| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Které moře?

 Celkem 13 názorů.
 Martina 
  • 

Které moře? 

(29.3.2005 17:29:39)
Prosím, máte zkušenost s léčbou AE u moře? Záleží na tom, ke kterému moři se jede? Je některé "vhodnější" a jiné ne?
Mnohokrát děkuji.
 Daniela 
  • 

Re: Které moře? 

(29.3.2005 18:40:39)
Nejvhodnější je to nejčistší.Pro nás nejdostupnější Jadran při pobřeží Chorvatska.Z Italské strany prý moře není zdaleka tak čisté.A pak pochopitelně Mrtvé moře ale tam bych asi s malým dítětem nejela z důvodu větší "slanosti" moře.
 zerat 


Re: Které moře? 

(29.3.2005 19:53:26)
Nám bylo na AE a na prevenci astma doporučený Bulharsko. Je tam železitý písek, který je prý na obojí nejlepší. Potom Řecko, Chorvatsko a Mrtvé moře. Jednoznačně nejlepší ale nejdražší je Mrtvé moře samozřejmě ;-)
 Daniela 
  • 

Re: Re: Které moře? 

(29.3.2005 21:35:10)
Tak právě písek je pro ekzem nevhodný,hlavně pokud je kůže va stádiu mokvání.V Chorvatsku jsou většinou oblázkové nebo skalnaté pláže.Jezdíme tam na doporučení MUDr.Čapkové.
S Mrtvým mořem zkušenosti nemám.
 zerat 


Re: Re: Re: Které moře? 

(30.3.2005 8:37:23)
Já vycházela z toho, co bylo doporučeno nám ;-) Malá neměla mokvající ekzém ani nepamatuji,- spíš trpá na taková ta přesušená svědící ložiska, ale za to má rodové dispozice k astmatu(první vlaštovky tu prý můžou být- v zimě měla 2x ATB na průdušky) + silný alergik má k němu přepoklady prý téměř vždy, tak proto nám bylo doporučeno Bulharsko. Manžel když měl 4.roky tak měl astma, tak 3 roky po sobě s ním maminka byla vždycky na tři týdny v Bulharsku a od tý doby má klid - s jeho ségrou taky tak a taky má klid ;-)Jinak budeme rádi, když našetříme na Chorvatsko zřejmě na karavany :-)
 Daniela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Které moře? 

(30.3.2005 10:20:20)
My chceme letos vyzkoušet solná jezera v Rakousku.Nemáte někdo zkušenosti?
Jsme sportovně založená rodina a to "válení" na pláži nás nikoho moc nebaví.I když je jasné,že mořské klima nic nenahradí.Ta Sardinie zní zajímavě.
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Které moře? 

(30.3.2005 11:45:53)
A co Středozemní moře - Tunisko a tak?
 Daniela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Které moře? 

(30.3.2005 15:03:22)
Tak Tunis nám kožní moc nedoporučovala,nevyptávala jsem se proč.Známí mi říkali,že letoviska jsou tam krásná ale mimo je prý dost velká špína a nepořádek,na to já jsem dost háklivá.Ale určitě se to nedá zevšeobecňovat.
 Radka 
  • 

Re: Které moře? 

(30.3.2005 6:33:08)
V loni jsme byli na Sardinii a bylo to skvělý. Od moře celou dobu foukal osvěžující větřík, takže žádné pařáky, kdy se dítě potí. Jsou tam oblázkové i písčité pláže s nádherně bílým jemným pískem, ale pro děti s AE jsou skutečně vhodnější oblázky. Je tam super klima. Ikdyž pro Čecha trochu netypická oblast dovolené. Je tam hodně italů.
 Dada, Martinko 4 roky  
  • 

Re: Které moře? 

(30.3.2005 16:19:40)
Mám dobrú skúsenosť s kúpeľmi Podhájska. Zloženie vody je podobné ako v Mŕtvom mori. Nie sú to kúpele v pravom slova zmysle. Je tam vybudované kúpalisko s viacerými bazénmi, no je tam aj možnosť individuálnych vaňových kúpeľov. Dá sa ubytovať na priváte, ale aj v penzióne či hoteli. Podhájsku navštevujú českí turisti naozaj vo veľkom počte.
 Daniela 
  • 

Re: Re: Které moře? 

(30.3.2005 21:02:07)
Díky za typ,už jsem o tom také něco zaslechla.
 Dominika, dcéra 1,5 roka 
  • 

Re: Re: Které moře? 

(24.4.2005 17:36:06)
Ahoj Dada,
nemáš presnejšiu adresu alebo telef.císlo , kde sa dajú v Podhájskej objednať tie individuálne vaňové kúpele - v ktorom penzióne? Moja dccéra má atop.ekzém a do bazéna, kde sa kúpu aj iní ľudia, by som ju nemohla strčiť- riziko infekcie. Dakujem D.
 Agáta 
  • 

Re: Re: Re: Které moře? 

(25.4.2005 6:48:18)
Dominiko,

infekce bych se nebála, ta voda je silně slaná, takže veškeré bakterie zničí.
Jen ty koupele doporučují pro děti až od tří let. Nejlepší období pro přírodní koupele je zima, jaro a podzim, protože ten pramen má teplotu kolem asi 80 C a musí se ředit obyčejnou vodou a v těchto obdobích se tolik ředit nemusí, takže má víc léčebný účinek. Jinak je asi dobrý, aby ten ekzém mělo dítko trochu zklidněný.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.