| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Curani

 Celkem 16 názorů.
 mysule,Kacka a Miska 


Curani 

(4.4.2005 17:17:35)
Ještě dotaz,jak zvládáte čůrání,už jste nekdo bez plen?A chodí vám ratolesti už na velký záchod?
 Jana,Pavlík 03/03 Vojtík 08/05 


Re: Curani 

(5.4.2005 8:13:21)
ahoj holky zdravím vás po víkendíku celý jsem ho proležela i včera jsem odpočívala bylo mi totiž pořád špatně asi jako Ivče a bolelo mě břicho. dnes jdu na velký ultr. tak uvidím co mi dr řekne a jestli bude videt holčička nebo klučík.

Maruško tak to jste zvládli dobřwe stím nekojením pája tedy spal taky hned druhou noc celou ale přes den se dožaduje i ted ale už nic neteče a ví že musí počkat až bude mimi tak si myslím že budu kojit oba.

čůrání myšule my jsme bez plínek už od 18měsíců jak přes den tak noc. máme tedy dny kdy se počůrá a když jsme o vánocích přestali kojit tak se i celý leden pokakával (nepočůraval.) ted když je hezky tak se snaží sám i učar venku například včera namě mami čurala a kalhoty mokrý tak že i když čůral do travičky museli jsme se jít domu převlíct.

odpoledne nebo večer dám hláško jak jsme dneska dopadli.

ted nevím kdo se ptal na srdíčko Pájovi dr našla ted šelest na srdíčku tak jsme ji byli potrvdit na kardiologii jestli to není nic vážněšjšího a za rok jdem na kontrolu kdyby něco tak dřív. ale tím že je pája čertidlo nezadýchává se neunaví se tak je to zatím v pořádku.
 Monča a Tydlínek 


středěnka 

(6.4.2005 10:10:51)
Ahoj holky,
vůbec nemám čas, nestíhám, nestíhám a nestíhám...
Jsme pořád venku, nebo jsem pracovně zapřažená, nebo řešíme plno běžných prkotin.
Týnino vztekání mě dost vyčerpává, dneska mě tak strašně bolí hlava, ale tak brutálně..... a to musím na poštu s dopisama, jsou dost důležitý, do butiku Týně pro šatičky pro svatební oznámení mý ségry, no prostě je toho moooc a ještě nemám vaříno na zítřek a ve čtyři příjde manža z práce, tak to na mě nějak padá, pořád se povaluji po gauči, jak mi je zle !!!!!!!
Všechny vás moc zdravím a Jani držíme palečky, podej hláško co miminko.
Holky ahojda a pěkný sluníčkový den.
 Ivca a Dada 


Re: středěnka 

(7.4.2005 19:02:05)
Ahoj holky,
Tak asi jako Monča, nestíhám, nestíhám a nestíhám!Bolí mě celý den hlava, asi něco vypustili vid Mončo!
Jsem s Dádou pořád venku a tahám ho domu násílím.
Jinak jsem byla včera v práci a moc mě nepotěšili, řekli mi, že moje místo zrušili a že bud se něco do mého návratu uvolní a nebo dostanu výpověd a odstupné, jsem z toho hotová, kde mě pak vezmou s malým dítětem, chjo.
Tak papa Ivča
 Monča a Tydlínek 


páteček 

(8.4.2005 8:05:59)
AHoj holky,
tak konečně tu je pátek a víkend,jenom mě trošičku mrzí to počásko, že bude ošklivo !!!!

Jinak včera jsem se pustila do debordelizace našeho bytečku.Týnu jsem odliftrovala k našim a vlítla jsem na okna, koupelnu, vytřela, vyluxovala, uvařila, vyžehlila, vyprala, zaběhla na poštu, na kopírku, T7ně pro slunečné brejličky do zlatnictví pro opravený prstýnek a pak na rehabilitaci, tam jsem byla v pět a doma jsem pěkně padla na hubu !!!! A to mě čekal ještě aqua aerobik, no po 15 min. jsem toho měla dost a už jsem fakt nemohla a tak jsem dalších 45minut přímo přetrpěla, nechtěla jsem odejít,ale doma jsem padla za vlast, ještě že se manža učil a já mohla jít chrnět s Týnou.
Manža se teď celé dny šprtá, posledního května dělá státnice, teprve dodělal diplomku tak ji musí nechat ještě svázat a já jsem už z něj na palici, snad to ještě ten měsíc a půl překlepeme.
Přemýšlím kam odjet,aby se mohl v klidu učit a my nemusely s Týnou snášet ty jeho nálady. :)

Ivčo, pojedu příští týden za kamarádkou do Ústí tak jsem si říkala, jestli se konečně nesrazíme, co Ty na to? dala bych ti vědět jedeme buď ve středu nebo ve čtvrtek a na druhý den se budeme vracet, Honza jede do Brna tak nechceme být sami doma, co ty na to?

Jinak holky kde pak všechny jste?

Jani jak pak jsi dopadla na UZ?

Holky, potřebuji poradit jako odnaučit Týnu čůrat do plen, aby nám ji vzali v září do školky, nesmí mít plenky a ať se snažím jak koliv tak né a né se nám zadřit!!!!!
Prosím poraďte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak mi pofrčíme nachvilku ven než bude pršet, pěkný víkendík všem
 Monča a Tydlínek 


Re: páteček 

(8.4.2005 8:42:58)
...... tak mi ten den pěkně začíná:
- Týna se samozřejmně počůrala do pončocháčů
- Já jsem se pořezala při holení nohou :)
- vylila jsem si kafe na bílý ubrus a to není ani 9hodin. ach jo, co bude dál?
 Jana,Pavlík 03/03 Vojtík 08/05 


kakání zácpa 

(8.4.2005 20:20:04)
monči jestli ještě odepíšeš tak se chci zeptat pája předevčírem se nemohl vůbec vykakat zkoušel to od rána a nic odpoledne když tlačit tak sem hovínko viděla jak měl zadeček otevřenýale zatlačil to zpátky a pak to samý večer už jsem chtěla ject na pohotovost ale ještě sme znovu zkusili posadit na velký záchod že jsem mu tam zadeček zabořila a oba jsme brečeli a tlačil až se to nakonec povedlo asi
po 5minutách, ale den před i pod kakal normálně bylo to řidčí. vím co se dává při zácpě ale jak pomoci když to dojde to týhle fáze nevíš? měla jsem strach aby neměl něco se zadečkem. a bylo mi ho moc líto

překopírovala jsem to sem kdybys už na msn nepřišl a a já tonemusela psát znovu a tak může odpevět pomoct i ostatním
 Jk2x 


Re: kakání zácpa 

(9.4.2005 8:57:22)
Nazdárek,

Jani to mi je líto, že měl Pavlík takovéhle problémky, my jsme na tom obdobně, hlavně teď po těch horečkách. V lékárně mi poradili čtvrtku glycerýnového čípku. Hovínko se tím uvolní.
Jinak celkem pomáhá jablečný džus naředěný teplou vodou.

My jsme pořád nemocní Fildovi přešel zánět nosohltanu do rýmy a kašle a my jsme to s mužičkem chytli od něj. No a Filípek nechce jíst a už zase hodně zhubnul. Ach jo.

Všechny zdravíme.

 Korytnačka :)2 dcerky a 1 kluk 


Re: kakání zácpa 

(9.4.2005 19:18:02)
Ahojky, občas nahlížim mam nejmladšího březen 2003 ..... teď řešila kámoška taky u dvouleteé holčičky stejný problém a doktorka doporučila švestkovou štávu (třeba od Hippu) a když stejne měli problémy jako vy napsala jim sirup LACTULOSA, užíva se to 3x denně lžička a to tak, že dáš ráno, čekáš zadaří-li se , pokud ne ta i v poledne a v nejhoršim ješte večer, pokud se vykaká tak zase až druhej den .. cílem je vytvořit pravidelný cyklus vyprazdnování, ono totiž jinak hovínko ztvrdne, bolí, děti podvědomě kakání oddalujou a jedou v začarovaném kruhu .. tak at už je jen dobře :oP
 Jana,Pavlík 03/03 Vojtík 08/05 


Re: Re: kakání zácpa 

(10.4.2005 18:24:57)
Jani a Korytnačko děkuji za odpověd. snad to bude dobrý na ten sirup se zeptám. protože ono je to jeden den v pohodě (chodí každý den někdy i víckrát) a pak najednou tohle a pak zase dobrý. přitom vím že ho mák prohání stačí mu když má jen na housce a pak má celkem průjem.


Zajdi mezi nás častěji kdy se narodilkluk chodila jsi sem aspon ze začátku. a jak jsou starý holky jen povídej jesli chceš a odkud jsi?
 Ivca a Dada 


Re: Re: Re: kakání zácpa 

(10.4.2005 18:50:04)
Ahoj holky,
Mončo, napiš, který den a srazíme se!!!Jinak jak naučit bez plen, když to vidím okolo a u našeho dáduly, tak je fakt, že každé dítě k tomu dospěje jak samo chce, někdo hold je ve 20m bez plen, já jsem to vyřešila, tak, že jakmile se udělalo teplo, tak jsem plíny sebrala a hotovo, ven jsem nosila nahrádní oblečení a asi 2-3x se dáda počural a vadilo mu to a ted si řekne sám čuat, ještě se ale někdy stane, že to nestihne, třeba dneska volal tati čuat a než se tatka zvedl, tak už si ucrvrnk.Někdy je to hold na poslední chvíli.Zato máme opačný problém, než tu psaly holky, občas si prdne a je to ve slipech, jak hodně pije, nikdy neměl tuhou stolici, takže se nám ještě stane, že má bobek ve slipech, ale plínu mu nedám ani náhodou, hold víc peru :-)Ale den ode dne je lepší a lepší!!!Chce to trpělivost, tak jako s tím vztekáním a se vsším.
MOnčo napiš kdy a kde papap Ivča
 Monča a Tydlínek 


Už zase ta smůla... 

(11.4.2005 8:19:09)
Ahoj holky,
tak jen skokem, běžím s Týnou do práce, pak na sociálku, babičce pro obídek, aby jí nepropadl, chuděrka zase je v nemocnici, tak lítám denně 2x do špitálu za ní.
Holky to je strašný co se tam děje, ty sestry jsou vyloženě kr..y !!!!!!!
Bábinka leží na pokoji s paní, která se v noci pozvracela a sestra jí strašně vynadala, nechala ji v tom do rána, jenom z ní svlékla po hodině košilku, utřela podlahu a nahou stařenku nechala do rána, ráno, když se klepala zimou, babička ji přikrývala, voalla na sestry ať jí obléknou a nic, tak si ráno na sebe babička ta sousedka mé bábinky vzala šatky, ve kterých přišla a ležela v nich a sestry? Vůbec nic !!!
Byla jsem tam v 9hod. ráno a po cca 20min. jí teprve začaly převlékat tu poblinděnou postel, protže měl přijít primář na vizitu !!!!
A jestly si holky myslíte, že jí umyly? tak ani náhodou !!
Jsem z toho v šoku, byla jsem si podat žádost, aby mě vzali od září na poloviční úvazek, ale jdu jí dneska stáhnout, do takového kolektivu nechci ani za nic, protože buď bych se musela časem přispůsobit,aby mě nesežraly, nebo bych stejně odešla, a já bych tam nevydržela ani jeden pracovní den.
Myslím, že je dost nedůstojný tak to zacházet se starými lidmi, moje bábinka by tam upadla do glykemického komatu, kdyby tam nebyl táta, já jsem prostě v šoku a do DC špitálu by mě asi jen tak nikdo nedostal ani párem volů !!!!!

Tak jsem si posěžovala, sice mi není líp, ale jsem ráda, že jsem to ze sebe vysypala sem, nezlobte se pokud vás s tím oteruji, ale bylo mi děsně v noci mě přepadaly strašný sny o nebíčku, už se těším až ve dvě zase zajdu za bábinkou, mám jí moc ráda, je to naše sluníčko.

Holky pěkný týden a zatím ahojda a já už musím mazat tak to ani po sobě nekontroluji, tak se omlouvám za případné chyby,ahojda všem
 Jk2x 


Re: Už zase ta smůla... 

(11.4.2005 9:06:13)
Nazdárek,

tak nám se s mužíčkem rozjel zánět nosohltanu na plné obrátky, mně to prý možná sklouzne do angíny. Ach jo, fakt furt něco. Asi odlifruju Fildu k babi aby to od nás znovu nechytil.

Mončo, to je strašný, ale já si pamatuju, že když mi bylo šest a ležela jsem v nemocnici, tak mi dělali punkci a nesměla jsem se 24 hodin hýbat a mně se chtělo strašně na velkou a bohužel žádná sestra na zavolání nešla a tak se mi to zadařilo do peřin. Po nějaké době sestra přece jen přišla a strašlivě mi vynadala a donutila mne vstát - i když jsem nesměla - a musela jsem se jít umýt. Asi se za těch 25 let bohužel nic nezměnilo.



 Korytnačka :)2 dcerky a 1 kluk 


Re: Re: Re: kakání zácpa 

(11.4.2005 18:46:47)
ahojky holkám je 6,5a 4 .... nestíhám skoro ani nakukovat, ale polepším se .... a jkub taky takhle kaká nekoli dní skoro prujem , pak jeden den nic není a vytlačí ooobrovskýho bobana :oP
 Monča a Tydlínek 


Hláško z nemocnice,  

(11.4.2005 19:14:55)
....Tak jsem přišla na pokoj a babička se drží za srdíčko, třese se a je bledá jako křída.
Běžěla jsem za sestrou, byl tam zdravotní bratr, a křikla jsem na něj, že babička upadá do hypoglykemického komatu, prej já ji hlídám,ať si vezme oplatku, tak jsem ho donutila změřit tlak a odebrat glymču, tlak vysoký a glykemie tři !!!!
Místo toho, aby jí snížily inzulín tak jí ho zvýšili z 6 jednotek na 16 !!!!
Ještě tam hodlám zítra na ně vlítnout, už tam nebyla žádná doktorka a doktor konající službu, mi bylo řečeno, že pobíhá tak porůznu po nemocnici, že ho volají jen když je něco vážného.
Tak jsem řekla, že chci,aby se na ní podíval, aby ho zavolali, tak k babičce přišla její doktorka co jí léčí cukrovku , ale chtěla jsem aby ji udělali EKG, protože mi neřekli, co má se srdíčkem, má ho prej špatný, něco tam má, s takovou to odpovědí se já prostě nespokojím !!!!!!!!!!!!
Nasadili jí Dopegyt nebo Dopegit? A ještě něco na srdce.
Moje dobrotivá babička všem řekla, že jsem sestra a tak mě sestry nechtěly říci, co všechno bere za léky, protože jí nasadili 4 nové prášky.
¨Holky mě už z toho normálně prdne !!!!
Honza šel na fotbal a tak přemýšlím, co s Týnou a jak se přesvědčit, že je babička vpořádku, návštěvy jsou do 20Hod. ale nedá mi to, nějak se tam prostě dostanu, něco vymyslím, jsem děsně akční :) hihihi a jak se jedná o někoho z rodiny, tak jsem dravá, jako lvice :)
Tak zatím ahojda
 Monča a Tydlínek 


Re: Re: Re: Re: kakání zácpa 

(11.4.2005 19:18:48)
Ahoj Korytnačko, vítám Tě mezi námi, pojď si s námi poklábosit.
Od kud jsi a tak? napiš něco o sobě, já jsem z Děčína :) a vítám Tě na na březňačkách.

Holky co je s Michel?

takjá za chvilku běžím do nemocnice, jak jsempsala,prostě ikdybych se měla rozkrájet tak jsem hlídání pro Týnu sehnala a jduza svou babičkou na inspekci.

tak dobrou noc, na MSN asi dnes nebudu, protože mě čeká ještě moooře práce.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.