| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pondělíčko

 Celkem 46 názorů.
 JaninaH 


Pondělíčko 

(4.4.2005 11:17:00)
Tinas,
naše děti začíná alergie také trápit, nasadíme také Zrtec.Zdá se mi to letos dost brzy, určitě je to i tím, že je sucho a strašně se práší. U nás na sídlišti denně najatá individua nasucho zametají z chodníků a z ulic zbytky posypu, na autech je vidět, jak se tam usazuje vrstva prachu. Mělo by zapršet!
Včera jsme cestou z chaty v OBI zakoupili různé potřeby na malování bytu, příští víkend se do toho pustíme. Plně žijeme nadcházející návštěvou z Anglie, denně vedeme vášnivé debaty kolem programu. Každý vymýšlí podle svého gusta:
- já kulturu, přírodu a konverzaci (konečně by se mnou šel někdo do ZOO)
- manžel by chlapce rád vzal na hokej (taky s ním nikdo nechce jít)
- Anna propaguje naučný okruh pražskými kavárnami s ochutnávkou různých nápojů a hraním biliáru
- Radek navrhuje celodenní hraní počítačových her
Musíme dojít k nějakému kompromisu, aby si každý přišel na své :-)
Viděli jste včera večer televizní inscenaci s Jiráskovou a Bohdalovou? Mně se to moc líbilo.
J.
 tinas 


Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 11:57:48)
Taky se mi letos zdá,že mě alergie začíná trápit nějak brzy. Já jsem z toho fakt šílená. Pořád mám ucpaný nos a slzící oči. A abych pravdu řekla,tak je to teď mnohem lepší než dřív, to jsem ještě opuchala v obličeji,tak až jsem měla místo očí jenom štěrbinky. Naštěstí se mi to po narození dětí zlepšilo.Na nějaké velké výlety do přírody to letos na jaře moc nevidím. :-))
Nejhorší to bude,až tu na sídlišti začnou sekat trávu. Z té rozsekané trávy je cítit ta šťáva a to fakt nemůžu. Je mi šíleně blbě a zvracím. Br! Jenom si na to vzpomenu a je mi zle.

Pokud bys chtěla do Zoo,tak mi s tebou klidně půjdeme. Taky chodím ráda. Dlouho jsem neměla s kým,protože manžel Zoo moc nemusí,ale teď už mám konečně parťáky(děti). :-)))
Minulý rok,jsem,ale byla v Zoo často,protože manželova firma sponzorovala pavilon Plameňáků a tak tam měla několik akcí. :-)))))

No nic, musím letět pro Péťu do školy a pak se chci zastavit v knihovně pro novu várku knih.
Tak zatím páčko.

Tinas
 tinas 


Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 18:47:28)
A zase tu nikdo není. :-(

Jano,
dnes jsem konečně koupila ten Gliss kur rozčesávač,tak jsem zvědavá,jak ráno zafunguje.

Odpoledne jsem byla v knihovně a půjčila jsem si knihu o reflexní terapii. Nevyznáte se v tom někdo? Hrozně miluju otlapkávání chodidel a tak jsem si o tom taky chtěla něco přečíst. Minulý týden,když jsem byla na RHB mi totiž ta fyzioterapeutka stiskla nějaký bod pod prsty a mě šíleně začala brnět celá noha. Pak mi to dávala dohromady asi dalších pět minut,aby to přestalo.Manžel to má taky rád,tak se musím poučit,jak na to ještě lépe a příjemněji. :-)))

Álo,
nemáš náhodou k zapůjčení český manuál k Photoshopu?Má se jednat o nějaký cs nebo něco takového.

Tinas
 AlaKs 


Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 19:35:58)
Tak zase jedno pondělí (skoro) za námi…
Tinas, manuál nemám. Jsme všichni tak nějak samouci. Já Photoshop používám metodou omyl pokus (dostala jsem novou verzi).
Na Povodeň jsem se dívala a moc se mi to líbilo. Zase jednou zajímavý pořad. Ve čtvrtek budou dávat na ČT2 Hotel New Hampshire, je to film podle knížky Johna Irvinga. Tak se těším, snad ho nahraju. Už bych totiž měla mít svoji sestavu (snad) v pořádku. Ve středu si domů totiž přivezu odborníka – mého bývalého kolegu, který se teď zabývá elektronikou. Trochu si ze mně utahoval, že prý je to záminka, abych ho dostala k sobě domů ;-))). Jsme zvědavá, jestli je to fakt rukama jak všichni tvrdí (protivové) nebo jsou v tom „objektivní“ příčiny. Uvidíme.
Tinas, mačkání chodidel úplně zbožňuji. Hrozně ráda chodím na pedikúru, tam si nejvíc užívám masáže nohou.

Lituji všechny alergiky. Vůně čerstvě posečené trávy je jednou z nejhezčích vůní, které znám. A vůně sena to jsou prázdniny, a vůně lip – to je cesta domů…
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 19:40:45)
Álo,
já to tlapkání taky zbožňuju. Užívala jsem si ho zrovna včera. Někdy u toho i usnu,jak je to příjemné. :-)

S tím manuálem jsi mě nepotěšila. :-( No holt budu muset v pátrání pokračovat. Snad se někdo kdo ho má najde.

Já jsem dnes doma sama s dětmi. Manžel odjel na služebku a tak už mám doma naprostý klid. Dětičky už mám dávno v posteli. :-)))
Teď si tu mlsám jahody a přemýšlím,co s volným večerem. :-)))

Tinas
 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:01:12)
Jé, Tinas, ty se máš. Já až přijdu domů si dám horkou koupel a pak si zalezu do pelechu se Ságou (rodu Forsytů). Ale dneska asi nevydržím si moc dlouho číst, jsem ospalá jak kotě. Jó takhle kdyby mi někdo „otlapkal“ nohy a pustil hezkou hudbu a zapálil svíčku a nalil dobré víno… to bych možná vydržela i vzhůru ;-)))
 JaninaH 


Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:26:31)
Tinas,
mám doma báječnou knihu, jmenuje se Velká kniha Adobe Photoshop 5.5. Je to vlastně učebnice, se kterou se můžeš naučit pracovat s Photoshopem postupně a systematicky, nikoli metodou pokus-omyl jako někdo :-)
Koupila jsem se, protože jsem se chtěla s Photoshopem postupně a systematicky naučit pracovat. Chvíli mě to bavilo, ale brzy jsem zjistila, že je to hrozná piplačka a hlavně že je to nad možnosti motorických schopností mých (obou levých) rukou. Nejsem schopná nepravidelný předmět obkroužit lasem (2. lekce). Prostě nejsem, ani po mnoha hodinách usilovné snahy. A navíc jsem zjistila, že mám (od Ály) nějakou prehistorickou verzi Photoshopu, kde většina nástrojů v učebnici popisovaných, např. "magická hůlka" ani není. To mě otrávilo úplně a knihu jsem odložila. Jediné, co miluju, je nástroj razítko. Jak na nějaké fotce objevím sebe, hned se nahradím - trávou, oblohou, stromem, skálou, jezerem... Vznikají z toho docela hezké krajinky. To mě baví.
Knihu ti můžu kdykoli zapůjčit, je jako nová :-)
J.
 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:44:26)
No vidíš, já se metdou omyl pokus propracovala ke krásnému ořezávání objektů. Ořezávám je pomocí bodů, hezky přesně, pak si to pomocí "kotviček" doladím a jaká je to krása. Přikládám jeden pokus, který jsem ale nedodělala (Natálce to Tinas neukazuj ;-))), chtěla jsem tam udělat ještě kytičky, ale nějak jsme už nestíhala... Tak na příští narozeniny ;-))

 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:46:43)
No vlásky jsem moc nezvládla. My grafici máme nejraději plešatce - jdou nejlépe ořezávat - ale nesmějí mít odstálé uši! ;-))
 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:47:48)
No a culíčky malých holčiček - to už je úplné peklo.
No nic, jdu domů!!
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:49:57)
No to mě pos**! To je krása! Obkroučit motýla, na koncích roztřepenýho! To bych nikdy nedokázala. Ani s knihou. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Ba ani v knhkupectví :-(((
J.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pondělíčko 

(4.4.2005 20:55:48)
Janino,
nic si z toho nedělej, mě také není dáno a v apatyce jsem na to nic nesehnala. :-)))

Můj manžel se většinou na něco mrkne a už ví,co s tím dělat. Já bohužel tento dar nemám. :-(((
My doma máme nějaký profi Photoshop,takže to fakt bez návodu nejde.

Manžel se s tím fakt vyblbne.

Nonic, jdu si dát teplou lázeň s knihou. :-))

Tinas
 AlaKs 


úterý 

(5.4.2005 8:05:35)
Tak moje vyhlídky na večer s knihou se rozplynuly hned jak jsem dorazila domů. Hned se totiž přihnala sousedka s hláškou, že máme plný sklep vody. Tak jsme s Bárou do půlnoci vytíraly a vytíraly. Vynesly jsme cca 20 kbelíků ledové vody. Ráno tam žádná už nebyla, ale vůbec nevím, kde se tam bere. Nejhorší je, že mám plný sklep harampádí, koberců, starého nábytku, beden na zeleninu… prostě hrůza!. Já se totiž ve sklepě hrozně bojím (pavouků a podobné havěti), tak tam uklízím jen zřídka. No teď se mi to vymstilo. Asi kape stupačka – vede mi podél celého sklepa. Sháním opraváře, ale všichni mají záznamník. Teď pojedu domů, vyklidím sklep a budu sledovat, jestli někde něco neteče. Ach jo! A jsem na to tak sama… ;-(((
 tinas 


Re: úterý 

(5.4.2005 8:25:16)
No teda vidím,že ses fakt nenudila. Br! Pavouky taky nemusím.

Tinas
 JaninaH 


Re: Re: úterý 

(5.4.2005 8:34:05)
Tinas,
Ála se pavouků bojí už od dětství, proto jí teď tolik lituju. Taky se bojí naklíčených brambor - za to můžu já, protože jsem ji strašila, že jsou to pavouci. Ale nejvíc se bojí plynové masky, kterou měl táta voják ve skříni. Stačilo ukázat zelenou brašničku, ve které maska byla, nebo odvléct ke sklepu, a zlobivá sestřička mě poslechla na slovo.
Asi bych jí s tím sklepem měla jet pomoci, když jsem se na ní takhle podepsala :-(.
J.
 AlaKs 


Re: Re: Re: úterý 

(5.4.2005 8:42:35)
Teď se zase bojím nespolehlivých a drahých opravářů!!! No nic jdu vozit bordel do sběrného dvora, myslete na mně!
 JaninaH 


Re: úterý 

(5.4.2005 8:27:24)
Chudinko Alenko!
To mi je líto. Budu na tebe myslet.
No jo, v takových chvílích by se chlap hodil. Na vyklízení starých a vodou nasáklých koberců jsou chlapi dobře využitelní. A co ten fešácký soused, co měl minule takové chytré řeči? Jestli umí stejně rukama...
Odpoledne zavolám.
J.
 tinas 


Re: Re: úterý 

(5.4.2005 9:16:51)
Janino,
s tebou si tedy Ála asi fakt užila. :-)))))
Nejdřív chudák musí žít ve stínu své chytré,vzorné sestry a pak jí ta chytrá sestra ještě trápí a straší. Povídej co jsi jí ještě prováděla. :-))))))

Dali,
pokud má rodič alergii je až 70% šance,že jí dítě bude mít taky. Zrovna dneska jsem ještě na poslední chvilku před školou strkala Petříkovi další kapesník,protože taky začal rýmovat. Už dva dny nás oba hrozně bolí hlava a teče nám z nosu.
Mám pocit,že už snad okolo mě není žádný člověk,který by na něco nebyl alergický. Donedávna jsem si myslela,že je to můj manžel,ale poslední dva roky se někdy záhadně osype na rukách a pak mu to zase mizí,takže asi taky na něco alergii má.

Tinas
 tinas 


Re: Re: Re: úterý 

(5.4.2005 13:02:48)
Ach jo. Dneska taky nemám dobrej den. Práv mi kleknul malej display na 14 dní starém telefonu. :-(
Na display je velká fialová skvrna ohraničená žlutou. Nepomohl ani restrart a podle těch barev usuzuju,že je totálně ko. Jednou jsem tyhle barvičky viděla na televizi,když odešla obrazovka.
No řekněte mi,co je to za kvalitu,když se mobil po 14 dnech používání rozbije. Prvně mi kleknul asi 3 den co jsem ho měla,ale po restartu se to spravilo. Mobil za deset tisíc a on funguje dva týdny. Jsem fakt na odstřel.A to jsem se ho ještě ani nestihla naučit ovládat. :-(


Tinas
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: úterý 

(5.4.2005 13:15:40)
Tinas,
tohle se Radkovi se jednou s mobilem přesně tohle stalo, podezřívala jsem ho, že s ním nešetrně zacházel. :-) Musel se vyměnit displej. V autorizoveném servisu chtěli za nový originální 2700 Kč, pak ho někde vyměnili za neoriginální za 1200 Kč. Barvy jsou sice trochu světlejší než na originálním displeji (však kluk bručel), ale od té doby je telefon O.K. Ale ty máš mobil určitě ještě v záruce.
Za chvíli odcházím z práce, musím ještě oběhnout nějaké úřady. Dneska mi to ani nevadí, ráda se projdu po Praze. Je tak krásně! Nejradši bych vypadla na chatu. Už dlouho jsem tu neviděla Sarah, ráda bych ji pozvala k nám na chatu na kafe, představte si, že jsme zjistily, že máme chatu kousíček od sebe. Svět je malý...
J.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: úterý 

(5.4.2005 13:31:28)
To víš,že je mobil v záruce,ale už teď vidím,že si ho zase na měsíc vezmou na opravu. A navíc s tím máš zbytečné starosti. Já jsem si myslela,že Nokie je jedna z nejlepších značek. Zatím jsem vždycky měla Nokii a nikdy se mi s ní nic nestalo.Asi to bude jako se vším. Čím obyčejnější tím spolehlivější. Jak máš nějakej přešlechtěnej model,tak to zlobí.

Užij si procházku Prahou. Já jdu ve tři pro Naty do školky a pak jdu s dětmi ven na kolo.

Tinas
 Agata 


Teda holky, vy jste plodné 

(5.4.2005 15:40:02)
spisovatelky :-)

Pročítám, co jste probíraly... a asi nestihnu na vše reagovat.

Naposledy jsem psala v úterý po velikonocích, od té doby vajíčka vyhozeny - když jsem je loupala na vajíčkovej salát, tak smrděly, jak psí kšíry... no venku krásně svítí punťa akorát k nám na stůl...

Hele poraďte, potřebuji ke kadeřnici, už jsem nebyla 100 let, stříhala a barvila mne kamarádka Kačky učící se na kadeřnici a teď se u nás ńák dlooouho nukázala a já bych chtěla bejt zase jednou za hezkou ( to bude dřina, a těch peněz :-)
Dali máš to u mně se střelcema dobrý :-) ale Álo, Ty sis to rozlila :-), já Ti dám velkohuibost !! Uź jsem na rodině měla titul "studenej čumák a přizemdržka ( těch nás je tu víc, viz marmí ) ale velkohubost, to je mi cizí. Sakra podívejte se na ikonu, to přece není žádná velká huba ! :-)

Hele Dali, Ty jsi přes tu astrologii, jmenuji Tě tedy svou dvorní astroložkou a prosím prosím, smutně koukám, jak to maj střelci s rakama ? A kdyby to mělo bejt špatný, tak mi něco nalži :-)
Dali jak jsi psala "Totéž platí i pro Střelce, Jupiter vytváří sextil, pozor nemá to nic společného se sexem:-))" Tak to mohu potvrdit, ověřeno, opravdu v tomto období si můžu už jen tak povídat... a dokonce jsem, sakra! propásla i v telce sexmisi...

Janino, opraš kolo a někdy ke Kozičkám přijeď budeš vítaná :-)
Je už po přiznání, tak už to máš v práci lepší? A kdy Vám přijede ten anglán, jak jste kvůli němu dělali rekonstrukci bytu i s marmoleem :-)?

K té politické situaci, jak jste tu probíraly ... hele, slyšely jste nějaké aktivity té strany, co o ní mluvila Sommerová?

Teda Álo, ty jsi umělec, s tou fotkou Naty a motýlky ... Jéžíš, co to čtu, Álo, no to s tou prasklou stupačkou, to sis teda dala, to musel bejt šok! Jak jsi to zvládla, už je to opraveno?

Už se těším na večer, včera měl Hatem večer nějakou schůzku, tak jsem hlídala Rashu, ale u nich a přišel pozdě a než jsem dorazila domů... dneska budu shlížet na Forsyty v noční košily a pak šupky hupky do pelíšku.


 Dali + 3 berušky 


Re: Teda holky, vy jste plodné 

(6.4.2005 8:35:30)
Ahoj děvčátka, hezký den.
Agato děkuji za jmenování dvorním astroložkou:-))
Rak je znamení vodní, tento živel se vztahuje k pocitům, emocím a intuici. Jsou to měnící se vnímavé a často tajemné povahy se zaměřením na rodinu. Potřebují pocit jistoty a bezpečí, znamení kardinální, vládce Luna. Se Střelcem spojení neutrální, Rak se dokáže přizpůsobit. Vztah vládců Luny a Jupitera.A co o tom říkají hvězdy? Jupiter/Střelec/ bude mít tendenci chovat se k Měsíci /Rak/šlechetně a ochraňovat jej, zatímco Měsíc má úžasnou schopnost podněcovat Jupiterovu představivost a sebedůvěru. Jupiter to pravděpodobně nepotřebuje:-)), ale každá pomoc je dobrá. Je to trochu obrácená role, ale určitě ne špatná. Držím palečky.
Sexmise byla super. Spolkni prášek:-))
Dali
 AlaKs 


voda 

(6.4.2005 8:57:56)
Tak stručně k mé vodní cause:
(Pro sídlišťáky podotýkám, že můj sklep není čistá teplá kóje (některé ani nevědí kde ji mají ;-)), ale vlhká tmavá sluj cca 7 x 7 m, do které chodím jen v případě nouze nevyšší ;-)) a zdržuji se tam jen po dobu nezbytně nutnou.)
Celé dopoledne jsem vynášela všechno možné haraburdí, nakládala ho do auta a odvážela do sběrného dvora. Vynesla jsem desítky krabic se starými botami, zbytky koberců, barev, sádrokartonu, lina… Fakt běs! Nachomýtl se k tomu soused z vedlejšího domu, moc se zajímal o to, co vyhazuji. Hned si přivezl kárku a odpomohl mi od polystyrenu, starých světel, odřezků sádrokartonu. Musela jsem se hrozně smát, protože si pořád pod vousy mrmlala: „To bude stará zase nadávat!“ Pak se mi svěřil, že má zakázáno jezdit do sběrného dvora, protože si vždycky tam odsud něco přiveze ;-)) . V poledne jsem jela ještě do bazaru (dostala jsem 200 Kč za záchodovou mísu), pak na masáž a pro Báru na tenis. V pět přišel instalatér (fešák!! ;-)), prolezl celý sklep i sklepy ostatních spolubydlících, ale nic nenašel. V jednom místě u zdi ale objevil stále vlhké místo, řekl, že se k nám asi tlačí spodní voda, ale že je to divné, protože hned vedle je studna (ano mám ve sklepě studnu) a spodní prameny se sbíhají vždy do studně. Poradil nám několik fint jak zjistit kde voda teče a dal nám úkol vysledovat to a pak ho zavolat. Má deprese se zvýšila! Šla jsem ji zahnat jídlem. Po večeři jsem se šla podívat, jestli je vše v pořádku a s hrůzou jsem zjistila, že je sklep opět pod vodou! Během ani ne hodiny!! A tak jsme zase vytíraly a vytíraly a voda se stále objevovala. Objevovala se z toho místa, které fešácký instalatér nazval spodním pramenem, ale nebyl to spodní pramen, byla to voda ze sklepa od souseda z vedlejšího domu! Tak jsem pro něj letěla (už si něco stavěl z darovaného sádrokartonu) , hned věděl odkud vítr vane. Zřejmě si něco ve sklepě budoval a při tom prorazil odpad. Tak vše dobře dopadlo. Mohla jsem v klidu spát bez nebezpečí, že mě podemílá voda. Kladem celé akce je krásně uklizený sklep.

No a teď musím v práci dohnat vše co jsem zameškala!
 JaninaH 


Re: voda 

(6.4.2005 11:01:54)
Álo,
to tě obdivuju, co dokážeš za jediný den zvládnout. A ještě nám to vtipně převyprávět! Toho souseda jako kdybych viděla! :-)
Měli jsme na chatě podobného, také se mu hodilo všechno, co jsme chtěli vyhodit. Jednou si vzal od nás vlnitý papundelkl, nebo co to tam předchozí majitel přechovával, a udělal z toho plot. A aby to bylo ještě hezčí, natřel ho na neuvěřitelnou růžovou barvu, vzniklou smícháním zbytků barev nalezených v popelnici. A to i z naší strany, aby nám udělal radost. Neměla jsem to srdce mu něco od plic říct, tak jsem aspoň plot z naší strany zarovnala dřívím. Zrovna teď v neděli jsme dost dříví spálili, tak se růžový plot odhalil v celé nádheře. A mně zničehonic vhrkly slzy do očí nad tím, jak je všechno pomíjivé. Soused totiž předloni zemřel, o jejich chatu se přetahují potomci a nikdo ji neudržuje, je vidět, jak chátrá. I ten růžový nátěr by bylo potřeba obnovit...
To jsem se nějak rozpovídala mimo téma. Chtěla jsem původně vyjádřit Ále svůj obdiv a zeptat se, kde na to všechno bere energii. Já se poslední dobou nějak nedokážu k ničemu přinutit, a přitom mě čeká spousta práce na bytě a na chatě. Už o víkendu chceme malovat, když si to představím, jsem totálně vyčerpaná už předem,.
Nemáte někdo recept na nějaký účinný životabudič, respektive dobíječ energie?
J.
 AlaKs 


Re: Re: voda 

(6.4.2005 14:26:19)
Janino, chvála se hezky poslouchá ;-))), ale tohle byla spíš z nouze ctnost. Dobrovolně bych se do vyklízení sklepa nedala!
Pro malování mám několik rad: pečlivě si rozmysli kam co z vyklízených místností dáš. Není nic horšího, než když se chaoticky vynáší nábytek a skládá se někam, kde bude v příští chvíli překážet. Nakup si igelitové pevné pytle, nashromáždi si krabice. Prostě to ber jako strategickou hru s využitím zákona zachování hmoty (kupodivu objem věcí se po vynesení z místností zdvojnásobí), nenech se otrávit remcáním dětí. Jen ať makají, pacholkové! Nemysli na to, jaká to bude pakárna, ale na to jaká to bude krása, až to bude hotové! Prostě s chutí do toho, půl je hotovo!
 tinas 


Re: Re: Re: voda 

(6.4.2005 16:14:36)
Ahojky.
Teda Álo, jsi borec,když jsi takhle svépomocně vyklidila sklep a našla závadu. :-)))

Janino,
vůbec ti to malování nezávidím. U nás se malovalo minulé léto a byla to fakt pakárna. Měla jsem bordel úplně všude. :-(
nejhorší je,že už by se klidně mohlo malovat znovu.

Jedna rada. Kup papírovou lepenku a nastříhej si čtverce cca 10x10 cm z igelitu. Ty potom přilož na zásuvku(vypínače) a tou papírovou lepenkou je oblep. Ušetříš si potom pracné mytí zásuvek a vyšťourávání barvy. Totéž platí i pro okna a podlahy jenom s použitím většího kusu igelitu. :-))

Tinas
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 14:30:17)
Tinas, Álo,
děkuji za praktické rady ohledně malování. Jen jediná rada mi pořád chybí - jak se donutit. Vzala jsem si na zítřek volno. Nejdřív se trochu prospím, pak si u bohaté snídaně přečtu denní tisk, pak se podívám, co je nového na Rodině (vyžívám se teď v diskusi o knížkách), a pak uvidím. Manžel má dnes za úkol sehnat nějaké krabice. Ach jo, to zas bude dilema, co vyhodit.
Nemáte někdo zájem o krásnou autodráhu TYCO (formule)? Myslím, že je funkční. Radek si s ní ani moc nehrál, od té doby, co objevil počítač, pro něj ostatní hračky ztratily kouzlo.
J.
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 15:01:02)
Hele janino, Ty všechno víš, tak poraď - jak se čte - vyslovuje jméno " Paulo Coelho" . Je to spisovatel, který mne moc oslovil, četla jsem "Pátou. horu" a teď čtu " Jedenáct minut "
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 15:31:13)
Ahoj holky,
tak jsem zase konečně dorazila domů. Nevím jak u Vás,ale tady na čerňáku je šílenej vichr. Normálně mi to vyrvalo dveře od auta z ruky. Bordel tu poletuje vzduchem společně s prachem a je to fakt chuťovka. Br.


Janino,
pokud by ses zbavovala nějakých hraček po dětech,tak je rádi přijmeme za své. :-))
Sháním totiž pořád hračky pro Petříka do školy. Zrovna dneska mi přišla hra,kterou jsem objednala,přes jednu internetovou aukci. Děti si totiž o přestávkách nemají s čím hrát a já razím heslo"Kdo si hraje nezlobí" a tak se snažím sehnat nějaké hračky. Už jsem jim tam přinesla jednu plnou bednu od banánů. Tu hru,co jsem dneska dostala už děti hrajou v pokojíčku. :-)))


Tinas
 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 15:48:49)
Janino, mně se zdá, že by si tam potřebovala babičku. Ta by ti prohnala perka! Viděla bys, co všechno se dá za jeden den stihnout!
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 17:01:19)
Teda Álo,
to nebylo hezké. :-)))))))))))))))))))))))


Tinas
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 17:38:32)
Álo,
to je fakt, babička by nás rozpohybovala všechny! Úplně se tetelím hrůzou, když na to pomyslím :-)
Tinas,
mám tomu rozumět tak, že bys o tu autodráhu měla zájem? Jů, to by se mi hodilo. Je to jedna veliká krabice a dvě menší :-). Radek mě ráno vynadal, že prý ti pořád něco nutím (např. rybičky). Ale mně je líto to vyhodit. Zítra ho donutím autodráhu sestavit a vyfotíme ji. Manžel bude mít radost, on si s ní vyhrál nejvíc :-)).
Agato,
kvůli tobě jsem se trochu naučila portugalsky :-))) Čtou to asi takhle: "Paóólo Koééélo". Tak to bude dobře. Ještě jsem od něj nic nečetla. Včera v MfD příšerně, ale příšerně pohaněli jeho poslední knihu, Zahira, nebo tak nějak. Chválili jedině Alchymistu. Znáte to někdo? Je to prý knížka pro povzbuzení životní vitality, to je přesně to, co potřebuju, asi si ji zítra půjdu koupit a místo malování budu číst :-)))
Děvčata,
A. se asi nepohodla se svým klukem. Projevuje se to tak že, chodí včas domů a doma fňuká nebo telefonuje. Koupila jsem jí dvoje boty. To jí udělalo radost, ale moje dobře míněná slova útěchy jako "Aspoň budeš mít víc času na učení" nebo "Pro jedno kvítí slunce nesvítí" nebo "Dělání všechny smutky zahání, tak si koukej uklidit v pokoji" ji přivádějí k zuřivosti.
To bude víkend!
Mějte se pěkně.
J.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 17:48:23)
Janino,
autodráhu i jiné podobné krámy bereme rádi. :-)))
Rybičky jsou u nás velice oblíbené. Přikoupila jsem jim tam ještě krásné zlaté a pruhované parmičky a tak je tam docela živo. Vypadá to moc hezky a každému se to u nás líbi. někdy na ně koukám místo na televizi. Minulý týden jsem na akvárku cvičila celé dopoledne. Všechno jsem vyndala,písek převařila,akvárko umyla,rostlinky ošetřila a tak to tam teď mají fakt luxusní. :-)))

Blya bych moc ráda,kdyby se ti podařilo někde v paměti vyhrabat,jak se jmenují ty dlouhé prouhaté rybičky. Nemůžu to nikde najít. Docela jsem si s nima užila při čištění. Jsou to děsný rychlíci a chytit je do síťky je fakt hrůza,když si člověk zároveň nechce zničit zbytek akvárka. :-)))

Jo a Anně se ani nedivím,že se jí tvoje dobře míněné rady nelíbí. Taky bych asi nebyla nadšená,kdyby mi bylo místo rande nabízeno uklízení.Na druhou stranu po nákupu dvou párů bot by se mi ta nálada rychle zlepšila. :-))

Tinas
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 18:51:38)
Tinas,
skvělé! A když už k vám pojedeme... :-))) Tedy, ne, že bych se zvala, ale je to opravdu velká krabice :-)) Tedy když už k vám pojedeme, mohla bych vzít i nějaké oděvy. Radek během jedné sezóny strašně rychle vyrostl, mám tu několikery pěkné kalhoty, skoro nové. Nyní už s tím problém nemám, z čeho vyrostl letos, to mi je krásně, takže jsem "zdědila" pěknou mikinu a sportovní kalhoty.
Na ty pruhované rybičky se podívám, vím, že jsem je někde našla, psali tam, že potřebují prostor, tak jsem se bála, aby jim nebylo u nás těsno, aby si třeba neulámaly fousky. Ale měly se dobře. Zajímavé je, že jsem nezjistila, co jí, nikdy jsem je jíst neviděla.
J.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(8.4.2005 7:54:59)
Dobré ránko.

Janino,
ty pruhované rybičky se krmí jenom těmi kuličkama od tebe. Nic jiného jsem je neviděla jíst. Je hrozně zajímavé ty rybičky pozorovat. Jedna má svoje místo pod kořenem a ta druhá v trsu rostlin. Občas se pod ten kořen nacpou obě. Když chce jiná rybka vjet pod ten kořen,tak jí pěkně vyhání. Jsou to děsně rychlé rybičky.Jídlo jim střídám. Mám ty kuličky a pak takové sušené placaté kousíčky.Nedávno jsem se na jedné diskusi o rybičkách dozvěděla,že si lidi společně se sušenou potravou zanesli do akvárka šneky. Já už jsem je vychytala a doufám,že už se mi v akvárku nic neobjeví. Co bylo v písku,to jsem uvařila a z rostlin obrala.

Pokud bys sem jela,tak Vás rádi uvidíme a rybičky taky.:-)))
Kdyby ti to,ale nevyšlo,tak si pro to lidně někam dojedu.
Bereme i kalhoty, to víš, u nás se taky roste jako z vody. :-)))


Álo,
už zase začíná být docela přijatelně,tak se někdy můžeme domluvit na ten Botanicus. Přivítáme i další účasníky výletu.

No nic, jdu něco dělat,tak se zatím mějet hezky. :-)))

Tinas
 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 18:44:02)
Ahojky...

jen ted ctu..
skoda, ze nejsme v cr..hned bych o autodrahu taky projevila zajem:-))

Alchymistu mam v te hromade objednanych knizek, jsme na nej fakt zvedava..v sobotu se konecne moje zasilka knizek dostane do mych pracek;-)

Chudak Anna..(i kdyz 2pary bot jsou 2pary bot;-)))

Tinas, vichr tady mame obdobny:-( navic se strida desne rychle pocasi..no ale byla i duha:-))taky positivum;-)

jana
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: voda 

(7.4.2005 18:55:57)
Jano,
ty jsi takový koumák, prosím tě, mrkni do diskuse "výuka jazyků" a řekni mi, jestli jsem paranoidní nebo ne.
Nebo se mám vykašlat na celý British council a zakoupit sadu CD?
Ne, to bych nemohla! Máme nového lektora, má tak milý úsměv!
J.
 Jana Z. 


Pro Janinu.. 

(8.4.2005 9:47:45)
Janino,

ja to vcera cetla, ale nemrkla jsem se na ty jejich stranky..

V principu maji pravdu - Aj i ted Nj jsem se ucila bez prekladani do cestiny, tim, ze jsem v tom prostredi byla(jsem;-), sustim slovnikem ve chvili, kdy nechapu presny vyznam nejakeho slova ve vete - pak mam doslovny preklad(je to jen "pomocna hul", ale "citem" pro onen jazyk pochopim "co tim basnik chtel rici" a vim v jake situaci se ona veta, slovo pouziva..
...proto chapu i idiomy i kdyz jsem je predtim nikdy neslysela i pokud v nem je slovo, ktere neznam, mrknu do slovniku, mam doslovny preklad ale vim citem ze v one reci to neni doslovne - nevim jak to vysvetlit;-))

treba zkus se zeptat svych znamych Svedu (no mame tu vlastne Ircu:-))ci Noru nebo tady vedle Holandanu...maji mimo pohadek pro nejmensi deti vsechny filmy pouze s titulky - proto treba v Norsku (muj muz tam pracoval ) byl prekvapen, ze anglicku mluvila i pani co uklizela kancelare ci pracovala v kantyne ci my v HOlandsku, kdyz se nam rozbila nase Skodovenka, dorazili jsme do prvniho Skoda salonu a mechanik! na nas mluvil zcela v pohode anglicky..:-)

TIm ovsem nerikam, ze bych si ona CD koupila - pochybuji totiz ze bych byla ochotna nosit cele dny, tydny a mesice na usich CD - navic by mi chybel ten vizualni? vjem - jako se uci nase holky..kamarad ji rekne Komme mit! ukaze ji rukou (pojd ) a ma jasno..nase 2leta uz tyhle zakladni vety ovlada taky a nikdo ji to neuci, proste to ma odposlouchane a zna situace kdy to ma pouzit..)

Ucim se vlastne stejne..proste slysim treba ze zenska odpovi na otazku pokladni nejakou jednoduchou vetou, vim co asi rekla a sama to nasledne pouziji a doma se podivam jak se to pise, co to "presne" znamena (nekdy vlastne ani nevim z jakeho slova to je utvorene:-))mam to jen "odposlouchane":-) (jsou to treba hovorove zkraceniny apod.)..

Stejnou sluzbu jako ona CD (a pritom clovek za to nezaplati a nemusi jak trottle nosit sluchatka, se vsi uctou) udela kdyz detem i sobe od mala budete poustet treba TV prave v jednom dalsim jazyce (muj muz takhle vlastne umi nemecky - nikdy se ve skole neucil ale je z Plzne a od mala koukal na nemecky kanal..rika ze co vic si mohl prat, ze treba reklamy byly uzasne na uceni, tam ti ukazou obrazek, napisou a jeste reknou;-))..


Omlouvam se ostatnim za dlouhy prispevek;-))

Botanicus jsme byla jen v tom jejich obchode..co maji v te vesnicce? asi pro Kacku (5leta) uz by to mohlo byt zajimave?
Budeme v cervenci v CR a bydlet u nas v domecku (coz je za Podebrady), tak to mam do Botanicusu kousek, asi tam mrknem:-)


jana AlaKs 


Botanicus 

(8.4.2005 11:06:13)
Tinas, mrkni na níže uvedený odkaz a uvaž, který termín a která akce by ti vyhovovaly. Mmch, v pátek (15.4.) se chystám do Phy, tak bychom se mohly sejít na kafe (které ani jedna z nás nepijme ;-)). Třeba by se přidala i Janina (pokud to malování přežije). A co nahravané filmy? Nechci na tebe tlačit, ale už mi je manža nahrál??

tady
 Jana Z. 


Re: Botanicus 

(8.4.2005 11:34:46)
:-)) dik za odkaz:-))
no vidim to jasne..Vikingove v cervenci;-))

Jeste musim mrknout na ruzne akce na hradech na cervenec..

Nemate nekdo nejaky tip kam jeste jet v cervenci kolem Podebrad, Hradec Kralove, Mlada Boleslav..(asi mrknem do Kutne Hory)...Kolin..atd?

jana
 JaninaH 


Re: Re: Botanicus 

(8.4.2005 11:55:50)
Jano,
v Polabí určitě musíš navštívit půvabné městečko Čelákovice :-). A taky Přerov nad Labem, tam je pěkný skanzen lidové architektury. A také byste se mohli zajet s dětmi vykoupat na Lhotu, krásné azurové jezero s písčitými plážemi. Také se dí jet parníkem po Labi až na soutok s Vltavou do Mělníka. Ála bude určitě vědět podrobnosti.
Včera jsme dostali itinerář návštěvy Angličanů. Pojedou sami na Karlštejn (tam jsme chtěli), do Kutné Hory, půjdou na operu. Na Prahu mají společně jen půl dne, tak si myslím, že se počítá s tím, že Prahu si děti projdou s rodinami. Tím se všechno zjednodušuje.
Ale přemýšlím, co chlapci uvařit. Uvažuji, že poprosím excelentní kuchařku -babičku, aby mi pomohla. Umí skvělou svíčkovou a buchty. Ale bude to to dítě jíst, s knedlíky? Co myslíte, můžu mu předhodit pravou českou kuchyni? Nebo máme udělat třeba kachnu nebo králíka? Máte někdo zkušenosti s hosty z ciziny? Z R. nemůžu dostat, co tam jedli - prý ňáký maso, s čím, to neví, jinak pořád toasty z bílé veky. A chodili na pizzu nebo na hamburgery.
Prosím, poraďte nepraktické!
J.
 Jana Z. 


Re: Re: Re: Botanicus 

(8.4.2005 13:42:19)
Jedi nejcasteji sendvice (v nich jsou mistri) a touasty z bileho chleba (ten je nadychany a mekkoucky..taky se po nem dobre pribira, overeno na me zadnici;-))
Hodne hovezi maso+brambor a UHO (hneda omacka, ja ji videla delat pokazde jen z granuli ,co se zalejou horkou vodou..bleee)+ priloha varena baby mrkev, brokolice, kukurice, hrasek..

Ceska svickova by mohla chutit- jenom si nebude vedet rady mozna z knedlikama, jak se to spravne ji... (aby vam z knedliku neudelal sendvicovy chleba, nebyl by prvni ani posledni;-)) a po buchtach by se mohl umlatit...:-) hned bych taky dorazila:-)))))

Vylet parnikem, no to se musi zkusit:-)))uz to planujeme dlouho..ani tady jsme to jeste nezvladli (po Rynu)...
..a mate nekdo tuseni, jestli zvladli po povodnich dat dohromady Kostnici v Kutne hore (tedy tam asi Kacu nepotahnu...), jen jsem kdysi cetla clanek, ze jim to voda hodne znehodnotila..

Ona Lhota je kde priblizne?jana
 AlaKs 


Re: Re: Re: Re: Botanicus 

(8.4.2005 14:02:21)
Janino, myslím že babiččinou svíčkovou či knedlo-vepřo-zelem a buchtami s povidly či tvarohem nikdo nepohrdne. Jen musíš na babičku diplomaticky. Trochu omatlat medu a potom vyřknou potřebu ;-))


Jano, v Polabí tě ráda uvidím! Přerovský skanzen je moc půvabný a pohodový (jen mi je záhadou, proč tam mají některé věci denní potřeby, které si pamatuji ;-))) Za Mladou Boleslaví stojí za návštěvu Bezděz (říká se, že při jasném počasí je z něho viditelná polovina Čech)… je toho určitě mnohem víc…

Lhota je: Poděbrady, Čelákovice, Stará Boleslav, směr Mělník, za starou Boleslaví před vesnicí Ovčáry doprava.

Musím vám napsat svoji nejnovější zkušenost s nahráváním. Už jsem si myslela, že mám vše dokonala zapojeno a nastaveno. Zkouška proběhly bezvadně, obraz ostrý, zvuk výtečný. Bára chtěla v úterý večer nahrát Slečna drsňák, a tak jsem jako matka hodňák nahrávala. Ještě před tím jsem se vychválila jak nám to hezky funguje... No nedopadlo to dobře. V rámci přenastavování přijímačů jsem utírala prach uvnitř skříňky a nějak omylem vypadl kabel z DVD, takže film se nahrál, ale bez obrazu. Celý film je jen zvuk – prostě rozhlasová hra. Vyslechla jsem si spoustu nelichotivých poznámek! Ach jo, ty děti!
 Irena+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Botanicus 

(8.4.2005 14:18:08)
Janino,
s hlodavci pozor!! Ac ja i deti kralika milujeme, martanovi naskakuji pupinky.... a stejne tak dalsim lidem.... navic alespon u nas spousta lidi kraliky pestuje asi tak jako cesi maji doma psa ci kocku...

Jano,
Botanicus pro Kace bude... Pide se tam moooooc libilo... takove placani vlastniho mydla, nebo prstynek ukovany kovarem Petrem...
 Jana Z. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Botanicus 

(8.4.2005 15:21:10)
Jo, jo to se Kace bude urcite libit:-))mne ostatne asi taky;-))

Podobne akce tady vymetame o vikendech pres leto..ruzne rytirske slavnosti (loni tam delala barevne koule z vlny a mydlove vody.., navic od te doby vlastni dreveny mec na draka;-)), lidi kolem hradu bydleli po staru, ruzne rytirske klany:-)
pak indianske slavnosti..to zase vyfasovala platno, ktere si mohla sama pomalovat jako obleceni, vyrobila si z nasi pomoci celenku, jezdila na koni a mala Miska hrala na "bubny";-)) to byla moc hezka akce..

Tak to se urcite mrknem do Botanicusu a asi ne jednou:-))
A co se tyce jidla pro anglana..asi spise tu svickovou..nez knedlo zelo (to by vam utrhl ruce i s talirem nemcour;-)))
teda vy mi delate chute..mnam;-))


jana

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.