| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nadané dítě

 Celkem 3 názorů.
 Petra, syn 7 a dcera 4 roky 
  • 

Nadané dítě 

(30.3.2001 10:43:41)
Vážení rodiče, hlavně z Brna,prosím Vás o doporučení základní školy pro syna, který se v obyčejné sídlištní škole nudí, což se projevuje samými jedničkami, domácími úkoly samostatně vypracovanými v časovém horizontu 10 minut a neustálými stížnostmi paní učitelky o vyrušování, šaškování a upoutávání pozornosti. Po půl roce školní docházky jsem požádala lékařku o psychologické vyšetření dítěte a dozvěděla se, že je syn extrémně nadaný a vlastně se ve škole nudí. Přitom v angličtině a hudební škole se chová celkem slušně. Doma problémy nejsou, hodně si čte, staví Lego, nebo hraje na počítači, zejména logické hry. Napište prosím Vaše zkušenosti se základními školami v Brně co se týče práce s nadanými dětmi. V Praze existuje klub rodičů a škola na Buďánce, snad by mohlo být něco i u nás.
Těším se na Vaše rady a názory. Petra
 Mirka, 1 dítě 
  • 

Re: Nadané dítě 

(31.3.2001 16:49:54)
Jsem z Brna a řeším něco podobného - syn je sice dysgrafik, nicméně IQ vysoce nadprůměrné. Dobrá škola je na Novoměstské v Řečkovicích - syn tam přešel před půl rokem - rozhodně se tam nenudí - i když je hotový většinou brzo, tak má práci navíc, ještě k tomu přizpůsobenou jeho příšernému psaní. Jinak lze dítě od třetí třídy "podstrčit" do jazykovky, nadané dítě vezmou i na Křídlovické, kde si ho v pozdějším věku přidrží u matiky a fyziky a možná by nebylo od věci zkusit zajít do školy na Husové - tamější paní ředitelka je velice hodná a mají tam tzv. Daltonskou výuku, kdy děti řeší část úkolů sami - musel by ale změnit školu pokud možno co nejdřív.
 Petra 
  • 

Re: Re: Nadané dítě 

(2.4.2001 6:22:57)
Díky za tipy, o škole v Husovicích jsem už slyšela, ve středu mají den otevřených dveří, určitě toho využijeme. Naše současná škola se velmi zhoršila po výměně ředitele, o důvodech jsme se my rodiče nic nedozvěděli. Škoda, že v Brně asi neexistuje klub rodičů, když jsem byla na mateřské, chodila jsem jednou týdně do klubu maminek a můžu říci, že spoustu problémů ve výchově i co se týče zdraví dětí jsem vyřešila díky radám a rozhovorům s ostatními.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.