| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jaroooooooo!!! ;)

 Celkem 3 názorů.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Jaroooooooo!!! ;) 

(30.3.2005 9:36:46)
AHoj holky /i kluci?/,
omlouvám se, že to je tak dlouhý:
s potěšením jsem našla tuhle vaši diskusi - akorát nějak nestíhám vůbec Rodinu prohlížet, nejen v poslední době (asi všeob. problém :-))
Asi před necelými 2roky jsem vyplodila článek "Zpověď eko-kacíře" a teď s velkým zpožděním dopisuju reakci.
Snad se nebudete zlobit, že to kopíruju i sem, ale byly tam dost zajímavé reakce i v diskusi ke článku a nejdete ho tady:

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3354

Možná pro adepty k vystěhování z města (nebo nově příchozí na ves) by to mohlo být dobrý k zamyšlení:)))
-------------------
Zde poslední věc z diskuse:
Re: relativni ekologie? - nejen pro CePala
30.3.2005 9:07:45 - ke článku Zpověď eko-kacíře aneb Naše ekologické hříchy
....Jistěže, ta "ekologie" je u nás velice relativní, snažíme se hlavně přežít :-)) Taky proto se nazývám eko-kacířem.....
Ale přecejen jak slezl před pár dny sníh /vyloženě teď to je vidět každou hodinou,jak ubývá!/, už jsem se pustila (spol. s právš přítomnou babičkou - mám fakt dobrou tchýni :o))) do hrabání se v hlíně a snad něco málo z těch rybízů a hrášku letos bude. Taky mám nějaký další semínka v truhlíku (bylinky, pažitka...) a snad se to úspěšně dostane do země. Brambory kdysi nic moc, ale snad to zas někdy zkusíme.
Stále víc uvažuju o té koze. Jen problém s chlívkem, který není (stodola taky ne) a na stavbu asi nebude čas a energie... V létě by to šlo, ale jak by chuděrka přežila zimu??? Jedni vzdál. sousedi kozu mají a chodím tak čas od času sbírat inspiraci. Taky mě napadlo pořídit kůzle jen na léto (rádi by si ho pak nechali na pečínku) - ale jak se znám, přilnula bych k němu a pak už bych ho nikomu na sežrání nedala... :(
achjo, městskej člověk....! :))
Jinak, CePale, s tím "ekologičtějším" životem v paneláku jsem to myslela přesně tak, jak to píšeš. Je to prostě tak, bez diskuse...
MHD:
samozřejmě využíváme!! Problém je, že teď v Liberci s tím jsou nějaký problémy a proředily se spoje, jedni kamarádi dělají petici, primátor ankety, snad se to zlepší...
Máme to sice do centra od nás jen 6km, ale od busu nahoru je to pěknej krpál něco přes kilák... S děckama maličko problém....
Odpady fekální - máme septik, ale bohužel cestička od silnice je úzká a hovnocuc nezajede až k domečku... Takže asi tak jednou za rok vezme manžel kýble, rozhrábne kompost a co vyhnilo přesune. Když jsme tu ještě nebydleli a byli jen rekreanti, lilo se to dle dobrých zkušeností předchůdců na zimu k rybízům /pro smrad a dovádivého psa nyní nelze:-)/
Pokud právě snídáte či něco podobného, dobrou chuť ! :))
Jinak přepad ze septiku jde do naší vlastní louky a zatím to nemá žádné drastické /pozorovatelné/ následky - možná máme něco mezi zemním filtrem a kořenovou čistírnou... :o) ? Snažím se aspoň o užívání ekol. pracího programu a čistidel české fy Missiva (dá se najít na netu)
Bohužel na lepší čištění nejsou finance a energie na výstavbu... :(
Ad sousedské vztahy:
to je jasný, na vesnici si lidi mají pomáhat!!! Starousedlíci jsou tu v pohodě, i když naši psíci se občas holt porvou :-(
Začínám přehodnocovat (zlepšovat:)) i svůj vztah k novousedlíkům z blízkého "beverly hills"- někteří /hlavně ti nahoře blíž nám/ jsou docela milí a celkem normální :)
Ačkoliv některé starilní zahrady a velkodomy, kde venku není skoro nikdo vidět, my zatím k srdci nepřirostly...
Ačkoliv je fakt, že některé ty zahrady jsou spíš parkové, hezky osázené a vzhledné - možná lepšín než to pole s lebedou, co tu dřív bylo.
Je ale dobrý občas někoho potkat (pěšího - tj. hlavně matky a seniory, ale občas i otce!) a hodit řeč...
Lepší se tím vztahy a uhlazuje se "ostří třídních rozporů":)) - použiju-li historickou marxleninskou terminologii:)
ahoj a hezké jaro!
ester
 laeela 


Re: Jaroooooooo!!! ;) 

(2.5.2005 11:50:31)
Ahoj Ester, já před nějaký časem přečetla s chutí tvůj článek, žiju na vesnici, je to také liberecký kraj. Ty se srovnáváš s lidmi, kteří žijí ekologičtěji, ale já se v těchhle kruzích pohybuji a pohybovala hodně a musím říct, že v podstatě každý žije tak jako třeba vy. Všichni řešíme stejné problémy a děláme stejné ústupky, protože a) potřebujeme peníze - neb soběstačnost je jenom mýtus uměle vyvolaný
b) ve skutečnosti chceme žít v klidu, věnovat se dětem, mezilidským vztahům a vlastní seberealizaci a ne od rána do rána se snažit v potu o živobytí. A myslím, že je celkem jasné, že peníze si jednodušeji vyděláš zapojením do systému, než pracnou výrobou a prodejem vlastních produktů.
Když píšu že všichni, tak opravdu všichni, neznám výjimky. Takže to co popisuješ je úplně normální a já zažila x lidí, kteří by to skritizovali, že to vlastně není ekologie, ale ne proto, že by žili lépe, ale proto, že jsou to ekologové teoretici a hledají ty nedostatky (nenadávejte mi, diskusi jsem nečetla, píšu to nekonkrétně, neb spoustu takových lidí znám).

Pro mne je tím největším důvodem k žití na vesnici klid a pak na druhém místě to, že znám lidi a tudíž mám pocit, že někam patřím. Další věc je že se tady nebojím o děti.

K ekologickému kacířství dodávám, že auto je náš skoro nejlepší přítel, že jsem si v šestadvaceti letech se dvěma dětma udělala řidičák, abych tímto přítelem mohla samostatně vládnout a dojet si nakoupit, k lékaři, do kina, příp. jen tak změnit vzduch a podívat se, jak žijou jinde.
Dalším přítelem je internet a ještě ráda chodím do práce.

Na druhou stranu topíme a vaříme na dřevu, vodu ohříváme na dřevu, třídíme odpady, děláme do zemědělství a také auto jezdí na plyn :-)

Mmch, jaro je jak vyšité, cácory objevili o víkendu tři slepýše a v potoku za domečkem plave užovka. Ovečky rodí jak o život a na zahradě se nám zabydlela kukačka.

Všem vesničanům přeji hezké dny a hodně síly, ale hlavně potěšení.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: Re: Jaroooooooo!!! ;) 

(2.5.2005 21:14:40)
A kde to Laeelo prosímtě bydlíš???
Dík za podporu! ;))
Máloco je dokonalý ;) Kozu stále nemáme, ale pořídili si ji kamarádi a hned jak ji přivezli utekla, našli ji až dělníci další den na stanici autobusu;)
Naštěstí živou, zdravou, jen vyděšenou.
Jinak ano, slepýši, ještěrky, MLOK!, ale už taky zmijka(!), a pěkně macatá!
Pozor na to. Doufám,že nedojde k bližšímu kontaktu s děckama...
Mějte se krásně, a snad nám sv. Petr sešle trošku deštíku.
Piště vesničané! Minule jsem to tu koukám pěkně "zabetonovala";)
est.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.