| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

malá vzteklounka

 Celkem 6 názorů.
 Katka, holčička 9m 
  • 

malá vzteklounka 

(7.4.2005 14:01:15)
Ahojte holky. Tak to tady pročítám a řeknu vám, že se úplně děsím, aby nás to nepotkalo. Ale obávám se, že asi potká:( Mám holčičku, se kterou si už nevím rady, a to její teprv 9.m. Pokud ji něco nedovolíme (třeba z hlediska bezpečnosti)nebo vezmeme z ruky hračku (která není její) či prostě obecně pokud není po jejím, spustí obrovský křik a začne tlouct nožkama o zem. Pokud to ignoruju, nepřestává. Jak na tak malé dítě? Je to možné vůbec podchytit? CO myslíte? Prosím, poraďte. Budu vděčná za jakýkoliv názor. Ta výchova, to je někdy ale věda:)
Přeji hezký den maminkám i dětem!
 Petra+Natálka 2,5roku 
  • 

Re: malá vzteklounka 

(7.4.2005 19:58:37)
Milá KAtko,myslim že tento problém podchytit nejde,abych pravdu řekla už si ani nevybavuji jak se projevovala Natála v 9.měs.,ale myslím že ten pryvý vztek a vzor začal v 1.5 roce..Ale velikou pravdu máš v tom že kdybych celý den seděla s Natálkou v jejím koutku hraček,a stavěla komíny,povídala o barvičkách a mluvila různými hlasy za panenky,prostě se jí věnovala na 100% tak by byla nejhodnější,ale né že bych si pořídila dítko na to aby si hrálo samo,,,ale myslím si že kdybych s ní celej den prováděla vššechny aktivity společně,tak by si nikdy nedokázala hrát sama,,,což znám z okolí,,,a vůbec si neumím představit že bych jí jednou z toho 100%společného času vytrhla a odevzdala do školky,,,to by asi neunesla vůbec.Tak hodně sil a trpělivosti!!!
 Katka, holčička 9m 
  • 

Re: Re: malá vzteklounka 

(7.4.2005 21:27:14)
Petro, no právě. Většinou uvádí maminky, že jejich dítě začíná "zlobit" až po tom 1,5 roce. To se objevuje taky v literatuře. Ale jak řešit malé vztekající se dítě,o tom se moc asi nedočtu:( Jsem tím tak nějak spíš zaskočena, protože se seznamuju s reakcemi některých maminek - jak se dívají, když se malá začne zlobit nebo často slyším hlášku (u doktora, na rehabce, ve cvičení miminek): "To je ale vzteklounek". Což mě taky bohužel mrzí. Jasně, že malá je naše zlatíčko (aby to nevyznělo třebas špatně), ale chtěla bych pomoct jí a tím i sobě. Studená sprcha pro tak malé dítě je asi nemyslitelná, přes zadeček asi taky těžko a domlouvání taky ne:) Takže asi budu muset vydržet. Ale stejně mě napadá, jestli teda nedělám někde chybu nebo proč je moje dítě tak nespokojené?:((
 Bruni 


Re: Re: Re: malá vzteklounka 

(8.4.2005 20:02:07)
Katko, náš Adam je vzteklý od narození, má to prostě v povaze. Myslím, že máš doma cholerika. To, co se popisuje o vztekání dětí starších, je podle mě většinou o období vzdoru, kdy se děti začnou vztekat proto, že už spoustu věcí chtějí dělat samy (bohužel ale mají málo rozumu na to, aby pochopily, že na samostatnost je ještě moc brzy).
Podle mě to podchytit nebo nějak zlomit nejde, musí se přečkat :-). Aspoň to nejhorší období, kdy prcek opravdu spoustu věcí ještě nechápe. Přečti si kdyžtak, co jsem psala o pár příspěvků níž.
Můžeš mi napsat na mail, jestli chceš. Nevím, jestli ti nějak poradím, ale třeba budu pro tebe aspoň spřízněná duše :-). S Adamem jsem si užila hodně, ale už se to začíná lepšit :-).
 Štěpánka+Tom11/00+Maty07/03 


Re: malá vzteklounka 

(28.4.2005 21:30:57)
Myslím, že i miminka se vztekají, když se jim něco nelíbí. Je ale výhoda, že se dá snadno odvézt jejich pozornost jinam. Na zabavenou hračku rychle zapomenou, když se jim nabídne něco jiného. Skutečné problémy, myslím, nastávají až později - alespoň u nás až tak kolem 3. roku. I když s holčičkami je to asi o dost jednodušší. Maminky starších dětí by mi asi vysvětlily, že to ještě nic není :)

Hodně trpělivosti a klidu přeje,
Štěpka
 Bruni 


Re: Re: malá vzteklounka 

(29.4.2005 13:25:18)
Štěpánko,
o jakém vzteku u miminek mluvíš? A že je to jednodušší, než později? To možná platí pro děti, které se začnou opravdu vztekat až v období vzdoru.
My máme teda doma jeden "exemplář" :-), u kterého je jasně vidět, že se to s věkem začíná zlepšovat. Jako miminko se vztekal šíleně, neumím si představit, že bych ho zabavila něčím jiným - nějakou hračkou. Prostě v té chvíli byl v amoku a nevěděl, co se kolem děje. Naopak teď, i když se vzteká pořád (ale už ne tak často a rozhodně ne s takovou intenzitou), už dokáže pochopit nějaké vysvětlení - třeba "nejdřív musíme jít nakoupit, protože by nám zavřeli obchod a měli bychom hlad, a pak půjdeme na hřiště".
U staršího bych to vztekání v miminkovském věku nazvala spíš rozčilováním se. Obdobím vzdoru jsme prošli - tam fungovalo ignorování. Teď máme spíš období "diskutování a naštvávání se" ;-), když není po jeho. Vztekáním se to snad ani nazvat nedá, pokud to porovnám s tím, co provádí ten mladší :-)).

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.