| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

O dietě a zátěži

 Celkem 4 názorů.
 Evánek 


O dietě a zátěži 

(5.4.2005 10:18:09)
Jásám a raduji se!Konečně po dlouhé době má syn v pořádku pravidelné krevní testy v poradně.Ač dbám na přísnou dietu,téměř vždy se vyskytly nějaké protilátky.Je to takové moje malé zadostiučinění,vždyť vymakat 100% dietu i v době mé nepřítomnosti je někdy fuška.K té zátěži: také jsme to zažili,syn je na BD od 1,5roku,v 7 kvůli sociální dávce musel podstoupit biopsii.Biopsie nemá smysl dělat u člověka,který drží dietu,jeho střevo je v normálu,žádné změny nevykazuje.Takže se provádí takzvaná zátěž,střevo je opět nějakou dobu vystaveno lepkové stravě,zpravidla nejméně 1/2 roku.Následuje krevní test,jstli už se objevuje dostatečné množství protilátek/u syna po 1/2 roce ještě málo/,a pokud ano,dělá se biopsie,která definitivně odhalí coeliakii.Pak dieta a dieta a dieta...Dnes si vyčítám,že jsem nesouhlasila s biopsií v ranném dětském věku,dítě by snadněji zapomnělo na chuť rohlíku.Mohu-li radit-čím dřív,tím líp.
Přeji všem bezlepkáčkům i jejich kuchařinkám krásné jarní dny a úsměv na tváři.Eva.
 perdita 


Re: O dietě a zátěži 

(5.4.2005 12:48:52)
Evánku, souhlasím, bohužel u nás tehdy možnost provedení bio nebyla, doktorka řekla, zůstane a na dietě a hotovo. Kdyby to bylo nějaké dítě kost a kůže, zvracivé atd., pochopím, ale u nás?
Prostě čekáme, pozorujeme a děsíme se;-)
 Zizu, syn 13měs 
  • 

Re: O dietě a zátěži 

(6.4.2005 11:04:23)
Dobrý den, syn je měsíc na zátěži, za 3 měsíce máme jít na vyšetření na celiakii /mám ji já i má sestra/, jenže on velmi málo jí. Nevíte někdo, v jaké potravině je hodně lepku?
 perdita 


Re: Re: O dietě a zátěži 

(6.4.2005 18:39:24)
Zizu, držím palce! Ve zdravé výživě obvykle lze koupit přímo balíček lepku, ten se odí buď do pečiva, co bys pekla, anebo jako zahušťovadlo do políveček.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.