| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Krevní testy

 Celkem 5 názorů.
 Klára 
  • 

Krevní testy 

(4.4.2005 18:53:15)

Po kontrole ve 30. týdnu, kdy jsem si stěžovala, že mě svědí celý člověk, mě doktor poslal na krevní testy. Volala jsem si pro výsledky a krevní obraz je v pořádku, ale nějak v pořádku nevycházejí hodnoty na speciálním vyšetření jater.

Prý to je na nějaké prášky a jaterní dietu, případně pokud se hodnoty nezlepší na hospitalizaci.

Pro pilule a na bližší konzultaci půjdu až ve středu. Tak jestli někdo nemáte zkušenost, podělte se.
 gerda 


Re: Krevní testy 

(5.4.2005 0:54:44)
ahoj, já jsem sice problémy s játry neměla, ale vím, že až tak vzácné není zvýšení jaterních testů u těhotných, nejčastější příčinou je onemocnění zvané těhotenská žloutenka, vyskytuje se ve 3.trimestru a začíná úporným svěděním kůže na dlaních,ploskách,břiše,...pak se objeví většinou i nažloutlé až žluté zbarvení sliznic,kůže,tmavší moč,světlejší stolice.Po porodu to vymizí, nezanechá to následky.V léčbě se uplatní jaterní dieta,klid,léky hepatoprotektiva=tzv.vitaminy na játra,ev. další léky.
 Pavla, Ondra a Vítek 8/2001 


Re: Krevní testy 

(5.4.2005 20:38:15)
Ahoj Kláro,

taky jsem to měla, ještě teď, když si na to vzpomenu, mě všechno svědí.
Začalo mi to v 32t, udělala se mi taková červená vyrážka po celém těle. Svědilo to tak moc, že jsem v noci nemohla spát a brečela jsem. Taky mi udělali testy, nic se neprokázalo. Žlutá jsem taky nebyla. Nakonec mě po týdnu zkoumání hospitalizovali a po poradě s kožním lékařem naordinovali mastičku s nízkým obsahem kortikoidů. Vím, že by se to v těhotenství nemělo, ale já bych dala všechno za nějakou pomoc.
Svědění se pak zmírnilo, ale má spolupacientka mi říkala, že se drbu i ze spaní. Po 7 dnech mě pustili zase domů. Doma jsem se příležitostně mazala, spíše na noc. Svědění zmizelo až s porodem a to skutečně ihned. Měla jsem ty pupínky rozškrábané, ale teď 3,5 roku po porodu už nic není vidět.
Tak to nějak přežij, nikdo z doktorů tehdy nevěděl, co je to za záhadnou těhotenskou "svědivku".

 Zuzana, Slovensko 
  • 

Re: Re: Krevní testy 

(5.4.2005 21:08:24)
Ahoj tehuľky. Som v 14. týždni tehotenstva a mám tiež problém s krvnými testami - mám pozitívne Rh protilátky. Som Rh negetívna matka a plod (druhé tehotenstvo) je Rh pozitívny. Lekár ma informova, že sa protilátky budú sledovať počas celého tehotenstva, ale ak stúpnu príliš, hrozí dieťatku postihnutie - od chudokrvnosti, cez opuch vnútorných orgánov, až po úmrtie. Možnosťou je transplantácia - alebo transfúzia krvi priamo do pupočníka dieťaťa, čo je možné robiť už od 20. týždňa. Mám z toho hrôzu. Ak je medzi Vami mamina, čo si to už preskákala, napíšte mi o svojich skúsenostich. Vďaka.
 Pavla, Ondra a Vítek 8/2001 


Re: Re: Re: Krevní testy 

(5.4.2005 21:32:42)
Ahoj Zuzi,

jak víš, že je plod Rh pozitivní? Oni ti nabírali pupečníkovou krev?

Jinak já jsem taky O-, taky jsem se bála, ale protilátky jsem měla negativní. Celé těhotentsví mě sledovali, kdyby něco, tak by se porod vyvolal dřív. Prý dochází k připadným komplikacím až ke konci těhotenství.
Jinak kluci se narodili oba B+. Ale vše v pohodě. Po porodu mi pak píchli protilátku, aby nedošlo k tvorbě protilátek v případném dalším těhotenství.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.