| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Říká se tomu "SVĚDOMÍ"

 Celkem 3 názorů.
 Zuzka 
  • 

Říká se tomu "SVĚDOMÍ" 

(1.4.2005 11:45:41)
Holky, mě vlastně jediný, co by mi pomohlo, je to, nějak donutit ji, aby přiznala na sociálce, že tam má celý 4 roky chlapa s pořádným výdělkem, protože takhle okrádá všechny ostatní o peníze... Protože pokud s někým takovým bydlí ve společné domácnosti další osoba, je taky společně posuzovaná a dokládá se i její výdělek !!! a jí by tak nikdy nevznikl žádný nárok na sociální dávky! Potom totiž v tomhle státě musí mít maminky na mateřské, kvůli takovýmhle hnusným vyžírkám, ubohých 3200 mateřské na měsíc. Například. A pak jdou taky po krku těm opravdickým chudinkám, který se ocitnou opravdu v pěkně velké finanční tísni, když je manžel opustí a nemají štěstí na takového dobráka, jako mám já. Prostě se pak nedivím, že mají na všechny stejný metr, když jsou některé schopné se i kvůli podpoře převlíkat do popelnicových modelů... trapný. Jo a že nic neumí, že neni vyučená? Ježíš, no a? Doma má dost času se ledasco doučit, stačí chtít! Ve třiceti toho může dohnat spousty! A navíc, já taky byla bez práce a několikrát, ale chtěla jsem pracovat, peníze jsou potřeba a i když mám maturitu, prodavačky ani uklízečky jsem se rozhodně neštítila, to jsou taky peníze. Jo a mimochodem, taky jí ty peníze nesmrděly, protože právě tyhle vejplaty většinou padaly k ní, nebýt jich, tak jsme to neutáhli...
 Maminka 
  • 

A zase ty alimenty 

(1.4.2005 14:05:27)
Víte, co by mě ještě zajímoalo. Proč si muž, který platí alimenty na dítě nebo děti, nemůže tuhle částku nebo nějakou jinou(třeba nějaký procento) odečíst z daňového základu.

Jako třeba jsou odpisy na dítě a manželku (které se mě netýkají - mám vysoký příjem), proč si nemůže odečíst i tuhle položku?

To, že se na dítě musí platit, když si ho udělal, tak to chápu, ale mohl by mít také nějaké výhody, jako má ženská.
Nezávidím samotný ženský, ale když je snaživá, a jak tu čtu, tak tu jsou některé opravdu "snažilky" a vyběhají si všechny možné podpory a příspěvky, tak proč i muž není zvýhodňován.


Jednou u nás byly na kontrole, protož manžel nezaplatil aliky. Prostě jsme neměli.
Ani nevíte, jak mi bylo trapně, když k nám přišli,a my měli v kuchyni, stůl a 2 židle a starý kamna. (bez kuchyňský linky)
Seplali protokol, kde byla napsaná naše životní situace a manželovi domluvili, aby platil :o))))
Jé, to už je let.
Občas si na to vzpomenu, a už se tomu jenom směju. Ani nevím, jak jsem to sním mohla vydržet. Začínali jsem z ničeho. Jenom se zdravíma rukama. Kolik let jsem si nekoupila ani oblečení.
a jeho bejavalce zůstalo všechno, teda mimo starý ložnice

Teď si žijeme podstatně lépe. Ale musím se přiznat, že nábytek v obýváku ještě nemáme, narozdíl od jeho bývalé, která má celý byt nově zařízený :o)))))


Musím konstatovat, že naše příběhy jsou dojemně usměvné :o))))
A jsem ráda, že mám PC, a internet, a tyhle diskuse.
 Kopretinka 


Re: A zase ty alimenty 

(4.4.2005 11:33:26)
To odpisování alimentů mne taky pěkně štve a je to absolutně diskriminační. Vezmi si, že by měl bývalý děti třeba tři a platil by třeba 5000,- Pak při posuzování příjmu jeho nové rodiny se tato částka považuje být pro tuto novou rodinu a není a pak jsou přiznány nižší přídavky. A nemusí to být ani taková velká suma, stačí, když jsi na hranici a je to. Ale vzpomínám si, že ještě v roce 1995 se to počítalo.
Jinak jsme na tom dost podobně, jestli se ti chce, projdi si zpátky rubriku Děti rozvedených rodičů, tuším v lednu jsem tam o nás psala.
Mnoho sil a ahoj

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.