| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Molusca 6 let po zásahu kožní lékařky

 Celkem 5 názorů.
 dana ,2 děti 
  • 

Téma: Molusca 6 let po zásahu kožní lékařky 

(31.3.2005 3:57:35)
Zajímalo by mě - zda máte někdo zkušenost po více letech po zásahu lékařky.
Syn měl před 6 lety na zádech asi 70 molusek. Zásah přímo drastický - lékařka očekávala, že syn bude stát a ona mu pinzetou vyštípe moluska - výsledek - - já ležela na synovy se sestrou a lékařka pinzetou trhala moluska za synova řevu - chtěla to asi po 30 vzdát - což už jsem já nedovolila - trvala jsem na pokračování - když už tuto metodu zvolila. Když syn uviděl NOvikov - jehož účinky dobře zná - už neměl ani slzy- jen bolestí řval. Kdybych věděla - jakou metodu lékařka zvolí - nikdy bych tam nešla - potom už tu šlo mimo mě.
Ale co mě zajímá - nyní má syn na zádech skoro stejný počet znamének - menších i docela velikých- v době zásahu neměl žádné.Docela mě to trápí - říkám si zda to není v důsledku této drastické metody. Nyní musíme záda v létě mazat F20-30 - mám opravdu obavy z rakoviny kůže . Děkuji za odpovědi.
 Lusi+M+Z 


Re: Molusca a 6 let po zásahu kožní lékařky 

(31.3.2005 9:52:05)
Dano,
tak prvně , měli to udělat v celkové narkoze a kožní lékařka měla být ta která Vás měla do příslušné nemocnice odeslat. U nás tento zákrok neprovádějí na kožní klinice ale na dětské chirurii. A provádí se v narkoze všem dětem a to až do patnácti let při větším počtu molusek. Co je větší počet nevím, ale syn jich měl poprvé cca 30 a kožní lékařka řekla narkozu, je to bolestivé. Po recidivě jich měl cca 80, takže tam bylo celkové uspání samozřejmé taky.

Trochu mě zaráží to vytrhnutí pinzetou, ale už to tu popisovalo více maminek. Moluska by se měl seškrábnout takovou speciální astrou lžičkou dělanou přímo na molusky. To by nebylo ani tolik bolestivé jako to musí být rvaním pinzetou.

každopádně ale syn na těle nemá žádné znaménka ani jizvy a jiné známky toho, že měl někdy molusky. Nemůže se jednat o njaké jizvičky, které by byly následkem toho nešetrného odstranění?
 jitka (dcery skoro 12 let a 3 roky) 
  • 

Re: Re: Molusca a 6 let po zásahu kožní lékařky 

(31.3.2005 11:18:27)
Ahoj taky se perem s moluskami a mladší dcera na to bere homeopatika a po vytrhnutí pinzetou jizvy nemá.Ale já když jsem byla malá,tak jsem je taky měla a vypichovali mi to jehlou a jizvičky mi zůstaly a už je to přes 20 let a budu je mít asi až do smrti.A starší dceři(ta jich měla jen pár)taky zůstaly jizvičky.
 dana 2 děti 
  • 

Re: Re: Molusca a 6 let po zásahu kožní lékařky 

(2.4.2005 19:18:35)
Děkuji za odpovědi - jizvičky opravdu nemá - jen znaménka. Dá se tedy předpokládat, že to nemá ze zákrokem nic společného - a znaménka by se objevila stejně.
Naštěstí už se nám nikdy moluska neobjevila. U dcery, která má atopický ekzem - takže ji každý den promazávám - jsem objevila jednu moluska - odstranila ji sama - byl pokoj.
U syna byla na vině i naše dětská lékařka, která když měl asi 5 molusek - a my se chystali k moři na měsiční pobyt - řekla , že to budeme řešit až se vrátíme- že někdy moře pomůže - a ono se to dostalo až na počet 70. Já jsem tehdy ani výraz moluska neznala - nyní , když člověk čte všechny příspěvky a rady - může být jen nešťastný, že tehdy internet doma nebyl.
Dnes si vždycky přečtu všechny rady od rodičů - až pak jdu řešit - to jsou zkušenosti k nezaplacení .
Děkuji Dana
 Smidule 
  • 

Bylinky pomohou 

(4.4.2005 0:48:56)
Milé maminky.Mám kamarádku a její dcera (15 let) měla bradavičky na šlapkách, které rostly dovnitř kůže. Bylo to při chůzi hodně bolestivé. Bála se jít na zákrok. Ale nejdříve vyzkoušela bylinky. Každý týden jí zmizelo vždy asi 5 bradaviček. Do měsíce měla všechny pryč a bez jizviček.
A další moji známé malý vnuk měl asi 50 malinkých bradaviček v tříslech a na vnitřních stranách stehýnek. Tomu bylinky pomohly také. Další se už neobjevily. Proč byste to nemohly vyzkoušet taky?
Ten přípravek je OK GEL a více se o něm dočtete na
www.okg-fit.cz/zdenka (kliknete na "Ostatní výrobky"). Dozvíte se tam třeba i jak se zbavit ekzémů. Přeji pěkný týden plný sluníčka a pohody.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.