| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nanuk

 Celkem 4 názorů.
 Kamila+Lenka 5/04+Lukáš 6/07 


Nanuk 

(3.4.2005 18:48:15)
Holky, potřebuji Vaše rady a hlavně Vaše ujištění, abych se necítila tak blbě.

Lenička má ekzém v mírnější formě, pod kolínky trošičku, na každé nožičce pod kotníkem má flek asi jako desetikoruna. Občas pod paží a na záhybech na prdýlce. Takže oproti některým z vás to máme jen trochu. Na žádných testech jsme zatím nebyli, mažeme občas Elidelem a Excipialem, ale hlavně Indulonou a Lenienskou.

Dnes jsme byli na procházce a koupili si s manžou nanuky. Koukala na nás mlsně, tak jsem jí dala párkrát líznout (Tvaroháček s jahodama, čokoládu jsem okousala). Věřte, že jsem nejdříve dumala, jestli dát, nebo ne. Když jsme přišli domů a já ji přebalovala, byla červená na zádech a bříšku, flíčky ekzému měla červené a další udělané. Nevím, jestli třeba nebyla jen zapařená, ale myslím, že nebyla moc navlečená. Mohlo to být z nanuku?

A další rána byla, když mě moje mamka začala vyčítat, že jí chci zkazit, protože jí nedám pořádné jídlo. Že jiné děti jí všechno a nemají žádné problémy a my se řídíme internetem a máme ekzém. Na otázku, jaké pořádné jídlo, odpověděla, že by už mohla chleba s másle a se sýrem, Pribňáky a čokoládu, aby si to tělo zvyklo. Ona se nemůže smířit s tím, že jí vařím jáhly a pohanku, dávám jen bílý jogurt a zakázala jsem čokoládu, lízátka a další věci.

Tak nevím, Milado a všichni ostatní, kteří tomu rozumíte. Každá přece chceme, aby naše dítě mělo to nejlepší a nejzdravější. Jenže pak vidím, že kamarádka stejně starého kluka krmí borůvkovým jogurtem, paštikou, smaženými vajíčky a koprovou omáčkou. A klučina je zdraví jak buk.
 EvčaK 


Re: Nanuk 

(3.4.2005 19:13:49)
Ahoj Kamčo, buď v klidu. Děláš to moc dobře. Nik se mi bezpečně osype ze zmrzliny, kterou jsme párkrát koupili v lidlovi. Nějaké kournouty. Takže to tím nanukem mohlo být.
A k mamince, s takovými názory jsem se taky setkávala. To je nevědomost. Moje známá krmí svého syna od jeho 10měsíců jídlem, které vaří její podřízení v rekreačním středísku. Je to strašně opravdu strašně kořeněněné a často smažené. Ten kluk je zdravý jako buk. Našim klukům stačí jedno takové jídlo a jsou slití.
Tak stůj za svým a dělej to jak to děláš. Taky občas těm svým drobkům dopřeju něco co bych neměla. A všichni jsme to přežili.
 Líza 


Re: Nanuk 

(3.4.2005 19:15:10)
Kamilo, já bych to nesrovnávala s cizíma dětma, každý si na svět přinesl jinou genetickou výbavu. Spíš bych uvažovala, jak by asi dopadlo, kdybys ty své dceři dávala čokoládu, paštiky a spol....když má problémy i po jednom soustu nanuku...
 majador 


Re: Nanuk 

(3.4.2005 21:00:13)
Kamilo, můžu tě uklidnit: naše Dorotka je ještě o 4 měsíce starší než Lenička, ale taky vůbec nezná, co jsou bombóny, lízátka, čokoláda atd. Nezná jiný než bílý jogurt, o Probináku a podobných krémech nemluvě. Z ovoce jen jablko a banán a tak mohla bych pokračovat. Pravda je, že chleba se sýrem (Gervais) jí už docela dlouho, i když většinu z toho jen žitný (alergie na pšenici). Z alergie na vajíčko vyplývají další omezení, takže o kdovíjak pestrém jídelníčku u nás nemůže být ani řeč. Občas je to trochu problém, protože vidí starší bráchy, jak jedí něco, co ona nemůže :-((. Chápu, že reakce okolí občas zamrzí, ale za své dítě jsi odpovědná ty, takže buď v klidu a dělej, jak sama považuješ za nejvhodnější... Míša

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.