| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jogurt a lepek

 Celkem 11 názorů.
 EvaaNiki 


Jogurt a lepek 

(1.4.2005 12:32:22)
Díky moc všem za rady ohledně piškotů. Chtěla bych se zeptat ještě na jogurt.Dávám malé jogurt Hollandia.Jaké množství může sníst na jednu porci a kolikrát týdně ho může dostat.A ještě jeden dotaz:takže už můžeme potraviny s lepkem klidně zavést do jídelníčku? Nemůžete mi dát nějaké rady ohledně toho jídelníčku v 8-mi měsících.Díky moc Eva
 Marie Lukášek9,5měsíce 
  • 

Re: Jogurt a lepek 

(1.4.2005 13:08:35)
Jogurta my dáváme denně,bud dopo nebo odpo,ale kupujeme activii, holandia nám nejela,ale někdy jí Lukášek spapá celou,no nechá na dně tři lžičky a někdy sní půlku a má dost,nevím jak je velká holandia jestli má taky tech 150ml tak by jí půlka mohla taky stačit,ono je to hrozně individuální,někomu stačí dvě lžičky a má dost někdo sní kelímek a ještě by si dal.Jinak jídelníček je stejnej akorát můžete prostřídat přílohy místo brambor dát těstoviny/bezvaječný/,ke sváče můžete namazat pečivo máslem,nebo já dělám malímu vajíčkovou pomazánku.Uvařím vajíčko natvrdo vyndám žloutek a ten utřu s máslem a přidám trošilinku petrželky,ale nám už bude za pár dní deset není kam pospíchat.Jinak mám pocit,že o dost stránek dozadu se na to taky někdo ptal tak se zkuzte juknout zpátky.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Jogurt a lepek 

(1.4.2005 14:12:06)
Taky dávám jogurt každý den odpoledne(cca od 7,5 měsíce), dávám activii a pak speciální jogurt pro mimina s ovocem od Hipp a bebivita, který si vozím z německa.

 Ivana 
  • 

Re: Re: Re: Jogurt a lepek 

(1.4.2005 14:13:32)
Většinou zdálbne celý 150g kelímek, ale k tomu má ještě dva hero piškoty do ruky. Pokud dám skleničku jogurtu Hipp, tak sní 190 g a nemrkne (je mu 9 měsíců).
 Martina D., 7měs. a 5 let 
  • 

Re: Jogurt a lepek 

(1.4.2005 18:56:31)
Já nevím, holky. Moc bych s tím lepkem nepospíchala... Podle dr. Fořta by děti neměly jinou obilovinu než rýži do ukončeného 9 měsíce, lépe do 1 roku. To už je, myslím extrém, ale i tak si myslím, že není kam spěchat.
 Slíva 


Re: Re: Jogurt a lepek 

(1.4.2005 21:41:57)
Taky jsem si pořád lámala hlavu, jestli už to, nebo ono, Fořta mám prostudovaného tam i zpátky... a v hlavě zmatek, protože názory se liší dost extrémně. Pak jsem se ale rozhodla, že nebudu furt všechno tak strašně prožívat, a dala jsem malé pár drobečků chleba, pocucat rohlík, dneska do přesnídávky rozdrobila piškot... Sama jsem dost fanda do zdravé výživy a souhlasím, že nemusíme s ničím spěchat, vždyť se ty dětičky chleba, jogurtů a brambor ještě najedí! Ale připadá mi ulítlé úzkostlivě hlídat, jestli náhodou v zelenině není kapka mléka. Malá má v neděli ukončený 9. měsíc, maso jsem zatím nedala, žloutek dám poprvé o víkendu, jogurt jsem taky ještě nedávala. Spíš možná přidám lžičku do ovocné přesnídávky.

Tím chci jenom přispět svou troškou do mlýna k zavádění příkrmů. Poslouchám svůj rozum a dost se mi ulevilo, tak bych chtěla povzbudit všechny mamky, co se trápí, jestli tak, nebo jinak :-)
 Jaňulík a Lucka 9/04+Bára10/08 


Re: Re: Re: Jogurt a lepek 

(2.4.2005 21:44:20)
Ahoj, jsem tu poprvé. Teprve začínáme s příkrmy, od středy dáváme mrkvičku. Zarazilo mě, že tady píšete, že maso ne do 1 roku. To slyším prvně. Všude čtu, že schéma příkrmů je zelenina(jednosložkový příkrm), pak dvousložkový- např. mrkev a brambor, pak třísložkový- mrkev, brambor, maso. Ted jste mě daly brouka do hlavy. Nechci udělat chybu, protože malá má atopický ekzém a podezření na alergii na kravské mléko. Takže zatím dávám jen mrkev od Hipu, která je vhodná pro alergiky a budu dělat delší pauzy mezi novými potravinami- alespon týden, jak mě bylo doporučeno. Prosím o radu, kdo má už něco podobného za sebou. díky moc.
 Irena 2 holky 7,5 let a 7 m 
  • 

Re: Re: Re: Jogurt a lepek 

(2.4.2005 21:59:24)
Ahoj,
maso je dost nutné již od uk. 6. měsíce z důvodu potřeby železa - a to je opravdu velmi důležité pro růst dětí.
Čekat do 10. měs. je pozdě, pokud tedy železo nedodáváš i jinak.

Lepek by se v 7. měsíci už podávat mohl, a také měl. V této době je již střevní prostředí vyvinuto , a celiakii se stejně, pokud k ní dítě má sklon, nevyhne. Je lépe ji diagnostikovat dříve, což po 1. roce není tak snadné. Jde o to, že v prvním půlroce jsou při podávání lepku a celiakii těžší prův. jevy a dítě pak mnohem hůře prospívá.
Také vejce - pouze žloutek - má být jednou týdně podáváno - dobře uvařené, protože obsahuje tzv. kladný cholesterol, který dítě velmi potřebuje ke stavbě buněk.

Jinak jsem taky zjistila, že si různé příručky dost protiřečí, a je lépe jít střední cestou, tzv. selského rozumu.

Teď jsem třeba četla v Betynce doporučení matce s 6 měs. dítětem, že má podávat kuř. játra - to si myslím, že vhodné není, když játra obsahují tolik škodlivin.. S tím bych radši počkala.
Když dáváte těstoviny - vaječné nebo nevaječné - od 9. měs?
 Irena 2 holky 7,5 let a 7 m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jogurt a lepek 

(2.4.2005 22:02:44)
Jo - a doporučuju prostě si přečíst zadní část zdrav. a očkovacího průkazu = informace pro rodiče, kde to píšou docela jasně, co jak a kdy (aspoň ten základ (vypracováno českou pediatrickou společností ....)

I.
 Marie 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jogurt a lepek 

(3.4.2005 10:30:40)
Těstoviny dáváme nevaječné,ale taky je to takový pro a proti,těstoviny nevaječné ale rohlík normální teda celé vejce,tak pak si vyberte.
 Michala 
  • 

Re: Re: Jogurt a lepek 

(2.4.2005 15:25:32)
Ahoj holky,já bych s tím lepkem taky nespěchala.Do 1roku to vůbec není extrém,spíš je to lepší.Jestli vám můžu ještě poradit dávejte bílé jogurty s živou kulturou(Nejlepší jsou Hollandia)a do toho čerstvé ovoce.Pribináka nedávejte vůbec,nebo alespon do 3let,obsahuje hodně bílkoviny,která velice zatěžuje tak malý organismus!!
ŠUNKA!!!je naprosto nevhodná pro malé a menší děti,vždyt obsahuje tolik konzervantů a dusičnanů!!!

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.