| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka

 Celkem 31 názorů.
 Sklizen Ruzova 


Téma: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 21:01:35)
Potřebuji se asi vyvztekat. Jsem zdravotní sestra, mám starou zdrávku, takže jsem ještě ta původní všeobecná sestra. Od zdrávky pracuji v nemocnici, už je to 15 let, teď si dodělávám bakaláře. Je tam plno nezdravotníků v naší třídě. Mají gympl nebo jinou střední školu, jsou mladí i starší jako já, ale prostě jsou úplně mimo obor, špitál viděli max v televizi. Jsme na kombinované formě. A teď, co mě štve. Na škole je povinná praxe. Většina nezdravotníků si sežene vždy razítka a teď ve třeťáku to na sebe řekli, že nikdy nikde nebyli na praxi. To, že testy se opisuji od minulých ročníků, ok, ale ústní zkoušky online dělají se sluchátky v uchu, kdy jim druhý vše přečte, to už je na mě moc. Takže praxe a teorie nula nula nic. Jak může být obor Všeobecná sestra na vysoké škole takhle kombinované pro uplne nezdravotniky? Jedna holčina má nastupovat po státnicích k nám na ARO. Neumím si to představit. Je mi z toho až smutno,zvlast v dnešní covidové době.
 Monika 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 21:13:57)
No, smutné to rozhodně je. Proč vlastně tu VŠ dělají? Jestli jenom, aby měli titul a nechtějí ve zdravotnictví pracovat, tak dejme tomu O.K. Ale jak si bez praxe představují, že naběhnou někam do nemocnice nebo kam? A často si asi dělají naději na nějaké "lepší" místo, když budou mít VŠ titul? Moje mamka (která měla původně dvouletou školu pro dětské ošetřovatelky, pracovala léta v jeslích a pak si se třemi dětmi dodělávala maturitu na zdrávce, po zrušení jeslí nastoupila do nemocnice) byla léta vrchní sestrou. V důchodovém věku už tu vedoucí funkci nechtěla, zůstala jako obyč sestra na půl úvazku a místo ní na vedoucí místo přišla rovnou ze školy slečna s titulem (tuším tedy jen Bc.?) Bylo to příšerné pro všechny a myslím, že i pro ni. Jak mohla řídit něco, o čem znala zejména školní teorie (a to asi školní praxe normálně absolvovala) a ženské jí to samozřejmě "daly sežrat". Absolutně nerozumím tomu, proč někdo studuje odbornou školu a přitom se vyhýbá praxi v dané oboru ...
 Okolík 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 21:19:08)
No, nejspíš proto že jde o kombinované studium, takže všichni někam chodí do práce a nestíhají tu praxi.
Nechápu proč kombinované studium Bc. pro zdravotní sestry není podmíněno prací ve zdravotnictví. Tohle fakt nemá cenu ...
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 12:59:57)
Přesně tak, ani mě na začátku studia nenapadlo, že se rám hlásí i lidé z jiných oborů, divím, se že i škola tohle nechá dopustit.
 perko 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 13:02:31)
Naše dítě je taky v šoku. Ve třídě mají plno studentů, kteří jsou úplně z jiného oboru. Dokonce paní, která je servírka a dálkově si dodělala maturitu.
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 12:50:41)
Na začátku měly vznešené řeči typu, že jedna to dělá kvůli mamince, která onemocněla, tatínkovi, který zemřel a ona mu stihla dát slib, že bude zdravotní sestra. Poté z některých vylezlo, že kvůli titulu a peněz. Jako mi je to i jedno, proč, ale štve mě, jak to dělají. Přece pak nemůžou jít mezi pacienty, to je průser už teď.
 Silvie+dva kluci 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 21:30:38)
Přítelkyně od syna studuje VOŠ dětská sestra, jsou tam s ní holky z gymplu, obchodky, pedáku. Na podzim ještě nějaká praxe společně probíhala. Ty holky neumí píchnout injekci, odebrat krev. Nikdy se to neucily, je pochopitelné, že to neumí, ale proč není podmínkou SŠ zdravotní mi je záhadou. Teď probíhá praxe individuálně, přítelkyne od syna je na chirde, její kamarádka má už teď razítko o splněné praxi, ve zdravotnictví pracovat nechce, pouze potřebuje status studenta.
 Černá kronika 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 22:11:03)
Já jsem dělala dálkově střední zdrávku. Byli jsme první ročník dálkových zdravotnických asistentů, před námi maturovaly ještě zdravotní sestry. Praxi jsme měli tři roky, chodily tam s námi učitelky a byly poměrně přísné, jelikož se nevědělo, jak to v praxi bude, učily nás všechno, co předtím musely umět zdravotní sestry. Měli jsme ještě i učebnice pro zdravotní sestry. Kdo nemohl na praxi, musel jí nahrazovat s denními studenty. A pak jsme odmaturovali a byli jsme nuly, protože už byl třeba titul. Mě kontrétně nabídli v nemocnici práci sanitářky.
Pamatuju si, že v nemocnici byla na praxi taky jedna vysokoškolačka. Seděla na sesterně a nikdo si jí nevšímal. S vysokoškolačkama učitelky na praxi nechodí, měla by je mít na starosti určená sestra. Sestry ale nemají čas, takže je to začarovaný kruh. Holka tak měla praxi takovou, že seděla na sesterně, koukala a čekala, až půjde domů.
Pak jsem zažila na praxi studentku ošetřovatelství, když jsem pracovala v důchoďáku. Učili jí tam ty administrativní věci, připravovala léky do lékovek a občas změřila tlak nebo píchla inzulín. Byla tam tři týdny, psali jí denně 8 hodin, odcházela ve 12. Já jsem se střední zdrávkou mohla akorát krmit, přebalovat a koupat.
V obou těchto případech šlo o studentky denního studia. Od nás ze třídy potom na VŠ ošetřovatelství pokračovala jen jedna a ta pracovala v nemocnici už několik let plus tedy měla tu střední zdrávku. Další dvě pokračovaly na VŠ sociální, tak je praxe minimum. Velká část z nás skončila mimo obor, pár pracuje jako nyní praktická sestra.
Naše zdravotnictví doplatilo na změnu vzdělávání sester. Mě to, co jsem zažila, tak znechutilo, že do zdravotnictví už nechci.
 Analfabeta 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 9:21:54)
Kroniko, tohle by se mělo do kamene vytesat a omlátit politikům o kebule. Měla jsem známou, tu to potkalo tak, že začala studovat obor zdravotní sestra, končila jako zdravotní asistentka. Ty holky byly neskutečně zklamané, protože se střední zdrávkou mohly leda tak utírat zadky pacientům. Vůči těm asistentkám to byl neskutečný podraz. A práce sester a sběr kreditů, aby mohly tohle povolání vůbec dělat, je další kapitolou, o které se nemluví.
A aby v tom sestry nebyly samy, tak druhými školami, která byly takto degradovány, byly školy pedagogické. Zdrávky a pedárny to odnesly naprosto ukázkově, aneb jak z vysoce kvalitních výběrových škol udělat odpad.
 Fern 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 22:45:37)
.
 Fern 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(20.2.2021 22:46:55)
Já tě chápu,ale tady bohužel brečíš na špatném hrobě~d~ - a doufám zároven,že tohle dáš na vědomí tomu a tam,kde s tímhle šíleným přístupem k přípravě na tak odpovědné povolání něco rázně udělají.

Hlavně že pokuta 30 tis. za nenošení respitárotu,který není stejně určen k ochraně před viry~a~
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 13:02:28)
No jak jsem vzteklá, tak to budu řešit. Jen se obávám, jestli mi to k něčemu bude.
 K_at 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 13:06:00)
Sklizeň, tohle si neumím představit. Že na peďák (a n SŠ zvlášť) jde fakt kde kdo, to vím. Ale zdrávka?!?! Jak je tohle v praxi vůbec možný? To snad není ani chyba studujících, ale toho systému.
 Mr. Miçkey 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 3:18:21)
Projde jim to, protoze mate naprosto debilni skolstvi. V porovnani u nas- neexistuje, aby si nekdo sehnal razitko a nedorazil, nejen ze by dotycny okamzite vyletel, jeste by dostal trestni oznameni za podvod a pruser by mel i ten, kdo razitko vydal. Ucitele prubezne na oddelenich, prideleny mentori, seznam toho, ktery prakticky cinnosti ma kdy kdo umet, pravidelny zkousky na praxi (ke konci prvaku se clovek musi komplet postarat o jednoho pacienta vcetne leku atd., druhak- dva pacienti behem omezenyho casu, vcetne leku, infuzi, prevazu a vseho co se naskytne v tom casovym intervalu, tretak- 3-4 normalni pacienti nebo 2-3 na jip nebo 1-2 na aru, se vsim vsudy, akorat na aru je vyjimkou plicni ventilace). Neexistuje, aby nekdo neume prakticky nic a prochazelo mu to, pokud je system nastavenej tak, ze si toho nikdo nevsimne, je to pruser~e~
 kachna_ 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 8:03:01)
Mickey,
no ale tohle je na druhou stranu strašně snadné ohlídat tím, že si nasmlouvám několik spolehlivých zdravotnických zařízení, není to problém systémový (mi přijde)
 kachna_ 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 8:00:55)
Sklizeň, chápu tě, máš plné právo se vztekat, je mi tě líto. Víc s tím ale asi neudělám
 perko 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 10:14:06)
Znám, máme v rodině. Dítě pracuje ve zdravotnictví, praxi tudíž má. Ale při povinné školní praxi sedí na sesterně a většinou si ho nikdo nevšímá. Vyloženě si musí o práci říkat, tak ho nechají povlíkat postele nebo stříhat náplastě. Jediné, kde se mu líbilo a nechali ho pod dozorem pracovat, byl urgent v Praze.
 Klauri 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 10:28:13)
Ono jde taky o to, že někde je na oddělení 2-3 sestry na vše a nemají čas se studentům věnovat. Když jsem ležela jako pacient na kardiologii, bylo tam studentů voš a vš hodně a protože každá sestra má na starost 3-4 pokoje, tak si i ty studenty pohlídala a běžně tam dělali ekg, odběry, léky. Prostě vše co bylo potřeba, ale asi to byli studenti denního studia.
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 12:53:55)
Ano, denní studium je pořádnější, na tu praxi jdou s vyučujícím, to je neočůrá. Pak je problém i na daném oddělení, jestli nemají čas a chuť na studenty, má si to škola zařídit jinde. Je to jen o komunikaci. V práci jsem sestra mentorka, je to náročné, ale prostě ti studenti se mnou dělali vše, jak chod oddělení potřeboval, sice to byla dlouhá směna, ale aspoň se něco naučili. Nesnáším praxe typu, tu máš hadr a běž něco mýt, to jsme měli na zdravce my a bylo to fakt hrozné.
 X__X 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 14:28:57)
Ty holky neumí píchnout injekci, odebrat krev. Nikdy se to neucily, je pochopitelné, že to neumí, ale proč není podmínkou SŠ zdravotní mi je záhadou.

protože PŘESNĚ TOHLE (a spoustu dalšího) se mají naučit na VŠ, VOŠ. není tedy důvod, aby to studenti uměli už ze SŠ ~d~ jako na VŠ/VOŠ je nějakých 2300 hodin praxe. na SŠ za tuhle dobu zvládnou nejenom praxi, ale i odbornou teorii. vcelku nevidím důvod, proč by se student - vysokoškolák neměl stihnout vše potřebné naučit na praxi, času na to má dost. jiná věc je, jestli má o práci zájem nebo jestli místo praxe radši shání razítka ~d~

a MMCH když už mluvíš o dětské sestře. jsem ještě "stará dobrá sestra" ~;) a na dětskou sestru mám maturitu. abych se naučila píchat injekce, odebírat krev a další srandičky, tak jsem si musela ve volném čase najít brigádu jako sanitárka na nějakém oddělení, kde mě (kromě práce sanitárky, kterou jsem musela zvládnout) taky pustili k pacientům právě na tyhle odborné výkony. protože učit se to na dítěti nás samozřejmě nikdo nenechal a u dospěláků jsme měli praxi jenom na začátku druháku a to jsme zvládali tak stlát postele, hygienu pacienta, desinfekci předmětů a jako svátek jsme si mohli rozdat léky nebo připravit infuze.
 Analfabeta 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 16:39:14)
X__X, já na tom hlavně nechápu, k čemu jsou nám střední zdrávky, když VOŠky a Bc na VŠ mají prakticky stejný obsah výuky. Na co mají ty holky studovat střední školu a ještě 2-3 roky Bc, když totéž s přehledem zvládaly holky jen se zdrávkami? A že byly na tu profesi připravené setsakra dobře!
 X__X 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 17:43:26)
analfabeto, já na střední nastupovala před revolucí a už tehdy nám naše třídní říkala, že je špatně, že na zdrávku chodí ještě děti. že nejsme pro tuto práci dost vyzrálí. porovnávala nás s prvními studentkami na VOŠ a říkala, že je to jako nebe a dudy ~d~ není to názor ojedinělý.

druhou věcí je stav českého školství. když jsem se na zdrávku před lety hlásila já, musela jsem mít vyznamenání, tedy na vysvědčení průměr do 1,5 a ne horší známka jak dvojka. to už dávno neplatí a nemůžou za to zdrávky. když si vezmu složení naší třídy, tak tipuji, že v současné době by většina ze spolužaček byla na víceletém gymplu, tedy by střední zdrávku vůbec nevolila, protože by měla rozestudováno jinde. no a z toho zbytku by asi taky většina volila nějakou školu, ze které je reálné pokračovat na obdobném programu na VŠ. moje děti nejsou adepti na gympl, a přesto ani jedno z nich nevolilo střední školu, kde by se očekávalo, že po maturitě nastoupí do práce a nazdar. naopak, nejstarší holka říkala, že u nich ze třídy všichni podávali přihlášky na VŠ nebo VOŠ. děti mám tři a co jsem s nimi střední školy obcházela, když si vybíraly, kam nastoupit, tak všechny školy vykládaly, jak dokáží připravit své žáky k dalšímu odbornému studiu a rodiče tyto informace vyžadovali. včetně těch, kteří se nejdřív zeptali, zda se na školu dostanou i s dětmi s trojkami na základce a následně se zajímali o úspěšnost při přijímání na VŠ. jak velký zájem by asi byl o školu, kde by ředitel vykládal, jak skvěle své žáky připraví pro praxi v nemocnici, ale s dalším studiem to kdovíjak nevypadá ~d~

proč na střední ponechali studium zdravotnického asistenta, později přejmenovaného na praktickou sestru, to netuším. jako nemusí to být špatný počin, i když je otázka, jestli je potřeba mezistupeň mezi ošetřovatelkou a všeobecnou sestrou, ale muselo by v praxi fungovat rozdělení kompetencí v ošetřovatelském týmu. což je víceméně utopie, většinou se spíš buď jede stylem "všichni dělaj všechno", tedy praktické sestry překračují své kompetence a sestry dělaj i to, co by jinak měli zvládat sanitáři, ošetřovatelky a praktické sestry. anebo naopak se praktické sestry degradují do role ošetřovatelky, aby náhodou nedošlo k překročení kompetencí. špatně je obojí.
 Analfabeta 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(22.2.2021 11:16:20)
X__X, chápu, že na střední školu chodí ještě děti. Ale ty děti za dobu studia přece dospějí. Jistě, chápu rozdíl mezi 15-letým teletem a 19-letým člověkem. Ale když je 19-letý člověk schopen mít děti a starat se o ně, měl by být schopen i pracovat, třeba i v nemocnici, kde je ta práce fakt náročná.
No, a rozdělení kompetencí je jiná věc. Já mám dojem, že tady nejde ani tak o to, kdo co může dělat, ale jen a pouze o prachy. Prostě se absolventkám zdrávek dá menší plat a stěžovat si můžou leda tak na lampárně hlavního nádraží. A aby se jim ucpala huba, tak to pro jistotu ani nejsou sestry, ale zdravotničtí asistenti a nazdar bazar. Zářný příklad toho, jak do školství nepatří nikdo, kdo nemá pedagogickou fakultu. To, že na zdrávkách učili doktoři a primáři, nikoho nezajímalo. Neměli pedagogickou fakultu, tu jedině správnou školu, tak ve školství neměli co dělat, vždyť to přece nebyli žádní odborníci, že. Takový blbce přece patřilo ze školství vyházet a nahradit těmi jedině správnými odborníky z pedagogických fakult.
 X__X 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 14:45:56)
Ano, denní studium je pořádnější, na tu praxi jdou s vyučujícím, to je neočůrá.

ani ne. s učitelkou chodí na praxi SŠ sestry, tedy praktické sestry. u nás s nimi chodila učitelka, i když se jednalo o dálkový ročník. VŠ nebo VOŠ sestry k nám chodí bez učitelky, i když k nám chodí denní studentky. učitelka si je občas zaběhne zkontrolovat, ale rozhodně to není pravidlem a rozhodně s nimi netráví na oddělení čas výukou praxe. a MMCH zažila jsem i SŠ učitelku, která (když na oddělení dorazila ze školy jako jediná) se vztekala, že všichni na praxi kašlou a že kdo nemá splněno, toho nepustí k maturitě... no, ale pak došla k tomu, že to by k maturitě nemohla pustit nikoho a to nejde, takže tahle možnost padá ~d~

jinak já nejsem mentor odborné praxe. pokud mají studenti zájem, nemám problém jim nějakého svého pacienta svěřit k opečovávání včetně odborných výkonů (s tím, že na ně samozřejmě dohlídnu). na druhou stranu je mi upřímně šumák, jestli se to naučit chtějí nebo nechtějí, takže je do žádné práce netlačím. pokud jim je příjemnější sedět na sesterně nebo se ploužit po chodbách, je to jejich věc.
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 12:58:07)
Taky jsem zažila na praxi na zdrávce, bylo to hrozné, buď umývat postele nebo utírat prach, nic jsem se pořádně nenaučila. Až pak na souvislé praxi, to jsem už dělala vše, bylo to jen o přístupu. Teď v práci, když dělám mentora, tak se snažím ty děcka, jak říkám studentům, opravdu pustit ke všemu a dělají se mnou to, co se prostě dělá běžně.
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 10:20:20)
Blbý. Učím občas kombinované bc. všeobecné sestry, pár šikovných schopných lidí, úroveň zbytku je strašidelná. Od znalostí přes vyjadřování po úroveň psaného textu.
 Sklizen Ruzova 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 12:55:24)
To je někdy za trest s náma, to věřím. Taky spolužáci si nechají psát seminárky, do všech možných předmětů, za úplatu, na netu to nabízí spousta lidí, já fakt zírám, jak jsem mimo 🤣
 Analfabeta 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 13:03:07)
Ono to s tím psaním seminárek nebude tak žhavý. Já se svého času v práci docela nudila, tak jsem pár prací i psala. Placené to bylo hodně mizerně, tudíž jsem s tím sekla, to bylo lepší se v klidu koukat z okna než se mořit s nějakou seminárkou. Ano, na netu nabídky jsou, ale skutečnost je pak někde jinde.
 Pole levandulové 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(21.2.2021 22:00:02)
To je nějaká novinka? Co vím, tak jak na VOŠ, tak na VŠ se brali vždycky jenom absolventi zdrávky, nikdy z gymplu nebo nedej bože z jiné školy. Na medicínu samozřejmě ano, ale to je zcela jiný obor. I na škole, kterou studuju já, je podmínka na přijetí na OŠE být absolvent SZŠ.
 Rigel 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(28.3.2021 10:53:57)
Nedávno tu někdo psal, že dcera v prvním ročníku VOŠ po gymplu má pracovní povinnost v nemocnici - odbornou práci a je z toho špatná, protože se na gymplu samozřejmě nikdy k nemocnici ani pacientovi nepřiblížila.
 teta Majda 


Re: Vysoká škola zdravotnická a distanční výuka  

(7.5.2021 8:16:48)
Promiňte, ale musím se ohradit.
Studuji Vysokou školu zdravotnickou, kombinovanou formu, v červnu mám státnice.
S námi do ročníku nechodí žádný nezdravotník.
Podmínkou kombinovaného studia je, ukončené střední vzdělání-zdravotnická škola a zaměstnání ve zdravotnictví.
Praxi jsme celé tři roky předepsanou podle oddělení a počtu hodin. V létě jsme v období práznin absolovovali individuální praxi.
Díky kovidu probíhala distanční výuka přes aplikaci Zoom, zkoušky probíhají online, nebo jsme šli v omezeném počtu do školy.
Nechápu tedy Váš příspěvek.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.