| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

..tak zase zpátky k tématu

 Celkem 5 názorů.
 Bruni 


..tak zase zpátky k tématu 

(9.4.2005 10:38:33)
Danielo, jestli jsi prosím četla můj dotaz "Boží zásahy", mohla bys mi prosím odpovědět, jak si myslíš, že Bůh zasahuje do našich životů?

Jinak bych chtěla říct, že chápu, proč tu někteří psali, že do kostela nechodí a jak tam na ně působila atmosféra. Ve větším městě je to ještě dobrý, tam člověk může navštívit spoustu kostelů a najít ten vyhovující, ale na menším městě, kde je kostel třeba jen jeden... Do katolického kostela jsem chodila, ale víceméně jen kvůli faráři, který mi naprosto vyhovoval. Jeho kázání byla opravdu ze života.
Proti katolické církvi nic nemám, ani proti katolíkům. Pokud jim jejich vyznání a církev něco zakazuje (např. co se týče antikoncepce) nebo přikazuje (třeba zpověď), pak mi do toho nic není, neb se mě to nijak nedotýká.
Zatím jsem na tom tak, že tápu, kam se zařadit. V kostele mi totiž přijde zbytečně ponurá atmosféra. Mám kolem sebe víc nevěřících a vidím, jak se na katolíky (protože ti jsou nejrozšířenější) dívají - jako na děsný suchary. Do kostela se přece dá vsupovat s úctou a přitom vesele, proč by tam nemohl být halasný smích? Přiznávám, že jsem na mši nebyla už dost let, tak možná mám zastaralé informace a ještě z jiného města, než teď bydlím.
Tak třeba mi tady poradíte, kam zajít - aby tam byla přátelská atmosféra (to většinou je :-)), aby tam byl humor a Bůh byl oslavován pořádnou říznou hudbou. Myslím, že je škoda, když se lpí na tradičních chvalozpěvech, který znějí tak trochu unyle.
 správce-Dubnatka08 


Re: ..tak zase zpátky k tématu 

(9.4.2005 10:53:55)
Ahoj Ivo,
no u nás v kostele je smíchu dost (jednak od vtipů pana faráře a taky smích o dětí samozřejmě) Ponurá atmosféra tam určitě nepanuje tím nechci říct, že jinde je to jinak. Ono taky záleží na velikosti farnosti, jestli třeba mají stálého varhaníka, jestli mají sbor. Je toho prostě víc, když je malá farnost, jak je slavení bohoslužby trošku méně veselé, chybí zpěv, varhany a tak. Pokud je farnost větší je to lepší varhaník je stálý a třeba i nějaký ten sbor, když se ještě najde ochotná mládež, bývá mše třeba s kytarama a tak :o) Je toho hodně, ale opravdu čím větší město tím lepší, to je pravda. Je to hlavně nedostatkem našich kněží a ti co k nám chodí ze zahraničí mají na starostí třeba tři i čtyři farnosti najednou a je toho na ně poměrně dost. Na další aktivity jím už nezbývá čas. Jak zasahuje Bůh do našich životů, to je hodně pocitové, a nerada bych tu sklidila výsměch od Alice. Ale pro příklad můj synovec, se ocitl ve stavu kdy jsme nevěděli zda bude žít (prasklo mu slepé střevo, v jeho stavu bylo na zdravení pouze 20%) celá rodina se za něj modlila. Sice měl v ráně sepsi, ale nerozšířila a skutečně rychle se uzdravil, bez jakékoli komplikace. My v tom viděli Boží pomoc, nevěřící v tom vidí šťastnou náhodu. Takže asi takhle ono těch příkladů je moc. Manžel sháněl práci, dost nutně, byla jsem těhotná, měl velmi lákavou nabídku na práci, ale ta nevyšla. Byli jsme z toho smutní, ale za týden přišla jiná lákavější a pro manžela zajímavější nabídka práce (kde uplatnil své znalosti a práce je mu koníčkem) i v tom vidíme Boží zásah a sílu modtlitby.
 Bruni 


Re: Re: ..tak zase zpátky k tématu 

(9.4.2005 11:19:10)
Danielo, díky za odpověď. Nevadilo by ti popovídat si soukromě na mail? ..abychom tu nezahlcovaly diskuzi
 správce-Dubnatka08 


Re: Re: Re: ..tak zase zpátky k tématu 

(9.4.2005 11:40:24)
Ivano,
nevadilo, takže pokud chceš písni na maila v záhlaví.
D.
 Alicee 


Re: Re: ..tak zase zpátky k tématu 

(9.4.2005 18:05:34)
Danielo, já se vám opravdu nevysmívám...já se jenom usmívám...:)))

Víš, já si myslím, že lidé měli odjakživa tendenci věřit něčemu něčemu nadpřirozenému, něčemu, co jim jejich život usnadní pochopit a přežít. S těmi "zázraky" je to taky relativní. Ty příklady, které ty uvádíš jsou sice zajímavé, ale můžu ti dát spoustu dalších příkladů, kdy se také může jednat o zázraky a motlitba v tom neměla žádnou váhu. Například můj dědeček...před patnácti lety onemocněl rakovinou a dávali mu dva, maximálně tři roky života. On se ale nedal a do roka neměl žádný nález. Lékaři jenom nevěřícně kroutili hlavou a dokonce jeho případ rozebírali v několika lékařských publikacích. Můžu tě ujistit, že se nikdo za něj nikdy nemodlil...Kdyby se to stalo ve vaší rodině, budete věřit, že to byl zásah boha, v naší se to bralo jako důkaz síly vůle jednoho člověka.

A jestli ti připadá, že tě nějak urážím, tak to je mi líto...není tomu tak, ale ty to možná nevidíš.

K tomu jak církev ovlivňuje naše životy...Zajímám se (a částečně studuji) politologii a bohužel musím konstatovat, že církev MÁ hodně velký vliv na politická rozhodnutí a dění. Například zahraniční politika Spojených Států, která nepochybně ovlivňuje celosvětové dění, je otevřeně "pro" církev a její zásady. V několika státech v US se už dnes na základních školách učí tzv. "kreacionismus", což znamená, že svět je tři tisíce let starý a stvořil ho bůh. Z tohoto trendu mám, upřímně, trochu hrůzu.
A tento fenomén se šíří i do Evropy, nedávno v tisku proběhla zpráva, že si evropští církevní hodnostáři stěžují, že jejich politický vliv není zdaleka tak silný jako vliv hodnostářů ve Státech a že se s tím musí něco udělat. Z toho mě taky jímá hrůza. Osobně proti církvi nic nemám, toleruji právo na víru ač mi osobně může připadat postavená na hlavu. Co mi ale vadí je to, že přestává být oddělen stát od církve, církev se stává státem. A podle mě by stát měl být nestranný a objektivní.

Tak snad jsem trochu osvětlila svoje názory a postoje. Mějte se a přeji krásný zbytek víkendu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.