| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zápis do MŠ.

 Celkem 12 názorů.
 Kyti a 3 poupátka 


Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 5:47:00)
Tak jsme u zápisu dopadli včera takto:
Takže, aby mohla Katy nastoupit od března následujícího roku, museli bychom už od září v tom školním roce platit 500,- Kč měsíčně, aby jí bylo drženo místo. Je to od letošního roku nově - od vydání nového školského zákona. Tak jsem ji nepřihlásila a přihlásíme ji až od září roku 2006. To jí bude 3,5 roku. Nic se vlastně neděje. Byla jsem sice trochu zklamaná, protože už jsem se těšila, jak nebudu muset pracovně vstávat tak brzy, jako teď a udělám si to pěkně v klidu nějaké to dopoledne, ale tak holt to bude o několik měséců dýl.nedá se nic dělat.
Přeju pěkný den, dnes se asi neukážu, máme toho moc.
 Petra+2 


Re: Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 8:14:46)
Kyti,
už jsme to někde řešili a mělo by to být do 50% té částky, co platí děti, které normálně chodí. Takže 500,- se mi zdá fakt dost. A záleží to čistě na ředitelce, jakou částku určí. Možná ji můžeš zkusit přihlásit ještě v březnu, jestli bude mít volno, taky by vás měla vzít.
Pa P.
 JANA + 2 prckové 


Re: Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 10:58:49)
Ahojky!

My jsme ve školkách dopadli (nebo spíš dopadneme) špatně:-( Jelikož jsem na mateřské s malou a tím pádem až poslední v řadě kritérií pro umístění, tak těžko pro nás nějaké místečko zbyde. Je tady sice jedna školka, kde budou brát 65 dětí, ale pořád ještě váhám, jestli tam tu přihlášku dát. Je to sice největší šance, ale popravdě se mi v té školce moc nelíbí:-( V další velké, kde se mi líbí berou jen 17 dětí a tolik jich tam včera u zápisu už určitě bylo, tak jsem si ani přihlášku nebrala:-( Příští rok to bude všude bohužel stejné, ne-li horší. Bude prý ještě silnější ročník. Ách jo.
Nevíte jak to je, kdybych chtěla pak Míšu přemístit do jiné školky? To se asi nechytám co? Moc se mi nechce, mít pak obě děti ve školce, která se mi moc nelíbí:-( Je sice fakt, že jsem toho moc neviděla, nebyla šance se tam víc porozhlédnout a den otevřených dveří jsme nejspíš prošvihli, pokud tedy byl, ale např. jsem neviděla ani zahradu:-( Ta tam tedy určitě je, protože je to celý komplex. Nemáte někdo nějakou zkušenost se školkou v Mandlově ulici? Je to za Lunou.

Na hvězdu určitě dorazíme někdy příští týden, tak dám ještě vědět kdy, kdyby jste se k nám někdo připojil. Jinak do Jablíčka nám to snad už taky vyjde.
 Patricie,Viki 9/02,Lexi 11/04 


Re: Re: Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 11:16:02)
Jani,
u nas nechteli vedet, zda jsem doma, nebo ne.. videli me i s Lexi a nic nerikali, smlouvu, ze pracuju videt nechteli.. docela me to prekvapilo,a le je to tak.. jeste bys to dneska stihla.. ale nevim, jestli to pro tebe neni moc mimo.. Skvrnany, Waltrova ul... skolka prosla vsemi vyberovymi kriterii.. a ze jsem jich mela spoustu si asi pamatujes:-()
Pat.
 Petra+2 


Re: Re: Re: Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 14:11:17)
Pat, zapomněla jsem ti říct, že ředitelka téhle školky je taky naše dobrá známá, tak že sis určitě dobře vybrala :-)))
Pa P.
 Mmiky (Kačka6/02,Zuzi6/07) 


Re: Re: Re: Zápis do MŠ. 

(7.4.2005 22:34:20)
Ahoj Holky,
tak zas po dlouhé době... ale byla jsem normálně pološílená... řešila jsem taky školky, a že jich je u nás hodně moc, ale každá měla nějaké ale... taky jsem jako Pat byla hodně náročná... hodně jsem jich navštívila, hodně obvolala apod... nakonec jsem uspěla, ale musela jsem dost slevit... je to příjemná školka a je blízko parku a zeleně... což u nás, kde jsou snad všude paneláky je úspěch... Kačenka jde od května na 5 dní, nebo možná na dopolední chození, to uvidíme, podle toho jaký to bude mít úspěch :-) doufám, že to bude dobré... už jsme tam byli několikrát a po každé se tam těšila... všechno už si pamatuje a už dostala i svůj obrázek :-)jen budeme mít trochu dojíždění, ale co se dá dělat, stejně nevím, kde budu od září pracovat, tak jsem se rozhodla podle toho, kde se mi nejvíc líbilo. Jinak u nás je celkem běžné, že rodiče dětí na mateřské prostě neberou. Myslím, že je to nespravedlivé. I když mě se vůbec neptali jestli půjdu do práce nebo zůstanu doma...

Jinak měli jsme trochu starosti s tchánovo infarktem, já se školou, manžel s novou prací, v té staré kromě veškeré dovolené ještě přišel o dost peněz :-( no hrůza, ale teď snad bude všechno lepší...

Omlouvám se Martínkovi, narozeninky jsme prošvihli, tak dodatečně vše nej... a máš šikovnou mamku, dort byl úžasnej.

Marti, Máťa je úžasnej. a jak hezky ťape :-) doufám, že Vás brzy ve Vejprnicích taky potkáme...

A na výlet do Tlučné se klidně příště vydáme s Vámi, Pat, Marti... vloni se nám tam líbilo to hřištátko se skluzavkou... Jinak PAt, ve Vejprnicích budeme pár dní před poutí, kdyby jste měli některé den chvilku, tak Vás určitě moc rádi po dlouhé době uvidíme... budeme asi tak od úterý 19. možná od víkendu, ještě pořádně nevím... ale rozhodně chci jít na pouť hlavně ve čtvrtek a v pátek, to bývá volněji a hlavně vloni bylo i hezčí počasí.

Tak se loučím a zase teď budu u Vás častěji. ahoj M
 JANA + 2 prckové 


Re: Re: Re: Re: Zápis do MŠ. 

(8.4.2005 11:01:37)
Ahojky,

Pat díky za tip, ale to je fakt dost mimo, zkusím to v té největší u nás. Ptala jsem se na případný přestup, tak mi ředitelka v Mánesovce řekla, že klidně můžu příští rok zase k zápisu. No uvidíme.
Jinak, mě se vlastně taky nikde neptali jestli jsem na MD nebo půjdu do práce, jen mi dali přečíst kritéria pro přijetí nebo je tam měli vyvěšené, proto vím, že jsme až na posledním místě.

Míšo, koukám, kolik se Vám toho nakupilo...:-( Snad už máte všechno špatné za sebou, nebo vyřešené a už bude jen líp!

 Jana, dcera 5 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Zápis do MŠ. 

(8.4.2005 11:32:20)
Ahoj Jani, jestli tě to ještě pořád zajímá, tak moje dcerka chodí do školky do Mandlovky. Jsem moc spokojená, klidně se ptej jestli bys o ní chtěla něco vědět.
Jana
 JANA + 2 prckové 


Re: Re: Re: Re: Re: Zápis do MŠ. 

(8.4.2005 21:46:03)
Ahojky!
Jani, to víš, že zajímá, i když stejně nemám jinou šanci a budu přihlášku dávat tam. Jestli to vyjde, tak holt budeme jezdit trolejbusem:o)))

Co mě hlavně zajímá, je zahrádka, tu mají někde tam? Já právě žádnou neviděla. Taky jestli víš, jak jsou umístěné třídy, já viděla jen tu, kde byly zápisy. To je každá třída v jiné budově? Na smíšené třídy jsem se ptala, to by bylo fajn, prý je mají lehce smíšené a bylo vidět, že by vyšli vstříc. Paní ředitelka byla moc milá. Taky jsem četla, že je to fakultní školka, tak jestli nevíš jak to probíhá. Jinak jestli nebudeš vědět, nevadí, já se ještě poptám až tam ponesu přihlášku. I tak díky:o)

Holky, kdy je ve Vejprnicích pouť? Vloni se mi tam líbila nejvíc, co jsme byli. A že jsme jich sjezdili dost:o)))
 Mmiky (Kačka6/02,Zuzi6/07) 


Pouť 

(8.4.2005 22:12:21)
Ahojky.
doufám, že se na mě Pat s Martou nebudou zlobit, že je předběhnu, ale jelikož se teď nacházím ve Vejprnicích, tak snad můžu :-) Pouť bývá ve Vejprnicích na Vojtěcha, tj. 23.4... od čtvrtka začínají přijíždět různé atrakce, takže Kačka se vloni už v pohodě vozila na vláčku... hlavní nápor je sobota a neděle :-( vloni doprovázeno ještě zimou a deštěm. Doufám,že letos vyjde lepší počasí... My přijedeme před poutí už asi v úterý nebo ve středu. Musím konečně zajet do Plzně a někde prodat náš starý kočárek... už mi skoro rok a půl stojí ve starým baráku a nic s ním... Holky nevíte, kam s ním zajet. Kromě Stopu či jak se to jmenuje co je někde na Slovanech u bazénu, jestli jsem to dobře pochopila od kamarádky.
Všechny zdravím a přeju hezký víkend ahoj M.
 Jana, 2 d - 03, 07 


dětská hřiště  

(10.4.2005 15:05:41)
ahojky!!!

Děkujeme všem za tipy na dětská hřiště v Plzni,vyzkoušíme a poreferujeme....

Nejčastěji budeme asi na Hvězdě, tam bydlí babička a chodila jsem tam i já i můj brácha...

tak třeba tam někoho z vás potkáme...

Hezký den

Jana a Adélka

PS. do Jablíčka chodíte pravidelně? My se tam taky chystáme....Zatím jsme byly v několika centrech v Praze, a malé se to moc líbilo...


 Petra+2 


Re: dětská hřiště  

(10.4.2005 22:30:51)
Ahojky,
tak na pouť se musíme určitě vypravit, i když nevím, jestli se Martí nebude bát... no zkusíme to. Možná bude v pohodě.
Do Jablíčka už moc pravidelně nechodíme, na podzim jsme chodívaly každé úterý. Teď jak byly ty epidemie atd. tak jsme to trochu omezily... Chystá se někdo teď v úterý? Asi bychom měli mít čas. Tak dejte vědět, jestli si nemám naplánovat něco jiného...
Pa Petra

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.