| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Klučičí hraní

 Celkem 6 názorů.
 Lenka, syn 5 let 
  • 

Klučičí hraní 

(2.4.2001 11:25:04)
V poslední době mě znepokojuje chování mého syna. Stále po něčem "střílí", stále má takové morbidní nápady. Např. u naší dětské doktorky je v čekárně akvárium. Malý si k němu dřepnul a nadšeně mi ukazoval krásné rybky. Načež jsem se dozvěděla, že z té rybky by bylo málo masa, kdybychom ji chtěli sníst... Den na to bylo v televizi Neváhej a toč a scénka, kde slečna byla při tanci povalena svým podroušeným partnerem a jak se octli na zemi, tak si do něho od srdce pěstí udeřila. Malý hned odvodil, že to udělala nožem. Nahání mi to strach a děsí mě to. Večerní pořady nesleduje - po večerníčku chodí spát, v televizi sleduje pouze pohádky. Odkud to bere? Mám to jenom přejít, že se to časem vstřebá nebo mám proč být zneklidněná, je to přece kluk?
Díky za odpovědi
Lenka
 Erika 
  • 

Re: Kučičí hraní 

(3.4.2001 6:48:48)
Tak mu prostě v klidu vysvětli,že rybička z akvária není k jídlu.Děti pochytí jeden od druhého různe věci,vrstevníci dokážou zázraky.Tohle mi rozhodně morbidní nepřipadá.Je to kluk,určitě z toho vyroste.
 Marcela 
  • 

Re: Re: Kučičí hraní 

(3.4.2001 12:22:01)
...také bych to neviděla tak černě. Co mu třeba odpovědět, že ano, na té rybičce moc masa není (a to opravdu není) a proto se chovají takové rybičky jen na ozdobu a jedí se ty velké. Vždycky mu nějak vysvětlit, že nápad je to sice asi logický, ale vše je jinak.
Přiznám se ti, že já ač dospělá, tyhle šílený nápady a představy mám občas taky. Je to zábava, ale uznávám že já vím že je to jen legrace...
 Kateřina (Markétka 3,5 roku) 
  • 

Re: Kučičí hraní 

(3.4.2001 8:17:58)
Lenko, chápu, že tě to zneklidňuje, mně by asi taky "vlasy vstávaly hrůzou", ale protože sama takový problém nemám, myslím, že to dokážu vidět zvenku. Důležité je, že tvůj syn nevyrůstá v prostředí, kde by viděl násilí běžně (televize, video), to znamená, že ví, že jeho nejdůležitější lidi to neuznávají. Jestli chodí do školky, určitě se tam setká s dětmi vychovávanými jinak. A nezapomeň, že v tomhle věku pracuje fantazie na nejvyšší obrátky. Zkus si s tím nelámat hlavu a pokaždé mu v klidu vysvětlit, že násilí ne a proč ne. Já si myslím, že z toho určitě vyroste. Držím palce. K.
 Zuzana,32 let,syn 8 let 
  • 

Re: Klučičí hraní 

(4.4.2001 7:12:39)
Milá Lenko,
všichni kluci střílí,jsou to přece bojovníci a Indiáni jak se patří.Na rybičku bych asi reagovala tim stylem že"masa by z ní málo bylo,ale akvarijní rybičky se nejí a tak ji tam necháme plavat".Děti toho pochytí jeden od druhého,až z toho člověku vstávají vlasy vzhůru.Nemyslím si,že jsou to morbidní nápady,k těm to má daleko.Určitě z toho vyroste,podstatná je výchova,takovými poznámkami bych se nezatěžovala.Prostě bych mu to vždy v klidu vysvětlila.
 Dana, kluci 6 a10 let 
  • 

Re: Klučičí hraní 

(4.4.2001 10:36:08)
Ahoj Lenko,
mám takového chlapečka taky doma (maldšího).
Až vyroste chce být policistou nebo vojákem, chodí opásaný pistolí nebo mečem, a pořád by střílel nebo se "mečoval" (šermoval). Babičku a dědečka šokoval otázkou, kdy už umřou, aby se mohl nastěhovat k nim. (Opravdu to vymyslel sám, od nikoho z rodiny to nemohl slyšet.)
Souhlasím s ostatními příspěvky, přesně tak reaguji i já.
Neboj, vyroste z toho. Vidím to na svém, u něj to taky bylo v 5 nejhorší. Jestli si chceš psát o radostech s ratolestmi, napiš mi.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.