubek je úžasně živý raubíř. To mám na stará kolena o zábavu postaráno :). Dneska začal sám chodit, a to ještě nemá ani deset měsíců. Leze už od šesti. A to mi každý říkal, že kluci jsou pohodlnější.
A co tvůj Venulínek? Jak píšeš, je to taky pěkný čertík. Každý správný kluk má občas nějakou tu bouli. My bohužel taky :).
Jestli chceš, zkus mi napsat na meil. Zatím se mějte. Jarka
 Marie,syn 15.m 
  • 

Re: odpověď 

(13.4.2005 21:29:13)
Ahoj a díky, nevylekalas mne. Druhé mimčo jsem chtěla co nejdřív, tak jsem se na to snažila připravit, ale realita bude asi dost náročná. A to dodnes závidím, těm co mají dvojčata. To su dost"na hlavu", že?
Musí to být dost zajímavé, když je dceři 18 - může se na Jakoubkovi hodně naučit. Já jsem se všem sestřenicím, bratrancům a nakonec i sestře o jejich děti dost starala. Byla jsem nejmladší a hlídala jsem je skoro pořád. Dokonce, když jsem byla na VŠ, tak jsem z kolejí první jela k sestře,strávila tam nějaký den, abych ji co nejvíc pomohla. A to bydlí 50 km od mého bydliště a do školy jsem to měla dalších 250 km. No a dnes - pomalu mi nemá kdo hlídat. Sestřenice dokonce řekla, že už si nebudem dávat dárky-dávali jsme jen dětem. Tak ty roky, co jsem je všechny obdarovávala ze studentských prostředků, hlídala a starala se a těšila se, že to oplatí třeba mým dětem, jsou ty tam. Nedělala jsem to pro odplatu, to ne, ale zamrzí to.
Kubík je teda šikulka! Já jsem taky chodila dost brzo - od 9m, v roku jsem na žebři dělala na každem šprušli kotouly a pod. Do gymnastiky jsem začala chodit od 6.l a to už prý bylo pozdě. Tak zkus Kubíka sledovat a dopřát mu nějaký profesionální pohybový rozvoj.
Véna začal taky poměrně brzo, ale je daleko opatrnější - chodil sám od 8m - spíš sem tam nějaký krok a když nevěděl, že chodí, daleko víc lezl. Bylo to pro něj bezpečnější, rychlejší a pohodlnější. Nakonec strach překonal a
v 11m začal přímo lítat. Navíc má po mně dost síly v rukou. Tahá na co přijde a my máme strach, aby neměl kýlu. Vyleze sám na židli a pak na stůl. No skoro všude. Hrůza, ale pěkná. Když jsem viděla ta dvojčata kamarádky, která ještě ani nechodí a jsou celkově retardovaná, tak to by se mi taky nelíbilo, i kd. si neustále pochvaluju, jak to bylo fajn, kd. byl V. v peřince.
Napsala jsem sem, aby se to tady trošku pohlo a někdo se třeba přidal, ale také mi můžeš napsat na e-mail, bude-li Ti to připadat vhodnější.
Tak snad se někdo přidá a neodradí ho, že jsme si začaly spolu povídat. Proto zdravím nejen Tebe a Kubíka, ale všechny, kdo sem zavítají. Marie.
 lesley 
  • 

dopis 

(14.4.2005 21:15:16)
Ahojte,
Tak Jakoubek už začal chodit sám. Občas mám z té jeho pohyblivosti taky obavy. No, uvidíme, jak to bude zvládat on a hlavně JÁ – nesportovec :) . Uvažovali jsme o tom, že ho dáme do nějaké sportovní přípravky, záleží na tom, jaké budou možnosti. Ale to bude stejně vhodné myslím tak nejdřív kolem čtvrtého roku. Do té doby budu muset trošku zapřáhnout taťku.
Jak to tak čtu, Marie, máš s dětmi větší zkušenosti, než já. Já jsem vlastně první mimiško hlídala až to svoje…
Ty plánuješ, že dáš malého na nějaký sport? Jestli bude nadaný po Tobě, bylo by škoda toho nevyužít. To lezení nahoru, to je Venoušek šikulka :) .. To aby sis dávala pozor i na schody a žebříky.
Chování Tvých příbuzných mi nepřijde moc fér. Myslím, že děti potěší každá maličkost a trocha zájmu, to by snad tvou sestřenku nezabilo :( . U tebe to určitě brali jako samozřejmost, a pro ně by to asi byla velká oběť.
Hele, všechny dvojčata nemusí být nutně retardované. Spíš bývají jen trochu opožděnější ve vývoji, časem se to určitě srovná. V některé Betynce jsem četla, že dvojčata začínají některé věci později právě proto, že jsou dvě a napodobují sebe navzájem, a tím pádem nemají takovou potřebu napodobovat dospělé. Třeba mluvení a tak. Většinou prý taky mívají odklad do školy.
Jo a ségru Jakoubek zbožňuje, díky ní se už teď, v kočárku, otáčí po každé mladé kočce :) . Ovšem ona už mi říkala, že když vidí kolik je s dítětem starostí, tak hodně dlouho babičkou nebudu :) . Nevadí, aspoň si budu připadat dlouho mladá :) .

Tak se zatím měj, pozdravuj taky Vénu od nové tety :) .

A samozřejmě zdravím i ostatní maminky, které sem občas nakouknou :).Jarka
 Marie,syn 15.m 
  • 

Re: dopis 

(16.4.2005 21:30:21)
Ahojky, tak jak zvládáte chůzi? Véna a schody- tak to máš pravdu -na ty nám lozí už dávno. Jenže šprušle nemají od sebe předepsanou vzdálenost, tak hrozí, že by mohl propadnout dolů, kde jsou další velice ostré schody s dlaždičkama. Ani nechci myslet na to, co by se mohlo stát. Manžel udělal na oboje schody ( nahoru i dolů) branky. Jenže přesně, jak jsem předpokládala, Venulín šplhá i po nich a ještě nějaký den a dokáže je také přelést. Tak to musíme urychleně vyřešit. Žebřík mu ani neukazuju. Manžel pracuje na dětském hřišti pro Venulínka ( a plánuje, že tam budou chodit i ostatní děti - su zvědavá, jak to pak dlouho vydrží, jestli tam opravdu někdo cizí přijde) a tam bych nějaký menší žebřík a různé další prolízačky chtěla. Už má udělané bednění na pískoviště a zatím to vypadá naprosto úžasně, tak uvidíme, jak nám hřiště poroste dál.
Myslím, že je velice dobře, že dcera vidí, kolik dá mimčo práce. Ne nadarmo se říká, že nejpřirozenější a nejlevnější antikoncepce je hlídání malých dětí.
Na nějakou sportovní aktivitu Vénu určitě budu také chtít vodit. Ještě nevím na co a hlavně kam, ale dá se už i od 2 let! Uvidíme. Manžel se strašně moc těší, že s ním bude sportovat. Jen mám strach, aby ho svým nadšením neodradil.
Nemá tady někdo zkušenosti s uspáváním. U nás je to docela problém. Asi do 4.m. Venulínek pěkně usínal sám, ale pak si začal sedat a když jsem ho dala do postýlky začal i přes únavu "trénovat". (V tom je rozhodně po mně. Také jsem měla problémy s usínáním(od malička)a nejvíc jsem ožívala, kd. jsem měla jít spát.)Tak jsem ho naučila na zpívání a nošení. Ale i přes velkou snahu to opravdu nešlo jinak. Dokonce mi i vylezel z postýlky apod. Má velkou sílu v rukou, takže se v postýlce přitáhne rukama nahoru a už dostane přes okraj nohu a je venku!Někdy je tak unavený, že mi usne na podložce na přebalování, ale to bylo jen párkrát.
Zdravím a dobrou noc M.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.