| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

máma proti mě štve mou dceru

 Celkem 5 názorů.
 Alena, 1 holka 
  • 

máma proti mě štve mou dceru 

(4.4.2001 20:13:48)
Ahoj holky,

nevím jestli to dělají i jiné babičky, ale moje vlastní matka, mé tříleté holčičce neustále opakuje věty typu: maminka je na tebe zlá, nedá ti najíst, neumyje tě, nevypatre ti... Když jsem od své dcerky uslyšela otázku: "A proč mě nemáš ráda?", tak už jsem to nezvládla. Malou jsem k rodičům vodila 1x týdně na dvě až čtyři hodiny abychom si s manželem mohli nakoupit a udělat větší úklid. Jenže babička k nám denně chodí, i když jsem jí několikrát naznačila, že si to nepřeju. Natvrdo ji vyhodit jsem zatím nechtěla. Ale jak jsem pochopila, tak se během té doby vždycky malá "něco" dozvěděla. A pak se mě opravdu lítostivě ptala, proč jí nekoupím žádné oblečení (ve svém věku si prostě nevzpoměla, že před týdnem dostala nové šatičky), nebo podobné věci. Začínám mít pocit, že v nás ztrácí důvěru. Přitom je o ni opravdu dobře postaráno, je to vysněné dítě, můj muž ji zbožňuje a i když ji nerozmazlujeme, tak se má rozhodně velice dobře.
Navíc jsem se od svého mladšího brášky doslechla, že mě máma pomlouvá, jaká jsem neschopná matka a jak nebýt babičky.... On sám mi to celkem bezelstně zopakoval, je mu patnáct a sám ještě neví, co a jak je doopravdy, máma je pro něj vzor.

Holky, co mám dělat? Nechci říct mámě, že k nám nesmí, nechci se s ní přestat stýkat, ale ta moje malá to začíná mít v hlavičce děsně pomotané!!!

Alena
 Kateřina (Markétka 3,5 roku) 
  • 

Re: máma proti mě štve mou dceru 

(5.4.2001 9:17:06)
Alenko, jestli je to opravdu tak, jak píšeš, moc Tě lituju. Vědět, že vlastní máma dělá takové kusy, musí být opravdu hrozné. Doufám, že se Tě to nějak nedotkne, ale když jsem to tak četla, říkala jsem si, že Tvoje maminka je snad zralá pro psychiatra... Takhle ubližovat svojí dceři a hlavně vnučce... to je fakt nepochopitelné. Napadlo mě - opět promiň - jestli Ty sama ses narodila proto, že Vaši to opravdu chtěli, nebo jestli to bylo nějaké jejich nedopatření. Ale to už je teď asi jedno.
Taky chápu, že se Ti nechce s ní nějak tvrdě přerušit styky, ale myslím si, že by sis s ní o tom měla otevřeně promluvit a jasně jí dát najevo, že pokud má ráda Tebe i Tvou holčičku a chce se s ní stýkat, musí s takovými výpady jednou provždy přestat. Když s tím neskončí, asi nezbude opravdu nic jiného, než řešit to "po zlém". Přece si proboha nenecháš takhle nabourávat vztah svojí holčičky k sobě! Je moc malá na to, aby z toho měla rozum, ale následky do budoucna můžou být hrozivé.
Moc Ti přeju, aby se všechno v dobré obrátilo a ozvi se, jak jsi pochodila. Ahoj
 Jarka, dvě děti 
  • 

Re: máma proti mě štve mou dceru 

(5.4.2001 9:42:02)
Alenko, jsi v opravdu těžké situaci a věřím, že je ti z toho smutno a hořko. To, co dělá tobě a tojí holčičce tvoje vlastní maminka je neomluvitelné. Pokud nepomůže domluva, asi bych to řešila přerušením kontaktu. Alesoň na nějakou dobu, aby měla tvoje maminka čas si uvědomit, že takhle se chovat nemůže a aby pochopila, že jsi odhodlaná ubránit svojí malou za každou cenu. Tobě celá situace neskutečně ubližuje, je to od tvé maminky podlé a nespravedlivé. /Asi jsou to silné výrazy, ale jiný mě v tuto chvíli nenapadá./ Ještě horší je to ale pro tvou malou holčičku, která se se svým tříletým rozoumkem není schopná se s něčím takovým vyrovnat. Jsi určitě bezvadná mamča, která miluje své dítě - nenech nikoho, aby ti narušoval to nejkrásnější, co může každá žena prožívat, totiž vztah matky s dítětem. Moc ti držím palce a tvojí mamince přeju, aby dostala rozum. Věk už na to snad má. Měj se mmoc hezky a drž se.
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: máma proti mě štve mou dceru 

(5.4.2001 20:43:48)
Ahoj Aleno,
když jsem byla malá holčička, podobným způsobem se ke mě chovala moje babička. Ona ale nebyla tak přímočará, vydírala nás rafinovaněji a tedy i brutálněji.
Máma tím velmi trpěla.
Dneska jsem sama máma a myslím, že podobný problém bych řešila tím, že bych matce řekla, že její chování ja nepřijatelné a dokavad ho nezmění, nebudu k ní holčičku vodit ani ji přijímat u sebe doma. Nebo, pokud ji má holčička hodně ráda a je na ní zvyklá, tak občasné návštěvy u vás doma, při kterých bych je nepustila z očí, resp. uší. A předem se maximálně obrnit. Je to ale těžký, vím to.
Přeju ti hodně odvahy.
 Jan Stuchlík 
  • 

Re: máma proti mě štve mou dceru 

(4.5.2001 23:32:38)
Vážená Aleno,

je jisté, že nejste v jednoduché situaci a Vaše dcera teprve ne. Vaše matka dělá jednu chybu za druhou. Ale ví o tom? Nejedná přesně tak, jako jednala její matka? Osobní příklad je věc nedocenitelná a to i v těch nesprávných případech. Možná to dělá jen proto, aby Vás samotnou přiměla být tou nejlepší matkou. Může mít spoustu důvodů. Každý z nás má o životě jiné představy a o výchově dětí to platí stonásobně. Nejlepší řešení bude jedině to pro které se rozhodnete vy sama. Matky i otcové jsou "jen" lidé.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.