| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Po pauze

 Celkem 16 názorů.
 Gasha 


Po pauze 

(29.3.2005 13:39:08)
Omlouvám se za ohromné foto. Odklikla jsem dřív než jsem zmenšila. Pardon
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Po pauze 

(29.3.2005 16:28:18)
Gasho já fakt myslela že to jsou dvojčátka ale nezdály se mi ty oči :-))
Naše holky mají taky každá jiné barvy.
Kluci jsou moc pěkní!!!!
 Gasha 


Re: Re: Po pauze 

(29.3.2005 16:59:18)
Hani, to je kluk a holka. Jen jsou takto ostříhaní, protože Amálce se dělaly dredy vzadu a nešlo to vůbec rozčesat. Takže ta okatější (mladší) je Amálka a ten tmavooký je Vítek :oD
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Po pauze 

(30.3.2005 13:25:10)
to jsem popleta co?? :-))) a já na to koukala a říkám si to jedno vypadá jak holka.. dokonce se mi zdálo že vidím naušničky ale pak si říkám že jsou stejně oblečení atak. tak jsem myslela že to jsou kluci :-))

Naše holky mají obě krátké vlasy protože se taky cuchaly takže by bez naušnic byly taky kluci :-))
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Re: Po pauze 

(30.3.2005 13:27:32)
já jsem fakt blbá a přitom to píšeš v tom článku :-)) a já ho četla ale asi jsem ty jména nezaregistrovala :-))
 Gasha 


Re: Re: Re: Re: Re: Po pauze 

(30.3.2005 14:43:52)
Hani, to nic :oD Já je ráda stejně oblékám, ale mají toho velice málo stejného. Asi čtvery věci (včetně dvou punčocháčků). My hodně oblečení dědíme po klukovi, takže ona moc holčičích věcí ani nemá. A je spousta lidí, kteří si myslí, že je kluk. Když byl Vítek malinký, mysleli si, že je holčička. Oni se jednou vybarví :oD
 Méďa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Po pauze 

(30.3.2005 23:44:32)
Gasho, mohu se zeptat: PROČ "SMOBY ne!" ?????????? Dík :o)
 Gasha 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Po pauze 

(31.3.2005 14:42:11)
Osobně jsem jí viděla a přišla mi velice nestabilní a mezery mezi lezoucím žebříkem veliké a nášlapové plošky na žebříčku úzké. Tedy velké riziko uklouznutí a pádu nebo propadnutí nožky. Další známá si jí zkoušela a přišla jí velice vratká. Málo stabilní. Toť můj názor.
 Petra 
  • 

Dotázek 

(1.4.2005 21:35:02)
Ahojky Gasho, chtěla bych se tě zeptat, jak dobře se dá zvládnou mít děti rok od sebe. Práve jsem se dověděla, že jsem těhotná, a přitom mám skoro 6měsíčního andílka. Je to pro mne hroznej šok, pořád kojím a druhé dítko jsme ani náhoudou takhle brzy neplánovali. Mám stašněj strach, že to nezvládnu, večer nespím a mám depky. Zkus mi prosím napsat, jak jsi to všechno zvládla. Doufám,že mě trochu uklidníš. Moc díky.
 Gasha 


Re: Dotázek 

(2.4.2005 1:07:12)
Péťo, přesně tak to bylo u nás. Plně jsem kojila a když malému byly 4 měsíce, tak jsem otěhotněla. Přišla jsem na to náhodou. Kamarádka si dělala testík a nebyla si jistá, jestli je pozitivní. Slíbila jsem jí, že jí přinesu druhý den ukázat negativní test. A co se nestalo... test byl pozitivní :oD
Byl to obrovský šok, smála jsem se zoufalstvím. Šla jsem to ukázat manželovi a ten z toho byl také hotov. Prý, co budeme dělat.
Péťo a víš co, jsem strašně ráda (i manžel), že jsou takto krátce po sobě. Mají se strašně rádi, i když se občas hádají a perou, ale nedajína sebe dospustit. Jsou to zlatíčka. Upřímně mi dlouho trvalo, než jsem si zvykla na myšlenku mít ráda 2 děti, když si zvykám na jedno. Tedy jedno, které mám hrozně ráda.
Zvládnout se to dá. Asi také záleží na dětech, jaké jsou. Vítek (starší) byl docela samostatný, takže se např. sám najedl apod. Nežárlil a nežárlí. Pravda, výprava ven nám trvá (ne dvakrát déle), ale 100x déle. Je to náročnější, ale dá se. Naučíš se časovat. Zimní vypravování trvá hodinu. Máme ještě psa, takže občas chodím na vycházku s oběma dětmi a psem (irský setr - 71 cm v kohoutku).
Je lepší mít děti krátce po sobě než dvojčata. Jako dvojčata budou až od toho roka a půl. Pak mezi nimi nejsou tak veliké rozdíly.
A ještě si myslím, že je lepší mít děti po roce než děti po roce a půl. Mít děti po roce, tak si pořídíš kočár pro dvojany. Ale po roce a půl, kdy starší už chůzi zvládá, ale je v období vzdoru, je šílené. Představa, že táhnu kočár, ve kterém pláče miminko a druhá ratolest se někde válí v kaluži a řve a vzteká se, je úděsná.
Ještě jsem malounko víc vzteklejší než při jednom.
Na další dotazy Ti ráda odpovím. Jen se ptej.
Budeš-li potřebovat poradit s kočárky apod. Tak Ti také ráda poradím a můžeš juknout na naše stránky. Používala jsem kočár pro dvojany a byla jsem nadmíru spokojená s Deltimem - trojkombinace. Pravda, už vyrábí i jiné značky kočáry, které jsou na stejný princip, ale v té době, co jsem potřebovala já, byl jediný na trhu a jako novinka. Později jsem začala používat občas jednokočár, ve kterém oba seděli (viz naše alba), potom chodil Vítek pěšky a Amálka v krosně. Teď už oba ťapou, ale i přesto krosnu hodně využívám.
Mít doma dvě děti je SUPER - hrají si spolu. Hlídat venku dvě děti, je zabíračka, ale milá.
Hlavně, nelam si s tím hlavu, nesttresuj sebe a to malé nenarozené a těšte se na něj. On vám to potom vrátí.
 Roxiana klučina 1.7.05 
  • 

Re: Re: Dotázek 

(2.4.2005 12:18:15)
Sice sem nepatřím, ale chtěla jsem se zeptat, jak se zvládají 2 děti krátce po sobě?mám zatím jedno 9měsiční a dává mi docela zabrat, ale ted začínám toužit po dalším. Akorát nevím,kdy by to bylo nejvhodnější, chci aby nebyly moc od sebe, ale abych je pak uhlídala aniž by mě to dohnalo k histerii. Dík moc za rady a názory :o)
 Roxiana klučina 1.7.04 
  • 

Oprava  

(2.4.2005 12:26:06)
To jsem celá já, popletla jsem rok!Ne 2005, ale 2004.
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Dotázek 

(2.4.2005 13:12:41)
Roxi, to strašně záleží na tom, jaké máš dítě a jaké bude mimi, což nikdy neodhadneš. Děti brzo posobě mají výhodu, že mají stejné zájmy, oba chtějí třeba na pískoviště, stejné hračky, ale ten první rok je asi dost náročný, to mě teprve čeká. Malé dítě si nedokáže spojit to, že na něj máma nemá tolik času, s miminkem, neobvinuje mimi ale mámu. Od staršího můžeš slyšet výčitky typu Proč jste si dělali mimino, bez něj to bylo lepší atd. starší už samozřejmě je samostatnější a je to pohodlnější pro rodiče mít větší odstup, ale zase mají jiné zájmy, jeden písek, druhý kino :-)

podle mě je ideální odstup 2-3roky. Z vlastní zkušesnosti doporučuju nejbližší dobu k otěhotnění okamžik, kdy mrňousek umí chodit a vylézt na gauč, a to z důvodu, kdyby druhé těhu bylo rizikové a ty bys musela dávat pozor (jako třeba já - krvácení v první půlce těhu), tak je fajn, že si malý vyleze do postýlky nebo si sedne na židli, nají se skoro sám... no prostě ho nemusím tahat. Kluci budou od sebe dva roky a přijde mi to super odstup. Kamarádka má dvojčata kluky a staršího sourozence o rok a půl staršího a taky dobrý, ale musela naučit rychle malýho chodit delší trasy, protože dvojčátkový kočár už i tak skoro nenarve do minivýtahu v paneláku a k tomu ještě ev. tandem nebo něco takového pro 20ti měsíčního, no je to dost síla, ale je spokojená :-)
 Jase, Honzík 4/02, Peťa 4/04 


Re: Re: Re: Dotázek 

(2.4.2005 22:29:27)
Musím jenom souhlasit s ostatními, že věkový odstup dětí cca 2 roky je docela fajn. Z vlastní zkušenosti (samozřejmě nejvíce záleží na povaze obou dětí) : dvouleté dítě většinou ještě neví, co to je žárlit, ale umí už bezpečně chodit, najíst se, podat třeba plenku. A je to věk, kdy ho pomáhat mamince ještě baví a všechno chce samo, samo, samo, tak takhla má alespoň příležitost být užitečné a připadá si důležité. Já používala k přepravě dětí pouze klasický kočárek. Když jsem byla podruhé těhotné, chodila jsem na delší procházky se starším prckem ( oba pěšky) a cca 4 měs. před porodem jsem kočárek uklidila úplně, aby si nemyslel, že mu ho druhé mimčo vzalo. Naučil se pěkně ťapkat sám , takže ani uvažovaný Kidy board (nebo jak se to správně píše) jsem nakonec vůbec nepotřebovala. vyhovuje mi, že si prckové už spolu můžou hrát, teď už spolu spinkají v pokojíčku, no zkrátka si nemáme na co stěžovat ( ono by se asi něco našlo, ale většinou jsou to zanedbatelné prkotiny). Plánovala jsem děti věkově ještě blíže k sobě, ale první se narodil hodně nedonošený ( a ještě k tomu císařem) ,byla jsem s ním dlouho v nemocnici, tak jsem se bála , kdyby se to opakovalo, že bude maličký dlouho bez maminky. A taky jsem s ním potřebovala cvičit Vojtu a s velkým břichem to potom už moc nešlo.....tak jsou dva roky od sebe a super.
 Eli 
  • 

Re: Re: Dotázek 

(2.4.2005 14:46:18)
Gasho,
tak jsem taky koukla - fotky nádhera! O dětech ani nemluvim :-)
Já mám holčinu 4 měsíce a jsem v 7. týdnu.
Vždycky jsem chtěla děti blízko u sebe, ale až takhle moc blízko jsem teda nemyslela :-)
Super, vidím, že to jde zvládnout celkem bez úhony.
Jak je to s organismem? Není to moc zátěž?
Navíc kojím a chci pokračovat, co nejdýl to půjde. Kojila jsi pak i oba najednou?
Přítel chytá depky, ale začínáme se oba těšit :-)
Navíc my bydlíme u rodičů, máme pro sebe jenom jeden pokoj, už takhle se nevejdeme.
 Eli 
  • 

Re: Re: Re: Dotázek 

(2.4.2005 14:55:00)
Jo, ještě jsem chtěla dodat, že doufám, že to druhý těhotenství nejsou dvojčata. Docela jsem se vyděsila, protože je máme v rodině docela dost.
Na gyndě zatím neshledali nic, co by tomu nasvědčovalo, ale...
Děti po sobě mi přijdou výhodnější než dvojčata, protože po sobě můžou dědit - v podstatě cokoli. Kupovat 2x autosedačku, 2x fusaky, 2x šátek, 2x krosny... brr.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.