| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rychle se uzavírající fontanela - poradíte?

 Celkem 9 názorů.
 Lenka, dvě holčičky (2roky a 5 měsíců) 
  • 

Rychle se uzavírající fontanela - poradíte? 

(31.3.2005 15:30:41)
Ahoj maminky. Chtěla bych se vás zeptat, jestli máte některá zkušenosti s rychle se uzavírající fontanelou. Naše doktorka nás na poslední (pětiměsíční) kontrole vyplašila. Moje holčička už téměř žádnou fontanelu nemá a to ji prý může utlačovat rostoucí mozek. Nevíte o tom něco? Díky, Lenka.
 Markéta - Verunka a Daneček 


Rýma 

(1.4.2005 9:03:32)
Ahoj, potřebovala bych malinko poradit. Nevíte některá kolik dní je infekční rýma?
 Lusi+M+Z 


Re: Rýma 

(1.4.2005 9:40:06)
Čauky Markét,
co třeba sedm?:o))
Jestli se ptáš kvůli malému, tak buď v klidu prcek ji má vždycky třeba tři týdny, naše lékařka nás pošle na ORL a tam řeknou že je to OK, malé děti ji mají déle.
 Lusi+M+Z 


Re: fontanela 

(1.4.2005 9:44:48)
Ahoj Lenko,
s tou fontanelou je to individuální, můj syn ji nemá zcela zavřenou ani teď na roce a půl, ale kamarádky holčička ji měla zavřenou už na půl roce, většinou jsou v tom rodinné dispizice. Pokud se nezavře úplně, tak je to v pořádku, stačí aby tam zůstalo 0,5cm krát 0,5cm.

Myslím že tě vaše lékařka zbytečně nervuje, každému dítěti se zavírá v jinou dobu.
 sisi,syn 16 a dcera 10 
  • 

Re: Re: fontanela 

(6.4.2005 12:08:53)
Tolik bych se toho nebála, moje dcera to jako batole prodělala také, v 10ti měsících ji měla už zcela uzavřenou, docházely jsme na neurologii,pěkně nás s tím Dr. taky vyplašila,ale máme v rodině všichni drobnější hlavy,tak je vše v naprostém pořádku,dcera je naprosto normální, ale určitě je lepší nic nezanedbat a kontrolovat růst hlavičky, to je to nejmenší pro tvůj klid.
 papajana 


Re: Rychle se uzavírající fontanela - poradíte? 

(3.4.2005 22:29:00)
Měla jsem to před 5 měsíci se synem. Doktorka taky zpočátku plašila, ale pak jsme pořád chodili na přeměřování a když hlavička malinko rostla, tak nás nechala. Ale nanejvýš by tě poslali na rentgen, to by zas nebyl takovej průšvih. Zkus se domluvit s Dr., že sis četla, že to vůbec není neobvyklé, že budeš chodit na přeměřování a když ta hlava poroste... ona zas nechce nic zanedbat, ale jestli máte hlavičku přiměřeně velkou, tak zas zbytečně plašit nebude, uvidíš...
 prim. MUDr. Boris Živný, NeuroCentrum Praha 
  • 

Re: Rychle se uzavírající fontanela - poradíte? 

(4.4.2005 0:31:21)
Předčasný uzávěr velké fontanely (před 1 rokem věku) sám o sobě neznamená žádné nebezpečí pro vývoj mozku, mnohem důležitější je velikost mozkovny a hlavně trend růstu hlavičky dítěte. Právě zaostávání růstu hlavy za věkovou normou a také vystupování švů mezi jednotlivými lebečními kostmi (jakési hřebínky v místě spojení kostí lební klenby) může signalizovat poruchu růstu lebky označovanou jako kraniosynostóza. Později by se předčasný srůst lebečních kostí mohl projevit abnormálním tvarem hlavy dítěte. Ani v těchto případech však zpravidla není vývoj mozku ohrožen a jedná se "jen" o vadu kosmetickou. V těžších případech se vada dá řešit neurochirurgickou operací. Pokud máte o růstu hlavy své holčičky pochybnosti a nejste si jistá kompetencí svého dětského lékaře v této problematice, je relevantním odborníkem k posouzení Vašeho problému dětský neurochirurg.
Se srdečným pozdravem

prim. MUDr. Boris Živný (dětský neurochirurg)
NeuroCentrum Praha
Stamicova 21, 162 00 Praha 6
ambulance@neurocentrum.cz
http://neurocentrum.cz
 JankaP 


Re: Re: Rychle se uzavírající fontanela - poradíte? 

(4.4.2005 13:45:15)
Pane primáři,
díky za jasné vysvětlení, myslím, že ho uvítá mnoho maminek. Včetně mé kamarádky.
Jana
 Lenka, dvě holčičky (2roky a 5 měsíců) 
  • 

Re: Re: Re: Rychle se uzavírající fontanela - poradíte? 

(4.4.2005 22:18:51)
Velice děkuji za odpovědi. Jsem mnohem klidnější. Bude to zkrátka tím, že naše doktorka odešla na mateřskou a zastupuje ji mladá kolegyně, která asi ještě nemá dost zkušeností s tím, jak takovéhle zprávy dokážou zacvičit s naší psychikou :( Lenka.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.