| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Soutěž 4 v obraze

 Celkem 44 názorů.
 Lída,3 kluci a holka 


Soutěž 4 v obraze 

(3.4.2005 14:25:34)
Ahojky,

já jsem to zapomněla napsat dřív, ale chtěla bych se pochlubit: v dílu vysílaném ve čtvrtek manža vyhrál počítač. Pokud někdo chcete vidět, co za chlapa to se mnou bydlí :-), opakují to 6. dubna (ve středu) v 15:05 na ČT1.
 Pracující doma 


Re: Soutěž 4 v obraze 

(3.4.2005 20:29:18)
Ahojky holky,
Lído móc móc gratuluji a parádně si ho užijte. A byla oslava?

My jsme taky pořád venku, když je tam hezky. Jo v pátek jsme si tedy přivezli ten kočárek vypadá moc dobře a hezky sice je tmavě modrý se šedou, ale to neva nemusí být holka pořád červená co? Jenže když jsme byly v sobotu venku měla spinkat a ona celou hodinu vydržela řvát a řvát a neusnula, tak doufám, že si zvykne.

Dášo to moc super, že jste vyhráli dort za kuchaře.:-)))

Radko tch. je pořád stejně praštěná neli více. Jo a s těma rozdílama to máme taky, manžel má sestru ta má dva kluky a jim vozí víc a i na vánoce mivají jiné dárky a více, ale ať si dělá co chce alespoň jí nemusím být za nic vděčná, ale vůči dětem je to vážně blbý.

Holky jste šikovný s těma daněma mi s tím zápasili taky děs běs.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Soutěž 4 v obraze 

(3.4.2005 20:50:30)
Jíťo, dík za gratulaci. Oslava nebyla, jen pochvala před nastoupenou jednotkou. :-)
 Pracující doma 


Re: Re: Re: Soutěž 4 v obraze 

(3.4.2005 21:12:17)
To je super, alespň veliká pochvala.

Jo, manžel už má spraveného notebooka, tak mi nepoleze na můj PC. Hurá :-)))
 Dáša-Dáda-Jirunka 


Re: Re: Re: Re: Soutěž 4 v obraze 

(3.4.2005 22:38:37)
Dala jsem na PRVŇÁČKY dvě fota z karnevalu:)
 -MÍŤA- 


Re: Re: Re: Re: Re: Soutěž 4 v obraze 

(4.4.2005 18:12:49)
Teda, tady je to samá cena - dorty, počítače..... a my nic béééééé béééééé.... asi to bude tím, že v ničem nesoutěžíme :o( Teda Lído, do TELEVIZE by mě nikdo dobrovolně nedostal ani heverem!!! Jednak si připadám na soutěžení dost blbá a i kdybych byla superchytrolín, tak bych teda neměla odvahu!!! Ale toho tvýho manžílka si uniknout nenechám, si piš, že na tu reprízu mrknu!!!

Dášo, prima fotečky, my letos nějak maškarní prošvihli, jak jsme byli pořád nemocní.

Katko, jaká že je doktorská specializace vašeho Adama? Není pediatr?? My byli dnes na 18 měs. prohlídce, tak že bychom mohli příště k vám ;o)))) Naše Klárka přibrala za půlrok celé čtvrtkilo :-O Je to fakt takovej náš obřík...

Zdravím opět pracující Radku, spravedlivé to u té tvé tchýně není, ale ty vztahy jsou často složitý... Třeba se jí zase dotklo, že jsi letěla tehdy s maminkou a jí nevzala. Z jejího pohledu je ona pro tvou dceru stejná babička jako tvoje maminka. Je to těžký. Zase buď ráda, že jí třeba nemáš doma každý den. Dovedeš si to představit!!?? To není nic moc, že jo, Jíťo!!!

Jo, Jíťo, včera jsme byli tam u vás, tak jsem si vzpomněla, že bychom si mohli příště dát spicha někde na kafčo a já bych ti vrátila tu kombinézku. Teď už jí snad potřebovat nebudu a tvoje malá už jí určitě příští zimu oblíkne.

Tak zatím ahoj!!!
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Soutěž 4 v obraze 

(5.4.2005 9:29:42)
Míťo,představa,že bych bydlela s tchýní mi ježí vlasy hrůzou.To by prostě nešlo,i kdybysme měli jít pod most.Já bych chtěla vycházet se všemi příbuznými,i s těmi,co jsem vyvdala,ale s touhle bábou to zkrátka nikdy nepůjde.Nemůžu se přeci donekonečna snažit jen já a od ní si nechat sr... na hlavu,jak se říká.
 -MÍŤA- 


Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(5.4.2005 19:55:47)
... tak se můžeš vybít třeba tady .


Dnes jsme byli s manžou a Klárkou v Praze a jsem úplně mrtvá. Těšila jsem se do toho mýho maloměsta jak pes na buřta. Teda dovedu si představit, že bych v Praze bydlela - třeba někde ve vilce Na Ořechovce :-)) Ale jinak to je pro mě - hlavně kvůli malejm dětem - nepředstavitelný děssss. V Praze jsem pět let žila, ale už jsem fakt odvykla těm spoustám aut, davům lidí s nepřítomnejma pohledama, smradu a blázinci... Holky Pražandy, jak to děláte, když musíte s kočárem někam do centra bez auta??? Fakt vás obdivuju!!! My jeli autem, ale pak jsme se po Praze pohybovali pomocí MHD a jsem MRTVOLA psychicky i fyzicky!!! Klárka se bála v metru mezi zastávkama a řvala v tunelech HOTOVO!!! (To říká vždycky, když chce, aby neco skončilo - třeba mytí hlavičky nebo návštěva u doktora :-)

Zkrátka jsme MĚKOTY!!! Lída,3 kluci a holka 


Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(5.4.2005 22:50:55)
Ahoj Míťo,

ono to s tou MHD v Praze není zas tak strašný. To si zvykneš... S velkejma klukama jsem s kočárem jezdila normálně s velkým (klasickou Libertou). Hlavně to chce bejt oprsklá a když potřebuješ s kočárem pomoct, tak oslovovat lidi adresně. "Prosím vás, pane, mohl byste mi pomoct nastoupit s kočárkem?" Málokdo má pak žaludek na to, aby se na tebe vybodl. Dobrý byli "umělci" na plošině v autobuse nebo v tramvaji, co je samo od sebe nenapadlo, že by mohli tomu kočárku uhnout. Nebo ti, co stojí na schodech a myslí si, že se kolem nich budeš protahovat. To zrovna, na tohle jsem docela agresivní. Jednoho jsem kdysi s těch schodů skoro skopla - vyskakoval ven fakt rychle. :-)))
Jé, to jsem ale krásně zlá!!!
 Jana a děti 


Re: Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(6.4.2005 12:12:57)
Ahoj holky,

všechny vás po delší době zdravím, projela jsem jen posledních pár příspěvků. My jsme teď hodně venku, je krásně, kéž by to vydrželo, i když dneska už se to nějak zatahuje.

Radko, tchýně si mohla ušetřit o tom mluvit před Kačenkou, ale nemá cenu si z toho dělat hlavu. Vyprdni se na ní. Moje tchýně taky není v tomhle směru zrovna spravedlivá babička, ale neřeším to. Já nechci nic po ní, ona nic po nás.

Míťo, tak já si zase neumím představit jet do centra Prahy autem :o)) MHD je asi o zvyku, ale mě se tak cestuje dobře, když nepočítám kritickou dobu, kdy se lidi vracej z práce a všechny dopr.prostředky jsou narvaný.

Jinak u nás není nic nového, ve škole dobrý, pořád jsem ta, co neví co se momentálně její dítě učí, ale nosí jedničky, tak jí to asi jde. Doma jen občas cvičně přednese nějakou básničku nebo něco přečte a dobrý.

A taky jsem chtěla pochválit všechny krásný fotky.
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(7.4.2005 8:19:56)
Jani,
asi máš pravdu,ale nějak mi to nejde.Snažím se si pořád říkat,že jí mám na háku,že se na ní můžu vys...,už proto,že je prostě taková a já jí asi těžko změním.Už třeba i proto bych se na ní měla vykašlat,že mám svých starostí dost.Neříkám,že zapomenu nebo že jí odpustím,to co udělala,nota bene ne když to všechno řekla před Kačenkou a tak si tak přesto že je jí necelých 8 let,udělala o babičce obrázek sama,což je hodně smutný.Ale ať zkusí přilézt,že něco potřebuje.Ach jéo,radši půjdu něco dělat,abych přišla na jiný myšlenky.
 Jana a děti 


Re: Re: Re: Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(7.4.2005 9:19:19)
Já to, Radko, chápu. Člověk by čekal trochu férovější jednání nebo aspoň víc taktu od tchýně. Ale fakt to zkus hodit za hlavu. Je mi jasný, že je ti líto, že si malá holčina (Kačenka) už udělala o babičce obrázek a ne asi příliš lichotivý. Jenže...pochybuju, že by se tvoje tchýně změnila, takže ve finále jsi naštvaná a rozhořčená jen ty, předpokládám, že tchýně dál povídá jak je nej nej atd. a absolutně si z toho nic nedělá. A přece si nebudeš kazit dny a náladu kvůli někomu, kdo za to vůbec nestojí, no ne?
Tak hlavu vzhůru, úsměv na tvář a užívejte slunečných dnů, i když tady už je zase zataženo :o)))
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Re: Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(7.4.2005 10:19:42)
Jani,je to přesně,jak píšeš.Když jsem se o tom s tchýní snažila mluvit,tak mi ještě řekla : vždyť ale Kačenku vezmeme na chatu.No jo,skvělá babička se zase ukázala,jak je spravedlivá.Podle mě je buď slepá nebo blbá,když si myslí,že moře a chata je totéž.Ale já na ní dlabu,až přileze,že něco chce nebo hlídat Kačenku,tak s ní budu asi velmi rychle hotová.Mám fakticky jiný starosti.
 Jana a děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až tě bude, Radko tchýně zase rozčilovat... 

(7.4.2005 10:43:51)
Radko, tchýně zkrátka přemejšlí asi trochu jinak než normální člověk :o))) Ber ji s rezervou a už to pusť z hlavy, vždyť je stejně nejdůležitější, že tvoje vlastní rodina je v pohodě a máte se rádi. A tchýni ber jen jako povinný doplněk života :o))
 Pracující doma 


Po delší době... 

(7.4.2005 16:37:04)
Ahojky holky,
tak po delší době jsem se zase přišla ukázat. Stále je nějak málo času a když je tak jsme venku, protože je tam už tak hezky..
No ale teď musíme být doma, protože Janička má angínu, kde k ní přišla, to by mne celkem zajímalo., takže je mrzutá hrůze naštěstí už nemá horečky, ale od úterý a ještš dnes v noci měla střídavě až 39,5, nevím nevím, že jí to vždy tak vylítne.

Lído, normálně bych se fakt plácla, celou středu chodím, hlídám hodinky, aby mi neutekl ten pořad s tvým mamnželem a co myslíš jistě , že jsem to nestihla, jak jsem pořád nosila a utěšovala malou.

Míťo já už ji dokonce měla i zabalenou, že ti ji pošlu, ale když jsem si přečetla, že jsi psla, tak jsme na tu poštu nešla a až tedy budete mít cestu tak napiš a domluvíme se, platí?

Radko, na tchýni se vážne vyprdni, já s ní už taky nekomunikuji a mám klid. Ona mi sice stále volá, ale já jí to neberu.

Ilon, co malá jak roste a co už umí?

A jak jsou na tom vaši prvňáčci?
U nás už zítra budou psát na poslední stránku třetího dílu písanky, v matematice stále +,- do 20. Ve Slabikáři jsou na str. 103, a už na pondělí měli umět na spaměť celou abecedu. A dnes jsme měli rodičák a ani jsme tam nemusela. Sedla si ke mě a říká k petrušce nic nemám je šikovná hezky čte a pak hezky tedy snaží se hezky psát( holt v tom psaní je po mě, já taky škrábu jako kocour levou zadní.) v matematice se zlepšioa je vidět, že trénujete, tak jsem měla radost.. Jen ta sousedka co s ní sedí mi moc nesedí, je trochu rychlejší a pak se hrabe a i píše Péťe do sešitu.

Jé je to jsem toho zase napsla. Tak se mějte moc hezky a užívejte si sluníčka.

Jo ještě nevím jestli jsem to už psla, ale kočárek jsem si přivezla a vipadá dobře, tak jsem spokojená.
A už vážně papapapapapa

 Pracující doma 


Re: Po delší době... 

(7.4.2005 17:13:43)
... a hned chyba má tam být vypadá a ne vipadá no ale s křičící malou za zády jsme ráda,že jsem napsla alepspoň něco, však vy mi to prominete že??? děkuji
 Ilona-L97+A04 


Re: Re: Po delší době... 

(8.4.2005 17:39:17)
Ahojda holky, taky vás po delší době zdravím. Manžel si vzal na starost prcka, tak mám klid. Musím ale přiznat, že poslední asi 4 dny jsou celkem v pohodě a začínají se lepšit i noci. Doufám, že to nezakřiknu. Kojím tak dvakrát, třikrát, ale Anetka si potom hned usne, tak je to v pohodě.
Přetáčí se z bříška na záda a obráceně / to dělá ale už dlouho/, tlačí se do sedu. Přesouvá se z místa na místo a asi týden dělá pápá. Je to docela sranda, co s tou ručičkou vždycky vyvádí. Taky je hrozně upovídaná.
V út. jsem byly v poradně, má 6850g a 65cm. Po neděli v úterý ji bude 6 měsíců. Začala jsem jí dávat příkrmy- docela jí polévky chutnají. Mám pocit, že jí ale bude chutnat všechno.
Lucinka ve škole taky ok, i když se už nemůže dočkat letních prázdnin, hlavně proto, že by byla nejraději pořád venku a lítala tam s dětma.
Přeju vám všem krásný víkend a Janičce brzké uzdravení.
Do Prvňáčků hodím Anetčinu novou fotku.
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Re: Po delší době... 

(9.4.2005 21:43:31)
Haloooooo!!!! Je tu někdo????
 -MÍŤA- 


Re: Re: Re: Re: Po delší době... 

(10.4.2005 7:27:09)
Čauky!!!
Dloho jsem tu nebyla, tak snad na nic nezapomenu...

Ilonko, malá je fakt krásná holčička, na té poslední fotce jí to móóóc sluší!!

Jíťo, to naše "rande" je jasnačka, počítám tak koncem dubna, napíšu ti pak majl. A hrubky ti určitě promineme, jednak je taky píšeme a jednak je to tu aspoň veseleyší

Radko, koukám, že ses večer kámošky na pokec u nás nedočkala. Já večer většinou mrkám, ale poslední dny je tu furt manžel, praceje a pracuje... to ZASE budem bohatý... (žert )

Lído, i když jsem tu nebyla, tak tvýho manžílka jsem si v telce ujít nenechala!! Je to šikovnej chlap, takový mladý ouško!!!! (Samozřejmě to nemyslím zle, ale když se podívám na sebe a na mýho manžela...) Jo, dej tomu svýmu občas najíst

Katko, co dělá bříško, jak se máš, jak to zvládáš? Byli jste na těch horách??

Pražandy, dobrá dobrá, je vidět, že máte to naše hlavní město na rozdíl ode mě zmáklé...

Tak a všem, dnes bude snad konečně hezky, tak vyražte na nějakej prima výlet, já jdu teď pro čerstvý rohlíky, pak na kuře s nádivkou a odpolko hurá někam zatím neznámo kam. Mějte se fajn.
 Katka... 


Re: Re: Re: Re: Re: Po delší době... 

(10.4.2005 10:49:43)
Ahoj, ahoj, nějak jsem neměla psací slinu... Nějak jsem zatím stihla pouhé dvě kontroly a k tomu 2x UZ v Podolí (poprvé něco nebylo možné zkontrolovat, takže jsem tam musela ještě jednou), takže ani vlastně nevím. Na horách jsme nebyli - byly jenom děti předtím a v době, kdy jsme všichni vespolek padli za oběť chorobě.
Jinak jsme dětem konečně včera večer přivezli kola ze zimního útulku, takže je hned teď ráno museli prohnat - David to vzal zcela z gruntu, byl totálně zastříkanej na bundě a dokonce i na helmě. Tak hezkou neděli.
 -MÍŤA- 


Po delší době... 

(11.4.2005 16:41:25)
Katko, ty jsi taková mamina pohodářka, co? Ono s tolika dětmi ti asi ani nic jinýho nezbývá... Jo, na kole byl náš Honza včera taky. Neuhlídala jsem to a odjel ve školní bundě. Přijel taky jak , bahno měl i na zádech.
Lído, tak 90kg má můj manžel teď aktuálně, takže vím, jak to vypadá docela dobře (i po hmatu :o) Manžel tedy tvrdí, že má stejně jak Klárka. Jemu váha píše 90 a Klárce 9,0 . Tak nevím...
 Dáša-Dáda-Jirunka 


Re: Po delší době... 

(11.4.2005 19:34:09)
Ahoj Všichni ,tak nám to v té škole rychle utíká ,už zas bude rodičák a než se nadějem jsou prázdniny:))

Taky už jsme vytáhli kolo ,koloběžku a brusle ale nemůžem nikde najít helmu ,tak krásně jsme jí na podzim uklidili:((

Jirunka se nám krásně rozchodil už i po bytě ,místo rychlolezení po kolenou, teď šmejdí z místnosti do místnosti po svejch:))

Včera jsme na LT trhli rekord v ukecanosti ,2 místo:))
 Lída,3 kluci a holka 


filmy Re: KRKAVČÍ MATKA DNE 

(11.4.2005 21:52:49)
Hele, Míťo, a kolik manžel měří? Ten můj má sotva 170, takže těch 90 kg bylo fakt hodně...
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Taky po delší době... 

(12.4.2005 8:43:28)
Ahoj holky !
Co mě namíchla tchýně,tak jsem ani neměla nějak náladu nic moc psát.I když jsem s ní včera měla opět hodně ostrou rozmluvu,násilím se snažím sama sebe přinutit hodit to za hlavu,i když to zatím moc nejde.Jak jste tu psaly o rodičáku,tak ten nás čeká dneska od 17 do 19 hodin.Jsem docela v klidu,protože Kačenka se učí moc dobře,ale nějaké to překvápko může být.Živě si pamatuju na sebe,jak jsem mamce před rodičákem tvrdila,jak je všechno v pohodě,že se na žádnou katastrofu připravovat nemusí a pak přišla chudinka celá zničená a už to lítalo.Dneska máme vůbec bohatý program.Před rodičákem máme ještě zkoušku se sborem,tam skončíme kolem 6,pak na rodičák a to celé s aktovkou na zádech,ach jo,zase budeme urvaný jak koťata.Jen doufám,že dnešek nebude pokračovat v tom duchu,ve kterém začal.Ráno totiž vždycky vozíme Kačku do školy a mě pak manžel do práce.Jenže kousek od domova nám začalalo autíčko poskakovat,načež se ukázalo,že to nebyl manžel,kterej se snažil dělat fóry,ale že nám došel benzín.Tak šla Kačenka kus cesty pěšky,já jsem rychle přeskočila na autobus a chudák mužík mazal pěšky na pumpu,Samozřejmě neměl v kufru ani kanystr,tak musel vylít z takovýho pidikanystříku směs do ostřikovačů.Teď jsem mu volala do práce a stále ještě nedorazil,tak jen pevně věřím,že mu auto neodtáhli policajti,tak bz musel do prace .Chcíplo mu to totiž jako naschvál hned za autobusovou zastávkou,kde by správně stát nesměl.Jenže dál to prostě nejelo,tak co jsme mohli dělat.Tak nám držte palce,ať neplatíme pokutu a ještě k tomu odtahovku!!!
 Katka... 


Re: Taky po delší době... 

(12.4.2005 20:48:48)
Tak co, Radko, jak to dneska u Vás dopadlo - rodičák, manžel s autem a tak?
David byl dneska na konzultaci ve škole, šel tam sám s manželem, manžel u toho ale nebyl, neb šel hodit řeč s ředitelem kvůli našim žádostem. Škole se nějak nezdá jako dostatečně pádný důvod, že rodiče si zrovna tenhle druh vzdělávání pro své děti přejí. Vyjádření PPP prý musí být tak i tak a že je zrovna "ve prospěch DV" ještě pro ně není dostatečným důvodem. Takže manžel bude shánět nějaké stanovisko "odporníků" z Ministerstva školství apod. Nicméně píučka byla spokojená, takže tam klušem až koncem roku na závěrečné přezkoušení. Jo, David prý krásně píše! Mně to teda nepřijde, ale je fakt, že nemám srovnání a nikdo mu ty sešity neznámkuje.
Od zítřka budou David s Verunkou chodit na plavání, tak doufám, že se něco do konce roku naučí. David sice nepotřebuje žádné pomůcky, ale technika veskrze žádná. A Verunka má za týden šest a plave jenom s křidélkama. Tak jsem si řekla, že by se to konečně mohla před tím létem naučit. Vody se nebojí, tak snad to nebudou vyhozený peníze. Už jsem je chtěla zapsat začátkem pololetí, ale pak mi přišlo, že už mají těch odpo-aktivit dost. Nicméně mi teď přišlo zase škoda čekat až do září, když v létě pojedeme snad k moři. Tak zítra poreferuju, jak se Verunka topila! :)
 Radka*+Karolínka 26/11/07 


Re: Re: Taky po delší době... 

(13.4.2005 8:27:52)
Ahoj Katko!
A autem to nakonec dopadlo dobře.I když to byla dá se říct banalita,i tak to byly nervy.Manžel šel jak jsem psala pěšky do pumpy,ale nakonec si to po cestě s kanystrem rozmyslel,že prý kapalina do ostřikovačů by se mohla smísit s benzínem a dělalo by to problémy.Tak přesedl do starýho auta,že se sveze k pumpě,jenže starý auto ani neškytlo,protože pro změnu byla vybitá baterie,protože někdo nechal zapnuté světýlko nad oknem.Takže nakonec musel přece jen šlapat pěšky a do práce přijel až někdy kolem 9 hodiny.Pokutu ani odtahovku jsme naštěstí neplatili,postavili jsme se šikovně,že jsme ač u zastávky,nikomu nepřekáželi.Rozhodně si myslím,že se manžel poučil,protože posléze do nádrže narval 42 litrů a zapřísahal se,že jakmile se rafička bude blížit k červený zóně,okamžitě jede tankovat.Ještě že má služební auto a benzín zadarmo a takhle dopadne! Na rodičák jsem dorazila s Kačenkou až kolem 18:30 a ještě jsme musely čekat.Měla jsem velikou radost,protože byla Kačka pochválená,prý pěkně čte,krásně píše a jde jí i matematika.Tak jsem se naparovala jako páv.Zatím máme samé 1, dvakrát 1-,tak jsem zvědavá,jak dlouho nám to vydrží.Jediný,co Kačce úča malinko vytkla,bylo její tempo,ve všem,zvláště pak v oblíkání na tělocvik a zpět a při balení věcí do aktovky a odchodu ze třídy.Prý je to rozená pohodářka,kliďaska a ničím se nenechá vyrušit ze svého tempíčka.Což je pravda,doma je to to samé.A ještě jsem se dověděla překvapivou věc,že Kačenku učitelka rozsadila s její sousedkou Janičkou,protože se pořád bavily a hádaly o to,kdo komu kouká do sešitu,kdo od koho opisuje atd...Kačku posadila vedle jejího bývalého spolužáka ze školky Honzíka,což jí kápla do noty,protože Honzík se jí moc líbí.Tak jsme se tomu společně zasmály,jen se úča divila,že se mi s tím Kačka nepochlubila.Ta mi pak říkala,že se bála,že bych se zlobila,tak že mi to radši neřekla.Je holt ukecaná po mě,má to v genech.
 -MÍŤA- 


Vikend se nám blíží... 

(15.4.2005 8:17:04)
... sluníčko svítí, co si víc můžeme přát?? No, moje děti se tedy už trochu ptají po prázdninách!

Lído, můj manžílek má jen něco hodně málo přes 180cm, takže je ho taky docela dost.

Katko, tak co, nejste utopení?? A chystáte se k moři s čerstvým mimi??? Tak to (opět) smekám... My nebyli u moře asi 150let, letos si říkáme, že bychom mohli vyrazit, když už je Klárka větší... a vy pojedete s úplným čerstvákem!!! A máš šikovnýho školáka-leváka, ten náš rozhodně krásně nepíše (ale jinak je taky šikula :o))

Radko, taky tě zdravím, ty jsi samá trampota - noha, tchýně, auto.... aspoň že ta holčina ti dělá radost, viď!!!!
 -MÍŤA- 


Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 8:20:42)
Dášo, na tebe jsem málem zapomněla, blahopřeji k šmejdilovi, i když já tedy někdy vzpomínám na doby, kdy malá hodinu seděla na dece, hrála si a já třeba žehlila. To už dnes zní skoro jako sci-fi
 Katka... 


Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 8:50:51)
Utopení nejsme - dětem se to moc líbilo. Škoda, že jsme nezačali dřív. Předtím jsme ještě šli koupit dětem koupací čepice, protože to na tom bazénu vyžadují, a Verunce nové plavky, protože ty staré už měla totálně vytahané a pořád jí padaly z ramen. Cena dvou koupacích čepic - 280 Kč, cena plavek 249 Kč.
Pokud k tomu moři dorazíme, tak bychom měli jet koncem srpna, takže mimi by mělo tak dva měsíce.
 -MÍŤA- 


Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 10:23:33)
To máš nějaký drahý čepice, to jsou nějaké spešl? Naše děti mají takové obyč za pár korun. Je teda fakt, že jedna se trhla a kupovali jsme jinou, ale asi po roce a půl.
 Katka... 


Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 10:37:49)
Spešl nejsou - to mi původně nabízeli ještě dražší, ty latexové. Z toho by teda měly asi hlavu jak dušené šunky... Tyhle jsou obyčejné latexové, ale bohužel stály tolik. Dospělácké látkové obyčejné tam měli taky (stály jenom 30 kaček), ale ty by se jim neudrželi na hlavě. Když jsme byli před dvěma roky u moře, museli jsme tam koupit čepice do bazénů. Jenže jsme je pak nechali u prarodičů a tam se samozřejmě někde zašantročily. Takže jsme bohužel museli nahonem koupit nové.
 -MÍŤA- 


Re: Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 13:40:43)
Tak to naše frajerka Anička nocí přes gumovou ještě tu látkovou, protože jí ladí s plavkami. Honza zase čepici moc nenosí, protože u nás jí v bazénu nevyžadují.

Náš Honza dnes ve škole maloval mlejnek na maso . Tak to bych asi z výtvarky propadla. Hnad jsem si vzpomněla na "flojdy" a jejich mlejnek na žactvo... Asi půjdu prohrabat starý kazety a trochu si zavzpomínat na chvíle mládí... No jo, když vy jste tady většinou tak mladý, že možná ani nevíte, o čem plkám!!!
 Katka... 


Re: Re: Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 14:58:55)
No, dovol! :))) "Flojdy" znám taky... :)
Vaše děti už všechny počítají ve škole do 20? My jsme to měli v učebnici teprve dneska. Ne teda že by to David neuměl. Dokonce zvládá i příklady 1-3=-2 apod. Taky jsme dneska povídali o povoláních. Takže tlumočnice TLUMÍ - přesně jako Mánička v "Cirkus Hurvajs"... :)))
 Lída,3 kluci a holka 


filmy Re: KRKAVČÍ MATKA DNE 

(15.4.2005 22:55:31)
Ahoj Katko,

já jsem asi fakt děsně nedbalá matka. To, co probírají u Doubravky ve škole, se dozvím většinou jen tehdy, když si stěžuje, že ji to nebaví, neb je to "strašně jednoduchý, víš, mami?"
Prostě už jsem dospěla k přístupu, že do školy chodí děti, a já jsem tam chodila už dost dlouho a dost dávno. :-) Tudíž jim nehodlám kontrolovat, jestli náhodou někde nemají nějaký úkol, nebo tak něco. Pokud mi třeba někdo přijde s oznámením typu: "Zejtra si musíme na výtvarku donést ....", odpovídám, že jistě to neví jen ten jeden den, a že se kvůli tomu teď já nepřetrhnu. Tohle většinou dělá Luděček. Takže pokud příslušná blbina doma není, musí se sám píučce omluvit, že na to bohužel zapomněl. Stejně tak úkoly - když ráno zjistí, že mu nějaký úkol chybí, má smůlu a musí si to vyřídit. Ostatně - úkoly dostávají skoro všechny (kromě angliny) zadané v pondělí, a mají je donést v pátek. Takže je to jeho věc, jak si to rozvrhne. Pokud to chce mastit ve čtvrtek večer...
 -MÍŤA- 


buřtovej den 

(16.4.2005 7:42:59)
No jasně, starý babizny se hned ozvaly :o))

Dášo, je vidět, že máte velikej barák, když se vám v něm ztrácej helmy!! A děti máš komplet?? ;o))

Lído, ty úkoly všechny v pondělí, to mě zajímá. Jak to prosím funguje? Na našem gymplu takovej systém není, je to tam takový NORMÁLNÍ... Pouč zaostalou pedagožku!!! Prsím prosím, smutně a rozespale koukám...

Dnes máme buřtovej den na chalupě. Budou to teprve naše první jarní buřtíky a přijede i švagrová s rodinou, tak se těším.
 Katka... 


Re: buřtovej den 

(16.4.2005 8:42:13)
My sice máme malej byt a helmy se nám neztrácejí, ale hlavinky rostou, takže budeme muset inovovat helmovej park (zatím máme jenom dvě). Adam vypadá ve Verunčině helmě (co jí je malá a Jakubovi taky, poněvadž on má hlavu ještě trochu větší) naprosto ukázkově. Teď ještě aby se naučil jezdit na nějakém tom přibližovadle. :) Buřtíky taky plánujeme (sice jenom u nás na zahradě a k tomu někoho přizvem), ale zatím jsou v nedohlednu. Dneska šel David na indiánskou výpravu se skautama, zítra k nám večer přijde nějaká sešlost a příští týden má David celý víkend závody. Takže buřtíky zatím musíme posunout, aby mu to nebylo líto.
Lído, Tvůj přístup k úkolům dětí se mi líbí. Ale jelikož jsem doma, tak mám tendenci jim věci kontrolovat - spíše ale způsobem, že se jich zeptám, jestli mají všechno, co potřebujou. Školu teda neřeším, ale když si balí věci do kroužků (je to teda zejména v pondělí, kdy toho mají více). Věci si balí samy, Jakubovi to musím ještě balit a pak (většinou ale až v autě) sonduju, co nemají. Zatím měli vždycky všechno. To spíše já jsem třeba Jakubovi zapomněla jednou dát tenisky do baťohu, tak musel chudák v sokole cvičit v nějakých tamních roztrhaných jarmilkách.
Hezkou sobotu a Míťo, ať se tam na té chalupě neubuřtíte! :)
 Pracující doma 


Re: Re: buřtovej den 

(16.4.2005 20:21:50)
Ahojky holky,
tak koukám jak jste se hezky rozepsaly:-))
Buřtíky bychom si taky daly, ale my nějak nemáme kde... ke tchyni na zahradu nejdu a za barákem to nejde.:-(( tak si ty buřtíky krásně užívejte a dejte si i za nás:-)))

Petruška ve škole už dopsala písanku 3, matematiku 3 mají poslední stránku a v pátek si donesla už První čítanku, to je fofr.

Jak jste psaly o těch Pink flojdech tak se bez mučení přiznávám nějak je neznám :-((

Radko noha a auto už v pohodě??

Ilon co malá jak rostete??

Dášo a už jsi našla helmu a jak psala Míťa i děti??? :-)))

Lído to jsi fakt skvělá, že tu školu bereš takhle s nadhledem, já kvůli všemu vyšiluju a vše musí být tak jak má.

A Katko tebe též obdivuji s miminkem k moři.
Tak zatím pa
 Katka... 


Re: Re: Re: buřtovej den 

(16.4.2005 20:32:42)
Tak přeci jen byl u nás oheň, i když bez buřtíků. Párky jsme ale měli k pozdnímu obědu - vařené frankfurtské. :) To jsme ale ještě netušili, že budeme pálit na zahradě. Odpoledne totiž manžel sekal trávu a pak jsme spálili takový různý dřevobinec, co se tu nahromadil. Během pálení manžel vylepšil krásně to naše pidiohniště kameny, co jsme tu kdysi vyrejpali ze země, tak už se těším, až bude oheň i s těmi buřty! :)
 Dáša-Dáda-Jirunka 


Re: Re: Re: Re: buřtovej den 

(16.4.2005 23:43:11)
Ahoj ,děti mám pod dohledem ale helmu jsem dnes nehledala ,my měli taky buřtovej den:)teda kabanosovej ale z udírny:))

Dáda ve škole dobrý ,teda aspoň myslím ,ve středu je rodičák.Ve slabikáři máme poslední 3 strany a hurá na čítanku.Mám radost protože má z diktátů samé jedničky jen ten nešťastnej opis ,má tam pár dvojek a jednu trojku.V matice počítají do 20 bez přechodu desítky.(snad jsem to napsala dobře)

 Lída,3 kluci a holka 


filmy Re: KRKAVČÍ MATKA DNE 

(17.4.2005 12:53:26)
Míťo,

oni vždycky v pondělí dostanou od píučky namnoženej plán práce na týden, tam je všechno, co budou probírat a co se bude jinak dít. Včetně úkolů, výletů, potřeb na ruční práce a tak. Její záměr je fakt ten, aby si to děcka rozvrhly podle vlastního uvážení a časovejch možností, neb mají nejrůznější aktivity mimo školu. A fakt to pomáhá, plánování už Luďkovi začíná docela jít.

Jíťo,

to si tak neber, s prvním školákem je to jiný. U mě je to přeci jenom už čtvrtý dítě v první třídě, takže je to spíš "historie se opakuje". :-)
 Katka... 


Re: Re: Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 15:03:15)
Verunka je úplně stejná - a to je poněkud mladší. Když jsme kupovali tu plavky, tak to probíhalo asi takhle: manžel měl kritérium, že to musí být jednobarevné jednodílné plavky. Prolezli jsme pár obchodů a Verunce se naštěstí zalíbily ty v těch nižších cenových relacích - modré provedení nebo oranžové provedení v H & M. Ještě předtím jsme šli koupit ty čepice a měli je v různých barvách. David chtěl modrou, myslela jsem si, že Verunka bude chtít červenou. Chyba! Ona chtěla taky modrou, protože ty plavky, co se jí líbily, byly přece modré! Tatínek sice prosazoval oranžové, Verunce ale neladily k čepici, oranžovou neměli, mně se líbily oboje plavky, takže Verunka má modré plavky a modrou čepici. :)))
 -MÍŤA- 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 17:45:32)
No jo, ty holky jsou všechny stejný.

Nemyslela jsem, že neznáš Pink Floyd, jen jsem ti chtěla zalichotit, jak jsi mladinká :o)) Vždyť THE WALL vydali snad někdy v roce 1979. No a my to pak prožívali po deseti letech, když zeď v Německu bourali. Dokonce jsem tehdy v Berlíně byla a mám kusy zdi někde doma! A už jsem v tý době byla dávno dospělá ženská. No a spousta holek tady na diskuzi v tý době chodila na základní školu.

Tak asi tak
 Dáša-Dáda-Jirunka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Víkend se nám blíží... 

(15.4.2005 22:38:14)
Já neé :))

Máme fungl nové připojení ADSL (snad jsem to dobře napsala):)

Jinak Jirunka je nejraději na písku ,který si hází na hlavu a Dáda stále jezdí na kole a bruslích ale tu helmu jsem ještě nenašla :(
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: Re: Re: Po delší době... 

(10.4.2005 23:18:35)
Ahoj Míťo,

ale to já mu i dávám jíst, ale nepomáhá to ;-). A to prý někdy v 17 vážil i 90 kilo!

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.