| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Stránky o látkových plenkách

 Celkem 15 názorů.
 Ivča+Anička03/04,Matouš05/06 


Stránky o látkových plenkách 

(3.4.2005 15:24:54)
ahoj, nedávno jsem tady psala, že dávám dohromady stránky o látkových plenkách. Tak už jsou na Internetu! Podívejte se: www.latkovepleny.cz. Budu ráda, když mi napíšete, co tomu říkáte. Nebo to můžete napsat sem :-).
Romano, cenové srovnání látkových a jednorázových plenek je tam taky v porovnání alternativ (cenové srovnání podrobně).
 Katy + Matyášek 22.5.05 


Re: Stránky o látkových plenkách 

(3.4.2005 19:28:22)
Ahoj, koukla jsem na stranky a zdaji se byt vice nez zajimave. Urcite si najdu cas, abych je procetla a casem pripisu svuj postreh z praxe, protoze narozeni mimi se blizi. Sama jsem si jiz pred 11 lety prosla latkovymi plenami s prvnim ditetem, nyni jsem si jaksi automaticky nakoupila latkove. Ale s papirovymi musim pocitat do porodnice nebo kdyz pujdeme k lekari. Me dve svagrove (obe s malymi mimci) se mi vysmaly, ze ty latkove ani nevytahnu ze skrine, ze s nimi tak mozna budu utirat prach. Sama uvidim... a casem napisu i ja svuj postreh. :-)
 Toci 


Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 10:52:21)
Stránky o plenkách jsou moc hezký, kdybych čekala první dítko, tak by to látkovky asi vyhrály ;o) Jen pořád nějak nejsem schopná pochopit, kde všichni berou ty hrozný cifry za látkový pleny do dvou let... já ať počítám jak počítám, ikdyž vezmu ty nejdražší pleny, tak se nedostanu nad 15 tisíc... Když bych počítala s těma levnějšíma, tak asi ještě míň, ale ty nepoužívám a tudíž s nima nemám zkušenost...
 Čuťas,Váša a Šáša 


Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 11:13:28)
Myslíš cenu u látkových nebo papírových ?

Pokud papírové pleny, tak takhle :

1 plenka cca 5,- Kč
přebalení za den 5-6x (včetně noci)
za 1 den 25-30,- Kč x 365 dní x 2( roky) ´=
18 250- 23 900

A to je cena průměrná ( my prvního půlroku spotřebovali 10-12 plín denně, malý pořád kadil)

Samořejmě můžou existovat individuální rozdíly ( viz my a děti, které kadí 1x za 5 dní)
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 11:26:16)
Nemám mezi kamarádkama jedinou,jejíž dítě by ve dvou letech potřebovalo pět papírových plen.Takže ten výpočet je ujetý už v tom,že nebere ohled na to,že dítě roste,začíná pomalu chodit na nočníček, nemá takovou velkou spotřebu.Ale to by se prodejcům látkových plen nehodilo do krámu,kdyby přiznali jednak nižší cenu za papírovky,jednak že chození na nočníček není výsledkem látkových plen,ale toho,jestli matka vysazuje dítě na nočník nebo jestli čeká,až k nočníku samo dospěje.A ani ty děti,které znám a které maminky nevysazovaly,stejně ve druhém roce pět plen nepotřebovaly.A taky u prvního miminka jsem používala látkové pleny,tehdy jiné nebyly, a rozhodně nehrozilo,abych prala jednou za tři dny,musela jsem prát denně,i když později stačilo ob den.
 Čuťas,Váša a Šáša 


Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 12:47:35)
Nehodlám polemizovat o tom kolik plen dítě ve dvou letech potřebuje, protože tuto zkušenost nemám, ale pokud nepotřebuje 5 papírovek, nebude potřebovat ani 5 látkovek o:)))) Jde o návod jak si spočítat své vlastní náklady,čísla o spotřebě si může každý dosadit sám.
Praní 1x za tři dny je naprosto reálné, protože 6 vyprodukovaných plen denně opravdu nenaplní pračku.

Souhlasím, že dříve byla spotřeba větší a tudíž se pralo i častěji, ale dnes máme moderní plenkové kalhotky a pleny.

Poněkud mě pobouřila formulace " že se zastáncům látkovek nehodí do krámu ". myslím, že snahou lidí, kteří používají látkové pleny je ukázat i tu odvrácenou stranu papírových plen ( viz vliv na životní prostředí, finance a vliv na dítě). Všichbi jsme intenzivně masírováni výrobci jednorázovek o jejich prospěšnosti a skvělosti. Ale nikdy Vám neprozradí ty nevýhody. A to proto, že jednorázovky jsou NEUVĚŘITELNÝ BYZNYS.

Udělám HYPOTETICKÝ PROPOČET , jedná se o přibližná čísla ( upozorňuji předem) :

každý rok se narodí : cca 100.000 dětí
spotřeba plen v ceně za měsíc: cca 500-1000,- Kč
roční spotřeba : 6.000-12.000 Kč
celkem : 600 000 000 - 1 200 000 000 což je

0,5 - 1,2 miliardy v plenkovém průmyslu

není zde zohledněno, že děti používají pleny déle než 1 rok.

Každý mám právo se rozhodnout jaké pleny bude dávat svému dítěti , ale je třeba aby měl informace, proto ta aktivita ze stran zastánců látkovek.

 Danaca 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(5.4.2005 20:35:05)
Ahoj Čuťas,
jen jsem nahlédla na www.látkovepleny.cz, zatím jsem neměla moc času, ale určitě si to pročtu, před 4 lety jsem používala klasické látkoné pleny do 1,5 roku věku syna, jen ven a na noc jsem používala papírovou. Nyní mám 5 měsíční dceru, zatím používám papírové, ale chtěla bych začít používat látkové. Malá zatím nosí Fr. peřinku(má špatné kyčle), leží hlavou dolů, proto jí dávám jen papírové, ale brzy bude bez oné peřinky. No, a k věci. Chci se zeptat jestli do těch pl. kalhotek můžu používat ty klasické látkové pleny, nebo jsou k tomu účelu speciální pleny. Díky za odpověď Dana.
 Čuťas,Váša a Šáša 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(5.4.2005 21:02:13)
Úplně bez problémů, taky je takhle kombinuji.
Kalhotky pěkně přiléhají a těsní. Já u 9 měsíčního 9 kg prcka používám velikost L. Vkládám ještě separační plínu, ať mám jednodušší praní a čištění.
 Asha,Kuba04Mára06,KáťaBára2/11 


Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 13:07:35)
Těch pět plínek denně je průměr za 2 roky! My první tři, čtyři měsíce přebalovili 10-12x, pak do půl roku tak 8x a teď 5-6x, takže ten odhad počtu plen z mého pohledu je myslím dost přesný (mám holt ukakaný děcko). Otázkou spíš pak je, jak drahé pleny kdo používá (zda se děcko v levnějších igelitech neoprudí) a jak která mamka nechá dlouho dítě v papírové "jen" počůrané plínce.
Na www.latkovepleny.cz jde spíš o to, poskytnout informace o nových možnostech přebalování do látkových plen a o to, zamyslet se o zodpovědném přístupu k přírodě! Já používala cca 7 měcíců obyč. látkovky, pak jsem to vzdala, protože zašněrovat tu mojí housenu bylo umění :-) Teď jsem neodolala a vyzkoušela Popoliny a u těch už zůstanu. Přebalování je stejné jako do papírovek a už se těším, že ho v létě nechám jenom v bavlněné plínce bez vrchních kalhotek.
Takže ten odhad na www.latkovepleny.cz je mnohem více reálný než např. na www.plinky.cz. Je rozdíl, je-li někdo přímy prodejce, nebo si prodejem jen přivydělá např. na zaplacení domény, hostingu atd., aby mohl z nadšení a přesvědčení informovat další mamči.

Jo a u papírovejch plínek by se naopak měly navíc započítat náklady na objíždění akcí - benzín neni zrovna zadarmo. A když porovnám čas, který strávím věšením látkových plen a čas, který kamarádky stráví študováním letáků a diskuzí, kde jaké pleny mají levněji, tak jsme na tom s časem, který věnujeme plenám, stejně, takže své dítě o čas, který věnuju plínkám, zaručeně neokrádám!
 Toci 


Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 13:11:45)
Omluva, jasně, že jsem myslela papírový ;o) Jak říkám, mám druhé dítě, které už pomalu s plenkama končí, tak už přecházet nebudu, kdybych čekala první, tak bych do toho s nehvětší pravděpodobností šla :o)
 papírová plenka  
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 15:27:55)
:) tak to se mi líbí ! holky vy jste ,ale obchodnice ,připadáte mi jako prodavčky MLM ! nic jinýho není vůbec dobrý jen ta moje nabídka ! děs fakt děs asi by mi bylo hanba ! se divým že to Rodina ještě nezatrhla vždyt si děláte normální reklamu AT ŽIJE OBCHOD !!! zdar
 Asha,Kuba04Mára06,KáťaBára2/11 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 20:19:42)
Tak jestli to bylo na mě, tak jsem zcela mimo mísu. Neprodávám plínky, ale knihy, takže papíru si užuju až až :-) S prodejem plínek nemám nic společnýho, jde čistě o můj názor a přesvědčení! A o tom je diskuze, ne? Moci se vyjádřit a podnítit druhé k zamyšlení :-))) Nikoho za svůj názor neodsuzuju. Anonymům ZDAR!
 Ivča+Anička03/04,Matouš05/06 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(4.4.2005 22:41:34)
Díky za reakce na stránky.
Na tom střetu zájmů něco je. Jsem ráda, že to tu někdo napsal, i když jazykem podivným a bez podpisu :-). Když jsem ty stránky začala dělat, vůbec jsem netušila, že budu látkové plenky i prodávat, jenom jsem chtěla předat dál informace, které jsme s manželem a s kamarádkami zjistili. Začalo mě to ale bavit a tak jsem si říkala, proč se tím chvíli nezabývat víc. Když jsem začala uvažovat o prodeji, hodně jsem přemýšlela, jestli neztratím objektivitu (i když třeba jenom v očích některých lidí), ale nakonec jsem se rozhodla, že do toho jdu. Měla jsem problém, jak skloubit stránky, které by měly být informační a nezávislé se svojí komerční nabídkou. Než jsem stránky začala šířit, dávala jsem to číst různým lidem a zdálo se jim to v pohodě. Tak nevím.

Jasně, že by bylo lepší, kdyby informační stránky o látkových plenkách sepsal někdo, kdo je zároveň neprodává a časem to asi někdo udělá. Ale zatím tu nic takového nebylo. Za rok, co uplynul od nápadu stránky udělat k jeho realizaci se tu ale hodně změnilo. Když jsem četla anglické stránky o látkových plenkách (jsou jich spousty), tak jsem si říkala, že je jenom otázka času, kdy tenhle trend přijde k nám a myslím, že jsem měla pravdu. Loni, když jsem si do vyhledavače zadala látkové pleny nebo plenky nedozvěděla jsem se nic užitečného, teď už jo (nejen díky latkovepleny.cz, prostě se to celkově rozjíždí ;-)

Asha a Čuťas nemají se stránkama nic společného, jenom jsem je teď poprosila ať sepíšou svoje zkušenosti s látkovkama a jestli to udělají, dám je tam. Z maminek, které se na stránkách podílely sem píše AdaCh, ale ta taky není prodejce.

Rozpočet – to jsem tušila, že bude citlivé téma, proto je tam takový rozsáhlý úvod a je tam napsáno, že je to orientační. Ta cifra, co tam je, vychází z miniprůzkumu mezi maminkami na naší diskuzi na rodině (většina maminek tam používá jednorázovky).

Jinak já fakt nikoho nechci přesvědčovat jaké plínky jsou lepší, jenom bych chtěla, aby lidi měli dost informací pro správné rozhodnutí :-)
 papírová plenka  
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(5.4.2005 10:31:48)
no tak Čutas je prodejkyně plenek !
 Asha,Kuba04Mára06,KáťaBára2/11 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stránky o látkových plenkách 

(5.4.2005 13:06:05)
Tak to jsem netušila, já reagovala za sebe jakožto za maminu, která je JEN spotřebitel :-) a z vlastní zkušenosti ví, že informace o látkovkách chybí - aspoň já je hledala marně a anglicky neumím, takže se mi moc líbí stránky latkovepleny.cz, pomohou se zorientovat mamkám, které o této alternativě uvažují.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.