| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Amnio a pocity

 Celkem 2 názorů.
 Petra a Adélka 
  • 

Amnio a pocity 

(7.4.2005 13:53:12)
Ahoj, je mi 26 let a jsem poprvé těhotná. Při genetickém screeningu mi vyšel mimo jiné DS 1:152. Absolvovala jsem odběr plodové vody a pak ještě kontrolní ultrazvuk. Všechno nebylo tak hrozné fyzicky, ale psychicky jsem byla úplně na dně. Myslela jsem si, že když jsem mladá, tohle se mi nemůže stát. Byli to nervy obrovské, ale ani na minutku jsme nezaváhali, že bych na odběr nešla. S manželem to byla pro nás velá zkouška, ale při tom odběru jsem se tam bavila s maminkou, co měla už 3 děti a čekala čtrvté a docela dobře mi radila, co a jak. Nakonec všechno dopadlo dobře, čekáme holčičku a jsem ráda, že se nic špatného nepotvrdilo. Pravda je, že moje naivita spojená s věkem a málo zkušenostmi mi připravila pár horkých chvil. Krom toho mi každý říkal něco jiného, někdo to hrozně dramatizoval a někdo naopak.Přesto vím, že jestli budu mít další dítě a opět mě postaví před toto rozhodnutí, nebudu váhat. Za ty nervy mi to nestojí.Hezký den Petra
 Petra 
  • 

Re: Amnio a pocity 

(9.4.2005 19:37:28)
Ahoj,
taky jsem si tím prošla - když jsem volala na výsledky krevních testů - vůbec jsem nečekala, že mi řeknou něco jiného, než že je všechno v pořádku. Ale testy vyšly na hranici a byl mi doporučen odběr plodové vody. Nebylo to nijak nepříjemný - nejhorší bylo čekání na výsledky - pořád jsem si říkala, že vše bude OK, ale vždycky mě nahlodával ten červík, co když ne. Manžel mě pořád uklidnoval - ale pro výsledky volal on - já bych se asi sesypala.
Původně jsme nechtěli znát pohlaví dítěte - tak jsme to nahlásili na genetice - vše si poznamenali. Když manžel volal pro výsledky, tak se ho ptali, jestli chce vědět pohlaví - prý měl pokušení říct ano, ale řekl ne. Jenže moje gynekoložka měla v té době dovolenou, takže výsledky z genetiky poslali mně a bylo tam uvedeno, že plod je pohlaví mužského - a pod tím poznámka: Rodiče nechtějí znát pohlaví dítěte. :-)). A bylo po překvápku, ale co, hlavně že je mimi v pořádku - říkali jsme si.
Ted už je mu přes 15 měsíců a já řeším problém, jak by to bylo v případě dalšího těhotenství - existuje nějaké zvýšené riziko DS? Budu muset podstupovat automaticky odběry plod.vody?

Petra

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.