| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Negativní zpětná vazba učiteli

 Celkem 56 názorů.
 kachna_ 


Téma: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 16:22:26)
Vedlejší diskuse mě inspirovala k tomu, zeptat se, jaké máte zkušenosti.

Dceři změnila škola ve čtvrté třídě učitelku matematiky (je to jejich třetí). Dcera učitelku nemá ráda, částečně za to můžu i já, protože vloni při on-line výuce jsem tuto učitelku nijak přívětivě netitulovala (měla starší dceru na pracovky a zadané úkoly byly děsně nekoncepční). Dceři z předmětu vychází dvojka (znalosti nerozporuji) a nemám důvod si stěžovat.
Dceři učitelka nevyhovuje - hodně známkuje, furt se jí něco nelíbí, když se někdo ptá na vysvětlení, používá "to už máte dávno vědět, to vám tady nebudu vysvětlovat" nebo zvedá oči v sloup a ušklíbá se (to jsem viděla při on-line schůzkách a štvalo mě to děsně).
Nespokojenost dcery jsem se pokusila učitelce popsat. Slušně, ale úplně neúspěšně.

Povedlo se se vám někdy předat učiteli slušně a úspěšně negativní zpětnou vazbu?
Díky
 babi_ 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 16:35:27)
Slušně ano, úspěšně ne.
 77kraska 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 16:40:29)
nepodarilo

na ZS dcery jsem se porad neceho domahala, hlavne aby se deti vic ucily, vic psaly ctenarske deniky, vic delaly projekty atd atd.....taky aby si porad nepoustely filmy, nemely porad suplovani, proste furt neco.....nemelo to uspech a jeste si kritizovana ucitelka na dite ponekud zasedla a dala mu horsi znamky (v pripade nerozhodne znamky), takze diteti pak chybely body na vicelete gymnazium....dnes to hodnotim tak, ze jsem byla hloupa
 Vítr z hor 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:06:36)
77mi, hlásím se do klubu, taky to dnes hodnotím tak, že jsem byla hloupá. Mizernou učitelku buď vydržet a usmívat se, nebo dát dítě jinam. Pokus o řešení se vždycky otočil vůči rodiči (nejen v mém případě) a bohužel hlavně proti dětem.
Ty moje nejsou blbé, daly si dohromady dvě a dvě – takže si dodnes občas povzdychnou, že na ně byly učitelky hnusné, protože neměly rády mě...

Učitelka taky napálila jedné dceři dvojku, tipuju úmyslně, což jí vzalo body na jeden z gymplů, z nichž jsme vybírali (dnes vím, že zaplaťpánbůh!). Druhé to udělat nemohla, protože byla až příliš dobrá. Tak jí aspoň nedali diplom, když vyhrála matematickou soutěž (děti na 2. a 3. místě diplom dostaly).
 77kraska 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 18:57:20)
Vitr, clovek se holt porad uci....ja jsem myslela, ze bojuju za spravedlivou a spravnou vec, aby deti, ktere jeste nebyly ani v puberte a jeste byly do uceni uprimne nadsene a chtely delat neco navic, ucitelka vice zamestnala....ale ucitelka byla lempl, doopravdy, lina cokoliv opravovat nebo i detem zadavat...pri kazde prilezitosti jako Vanoce nebo Velikonoce jim pustila film...myslim, ze to deti negativne poznamenalo do budoucna
 magrata1 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 18:59:15)
Moje nejmladší dcera je pro změnu vždy v soutěžích diskvalifikována. Prostřední dceru bil její učitel (zjištěno až ve 4. tř.), řešila jsem s ředitelem, dceru přesunula. Nejmladší na stejné škole zůstala, má to mnohem blíž a měla skvělou učitelku. Tento učitel ovšem je v komisi v pěveckých a recitačních soutěžích. V pěveckých dcera bývala 2.-4., ale v recitační bývala první z celé kategorie (třeba ze 3 ročníků). Nyní je diskvalifikována, protože píseň z Valašska učitel prohlásí za Slovenskou, nesplňuje zadání, protože je zahraniční. Báseň je příliš složitá, to je pro děcka o kategorii starší. Já jsem s holkama jezdila na okresní kola recitační soutěže, vím, co tam bylo v té kategorii běžné. Naštěstí se dcera rychle vyzuřila a příště prý zazpívá Už troubějí, už troubějí, na horách je Lenin.~y~
Nad učitelem asi fakt bohužel nevyhraješ. Maximálně můžeš vysvětlit, že nějaký problém ze strany dítěte byl nedorozumění, to jo.
 Alraune 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 13:23:46)
Na té škole se prakticky vždycky dávaly při nerozhodném výsledku ty horší známky... takže si možná ani tak moc nepokazila.
 77kraska 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 13:30:54)
Alraune, to bylo vlastne obecne zname, ze skola nemela zajem na dobrych znamkach deti, protoze by ji deti odesly na viceleta gymnazia....u nas dcera mela mezi 1 a 2 jeden predmet a ucitelka mi rekla, ze zalezi na vysledku pisemky...dcera napsala pisemku na 1 a stejne na vysvedceni dostala 2....to uz ani nemelo smysl se tam chodit rozcilovat

u PZ na 8G pak kazda znamka hrala roli....na blizke 8G se dostaly jen deti se samymi jednickami nebo jednou dvema dvojkami na trech vysvedcenich...uz jsme zde probiraly mnohokrat
 K_at 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 16:44:25)
Kachno, slušně ne. Úspěšně ano - přestala si dcery všímat úplně. Slušně to nešlo. I když....nebyla jsem hrubá. Jen sarkastická a absolutně upřímná ~t~
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 16:53:43)
Blbý situace. Asi to chce začít normálně se ohradit: "Já s vámi taky mluvím slušně", "Já se na vás taky nešklebím" atd.
 Ennywan 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:04:14)
Ano, hláška "to už máte dávno vědět" je také velmi oblíbená u učitelů našich dětí.
 Fern 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:04:28)
A co takhle dceři vysvětlit,že v jejím věku je tak nějak nutno respektovat autority,byt s nimi úplně nesouznime?
Dle toho co píšeš,s ní nemá vážnější problém a prospívá v jejím předmětů taky,tak o co jde?

Až bude v práci a sefova ji slapne na kuří oko,pak už to bude jen její boj a nebude si nic muset nechat líbit.
 Sl+2 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:10:46)
Souhlasím s Fren.

4. třída - to už je dost velká.

Já prostě od mala říkala dětem, že vztah žák-učitel není symetrický, že si to mají zkusit vyříkat sami resp. přežít a snažit se co v životě dosáhnout situace, kdy budou v symetrickém vztahu resp. budou tahat za delší konec.

Čím chci říct, že jsem za ně nikdy nic neřešila. Vždy jsem si vzpomněla na své spolužáky ze základky, co za ně řešili situaci rodiče, uvědomila jsem si, jak tito spolužáci dopadli a při snahách něco řešit za děti jsem si raději kousla do jazyku.
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:21:48)
Pokud je vztah asymetrický, tak tím spíš v něm musí být respekt a slušnost vzájemná a hlavně oboustranná!
 Sl+2 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:34:42)
Nemusí a často není. Ideální by bylo, kdyby tomu tak bylo. (Například, tvůj nadřízený je kretén, rozhodně se nechová slušně, ani s respektem, ale disponuje ze své pozice jistou mocí, a ty držíš hubu, aby nepřišla o zaměstnání.
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:40:16)
Já můžu především zaměstnání změnit a on zase může změnit zaměstnance. A ne, kdyby na mě byl fakt hnusnej, tak na něj budu klidně hnusná zpátky přiměřeně jeho rétorice a kdyby mu to vadilo, tak mu popravdě řeknu, že pokud od se mnou jedná takhle, tak budu taky. Nadřízenost v žádném případě neznamená nadřazenost.
 babi_ 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 21:05:20)
"Například, tvůj nadřízený je kretén, rozhodně se nechová slušně, ani s respektem, ale disponuje ze své pozice jistou mocí, a ty držíš hubu, aby nepřišla o zaměstnání."

Domnívám se, že přesně na tohle by nikdo ve škole "trénovat" neměl.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 21:45:01)
přesně tak, nechápu, proč by škola měla trénovat na to, aby si jednou nechaly děcka všechno líbit
 Půlka psa 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 9:30:52)
"Například, tvůj nadřízený je kretén, rozhodně se nechová slušně, ani s respektem, ale disponuje ze své pozice jistou mocí, a ty držíš hubu, aby nepřišla o zaměstnání."

No jo, jenže zrovna o tomhle je strašně důležitý umět komunikovat a ne držet hubu. Jako, já se školou taky neumím mluvit. Takovou věc bych uměla vykomunikovat v práci, ale s učiteli ne. Z školy mám úplně stažený žaludek jako pozůstatek právě té asymetrie z dětství, ale určitě to není dobře, a jestli něco chci, tak to aby tohle moje děti neměly ani ve škole ani jinde.
 Aninabe 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:29:46)
Sl, nepovažuju za ideální nechat v tom dítě vykoupat. Řešili jsme zásadní věc, nikdy bych si neodpustila, kdybych to tak nechala. Děti byly ale ze školy přemístěny, co se tam dělo, nad tím žasla i inspekce. Já jsem ji neposlala, ale ventilovala jsem dění a kdosi to udělal za mě. Doputoval ke mně nález, ani profíci nestačili třeštit oči. Kdybych to nechala, děti by to přímo poškodilo, školu jim znechutilo, rozhodně by dnes nebyly spokojené na gymplu. Tam nic řešit nemusím. Ale tamta pančelka byla fakt něco (a to říkám jako někdo, kdo si pedák dodělává - trošku motivace, aby tyhle pančelky neměly tolik prostoru...aneb "tak si to pojďte zkusit sama" - no dobrá, už se na tom pracuje).
 Sl+2 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:32:25)
Určitě existovaly věci, které bych řešila. Ale to se pohybuji v hypotetické rovině (agresivní učitel, alkoholik učitel). Bohužel u mých spolužáků ta péče rodičů fakt šla ruku v ruce s celouživotní neschopností jakkoliv řešit životní situace.
 Aninabe 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:33:38)
U nás křičící učitel, který dětem nadával a hodnotil krásnými čtyřkami a pětkami prvňáky v 1. měsíci docházky. Nešlo o jedince, takhle to měla víc než půlka třídy. Zpětně jsem se dověděla, že onen vyučující je tím proslulý a když dostal prvňáky, školy v okolí byly připravené je přijímat. Škola o tom mlžila a vedení tvrdilo do poslední chvíle, že je tam vše OK - včetně té klasifikace. ~d~
 Hanka 75 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 5:22:06)
Ani nevíš, jak ti si tě vážím, že jsi to řešila a nenechala být. A není zcela běžné, že jsi měla úspěch, bohužel. Tím spíš si opravdu vážím toho, že jsi do toho šla.
I je tu vidět (opět), jak kolegové, nadřízení, lidé z oboru k tomu mlčí. Jako u Cimického, ona se ví mezi laiky i mezi odborníky, že obtěžuje pacientky, ale nikdo k tomu roky nic neřekne. Maximálně jsou připraveni převzít jeho oběti do péče. Je tu něco špatně.
Moc dobře, že jsi to řešila. O jednoho špatného učitele méně. Když si představím ty děti, které tohle v 6-7 letech musely zažívat a děti, které mu ve škole zůstávaly. Ti co mají podporu doma, tak ty rodiče přesunuly, ti co nemají zůstaly a zůstaly možná poznamenané na celý život.
Je moc dobře, že se za děti lidé jako jsi ty berou. Slyšela jsem o učitelce, které odcházela běžné třetina dětí na jinou školu, roky, s každou třídou, kterou dostala se to opakovala. Opakovaně si rodiče stěžovaly i na isnspekci, to pak předvedla divadélka, jak skvěle učí.. a protože měla známé u zřizovatele a od toho se odvíjela podpora vedení, učí bohužel stále :-( O to víc si vážím rodičů, kteří se i tak ozvou.
 Dana 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 6:25:45)
Také jsem se s učiteli nedohadovala a nedávala jim zpětnou vazbu. Nemá to cenu, učitel se jen naštve. Střežila jsem se před dětmi vyjadřovat o učitelích negativně, i když jsem si také kolikrát myslela svoje. Ono je to pro učitele těžké zavděčit se všem. Pamatuji si na jednu třídní schůzku, kde se zhádali rodiče. Část z nich tvrdila, že učitelka z angličtiny je na děti příliš přísná a dává jim moc úkolů a špatné známky. A druhá část tvrdila pravý opak, že je příliš mírná a děti toho mají málo a zaostávají. Učitelka, chudák, jen stála a koukala.
 Monika 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 6:56:20)
Dani,toto přesně probíhalo na 1.stupni u syna ~:-D Sice nešlo přímo o hádku,ale opačné názory tam byly. U dcery se teď podobné řešila matematika ...
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:20:05)
Respektovat se snad mají lidé vzájemně! Chceš snad říct, že jenom proto, že je někdo "autorita" tak s ním já musím mluvit uctivě, i když on se mnou mluví jako hulvát? ~8~ Jakože třeba šéf v práci na mě může bejt hnusnej ale já s ním musím mluvit slušně??
 Fern 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:29:35)
A to se ptáš jako žena v domácnosti takhle blbě?
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:30:46)
Žena v domácnosti seš tak možná ty
 Fern 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:36:37)
Dolores nowako neboli Len? Co tě nutí k tak častému přepínání mezi nicky?

Po letech tady mi neco uteklo,že bys byla zaměstnaná a proto ty tvé blbě otázky,-ptám se už podruhé,čím to teď zamluvis??
 K_at 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:37:56)
Fern, len není Dolores. Ty vado. To je vtip roku. Dolores je někdo úplně jiný. Ale jo, míčků už tu měla mnoho. To je fakt. A jinak, drahoušku, Len je zaměstnaná. Už dlouho.
 Dolores Nowaco 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:42:46)
??? ~8~ What? Zas tady nějakej troll rozjíždí konspirace o výměně přezdívek? TWL. to už je trapný ~8~
 Alena 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 17:24:04)
"Povedlo se se vám někdy předat učiteli slušně a úspěšně negativní zpětnou vazbu?" Ano, v pripade, ze to byli schopni lide a podruznou chybu si neuvedomovali.
Bohuzel ucitele prevazne "spatni", bez nadhledu, berou zpetnou vazbu jako osobni utok. Tam se nam vyplatilo dat zpetnou vazbu rediteli. Ale moji kluci chodili a chodi do skol s rozumnym vedenim.
Co znamena "uplne neuspesne"?
 monam 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 19:47:56)
Nepovedlo. Lepší je změnit školu.
 kachna_ 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(2.12.2021 22:06:44)
Romano, ta první reakce z mé strany by taky nebyla "na jedničku". Kdybych měla možnost se ke kritice nevyjádřit a jen si jí nechat projít hlavou, tak po odeznění sebelítostivé epizody, si myslím, že bych si to snad přebrat zvládla.
 77kraska 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 6:28:27)
Romano, napis mi na 7kraska@post.cz
 Simeona a 3 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 5:37:16)
Ne. Udělala jsem to u jedné učitelky, která měla mou bezlepkovou dceru na vaření a nenechala ji pracovat s bezlepkovou moukou, aby mohla taky ochutnat své výtvory. Dítě mi doma brečelo zklamáním.

Nepomohlo učitelce napsat, nepomohlo za ní jít a vysvětlit. Pomohlo napsat mail na vedení.
 Jahala. 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 6:33:39)
Simeonov, to je zajímavé, já teda bezlepkovou mouku koupit a dát dětem můžu, ale nejsem schopná zajistit nádobí atd kterého se nikdy nedotkl lepek. Jako chodilo mi bezlepkové dítě na kroužek vaření, ale vůbec nebylo snadné zařídit, aby jídlo mohl ochutnat A vždycky mám trochu obavy co bude, když s bezlepkovými dětmi vařím.
 Simeona a 3 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 8:42:18)
No já jsem se původně snažila učitele navrhnout, aby někdy připravovali něco z přirozeně bezlepkových surovin, protože hodinu co hodinu dělali dvě věci, vše pečené nebo smažené a vše z mouky. Nekonečně buchet, palačinek, langošů, ale nikdy pomazánku nebo salát, ovocný špíz a tak.
Učitelka pravila že ne.

Tak jsem děcku dala do školy bezlepkovou mouku. Zase nic. Ono je to individuální a některým dětem vadí pečivo pečené ve formě, která byla předtím použita na pečení klasické, ale jiným to nevadí. Každopádně bych byla klidně dala děcku z domu i formu, kdyby bylo třeba.

Nakonec jsem neviděla jinou cestu než kontaktovat vedení, takovéto vyčleňování z kolektivu bylo hrozné. Učitelka měla milion důvodům proč nejde, aby třeba jedna skupinka dělala z bezlepkových surovin (nakoupila jsem je já), a to byly ve třídě celiaci 4.
 Jahala. 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 14:15:52)
Tak to fakt nechápu
 Mariana +2 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 7:12:35)
Předat úspěšně negativní vazbu komukoli je velmi těžký oříšek.

A platí i o učitelích.

Bohužel životní realita je taková, že ten kdo by uměl negativní zpětnou vazbu přijmout a zamyslet se nad, ji obvykle nepotřebuje.

A ti kdo by ji potřebovali jako sůl s tím obvykle neumí naložit.
Přemyšlím zda by zmiňované šlo podat v nějakém co nejméně negativním duchu.
 Alena 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 8:44:47)
"že ten kdo by uměl negativní zpětnou vazbu přijmout a zamyslet se nad, ji obvykle nepotřebuje." ano to je ten problem. A v nasem skolstvi jeste zesilen tim, ze to leta nebylo zvykem.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 8:16:16)
Slušně mnohokrát, úspěšně zřídka.
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 10:36:51)
Slušně jo, úspěšně - jak se to vezme. Učitelka dotčená až na krev, žádné selhání si nepřipustila, ale dávala si majzla, aby nás nemusela vidět podruhý.

Tak strašnou neochotu přijímat zpětnou vazbu, jakou jsem zpozorovala ve školství, snad nikde jinde nemají.
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 13:38:20)
No, tak teď jsem si jednu velmi negativní zpětnou vazbu střihla.
A nedoufám v nic, ale míra s*aní na mou hlavu již byla významně překročena.
Tak bude mít aspoň ředitel trochu práce s odpovědí, když si drží v tý svý pastoušce takovej personál.

Už aby to děcko bylo pryč.
 nekázanka 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 12:00:47)
Podařilo, slušně i úspěšně. Používala jsem já-výroky a vysvětlovala, v čem mému tehdy gymnaziálnímu potomkovi nedělá dobře klima v hodinách daného vyučujícího. Vše jsem vztahovala pouze na nás, i když jsem věděla, že jsou na tom spolužáci podobně. Dotyčný pedagog začal přemýšlet nahlas, zjevně nikdy podobnou zpětnou vazbu nedostal, a vše se upravilo - šlo o přístup, kdy z pedagoga měli všichni trému, běžně používal výroky typu jedničku má Bůh a podobně. Na druhou stranu skutečně naučil a dítě si pak předmět oblíbilo (šlo o cizí jazyk) a dnes jím vládne slovem i písmem na vysoké úrovni.
Bylo to ale hodně náročné, jsem poměrně třaskavá osobnost, ale bylo mi jasné, že tady musím postupovat opatrně. Na schůzku jsem se objednala mailem a dítě o mé intervenci nevědělo.
Myslím, že to je asi nejlepší vyjednávání, jehož jsem se kdy "dopustila" :-).
 kachna_ 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 13:58:37)
Moc děkuji všem za odpověď.
 vrrtak 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 17:54:06)
slušně vždy,ale úspěšně v drtivé většině ne. Poslední dva roky byl očistec a zároveň trénink jak věcně komunikovat a nenechat se vytočit, ale nenechám si a ani dítěti líbit šílené chování.Výsledkem byla na konci roku stížnost k řediteli a odchod syna jinam.Paradoxně tato učitelka odchází už taky,-pro mě je to zvláštní když jsem celé dva roky poslouchala jak syn je strůjcem všeho špatného co se ve třídě děje,jak třídu navádí a rozvrací a jen dělá sám problémy a ostatní jsou hodní a bezproblémoví ,ale po jeho odchodu stále stejné problémy pokračují,naopak s novým žákem gradují a tak je hezky vidět že syn ten hlavní problém nebyl.
Syn zpět nechce a je spokojený i přes obtíže které s přechodem nastaly, na nové škole je začleněný,zklidněný a jsem ráda že většina učitelek na nové škole má snahu dětem pomoci,poradit aby učivo pochopily a ne je jen nachytat při chybě a tu jim spočítat.
 K_at 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 6:01:28)
Vrrrrtaku, to je dobře. Musí to být velká úleva i pro tebe, že neposloucháš furt takový kecy.
 vrrtak 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 18:59:22)
Kat ani nevíš jak velká úleva to je.Bylo to fakt šílené a až neuvěřitelné -to co jsem za ty dva roky slyšela a zažila.A i to co následovalo po tom, kdy se škola 30.6. dozvěděla že syn odchází jinam je velmi zvláštní a nečekané-syn je ten o kom se nemluví-nikdo se mě na nic neptal ani na důvod odchodu a i když jsem čekala mnoho různých variant jaké budou reakce,tak toto mě fakt ani nenapadlo,ale aspoň mám klid i když je to fakt divné,když všechny denně potkávám-tedy mimo třídní ta se mi vyhýbá jak to jen jde. Každopádně mě velmi překvapilo jak moc to jinde může být jiné a myslím že jsem vybrala dobře i když je hodně lidí překvapených proč jezdí tak daleko a to i na nové škole,protože tam nikdy nikoho od nás z města neměli tak je tam za exota a jediné čeho lituju je to, že jsme neměli odvahu a nedokázali přemluvit syna a přejít dřív,protože než si zvykl na brzké vstávání,dlouhé dojíždění a na nové učitele,jejich styl a vyšší náročnost spadl dost se známkami a ty bohužel bude potřebovat na přijímačky. Ale jsem ráda že syn pochopil že opravdu to co mu přišlo tady normální opravdu normální není a díky prostředí kde se teď pohybuje začíná kopírovat chování okolí a tím se mění
 K_at 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 19:03:02)
Vrrrrtaku, rozumím ti. Jsem ráda, že to má pozitivní vliv i na jeho chování - tedy že se prostě cítí líp a vítaný.
 vrrtak 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 19:39:43)
Kat i když má z původní školy že měl důtky,tak ho nechali začínat s čistým štítem ať se ukáže sám jaký je-i když je mi jasné že ho hlídali s obavami.Zatím ho chválí že je aktivní,že se zapojuje-to že se ptá je neotravuje naopak to vítají jako zájem.V tom co ho baví oceňují, že ví víc než jeho vrstevníci, bohužel co ho nebaví a přijde mu jako zbytečnost tak docela fláká-z toho nikdo nadšený není, ale když se překoná a ukáže lepší výkon, tak ho pochválí a snaží se ho motivovat aby tak pokračoval. Na staré škole vše co dělal dobře byla přece samozřejmost,co věděl navíc brali jako že poučuje a co neuměl to mu s radostí zdůraznili.
 K_at 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(5.12.2021 6:17:45)
Vrrrrtaku, jasně. Ještě že jste pryč. Ať se daří.
 Federika 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 10:40:14)
Vrtáku,
ať se synovi ve škole líbí. Někdy ta změna školy fakt vyřeší většinu problémů.
Já jsem naopak nějak se školou dcery čím dál spokojenější, dcera zvažuje, že zůstane a půjde i na jejich gympl. Nevidím momentálně nic, co bych mohla vytknout, ani jednotlivým učitelům ne.
 vrrtak 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(4.12.2021 19:19:09)
Fed děkuji, vaše škola je sice dost náročná,ale co jsi o ní psala za poslední rok tak je fakt dobrá a k dětem vstřícná a taky přeji i tvé dceři ať je tam nadále spokojená.
Naše nová škola je taky náročnější než ta původní,dost tedy dělá i to že složení tříd je lepší díky tomu že tam zůstává většina dětí-na 8G odchází ze třídy jen 1-2 premianti, a ne jak u nás, kde místní gympl bere všechny zájemce takže na 8G odchází i 10 žáků a zůstává jen průměr a podprůměr a tomu se pak přizpůsobuje výuka.
 1kulička 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(3.12.2021 20:29:29)
Mně se to kdysi povedlo. Ale ta učitelka byla rozumná ženská, jenom vystreslá kvůli postižené dceři. A taky jsem jí vysvětlila, že to nemá být kritika či stížnost, jen zpětná vazba, jak to děti (prvňáci) vnímají, že se fakt bojí. Popovídaly jsme si a jí se očividně ulevilo a vzala to dobře.
Ono s člověkem, co protáčí oči a mluví takto bez respektu k dětem, se moc domluvit nelze.
Ale třeba si dá pozor a nebude to tak časté, nikdy nevíš.
 Vážný2 


Re: Negativní zpětná vazba učiteli 

(5.12.2021 4:18:24)
Zajímali jsme se o výsledky a cca jednou za rok jsme se i ozvali.

Pak o něco později nějaký kluk napadl nůžkama dceru, že nechtěla dost rychle vyklidit jeho stůl o přestávce po projektové hodině, kdy tam děti něco společně lepily na čtvrtky a ony to chtěly dodělat. Kluk naznačoval, že jim to rozstříhá a dcera se postavila na odpor - a byla stříhnuta do prstu. Bylo to na hraně šití, ale jen jí to zalepily a ani nás neinformovali.

Když to třídní zalepoval, stěžoval si: "Franto, Franto, co mi to děláš. Její rodiče si ZASE budou stěžovat..." Radši jsme to z výchovných důvodů nechali plavat. Výchovných pro třídního. Abychom si ZASE nestěžovali.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.