| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Seborea- jak na ní?

 Celkem 24 názorů.
 Jitka, Tadeášek 3měs. 
  • 

Seborea- jak na ní? 

(1.4.2005 22:26:11)
Zdravím, maminky.
Čtu tu vaše příspěvky o AE a musím říct, že vám všem držím palečky, ať to s vašima miminkama zvládnete, je to běh na dlouhou trať. My máme naštěstí trochu jiný problém - naše diagnóza zní seborea (či jak se to píše). Tadeášek jí má po celém temeni hlavy a je pravda, že to má časem přejít, ale doktorka mi napsala nějakou dost drastickou hormonální mast (kortikoidy) a já se dost bráním ho něčím takovým mazat. Mám v plánu zkusit urinoterapii (doufám že se moc neošíváte:)) - nemáte některá zkušenosti? Na druhou stranu samozřejmě nechci, aby se mu ekzém rozšířil. Naštěstí ho to tolik netrápí...
Předem moc děkuju za rady a ať se daří
JaT
 majador 


Re: Seborea- jak na ní? 

(1.4.2005 23:26:59)
Jestli si myslím dobře, že se jedná o ty klasické "šupinky" ve vlasech, kterými trpí více či méně každé mimi, tak na to výborně pomáhá hlavičku cca 1-2 hod před koupáním pořádně promastit olejíčkem (či obyč. slunečnicovým či olivovým olejem) a při koupání to vymýt a pak vyčesat. Nám to stačilo udělat jednou, ale samozřejmě je možné to podle potřeby opakovat... Míša
 Jitka, Tadeášek 3měs. 
  • 

Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(1.4.2005 23:38:40)
Bohužel, jako šupinky ve vlasech to nejdřív vypadalo, mazala jsem olejem 2x denně a šupinky se sloupaly. Nicméně potom se tam objevil takový ekzém (suchá zarudlá kůže), zasahuje to až do čela. Olej si teď Tadeáškova kůže nebere vůbec. Ale i tak, díky :)
 EvčaK 


Re: Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 7:00:23)
Jitko, to ale potom už nemusí být seborea. Podle mě by měla zmizet po procedůře, co popisuje Míša. Alespoň to nám tvrdila doktorka u NIka. Ten to měl taky strašně rozšířené. Ale jemu takhle začal ekzém. A po 4měsíci věku u doktorka nasadila kortikoidy určené k použití do vlasů. My jsme měli elokom. Existuje i něco slabšího, tuším Lacoid, ale nevím, jestli se tak jmenuje. Pak nám to z vlásků zmizelo. Ale zas to bylo všude jinde, jenže to bylo neodstraněným alergenem - plísní v bytě.
 EvčaK 


Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 7:01:03)
Jinak, co je to urinoterapie?
 Smidule 


Atopický ekzém 

(2.4.2005 11:59:07)
Ahojky maminky!Chtěla bych Vám napsat,že mám kamarádku s malým Tomáškem,kterého ještě kojí.Asi v půl roce se mu objevil po celém tělíčku atopický ekzém.Bylo mi ho líto,protože si to rozškrabával.Měla spoustu mastiček od doktorky,ale žádná nezabírala tak,aby se toho zbavil.Doporučila jsem jí OK Omegu plus.Sama ji užívala a přes mateřské mléko se dostala i k Tomáškovi.Do měsíce byl bez ekzému.Už je to rok (právě tento měsíc) a už se mu to nevrátilo.OK Omega+ totiž obsahuje látky,které napomáhají vytvářet imunitní systém.Jestli Vás to bude zajímat,koukněte na www.okg-fit.cz/zdenka (a tam klikněte na "OSTATNÍ VÝROBKY").Stojí sice 900,-Kč,ale je 100% přírodní a mohlo by to vyřešit Váš problém napořád.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 12:02:57)
EvčoK, urinoterapie je léčba vlastní močí. Já osobně s ní mám velmi dobrou zkušenost při vnějším používání na suchou pokožku. Více na http://sweb.cz/urinoterapie/urinoterapie2.htm
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 12:26:48)
Jitko,
náš Dan měl nejdříve také jen seboreu ve vláskách, ale poté se u něj rozvinul i ekzém. Samozřejmě to neznamená, že budete ten samý případ. My jsme ekzém odstranili homeopatií, více o tom píšu na http://www.rodina.cz/clanek3669.htm
Seboreu se mi podařilo odstranit (alespoň ten vnější projev) tak, že jsem Danovi namazala přes noc hlavičku slunečnicovým olejem z lékárny a další den jsem ty změkčené šupinky vyčesávala kartáčkem na vlasy proti růstu vlasů. To jsem dělala tři dny a tu silnou vrstvu se mi podařilo zlikvidovat. Pak už jsem to dělala jen jednou za čas,když jsem našla malé šupinky. Jen pro zajímavost, seborei se tuším říká také mléčná krusta :o)
 Jitka, Tadeášek 3měs. (vlastně už 4 :)) 
  • 

Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 15:53:05)
Ahoj Jitko.
Díky za odpověď. Začínám být nejistá, jestli to, co má Tadeášek na hlavě, je tedy opravdu seborea nebo už ekzém. Já tomu samozřejmě nerozumím, ale jak jsem už psala - Tadeášek šupinky jako takové nemá, jen podrážděnou, zarudlou pleť vysušenou jak struhadlo. Navíc totéž má i na tvářích, což by asi ty typické dětské šupinky být neměly, ne? Olej nezabírá, kouknu na tvůj článek o urinoterapii a uvidím. Tvůj Dan měl AE nebo jiný tip ekzému? Pokud vím, AE je dědičný a vzhledem k tomu, že ho u nás v rodině nikdo neměl, tak by ho Tadeáš neměl mít také, ne? O jaký tip ekzému by se pak mělo jednat a co ho spouští? Promiň za ty otázky - jsem z toho trochu nesvá. Zajímavý je, že Tadeáška to skoro vůbec netrápí, ale mě děsně, budu se muset držet :o)
Mimochodem - nepsalas tu náhodou nějaké odmítavé reakce na články o očkování? Jestli ano, pak bych na tebe měla další spoustu otázek, tak se radši ani nepřiznávej, kdyžtak :) Ať se daří a díky za odpovědi.
Jitka
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 16:30:44)
Jituš,
ohledně ekzému tady toho nejvíc ví Milada, já bych byla ve svých odpovědích nepřesná. Navíc jsem ovlivněná pohledem alternativní medicíny :o) Dan ekzém měl, nevím, jestli šlo přímo o atopický (u kožní jsem s ním byla jen jednou a ta to blíže nespecifikovala), protože Dan jinak suchou kůži neměl a nemá. V rodině nikdo také ekzém neměl, ale můj a manželův brácha mají alergii na trávy.
Očkování je kapitola sama pro sebe. Neschvaluji povinné očkování tak, jak je dnes nastaveno v ČR, ale stejně mi to není nic platné. V tomto směru jsem zase ovlivněna názorem homeopatů. I když nejsem o prospěšnosti očkování přesvědčena, některé údaje hovoří o tom, že očkování má v prevenci zdraví své místo. Záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá. Takže v tom mám sama celkem zmatek :o), ale dávám odkaz na názor jednoho lékaře-homeopata
http://www.doktorka.cz/run/chat/treplies.asp?message=8&page=46
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 16:38:48)
Jitko, já mám atopický ekzém a u nás v rodině ho nikdo neměl a nikdo neměl ani astma, sennou rýmu, jakoukoli alergii atp. Prostě jsem byla první...
 Jitka, Tadeášek 4 měs 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Seborea- jak na ní? 

(2.4.2005 22:20:15)
Ahoj Milado.
Mám alergii na slunce - tj. při nadměrném slunění mi vyskočí na rukou drobné načervenalé tečky a do večera zmizí. Prý se jedná o alergii, jsem zrzavá a mám k podobným reakcím asi dispozice. A máš pravdu -člověk může mít spoustu nemocí, o kterých neví. Já jen měla tu potřebu sebeklamu, že Tadeáškovi se určitě nic takového nemůže stát...
No nic, zdravím :)
JaT
 Dája75 
  • 

Re: Seborea? co bylinky.. 

(2.4.2005 20:38:55)
Ahojky, nikdy jsem neslyšeloo někom, kdo by měl takové problémy jako Tadeášek, ale já jsem už rok bez atopického skrze bylinnou kúru. Spočívá v pročištění organismu a zharmonizování procesů v těle. Pokud kojíš, můžeš jí užívat Ty a přes mlíčko to projde do Tadeáška. pokud chceš, pošlu Ti fotky, když jsem začala užívat právě bylinky. napiš mi na mejlík karbulka.d@centrum.cz
přeji hezký víkend všem maminám.. :o)
 EvčaK 


Re: Re: Seborea? co bylinky.. 

(2.4.2005 21:02:43)
Jé Dájo, Ty máš výdrž. Nedávno jsem přemýšlela, že je nebezpečné nechávat dlouhodobě zapnutou TV. Protože by mě ty reklamy mohly přesvědčit o své "pravdivosti". Tak třeba se na to taky dám:))) Možná by sis tu mohla zřídit reklamní banner, aby ses pořád neopakovala.

Jinak mi bylo dnes barvitě vylíčeno co ta urinoterapie vlastně je. A musím říct, že jsem se tu válela smíchy ale taky odporem. Tak k tomu by mě asi hned tak někdo nepřesvědčil. Já asi před rokem četla o kapkách, které se z vlastní moči a krve vyrábějí. Léčí se s tím postižená osoba asi 2 roky. A snad jsou prý velmi positivní účinky. V cizině je to celkem rozšířené. U nás se tím některá zdr. střediska zabývají přes 10 let. To mi znělo celkem věrohodně, ale ještě jsem nenarazila na nic bližšího.
 Dája75 
  • 

já bych se, Evi, nesmála.. 

(2.4.2005 21:29:39)
nebudu komentovat narážky na mě, jen Ti zopakuji to, co jsem Ti už tolikrát říkala:
 Dája75 
  • 

já bych se, Evi, nesmála.. 

(2.4.2005 21:29:40)
nebudu komentovat narážky na mě, jen Ti zopakuji to, co jsem Ti už tolikrát říkala:
 Jitka, Tadeášek 4 měs 
  • 

Re: Re: Re: Seborea? co bylinky.. 

(2.4.2005 21:35:34)
Evčo,
věřím, že by tě do podobné terapie nikdo nepřesvědčil. Mě by zas nikdo nepřesvědčil, že je bezpečnější užívat Elocom. Je to prostě otázka pohledu. Ale věřím, že může připadat pohled na nějaké kapky ve skleněné lahvičce hygieničtější, ať už se vyrábí z čehokoliv :)
Každopádně, jestli jste se ekzému zbavili, tak to je prima, blahopřeju. Asi sis taky užila svý...
JaT

P.S. Mnohdy se do urinoterapie zahrnuje i pití vlastní moči, ale to s Tadeáškem provozovat nehodlám. Alespoň zatím :))))))
 Dája75 
  • 

já bych se, Evi, nesmála.. 

(2.4.2005 21:36:16)
Tvé narážky nebudu nijak komentovat, jen Ti zopakuju to, co jsem Ti už tolikrát říkala: POKUD MI KONEČNĚ NĚCO ZABRALO, A TO ZABRALO, bylinky, BUDU TO STÁLE DOPORUČOVAT!!!

Nechápu, proč se směješ urinoterapii. četla jsem spoustu skvělých zkušeností, kdy právě tato terapie zachránila lidské životy. Vůbec bych ji nezatracovala. Možná bych ji vyzkoušela na svůj atopický ekzém, ale pomohly mi bylinky.
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Re: Re: Seborea? co bylinky.. 

(2.4.2005 23:10:44)
EvčoK,
bez urážky, Tvé reakce ohledně urinoterapie jsou typické pro lidi, kteří jsou v dané věci neinformovaní a mnohem víc důvěřují "čistotě" výdobytků moderní doby a vědecké medicíny než "Matce přírodě", která nám toho ještě dost skrývá. Nepřekvapuje mě to. Spoustě lidí připadá pití vlastní moči jako odporné nebo dokonce perverzní, a je to také proto že jsme už několik generací vychovávání tak, že "čisté" a hygienické je pouze to, co je uměle vytvořené a desinfikované :o)
 EvčaK 


Urinoterapie 

(3.4.2005 13:43:25)
Tak odpověď pro všechny. Bylo mi vysvětleno, že urinoterapie je pití vlastní neupravené moči. Vzhledem k tomu, že ledviny mají přefiltrovat škodliviny a pak je z těla močí nebo jinak vyloučit, mi připadá nesmyslné ty škodliviny znovu pít nebo se jimi i mazat. I když tam patrně jsou i nespotřebované vitaminy apod. Něco jiného mi přišla ta úprava krve a moči. Tam bylo popsáno, že se z těchto dvou tekutin "vyberou" určité látky, které se dále upraví a ty by měly pak upravovat "nějak" proces alergie v těle.
Je ještě druhá věc, proč bych to doho nešla. Ale ta je důležitá z křesťanského hlediska, takže by jste tím nejspíš pohrdly.
Nicméně máte pravdu, že to působí nechutně a perverzně. Řadím si to osobně k "šamanským" praktikám.

A Dájo, bylinky jsou fajn, vyrábí se z nich léky. Ale je nesmysl tvrdit, že stoprocentně vyléčí ekzém. To už mi připadá poněkud mimo. Po zkušenostech co mám z vlastním synem bych se NEODVÁŽILA někomu tvrdit, že mám metodu, která ho výléčí. Je nebezpečí, že ty mamči se upnou na tohle, přestanou chodit k lékařům a svému dítku zhorší nejen ekzém, ale i množství alergií. A Ty jak to propaguješ, k tomu mnimálně nepřímo vybízíš. A to se mi opravdu nelíbí.
 Dája75 
  • 

pžíroda má sílu 

(3.4.2005 14:05:41)
ahoj Evi, je zajímavé, že jsi jediná, která má pocit, že naprosto zavrhuji práci lékařů. Lékaři jsou důležitá součást na cestě ke zdraví. Díky nim mám zašité čelo a mám za sebou úspěšně prodělanou operaci, ale také kvůli nim má můj bratr po celém těle "vyžraný" pigment od hormonálních mastí,..
Jediné, co tvrdím, je, že už ve svém okolí nevím o jediném atopikovi, kterému by "naše" bylinky nezabraly. Jejich síla je totiž neuvěřitelná.
Nikdy jsem netvrdila, že 100%zaberou u každého člověka. Zatím mne tyto bylinky přesvěčují sami, že zvládnou i nemožné a pro člověka,i lékaře, nepochopitelné problémy.
Každý člověk je jiný, ale já jsem viděla na vlastní oči 4 různé atopiky a všem bylinky zabraly tak, že už se jim atopický ekzem nevrátil a nevrací. Copak Ty bys po této zkušenosti nevěřila???
 Zuzka 
  • 

Re: pžíroda má sílu 

(4.4.2005 8:26:45)
Cauko Dajo, tiez som zastanca bylin, ale vsak kto si da poradit poradis a kto nie, zial. Ja viem ze by som to skusila este raz mat tak AE pretoze ludia nemaju co stratit. Prinajhorsom im AE nezmizne ale za pokus to stoji, teda neviem ja som experimentator. Ale zase pravda je to, ze dospely clovek si skusi cokolvek ale ked maminky s detickami to je tazke. Mamina nechce miminu poskodit, tak radsej ostava u klasicekj mediciny. Tak sa vsetci drzte...

Zuzana
 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Urinoterapie 

(3.4.2005 17:01:27)
EvčoK,
zajímalo by mě, kým Ti to bylo vysvětleno a jestli má ten dotyčný člověk s urinoterapií zkušenosti? Protože to je celkem podstatné. Nechci Tě do ničeho nutit, ale přečti si prosím jen tak pro informaci něco málo o urinoterapii na http://sweb.cz/urinoterapie/urinoterapie2.htm, než ji odsoudíš. O této metodě tam píše lékařka, která se také díky ní vyléčila z těžké nemoci. Netvrdím, že je to samospásná metoda, nicméně podle mě o ní v budoucnosti ještě uslyšíme, protože už dnes nám dává moč spoustu informací, které také využívá "vědecká" medicína.

 Jitka, Dan (9/2002) 
  • 

Re: Urinoterapie 

(3.4.2005 17:20:32)
A ještě k tomu, co jsi napsala Dáji. Podle mého názoru je stejné nebezpečí také to, že se maminky upnou pouze na lékaře, kteří podle mého názoru neléčí, ale pouze předepisují léky. Protože potlačení projevů nemoci já nepovažuji za léčení. Ideální by podle mého byla spolupráce lékaře a člověka zabývájícího se alternativní terapií a kterého si pacient na základě nějakého kritéria, pro něj podstatného, vybere. Bohužel to asi ještě dlouho nezažijem, protože ta ochota spolupracovat chybí. A bohužel mnohdy víc ze strany lékařů. Mně osobně by se např. líbílo, kdyby většina lékařů smýšlela jako tento
http://www.volny.cz/homeopatie/, odkaz "Moje vyznání"

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.