| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

porod

 Celkem 14 názorů.
 Marcela 
  • 

porod 

(29.3.2005 23:39:18)
Tak já jsem večer venčila psa a všem říkala, že mám za týden termín a že to prý na porod nevypadál O půl třetí ráno mě probudila silná bolest břicha, jako když mám bolesti při menstruaci. Manžel mě poslal do sprchy, že to budou jen poslíčci. DO půl sedmé do rána jsem měla každých 20 minut kontrakce.
Jinak pro pobavení: Můj manžel zůstal se mnou doma, volal do porodnice a sestřičce do telefonu řekl, že to asi budou ti PERMONICI.
Kamarádka mi poradila, že když mi neodtekla plodová voda, nekrvácím,tak ať si to odbydu co nejdýl doma. Až byly kontrakce po 5 minutách /v 15 hod odpoledne/, tak jsme jeli do porodnice. Malý se narodil přesně ve 20.30 hod, váha 2800g a 49 cm.
Kamarádka rodila o dva týdny dříve, byl to její druhý porod. O půl osmé ráno se šla sprchovat, vypadla z ní krvavá hlenová zátka a malého měla už o půl dvanácté vpoledne na světě.
 Rady rr 


Kontrakce 

(30.3.2005 16:07:45)
Ahoj,
chtěla bych jen něco vědět. Jak vlastně vypadají ty kontrakce? Je to něco jako křeče v břichu, nebo nějaké tlačení? Jak jste to cítily?
Já jsem zatím v 29-tém týdnu, čili mám ještě dost času na porod, ale i tak bych už chtěla vědět, co vlastně budu cítit.
Děkuju
Radka
 Lusi+M+Z 


Re: Kontrakce 

(30.3.2005 20:14:52)
Ahoj Rady,
těžko Ti to někdo popíše.
Já měla bolesti u prvního porodu do zad a u druhého do břicha. Z mé zkušenosti je to horší do zad. Přirovnala bych to k silným menstruačním bolestem, dost silným a u toho křeč v dolní části páteře (to mě ale u druhého porodu minulo).
V druhé době porodní se ti bude zdát, že potřebuješ opravdu hodně na velkou a nepůjde to netlačit.

Stáňo,
k těm poslíčkům, ty bolesti v zádech (občasné bodání v bederní páteři) byly pravděpodobně ze zkušenosti poslíčci.

Jinak ještě chci dodat, že mě u druhého porodu začaly bolesti v jednu ráno a ve třičtvrtě na dvě (ráno) se syn téměř na chodbě v nemocnici narodil. Bohužel ikdyž se to možná zdá, není překotný porod žádný ideál, dítě se rve ven strašnou rychlostí a silou a většinou vás dost nepříjemně potrhá a to jak zvenku tak i uvnitř.
Ahoj!!
 Limetka 
  • 

Re: Kontrakce 

(30.3.2005 21:12:36)
Ahoj,

kamarádky se mě na bolest při kontrakcích taky ptaly, takže jsem přemýšlela jak to popsat :o)
Čekala jsem nějaké stahování a roztahování dělohy a velké pohyby mimča, ale nakonec bych ty svoje stahy přirovnala jako když se praštíš do brňavky, nebo skřípneš prst - taková nárazová bolest, kdy chvíli nevíš co je kolem a pak hned zase úplně dobrý.
Takže jsem si v duchu vždycky říkala, že to jde (v klidu) a že to nevydržím (při kontrakci). Mimčo v bříšku vůbec neřádilo.
Ještě mě napadlo poradit co mi moc pomohlo vzít s sebou do porodnice - intimní gel s Tea Tree Oilem (lépe se hojí stehy), čaj pro kojící ženy (sestřičky nám ho vařily - rozběhne pěkně kojení) a mast na bradavky Bepanthen (mazat hned od prvního kojení, ikdyž hned nebolí, vyhneš se bolestivým prasklinám) a jednorázové kalhotky z lékárny (lépe o jednu velikost větší).
Pokud s sebou budeš brát vložky tak ty úplně obyčejné, bez křidýlek, nejlépe ty na noc a hodně tlusté.

K porodu doporučuju (radily nám to sestřičky, ale nevím jak kde se to smí): CocaColu tu klasickou (usrkávat, dodá energii), banán a čokoládu (kousíčky při dlouhém porodu zasytí), Yal gel (místo klystýru), jelení lůj (popraskané rty) a manželovi sváču (vyrazili jsme bez večeře a do rána se Tatranky hodily :o).
Nezapomeň domů nakoupit zásobu vložek, prsních vložek.

Snad to někomu pomůže :o)

Limetka
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Kontrakce 

(30.3.2005 22:00:14)
S Bepanthenem naprosto souhlasím, lze i calcium panthenolovou mast, ale ta se musí před kojením otřít, je hořká.

Ten čaj pro kojící matky bych pro první dny moc nedoporučila, maximálně pro ty kterým se ani po třech dnech nezačne tvořit mléko. Jinak za normální situace se vám druhý až třetí den tak nalejou prsa, že z toho budete nešťastný a natož po čaji, to by jste pak mohly kojit celé oddělení:o)) Jinak ten čaj je výborný pro období laktačních krizí(3.,6. týden,3. a 6. měsíc). Při bolestivém nalití prsou po porodu se dá poradit snad jen časté kojení z obou prsou a často teplou sprchu, při ní se přebytečné mléko uvolní, ale to časté kojení je prevence.

S gelem na hojení nemám zkušenosti, pro ty kterým se hráz nehojila jako mě (7 stehů) doporučuji si doma udělat odvar z dubové kůry, poradí vám to i každá porodní asistentka a oplachovat si tím X krát denně hráz.

Při kontrakcích do páteře je nelepší zádům odlehčit, jít např. na všechny čtyři nebo do předklonu. Jinak kontrakce se postupně zesilují a prodlužují a nejhorší je ta poslední půlhodina, ale to si uvědomíte až zpětně.

Vložky by jste měly v porodnici dostat, takže s nima vůbec nešetřete:o)) Na doma mít určitě připravené zásoby.
Vložky do podprsenky si vemte už ssebou do porodnice, ale pokud budete mít opravdu velkou tvorbu mléka v začátku, tak si tam dejte radši sterilní plenu:o))

Tak to byla moje troška do mlýna! Ahoj!
 -*- 


Re: Kontrakce 

(31.3.2005 8:35:29)
Rady já měla porod indukovaný takže nevím jak vypadá ten úplný začátek. Měla jsem bolesti najednou, rychle a velké.
Asi jako Luisa bolesti a křeče jako při menstruaci ale dost silné. Mám smůlu na docela bolestivou menstruaci, ale proti porodu je to brnkačka :o)
Bolest mi šla i do zad a do nohou. Vím že jsem nemohla sedět, ležet pořád jsem pobíhala po pokoji a nevěděla kam dřív :o).

Po cca 5ti hodinách jsem se ale nechala ukecat na epidurál a pak mi už bylo celkem fajn :o)

 -*- 


Re: Re: Kontrakce 

(31.3.2005 8:36:41)
ještě chci dodat, že mě při kontrakcích hodně pomáhalo dýchat. Tak jak nás to učili v kursu, už si to ale nepamatuju jak to bylo :o))
 Rady rr 


Re: Re: Re: Kontrakce 

(31.3.2005 9:16:47)
Tak jo holky, díky za rady, i co se týká věcí do porodnice. Já půjdu ještě na přednášky pro těhotné, a tam bychom se to taky měly dozvědět, co přesně v této porodnici dostanu a co ne (jako ty vložky atd.).

Příští týden chci už v lékárně koupit ten bephanten a ty jednorázové kalhotky (vůbec ale nevím velikost).

Díky všem za rady ohledně kontrakcí, už si to trošku dokážu aspoň představit.

Tak mi držte v červnu pěstičky, abychom to zvládli dobře!!!
Radka
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Re: Re: Kontrakce 

(31.3.2005 10:17:51)
Rady, hlavně si zjisti jak to je ve vaší porodnici s dětskýma plenama. U nás se teď dost šetří, takže každá maminka dostane pouze balík papírových plen(červených HH), je jich tam dvacet. Ale to bohužel nestačí, hlavně ne těm, které jsou tam déle než tři dny. dostaly jsme k tomu vlhčené ubrousky, také mini balení.
 Saxofonka Ela10/01 Bimbo03/04 


Re: Kontrakce 

(31.3.2005 13:09:34)
Ahojky
Určitě se na všechno zeptej. Doporučuji si napsat seznam dotazů, protože jestli jsi jako já, tak určitě na půlku zapomeneš:-))
U nás (Pardubice) jsme dostali cca 10 vložek a asi 10 plen. Toť vše:-( o ubrouscích ani nemluvě. Bepanthen taky doporučuju a mě líp než dubová kůra pomohl hypermangan. Ale to je asi individuální:-)). Vložky jsem mohla i s křidýlky, ale s co nejjemnějším povrchem. Při holce jsem si nakoupila s dírkatým povrchem (tuším, že to byly RIA) a hrozně se mi v tom zachytávaly stehy:-((.
Bolesti - mě vždy trochu ztvrdlo břicho a tlačilo mě. Ale ani jednou jsem si nebyla jistá, že je to ono:-((.

Luiso, já neměla ani jeden porod překotný a taky mě dotrhali :-(( Oba byli omotaní šnůrou a tak šli hlavou i ramínkem zároveň. Takže si asi nevybereš:-(
 Rady rr 


Re: Re: Kontrakce 

(31.3.2005 13:17:34)
No, tak jsem se poptala trošku, a prý vložky dostanu tak akorát první den. A plínky musím si taky sehnat a donést.

Co se týká těch vložek... Jakou značku doporučujete? Aby mi to fakt nedělalo zle, abych se cítila jakžtakž v pořádku?
 -*- 


Re: Re: Re: Kontrakce 

(31.3.2005 13:31:44)
vložky-
nejvíc jsem byla spokojená s těma obyčejnýma vatovýma jsou potažené tou sítkou.
Vložky který koupíš pod názvem "Porodní" byli děs. Pořád kluzali a ujíždělo mi to na záda. Nedalo se s nima chodit.
nalepovací klasický jsem v porodnici nepoužívala.


Jinak u nás v porodnici (Brno) jsem dostala 10vložek a plín pro děti dostali maminky 5.


 Edi 
  • 

Re: Kontrakce 

(3.4.2005 16:42:49)
Ahoj,
kontrakce jsem pociťovala stejně jako bolest při měsíčkách. Nejlepším rozeznávačem od poslíčků je napustit si vanu. Pokud jsou to poslíčci, tak to přejde, v opačném případě se rozeběhne porod.
A ten Bepanthen - mě třeba moc (dá se říci vůbec)nepomáhal. Ani na bradavky, ani mimču proti opruzeninám. Nejlepší bylo pomazat si po kojení bradavku trochou odstříknutého mléka. Vyhnula jsem se popraskaným bradavkám celý rok a půl kojení. Na opruzeniny, nebo spíš jako prevenci jsem používala měsíčkovou mast pro miminka od Weledy. Je sice dražší, zato je čistě přírodní a bez konzervantů, ropných výtažků a nevím čeho ještě.
 Lusi+M+Z 


Re: Re: Kontrakce 

(3.4.2005 22:07:45)
Já myslím že nejlepší prevence na rozpraskané bradavky je správně kojit. Chtělo by to ale více ochoty, zkušeností a rad od dětských sester . Pokud už k popraskání dojde, je důležité udržovat bradavku v suchu. Mateřské mléko je také celkem dobré, ale mě jak už jsem psala pomáhal Bepanthen. Po druhém porodu už jsem byla zkušenější a od začátku jsem měla správnou techniku, takže k poranění nedošlo.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.