| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

zapomínání a ztrácení věcí

 Celkem 13 názorů.
 šiška+3 


zapomínání a ztrácení věcí 

(4.4.2005 13:45:17)
Lidičky, to je super, jak si jsou ty naše dětičky podobné. Náš Berťa skoro denně ve škole něco zapomněl. Už to došlo tak daleko, že chodil skoro jako v uniformě, protože jsem mu vtloukala do hlavy, že má ZELENOU mikinu s kapucí + bundu + čepici = 3 věci, které nesmí v šatně zapomenout. Jiné mikiny jsem raději nechávala ve skříni, protože jak jsem měnila oblečení, tak to bylo ještě horší. O pastelkách, perech, gumách, tužkách raději ani nemluvím. Za první třídu jsme jich koupili nespočítaně, ale zdá se mi, že už je to lepší. a ten binec v aktovce!!!! Zpřelámané sešity, vysypané pouzdro, mezi tím krabička se svačinou, nejlépe ještě otevřená. Ale co, musíme vydržet. Věřme, bude líp. Vždyť oni za to Ti naši drahouši, fakt, nemůžou.
P.S. A na pohledy ostatních nic nedejme. Hrdě ta naše zlatíčka braňme. Ať si každý myslí co chce. Jak už tady bylo xkrát psáno, kdo nezažil na vlastní kůži, neuvěří. Nehorší jsou ti, kteří tvrdí, že jim by se to stát nemohlo. Ačkoli nejsem škodolibá, těm bych to přála. Ó, jak rychle by změnili názor. papa a nezoufejme - venku je nádherně, tak si to s těmi prťaty užívejme!!!!
 jankka 


Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(4.4.2005 15:22:02)
Ahoj šiško,ráda bych se tě zeptala,co bylo impulsem ke změně školy?Neteř má neuvěřitelné problémy a já ,i když jsem sama učitelka,nechápu ,co to je za m....u.Myslím tu její úču.Zuzanka má LMD,dyslexii,dysgrafii a nemá prakticky žádné úlevy.Tak rodiče čekají a čekají,asi by bylo lepší změnit školu.
 šiška+3 


pro Jankku 

(5.4.2005 10:28:47)
Jestli budeš mít chvilku, tak raději koukni na trochu starší příspěvky. myslím, že jsem to tam rozepisovala mnohokrát celkem dopodrobna. Prostě už to nešlo!!!!!!!!! Já jsem byla zralá na PL, protože choď denně do školy s hrůzou co zase uslyšíš. Potom si opravdu můžeme myslet, že ty naše děti jsou totální exoti. Jestli ale budeš chtít i po přečtení starých příspěvků něco konkrétního, ráda napíšu
 jankka 


Re: pro Jankku 

(5.4.2005 16:13:48)
Šiško ! Začetla jsem se a chápu.Přeji ti pevné nervy a at jste v pohodě.
 EvčaK 


Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(5.4.2005 8:30:08)
Arnošte, jsi mě se svojí super rodinou zase pobavil. Jednak mě motivují vaše nápady a to jak se k tomu Petr "postavil", mě rozesmálo. A to už je co říct po té ranní šokové terapii.
 17.6modrasek13 


Re: Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(5.4.2005 9:16:00)
Ještě k tomu zapomínání: Lojzík byl minulý týden nemocný, předtím donesl dotazník, který se měl vyplnit a vrátit do školy... Má to hotové, nachystané ve složce. Dala jsem mu ho dnes ráno do ruky, aby si ho dal do aktovky. On tam něco dělal.... Potom už jsme šli ven, Lojzík do školy.... a když jsme se vrátili s Květuškou domů, víte co leželo na stole před počítačem? Ten dotazník.....
Nevím jak on to vždycky udělá. Má tu věc v ruce, koukám jak to dává do aktovky, potom už mu nevěnuju pozornost, protože jsem přesvědčená že je to v pořádku, ale....
 Lidka 
  • 

Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(4.4.2005 22:12:11)
Tak k tomu binci v aktovce-to je u nás denodenně.Pokud neuklidím já,tak nikdo! A letos jsem mu koupila pouzdro,které má jen pár gumiček a jinak je"hluboké",takže pastelky a vše do pouzdra jen hodí a zapne a nevypadne mu to.Pero a tužky má zastrčené -odpoledne samozřejmě ne.Ale je to lepší,než když měl normální pouzdro a odpoledne vše hodil do pouzdra,takže to nemohl zapnout,tímpádem to leželo vše v aktovce /v tom lepším případě/.Pochumlané sešity,bez obalu,mezitím svačinu-to je u nás taky normál! Ale když má batoh,řekla bych že je to lepší,než když to rval do tvrdé aktovky.

Arnošte-s tím plánkem to je dobrý.Ale Tomáš by si na něho tutově nevzpoměl,nebo by "neměl čas". Ale taky bylo normální,když jsem pro něho šla do družiny, že za ním ještě letěli děcka a nesli mu mikynu apod. Nebo když jsem pro něj šla dřív do školy a balil si věci do aktovky,tak mu spolužačka pomáhala.Připadalo mi,že se o něho děcka trochu "starají".On je vůbec ve všem takový pomalý.Učitelka mi říkala,když byli ve druhé třídě v kině,tak Tom pak panikaří a nestíhá se oblíkat /protože ostatní už dávno jsou/,a děcka mu prý pomáhali...No musela to být komedie.

Šiško-nemůžou,nemůžou...ale kdybys viděla našeho Toma jak je neskutečně líný,tak mu prostě nadat musím.On je třeba dysgrafik,-dobře nemůžu krásně psát.Ale když chce,tak čitelně psát dokáže.A když mi nadrápe doma úlohu,tak bych ho nejradši přetrhla.Prostě se vůůůůbec nesnaží.Ty jeho dys.. bych mu tolerovala, ale tu snahu a pílí,kterou nemá, a tu ohromnou lenost kterou má a k tomu vzteklost,tak to je na mě moc.
No nic, končím.
 Lidka 
  • 

Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(4.4.2005 22:37:52)
Papajano-příspěvek o lateritě je supr a fakt sedí!Tak už vím,proč má Tom tak "dlouhé vedení"!
 šiška+3 


Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(5.4.2005 10:37:42)
Liduško, já taky nejsem žádný kliďas. Sice tady píšu, že za to naši miláčci nemůžou, ale Berťovi taky nic neodpustím. Někdy si říkám, že jsem až moc přísná, ale znáš to. Člověk se dlouho drží a pak už to nejde. Někdy (teda čast) bych ho nejraději přetrhla. S tím psaním je to u nás stejné. Zrovna včera jsem se zhrozila, když donesl domů školní sešit z JČ. Tam nebyl řádek, aby v něm nebyla minimálně jedna chyba... a ten škrabopis. Nějak mám poslední dobou dojem, že začal víc drápat. Ovšem jsou i světlé dny, kdy sama nechápu, jak mu to jde.
 Bessy 


Re: zapomínání a ztrácení věcí 

(6.4.2005 8:13:30)
Chci potěšit všechny s tímto problémem. Můj Kája byl v tomto expert. Teď mu táhne na 15 a konečně se to začalo měnit. Ještě to není ideální, ale už je to únosné. A proč to vaše děri dělají? Nedokážou myslet na více věcí najednou. Když mu dáte něco, co někde zapomněli, ať to uklidí a zavážete mu oči - udělá to. Ale když je bude mít otevřené, určitě potká něco, co ho zaujme (případně i odloží to, co nese)a začne sdělat něco jiného. Vím, že je to na zabití a zešílení, ale nemohou za to. Jedna psycholožka mi dala text a vysvětlovala mi dyslexii: přikryjte si horní polovinu písme - přečtete. Pak si přečtět dolní - to už je problém. Příliš mnoho písmen se v dolní části shoduje. Takový rozdíl je v myšlení LMD žáků ve všem. Tak přeji mnoho trpělivosti a silných nervů s vašimi miláčky, protože je i přes všechny problémy prostě milujeme!!!
 Bessy 


Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí - oprava 

(6.4.2005 8:16:48)
Měla bych simpo sobě kontrolovat. Přikryjte si horní část písmen a pak dolní část písmen v celém řádku a pokuste se číst.
 Bessy 


Re: Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí - oprava 

(6.4.2005 8:21:50)
SIMPO :-))) hahaha. Mám den blbec. Asi proto, že mi teď kolegové nahlásili, že se Kája v poslední době trochu zklidnil. HURÁ!!!Držte mi palce (nebo jemu?), ať mu to vydrží.
Přeji všem takové dobré zprávy!
 17.6modrasek13 


Re: Re: Re: Re: zapomínání a ztrácení věcí - oprava 

(6.4.2005 11:41:21)
Bessy, jak to vypadá s tou příručkou?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.