| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

INTERUPCE

 Celkem 27 názorů.
 Oilie 


INTERUPCE 

(4.4.2005 0:40:50)
Já jsem proti interupci,i když v některých případech jsem tolerantní,a to v případě,kdy miminko není schopné života,nebo když žena otěhotní ze znásilnění.
Já sama mám miminko s vrozenou vadou-sice banální,ale jiné maminky se kvůli tomu o životě miminka rozhodují.
Pokud se miminko neplánuje, tak by se měli lidé chránit.
Ti co řeší otázku jestli jít na interupci či nikoliv bych doporučila dokument s názvem Krutá pravda. Myslím že si to potom rozmyslí. Až uvidí utrhané části tělíčka.(Omlouvám se,ale nemohu to jinak napsat) Možná také někteří lidé nevědí, že se tomu miminko brání,a před nástrojem doslova uhýbá,prostě se chce za každou cenu udržet a přežít...
 Iris 
  • 

Re: INTERUPCE 

(4.4.2005 22:01:37)
Oilie, tak to jsem si fakt oddychla, že jsi v některých případech tolerantní!!!:) to zní, jako bys snad měla právo rozhodovat o tom, jestli někdo interrupci podstoupí nebo ne. Naštěstí nic takového nemáš.

A prosím, nedělej vlny, chodí sem určitě i holky, které třeba o potratu uvažují a ty jim tady vyprávíš o "Kruté pravdě" - při miniinterrupci je zárodek tak malý a málo vyvinutý, že opravdu nemá co, natož kdo uhýbat. UPT se v ČR na přání matky provádí do 12tt, takže tyhle filmy se toho absolutně netýkají.
 Oilie 


Re: Re: INTERUPCE 

(4.4.2005 22:50:14)
IRIS:Máš pravdu já o tom nerozhoduju,rozhoduje o tom žena sama.Podle platného zákona může žena požádat o provedení potratu bez omezení do 12. týdne těhotenství. Do 24. týdne těhotenství je možné provést potrat z genetických důvodů. Je-li ohrožen život matky nebo je prokázáno těžké poškození nenarozeného dítěte nebo nenarozené dítě je neschopno života, je povoleno potrat provést během celých devíti měsíců těhotenství.
No,ale i kdyby,tak např. v 6.týdnu,má plod plíce,játra,začíná se formovat obličej,krk a čelisti.Už můžeš rozeznat hlavu a zadeček.Ve 12.týdnu,má plod všechny rysy který z něho dělají člověkamá prsty na nohou i na rukou,rostou nehty,vytvářejí se hlasivky atd-atd.Dost se o to zajímám a studuju to!Je pravda,že v Americe můžeš jít na potrat klidně týden před porodem.Není to věc kterou můžeš jen tak zahodit a zbavit se jí,je to lidská bytost,má srdíčko které bije... nic nezměníš na tom,že potrat je VRAŽDA!!!A to,že se tomu brání a uhýbá je pravda-mimo jiné se tomu říká němý výkřik...(specielně pro tebe jako pro neznalce co o této problematice ví prd...)Dále,V době, kdy se potrat provádí, je nenarozené dítě již moc velké na to, aby prošlo děložním hrdlem. Do dělohy se vsunou kleště, chytne se noha nebo jiná část těla a kroutivými pohyby trhají části těla dítěte. Páteř musí být přelomena a lebka rozdrcena, aby mohly být z dělohy odstraněny.
Samozřejmě ať se dívky či ženy rozhodnou samy,ale měly by vědět,že to nění jen fyzická bolest,ale především duševní,která je můžeš ve vzpomínkách provázet celý život,interupce může zvětšit ženské riziko rakoviny prsu a deprese.
 babuška, Adélka, Kačenka 


Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 8:04:38)
Oilie, já jsem taky proti potratům, ale každá žena na to má právo, a ty ani já nemáme právo soudit její situaci. Nevíme jak je na tom fyzicky, duševně, jestli by péči o dítě vůbec zvládla... Tohle nepřísluší nám, ale každé samé za sebe.
Mluvím ještě z poměrně čerstvé zkušenosti, v desátém týdnu mi museli udělat revizi - miminko mi umřelo, zamlklý potrat. Na dnešní dobu bych byla mladá maminka, téměř každý mě posílal na potrat z těch co mě měli podržet, nešla jsem. Jak ráda bych si své miminko pochovala, jak bych ho chtěla mít u sebe a toužím po něm. I u mě to byla nehoda, ale je věc každého jak se k tomu postaví, a protože žijeme v demokracii máme svobodu volby. Pro chlapy je to jiný, můj přítel, ačkoliv nějaký takový dokument kdysi viděl, mě v první panické reakci neposílal jinam. Nakonec se těšil, ale mimčo to vzdalo, prostě se něco pokazilo. Nešla bych tam, ta možnost že se něco pokazí je natolik velká, že mi to příjde divné rozhodovat, příroda rozhodne sama, jestli je vše jak má být nebo není.
Možná to vyzní tak že se vyhýbám rozhodnutí, ale není to tak. V první chvíli když jsem po dvoudenním zpoždění objevila // spolkla bych jakoukoliv pilulku, aby MS přišla, ale pak mi to došlo: TO JE MOJE DÍTĚ a já si ho nechám, já ho chci a miluji... Přeju vám at se rozhodnete jakkoliv, at je to správně.
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 8:11:09)
Iris,tak se Oilie asi nepolepsila v tom aby tady vykladala jak potrat probiha,myslim si ze kazdy vi jak mini nebo potrat probiha!

Vis Oilie,mnoho zen i kdyz se "peclive"chrani muzou otehotnet,tak jako ja!Holky jsem mela brzo,takze to byl pro mne sok!Kdybych nemela lidicky ktery by me podporili a pomohly tak bych tenkrat na potrat sla ale nesla jsem protoze jsem mela dobre zajisteni ze holkam nebude nic chybet!

Kdybych tedka otehotnela(holkam jsou 3,5roku a ver mi je s nimi prace)tak bych o potratu taky premyslela ale myslim si ze bych nesla,zajistena jsem,kdyz dokazeme uzivyt dve zvladlo by se i to treti ale ta moznost potratu by tu take byla,proc? protoze jsem dost mlada,mam dvojcata kterych mam plne ruce a mela bych strach abych to zvladala psychicky!Nechtela bych mit tehotenstvy abych se stresovala a delala si velke obavy s toho jestli to zvladnu pak by se to samosrejmne ukazalo na mimcu.

Ja se chranim"poctive"ale zadna HA neni 100% a nejit na potrat jen proto ze nekdo rika ze je to"vrazda"tak to uz potom neni o tom ze to dite nechci ale o tom ze koukam na to co rikaji druhy..je to jen a jen muj zivot,ten "plod" je ve mne v mem tele ktere je jen moje!

Ja take odsuzuji "potrat"jako antikoncepci to je dost nezodpovedne,znam takove ktere to takhle berou ale kdyz se ocitnes v situaci kdyz si to"dite"proste nechat nemuzes nebo at uz ho proste nechces a chranila jsi se pak je rozhodnuti jen a jen na tobe!

A rikat tady ze se ten"plod" nema take pravo rozhodnout to je docela ujety!
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 9:46:04)
Nicole,jestli o tom nevíš,tak se můžou dát děti k adopci,a pokud si teda myslím že výchovu dítěte nezvládnu,a prostě na to nemám, tak ho můžu porodit a adoptovat.Je tolik lidí,kteří by si miminko přáli,ale nemohou mít...a jiný se jich zbavují jako nějakého smetí.
Myslím si,že všichni nevědí jak interupce probíhá.Je to sice drsný,ale popisuju to tak jak to je!!!
Samozřejmě že to je právo ženy,je to její dítě...ale nejdřív by si měla uvědomit,že život je dar, a podle toho by se sním mělo zacházet...
Já jsem své druhé dítě také neměla v plánu,protože jsem již jedno,nutno podotknout velmi hyperaktivní měla,ale potrat by mě tedy nenapadl,i když jsem ze zjištění,že jsem v jiném stavu byla hodně dlouho v šoku!Takhle brzy po sobě jsem totïž děti neplánovala.Narodila se s vadou,ale stejně bych se o tak krásné dítě nechtěla nechat připravit!!!
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 9:49:31)
Do dělohy se vsunou kleště, chytne se noha nebo jiná část těla a kroutivými pohyby trhají části těla dítěte. Páteř musí být přelomena a lebka rozdrcena, aby mohly být z dělohy odstraněny.
A TOHLE VÁM NEPŘIPJDE JAKO VRAŽDA???
KDYBY TOHLE NĚKDO UDĚLAL VÁM?TAK JE TO POVAŽOVÁNO ZA VRAŽDU NEBO NE???
 ALena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 11:02:58)
Evidentně jsi se nechala k těmto demagogickým žvástům inspirovat stránkama Hnutí pro život. Lituji každou mladou dívku a ženu, která sem nakoukne, aby jí někdo řekl, co jí čeká a pomohl ve svízelné situaci a ona si přečte tohle. Pak ty deprese přijdou 100%. Neschvaluji potrat jako antikoncepci, ale jako řešení skutečně krajní v bezvýchodné situaci a každá z nás má hranice někde jinde. A donosit dítě a dát k adopci? To je skoro těžší rozhodnutí než jít na potrat. To, co tu píšeš, si můžeme přečíst na stránkách fanatiků a reálný popis toho, jak to probíhá, se od toho tvého velmi liší a i kdyby se nelišil, jde to říct a popsat jinak, nemyslím tím zkreslovat informace. Především je třeba rozlišit UPT třeba ve 4.-5.t.t. a ve 12.t.t., i přesto je rozhodnutí každé z nás a věřím, že ve většině případů promyšlené, proplakané a krajní.
 Klára, bioložka 
  • 

fanatismus? 

(5.4.2005 11:30:38)
Nezlobte se na mne, ale nenavážejte se do někoho, kdo obhajuje život. Dobrá, tak ony jsou krajní situace (znásilnění, ohrožení života) a ona je běžná praxe. Já vím, že diskuse vznikla z trochu jiného případu, ale pokud matka má jedno dítě, proč by se nemohla postarat o další (nebo o třetí, že?)
Problém je podle mě někde jinde. A to tam, že potraty jsou dnes tak nějak běžná záležitost. To je pro mě příliš. Protože pak si "jednoduše" kdejaká nechtěně těhotná řekne, že může na ten potrat jít, ta možnost se tu přímo nabízí, že.
Rozdíl ve stáří plodu? Musím se přiznat, že jsem ještě nebyla těhotná ani nezažila potrat, ale soudím, že pokud by se mi potrat (spontánní!!!!) přihodil, budu to mnohem hůře nést v 8. měsíci než ve třetím, a hůře ve třetím měsíci než ve 4. týdnu a hůře ve 4. týdnu než ve třetím, kdy vůbec nebudu vědět, že jsem potrat prodělala.
Ale to, co už jednou vzniklo v břiše matky není nějaká věc, ale je to skutečně zárodek, plod dítěte, čili živá bytost. To prosím pěkně nepopírejte. Zrazujete tím vlastní existenci.
A poslední věc: každý, kdo jde na potrat, by se měl vžít do role toho chudáčka, který nemůže sám rozhodnout o svém osudu. Za život jsou zodpovědní rodiče a dítěti by zkrátka měli dát šnaci na vlastní život tak, jako jim dali šanci jejich rodiče. Když je nezodpovědný sex u náctiletých, měli by na to být připraveni. Pokud selže antikoncepce, musíme s tím už dopředu v nějakém malém procentu stejně počítat. Ona totiž většinou ani neselže antikoncepce jako že selžeme my. Zkrátka a dobře si myslím, že pokud žena spí s mužem, tak prostě musí být zralá a připravená na případný, třeba nepravděpodobný příchod dítěte.
A tleskám tomu, kdo se nebojí tady ukázat na pravdu, že potrat je vražda.
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: Re: Re: INTERUPCE 

(5.4.2005 11:25:03)
Oilie,JA BYCH NIKDY"SVE" DITE DO ADOPCE NEDALA,TO RADSI POTRAT!Zni to mozna pro"tebe"hrozne ale ja bych nesnesla aby moje dite vychovaval nekdo jiny.Nemluvi se tady pouze o "potratu velkem"ale o miniinterupci to se "plod"vyskrabne pokud vim,ve vetsim stadiu tehotenstvy bych na potrat take nesla to uz je pro mne tvorecek ktery jako dite vypada.

A jak pises ze pristupujes na potrat pokud jde o znasilneni nebo ma to dite vrozenou vadu..hmmm...takze kdyz budu znasilnena a pujdu na"potrat"vrazda to neni??hmmm moc divne...a kdyz se vi ze to dite je postizene a pujdu na potrat vrazda to taky neni?hmmm take divne...ja opravdu nevim jak nad timto premyslis...vrazda jako vrazda at je dite"zplozeno"ze znasilneni ci ma vrozenou vadu....ne??

Kdyz zena otehotni i presto ze se chranila ale dite si at uz z jakeho koliv duvodu nemuze nechat to je pro tebe vrazda...ale jiny duvod jit na potrat jako znasilneni,postizene dite to vrazda neni...kdyz se ve vetsim stadiu tehotenstvy prokaze ze je to dite postizene a pujdu na potrat to uz je hrozne i kdyz je k tomu abych neco takovyho podstoupila velky duvod proc...
 Klára 
  • 

Pro Nicole 

(5.4.2005 11:37:48)
Nicole,
Vaše dvojčátka taky jednou byla 1 buňka, pak dvě cosi, co ještě nevypadalo jako dvě děti, pak dva plody s bušícím srdíčkem. Za pár let Vám vyrostou a jednou znich možná budou dvě nemožné nemohoucí babičky ....
A je Váš problém, že si to neuvědomujete. Je mi líto, ale takhle to je. Věřte tomu. Nebo chcete říct, že to nejdřív nebyly živé bytosti, až od nějaké doby, 3. měsíce těhotenství či jak?
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 12:18:32)
Klaro, takhle jsem to vubec nemyslela.Jen jsem tady reagovala na Oilii ze pokud zena otehotni ze znasilneni tak pravo podle ni na potrat ma ale kdyz je tady zena ktera ma treba jen jedno dite a zadne uz nechce a nahle otehotni i kdyz se chranila tak uz to je podle Oilie vrazda! Vzdyt je to preci zive stvorenicko at vznikne s lasky,ze znasilneni,je postizene ne? to jsem prave nepochopila.

Je na svete plno zen ktery nemohou otehotnet a dali by za miminko vsechno ale take jsou zeny ktere uz deti maji zas otehotni ale uz si to dalsi proste dovolit nemohou nebo ho proste at uz z jakeho koliv duvodu nechteji a tyhle zeny se odsuzuji,proc?!

Kdyz jsem otehotnela o potratu jsem premyslela ale rozhodla jsem si mimco nechat a jak uz jsem tady psala takhle jsem se rozhodla protoze jsem vedela ze to budu zvladat a ze bude mit mimco co jist,co nosit,s cim si hrat...kdybych vedela ze tohle nemam sla bych na potrat!Mela jsem to stesti ze jsem mela okolo sebe lidicky ktery me podporili a pomohly ale ne vsichni tohle stesti maji a tak to potom resi jinak!

Vis jsou situace ze se to proste resit jinak neda a kazdy ma pravo na to si svuj zivot zaridit podle sveho!

 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 12:23:03)
Jeste neco,JA neodsuzuji ty ktery jsou proti potratum ja jsem take proti potratum ale proste se naskytne chvile kdy neni jiny vychodisko nez na ten potrat jit!
 Klára 
  • 

Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 12:40:05)
Proto jsem čekala se sexem až do doby, kdy budu schopná se o dítě okamžitě bez debat postarat. Ale tím nechci nikoho napadat. Jen prostě cítím, že je to problém dnešní doby. A dvojčátkům přeji krásný život a hodně sil mamince.
Musím se přiznat, že sama nevím, jak bych přistupovala k případu znásilnění.... on je pak problém v tom, že dítě je povahy otce, .... no nic. Pak byl případ znásilněné, myslím že teprve 9tileté africké dívenky. A kauza, že musí dítě porodit. Tak tam si skutečně myslím, že bych za ten potrat bojovala. To je jistě extrém. Zkrátka cítím, že čím dál víc je taková věc jako potrat samozřejmostí. A to mi vadí.
 Jana, syn 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 14:36:43)
Musím říct, že naprosto souhlasím s Klárou. Už toho tady napsala dost, takže opakovat ji nebudu, ale co chci zdůraznit: dnes se potrat bere jako naprosto samozřejmá věc, skoro 1. co ženu při neplánovaném otěhotnění napadne je "nechám si to vzít". A bohužel nejen ženu...když jsem otěhotněla s malým (plánovaně, na 6. pokus, ale to lékař nevěděl) a šla s tím puntíkem na uzv, první věc, co mi lékař řekl, když těhotenství potvrdil, bylo: "a chcete si ho nechat"?! Málem jsem se z té kozy skácela:-(

Tak když takto gynekolog, který má za povinnost přivádět na svět děti, ne je ničit, jako první matce navrhne potrat, tak je asi někde chyba ne? A bohužel, s tímto přístupem se setkala řada mých známých a u jiných lékařů...
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:04:41)
Interupce je rozhodnutí SVOBODNÉ !!! každé ženy .
Každá žena má právo se rozhodnout - následky si stejně ponese sama.
Nenávidím tyhle FANATICKÝ KECY o vraždách ! Nejsem zastáncem potratů,ale tohle vymýlání mozků utrženejma nožičkama mi přijde fakt na dvě věci :o(
Tím potratů neubude - pokud už se žena rozhodne - tak tohle ji stejně těžko přesvědčí.A dnešní doba je prostě taková.
Určitě bych byla pro ,aby se potraty prováděli maximálně do 8 TT,nejlépe do 6TT ..Tam totiž o ručičkách a nožičkách nemůže být ani řeč - nebo ano milá Oiili.
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:26:25)
Milá Martino,
po několikáté a naposled opakuju že netvrdím že žena nemá právo na interupci,ano je to svobodné rozhodnutí,ale než to žena podstoupí,tak by měla vědět do čeho jde,a co se právě chystá udělat!!!Popis interupce zní sice drasticky,ale prostě to tak je.Dovol mi citovat tebe:"Nenávidím tyhle FANATICKÝ KECY o vraždách!Nejsem zastáncem potratů,ale tohle vymýlání mozků utrženejma nožičkama mi přijde fakt na dvě věci:" :o(

Netvrď o sobě že nejsi zastánce potratů,protože vystupuješ jako ten největší!
Možná to zní jako fanatický řeči,ale už jednou jsem psala že v době kdy se nejčastěji potraty provádí se to dějě přesně takhle.
Píšeš,že jsi pro,aby se potraty prováděli do 8 TT,nejlépe do 6.TT.
Jak na tom je miminko s vývojem v 6.týdnu už jsem psala.V 8.týdnu se vyvíjejí obličejové rysy,ač sice primitivní,ale má nosánek s nosními dírkami,v ústech má jazyk,a má otevřené oči,a jsou znatelné oční víčka.
Martino specielně pro tebe i v tomto období má plod ruce a nohy,dokonce může ruce v zápěstí ohnout,takže jak píšeš ty že o ručičkách a nožičkách nemůže být řeč,tak si nejdříve o tom něco zjistit a pak na mě vyplivej ty svý moudra...!
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:06:49)
Mě se u první dcery doktorka taky hned ptala jestli si dítě chci nechat...
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:29:23)
Oilie,vsichni jsme tve prizpevky cetly az moc dobre spis si se nevyjadrila dobre aby to mu vsichni rozumneli
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:41:00)
Ano nejsem zastáncem - ale taky neodsuzuji !!!!
Moje kamarádka šla na potrat před měsícem - velmi zvažovala zda ano či ne. Určitě to pro ni nebylo lehké rozhodnutí - ale rozhodla se tak jak se rozhodla. A já ji za to neodsuzuju !!! Pro ni to bylo v tu dobu to nejlepší řešení.A můžu vám říct,že já ji pochopila.Protože v dnešní době a za současné podpory matek v našem státě,si i já dávám sakra pozor na neplánované otěhotnění. PS :Já bych se taky nevzdala dítěte ,že bych ho donosila a dala k adopci - to musí být opravdu silná ženská aby tohle dokázala.
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 16:44:57)
Oilie - s kamarádkou jsem dokonce byla na UTZ v 8TT - a nic kromě kuličky jsem tam neviděla. A své dítě mám nahrané na kazetě z UTZ s hýbacíma ručičkama až ve 12TT :o)
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 19:57:16)
Martino:Jak si přišla na to že někoho odsuzuju???Já nikoho neodsuzuju-toto právo MĚ nenáleží.
Přečti si nějakou literaturu, a tam zjistíš jak toje.I kdyby plod v tomto období neměl ručičky a nožičky-stále je to člověk kterému bije srdce...
Píšeš,že ve dvanáctém týdnu si viděla miminko jak máve ručičkama,no a právě v této době,se provádí nejvíce nterupcí!!!
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 20:55:52)
Ano a právě proto jsem pro to, aby se to - když už !! dělalo dříve než v tom 12TT.
Protože podle mě to musí každá žena,že je těhotná poznat do toho druhého měsíce - ovšem jsou i výjimky.
Stane se ......
Ale když tam s mojí kamarádkou ležela mladá holčina ,která šla právě v tom 12TT, a na moji otázku zda to nevěděla dřív mi odpověděla : že si to myslela,že je těhotná,ale nechtěla tomu uvěřit !!! A měla potrat vlastně na poslední chvíli, tak to bych ji nejradši nakopala do zadku !
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 22:02:46)
Aha,takže tím chceš říct,že na dvanáctým týdnu to je člověk,protože se mu více také podobá,kdežto dříve to člověk není-jen je to malé ošklivé cosi,co se podobá spíše praseti,takže se ho zbavit není takový problém...že?Ale tomu malému ošklivému cosi bije srdce,a já bych nakopala do zadku ty co se ho zbavují!!!
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 22:02:51)
Aha,takže tím chceš říct,že na dvanáctým týdnu to je člověk,protože se mu více také podobá,kdežto dříve to člověk není-jen je to malé ošklivé cosi,co se podobá spíše praseti,takže se ho zbavit není takový problém...že?Ale tomu malému ošklivému cosi bije srdce,a já bych nakopala do zadku ty co se ho zbavují!!!
 Oilie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 22:02:52)
Aha,takže tím chceš říct,že na dvanáctým týdnu to je člověk,protože se mu více také podobá,kdežto dříve to člověk není-jen je to malé ošklivé cosi,co se podobá spíše praseti,takže se ho zbavit není takový problém...že?Ale tomu malému ošklivému cosi bije srdce,a já bych nakopala do zadku ty co se ho zbavují!!!
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nicole 

(5.4.2005 22:45:59)
Martino,nema to cenu, Oilie si proste stoji na svem a mi si ji tady vyslechly a jeji nazor na"vec"nezmenime,nema se cenu dohadovat bude tady porad pro a proti.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.