| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Předkožka

 Celkem 5 názorů.
 Pavlína, synové 3 roky , 3 měsíce 
  • 

Předkožka 

(31.3.2001 14:36:35)
Milé maminky, popř. tatínkové, kteří máte doma ratolesti mužského pohlaví,
obracím se na vás s prosbou o sdělení zkušeností s uvolňováním předkožky u vašich miláčků. Naše dětská lékařka totiž po jednom roce věku provádí u všech svých malých pacientů mužského pohlaví manuální, samozřejmě značně bolestivé, stažení tj. odlepení předkožky od žaludu. Vzhledem k tomu, že jsem slyšela názory o postupném samovolném odlepení se vzrůstajícím věkem chlapců, tento zákrok jsem u svého prvorozeného odmítla. Rozpor s naší doktorkou ovšem stále trvá, protože syn (3 roky)ještě stále nemá předkožku zcela uvolněnou. Bohužel i pediatr, který odpovídá na dotazy zde na rodině, odpověděl, že ve třech letech už musí být možné úplné přetažení předkožky přes žalud. Nerada bych něco zanedbala, ale z výše zmíněného zákroku mám "husí kůži".
prosím poraďte!
 Dana,dvojčata 
  • 

Re: Předkožka 

(31.3.2001 15:38:45)
Ahojky - tohle téma už jsme řešili myslím v Když nám něco schází. Osobně jsem byla podobnému "zákroku" přítomná, zřejmě máme "štěstí" na podobnou paní doktorku, ale protože jsem netušila, co se bude dít, naivně jsem se domnívala, že se paní doktorka podívá - nezasáhla jsem. Od té doby na sebe kluci (je to přes rok) nenechají ani jeden sáhnout. Vzhledem k tomu, že jednomu dokonce tekla krev, nedivím se, že jsou opatrní, muselo to být dost bolestivé. Lékařka mé kamarádky je toho názoru, že vše se vyřeší časem, v souvislosti s růstem se prý předkožka sama uvolní. Dost mi to připomíná již zde řešený problém papírových plenek a kyčlí, kdy co lékař, to názor, tak to nechávám času s tím, že nepůjde-li to, nebudou prvními, ani posledními, kdo podstoupí chirurgický zákrok. Na každodenní rvačky s vlastními dětmi totiž nemám vůbec chuť.
 Pavla, 2 kluci 
  • 

Re: Předkožka 

(2.4.2001 21:40:06)
Před týdnem jsme byli na " pětileté" prohlídce, synovi samozřejmě předkožka stáhnout nejde, ale pí doktorka radí nechat to být a počkat dle vyspělosti asi do 10 let, pak teprve řešit. Domnívám se, že máme velmi moudrou paní doktorku. Pokud by předkožka začala zlobit, pak je to něco jiného.
 mirek , kluci 
  • 

Re: Re: Předkožka 

(9.5.2002 9:54:15)
Vaše paní doktorka je opravdu dobrá.
 Beata 
  • 

Re: Předkožka 

(3.4.2001 16:54:18)
Ahoj Pavlina,
prave dnes mi prisla nova Betynka,kde je o tomto kratucky clanok.Citujem: "U nekterych novorozenych chlapecku byva slepena predkozka se zaludem penisu.Vetsinou jde o prechodny stav.Lecba je zapotrebi jen v tech pripadech,kdy brani v odtoku moci,nebo tehdy,kdy dojde k zanetu predkozky.Nasilne neodborne zasahy mohou vest ke vzniku trhlinek,ktere se hoji jizvami vedoucimi k zuzeni predkozky-fimoze.Toto zuzeni muze vsak byt i vrozene a muze vadit proudu moci.To se pozna tak,ze pri moceni se predkozka vyklenuje.Fimoza muze vest i k zanetum predkozkoveho vaku /balanitis/.V techto pripadech je vhodne chirurgicke reseni /obrizka/."
Zvysok je o zadrzani varlatok v brusnej dutine.
Maj sa krasne.Bea

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.