| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

To jsou věci!!!

 Celkem 10 názorů.
 "Arinka" 


To jsou věci!!! 

(6.4.2005 13:53:36)
Tedy, to jaro řádí!!! Czeperko, mooooooc gratuluju! A dá vej na sebe větší pozor... :o))). A slepáček ať se vám dobře hojí, ještě že jste to chytly včas, holky jedny... On každý říká, že slepák dělaj na vrátnici, ale když se s ním jde pozdě, není to žádná legrace.

O Makču mám také strach... postrádáme jí i na jiné diskuzi...
 maybe 


Re: To jsou věci!!! 

(6.4.2005 14:06:09)
Jakarto, taky moc a moc gratuluju a at ty formality co nejdrive ubehnou, jo?!
Czeperko, taky nevim, co driv napsat:-) asi at se Majda uzdravi a ty se setri...s miminkem ti budou i dve ruce malo:-) No jasne, ze velka gratulace!!!!!!!
 Kaťas & 2 kluci 


Pěstounům 

(6.4.2005 14:14:08)
Pěstouni, chtěla jsem se vás zeptat, jak často a jakou formou probíhají kontroly vašeho zdravotního stavu, strestní bezúhonnosti a příjmů ze stran úřadů? Předpokládám, že se to nějak děje, pokud máte děti svěřeny do PP, ale nevím jak. Díky.
Holkám "šikulkám" přeji jen to nej.
 Mecháček 
  • 

Re: Pěstounům 

(6.4.2005 15:15:31)
Kaťásku,
nevím, jak to chodí jinde, u nás to má cyklus cca 1x za půl roku, ale kontrolou bych to nenazval. Jedná se spíš o vzájemnou výměnu informací, jak se věci mají atd. Zpravidla to probíhá tak, že nám někomu (mě nebo ženě) naše sp zavolá a popovídáme, jak jde život. V poslední době to dokonce je spíše naopak, většinou voláme my jí, neb máme potřebu se někomu "vyplakat na rameni". Přímou návštěvu jsme absolvovali za tu dobu snad 3x, přičemž ta poslední se moc nepovedla - byla avizována příliš dlouho dopředu a všichni jsme na ní zapomněli, tedy krome sp... Ta se k nám chudák plahočila vlakem aby zjistila, že doma je z celé rodiny pouze Kuba a ten je zrovna na odchodu na trénink. Tak si cestou na hřiště pěkně popovídali a zase jela domů. Od té doby to neriskovala, raději jen zavolá a co je potřeba probereme po telefonu. Když jde o něco závažnějšího, tak tam za ní vyrazíme my. A ohledně zdravotního stavu to nevím, té otázce nerozumím. To jako jestli jsme se z toho ještě nezbláznili ?

Ahoj Mecháček
 omaňa 


Re: Re: Pěstounům 

(6.4.2005 17:05:29)
Kaťásku,
naše sociální pracovnice k nám chodí cca jednou za 6 měsíců, ale spíš na návštěvu, než kontrolu. Na termínu se domlouváme a probíráme věci kolem Makina, tj. co nového umí apod. On se teda obvykle předvede sám, Vítek to okomentuje a já akorát vařím to kafe. O zdravotním stavu nebo našich příjmech jsme se ale nikdy nebavili.
 Kopretinka 


Re: Pěstounům 

(7.4.2005 10:53:13)
Kaťásku, kontroly takového typu jaký píšeš u nás neprobíhají. Jednou za rok nás navštíví soc. pracovnice a povídáme si. Nechá si ukázat žákovskou knížku a ptá se co je nového. Že by se po svěření dítěte ověřoval zdravotní stav a podobné věci, jsem nikdy neslyšela a myslím, že se to nedělá. Sledují spíš, jak dítě prospívá a také, jak prospívá celá rodina, zda se neděje něco, s čím je třeba pomoci, co by bylo nutné řešit.
Jo a návštěvy už máme vždy ohlášené. Jednou jsem soc.pr. vykázala, přišla neohlášená, my jsme právě přijeli z hor, děti byly utahané, všude se válely věci a já do toho vařila a děti byly obzvlášť "milé". Řekla jsem jí, že dál jít nemůže, nemám na ní čas ani náladu, ať přijde jindy. Byla ze mne asi vyvedená z míry, šokovalo mne, když jsem jí viděla za dveřma a řekla jsem jí, že jí prostě nepustím. Už máme jinou a ta tyhle přepadovky nedělá, zatímco ta původní je dělala vždycky. :-)
 omaňa 


Re: Re: Pěstounům 

(7.4.2005 12:28:54)
Kopretinko,
to musela teda čučet jak péro z gauča =)))
 Kopretinka 


Re: Re: Re: Pěstounům 

(7.4.2005 12:44:58)
No čučely jsme obě, vypadalo to asi tak:
otvírám dveře venku do domu, ne od bytu a tam stojí ona -
Dobrý den, můžu jít dál?
Já stojím s otevřenou pusou a za chvíli -
Ne, to teda nemůžete, nashledanou a zavírám dveře.
Doma jsem pak myslela, že omdlím, žádná omluva, nic, čistá šoková reakce. Druhý den jsem jí volala a vše vysvětlila. Naštěstí byla rozumná a už nás znala delší dobu, tak to přešla. :-) :-)
 Kaťas & 2 kluci 


Re: Re: Re: Re: Pěstounům 

(7.4.2005 13:04:46)
Pěstouni, díky. To jsem ráda, že se nemusí vše ustavičně znovu dokládat. Neměla jsem konkrétní představu, jak to v reálu vypadá. Mecháčku, to je dobrá poznámka s tím zblázněním se. Možná by to stálo za to udělat průzkum, kdo jak dál přežívá... ne, myslela jsem to tak, že když má žadatel zdravotní problémy, kvůli kterým sotva proleze jako žadatel, jestli ho pak lustrují dál.
Maybe, myslím, že ta porucha citové vazby v náhradní rodině není žádná novinka ani u nás. Záleží na míře deprivace dítěte. Kubíka jsme dostali, když mu bylo 3/4 roku a ačkoliv to bylo mímo, tak byl fest deprivovaný a s citovou vazbou má problémy do teď. Intelektově už je na úrovni vrstevníků, ale citová stránka stejně jako řečová (která je mnohdy odrazem citové vyzrálosti) je stále pozadu. Někdy se s tím děti vyrovnávají několik let, někdy celý život. Ten start měly dosti mizerný a záleží jak kterému se z toho podaří dostat. Výchovou naděláš určitě divy, ale zase ne takové, že by jsi se tomu vyhla úplně. A co se týče té diskuze na US webu, já být tebou, tak bych tam napsala svůj postoj. Třeba se budeš divit, kolik se ozve dalších mamin s tvojí krevní skupinu nebo naopak nastavíš těm, které tam píší, zrcadlo a ukážeš jim, že výchovný systém, který provozují není až tak důvodem, aby si tam mohly virtuálně plácat po rameni, jak to dělají dobře.
 Jakarta 


Tak jsem zklamaná. 

(7.4.2005 13:40:51)
Přípravku můžeme absolvovat až na podzim, poslední jarní už běží a na další není dost přihlášených žadatelů. Ach jo. Vím, že to není tak moc rozhodující pro "výběrovou komisi" na kraji, ale přesto jsem myslela, že to stihnem :-(. Tak si říkám, že možná zkusím rozjet nějakou hostitelku, když už máme ten "dokument" :-).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.