| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Máří Magdalena

 Celkem 6 názorů.
 Bruni 


Máří Magdalena 

(6.4.2005 9:14:03)
Ahoj, chtěla bych znát váš názor na úlohu Máří Magdaleny v Ježíšově životě. Podle některých historických pramenů byla nejen jeho blízkou přítelkyní, ale i manželkou a možná prý spolu měli i dítě.
Prý v době, kdy žil Ježíš, bylo u židů nemožné, aby byli svobodní. A pokud by Ježíš svobodný byl, nějak by se to v bibli muselo vysvětlovat.
 Taťka Honza 


Re: Máří Magdalena 

(6.4.2005 16:22:58)
Nejde o historicke prameny, ale o falzifikaty z roku 1967 (Dan Brown tvrdí, že z roku 1975), k jejichz autorstvi se sami autori priznali koncem 80. let. Spisovatel Dan Brown z techto falzifikatu pak vychazel pri psani sve knihy Sifra mistra Leonarda, ale jak historikove, tak dalsi vedci dokazuji na mnoha internetovych strankach i v publikacich, ze jde o vymysly. Vetsi clanek v cestine se da najit např. tady. Úloha Maří Magdaleny podle skutečně historických záznamů nebyla jiná, než se uvádí v evangeliích.
 Bruni 


Re: Re: Máří Magdalena 

(7.4.2005 12:47:50)
Díky, přečtu si to.
O Máří Magdaleně jakožto Jěžíšově družce a učednici už jsem četla i jinde, ale z jakých pramenů se v těch knihách vycházelo, to nevím. Už ani nevím, co to bylo za knihy, bylo to dávno a tenkrát mě to nijak víc nezajímalo. Teď teprve bych ráda věděla, co je na tom pravdy (znáte to: "na každém šprochu pravdy trochu" ;-) ).
 Bruni 


Re: Re: Re: Máří Magdalena 

(7.4.2005 12:50:31)
Ještě něco - nedávno dávali v televizi dokument o Máří Magdaleně, neviděl jste to někdo? My ani nemáme tv program (i když televizi jo), tak jsem to bohužel nezaregistrovala.
 Bruni 


Re: Re: Máří Magdalena 

(7.4.2005 16:02:38)
Taťko Honzo, píšeš, že úloha Marie Magdaleny podle skutečných historických pramenů je pouze ta, co je podávána církví. Podle jakých historických pramenů? Ráda bych si o tom přečetla víc.
Teď jsem četla tento článek: http://www.sweb.cz/rp33/uvahy_o_krestanstvi/jemama.html
a není nezajímavý.
 Taťka Honza 


Re: Re: Re: Máří Magdalena 

(7.4.2005 16:53:55)
Ano, clanek je to zajimavy, ale uz pekne zastaraly a nekolikrat vyvraceny. Doporucuji k cetbe Neznama evangelia I-III, vydal Vysehrad, ktera prave gnosticka evangelia obsahuji i s komentarem historiku. Zkracene se da rici, ze vsechny teorie o Mari Magdalene jsou jen spekulace, nicim nepodlozene.

Jako historicke dokumenty o Mari Magdalene lze tudiz vzit jen evangelia - mnoha vedci (i nalezy v Quad Hammadi) uz je dolozena jejich pravost i roky vzniku (nekdy v letech 50 - 80 po Kristu), a jestlize se v nich nezminuje o Mari Magdalene vic, ma to asi svuj duvod.

Gnoze ostatne byla i prvnimi krestany hned zavrhnuta jako odvadejici od Krista, ostatne hlavnim tematem gnostiku je prace s tajemstvim. Jezis sice rika, ze vsechno vyjevil, zjevil a rekl, ale gnostici si stale mysli, ze existuje jeste neco tajuplneho, nejake mysticke ritualy a obrady, ktere prvni krestane pred hloupymi vericimi tajili. A tato myslenka neceho skryteho se tahne dodnes a hezky se podle toho pisi teorie o spiknutich :-)

Vetsi vyznam kladou prvni krestane k osobe Panny Marie, Jezisovy matky, a to v oblasti viry, podrizeni se ve vsem Bohu a jeho vuli.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.