| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

po velikonocích

 Celkem 11 názorů.
 Janna + 2 berušky 


po velikonocích  

(29.3.2005 10:34:37)
ahoj, tak jsme zpátky. Verunka celý dny venku, bláto, takže se 3x denně převlíkala z mokrýho :o), ale spokojená...její nejoblíbenější obuv jsou holiny :oD Nechtěla pak jet domů, sešlo se tam dost dětí,tak si celý dny hrály venku.

Vejce jsme teda ubrouskovaly, pak vložím fotečku. Verunka mi oddělovala vrstvičky, má na to ohromně šikovný prstíky :o) Akorát teda v pondělí !!! Byla z toho úplně vykulená, ale pak tak zničená, nechala si teda našupat, ale stála se skloněnou hlavičkou a držela si ruku na obličeji, prostě hotová :oDDD Vajec jsme rozdaly plno, ségra se těšila, kolik jí jich kluk donese, je mu rok a půl a byl prvně se svým tátou, a on dostával samý čokoládový, tak má ségra po pomazánce.Akorát ty celý polepený šly blbě loupat, schválně jsem včera jedno zkusila :oDDD
 Janna + 2 berušky 


Re: po velikonocích  

(29.3.2005 10:37:21)
chá, ještě jsem si vzpomněla s tou nádivkou, ségra jí dělala a šla trhat kopřivy (naši jsou na Vysočině a je to tam všechno dýl), a přinesla 4 asi 2cm kopřivy!!! :oDDD
 Dáša + tři ( pět dětí) 


Re: Re: po velikonocích  

(29.3.2005 15:56:16)
U nás vše proběhlo až podezřele dobře ( že by si manžel v práci listoval na rodince a sledoval moje příspěvky :oDDD ??? )
Vajíčka se mi soudě podle reakcí koledníků povedla,na zadek jsem dostala jen od svého muže a synků ( těch mrňavých ) a koledníčků s jejich taťínky.Takže to bylo v podstatě mírné a manžel světe div se, zapoměl i na to jeho příšerné polévání vodou.Mimochodem tvrdil mi, že je to Moravský zvyk a dneska jsem slyšela Hudku jak říká, že je Moravák a na Moravě se nikdy nepolévá.Tak nevím.
Tohle je náš velikonoční dort.


Ahoj Dáša
 Dáša + tři ( pět dětí) 


Re: Re: Re: po velikonocích  

(30.3.2005 13:47:23)
Zdar lidičky - vidím , že je tu po Velikonocích pěkně mrtvo.Asi couráte někde po jarem se dmoucí přírodě a chytáte první paprsky sluníčka.
My šli dopoledne a bylo to super.Zkoukla jsem, že už se začínají nalévat a praskat pupeny na stromech a dokonce jsem viděla kvést fialky :o)))
Vypadá to, že to jaro konečně dorazilo i do Brna.Hned mám lepší náladu.
Ráno jsem uklidila z balkóna vajíčkový závěs a přemýšlím, jestli mám už sundat i slepičku ze dveří, ale tak se mi tam líbí, že ji možná ještě pár dní nechám.

Dáša
 Janna + 2 berušky 


Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(30.3.2005 17:55:54)
Dášo, dortík přímo k nakousnutí a vajíčka taky moc povedená, zase něco jinýho, inspirace na příští rok ;o)
My každej rok děláme něco novýho a všichni ve vesnici (u našich) hned poznaj, který jsou od nás :o)

Co teď budete dávat za výzdobu? asi nějaký jaro, co. Já velikonoce postupně sundávám, jak je po, tak už mě to netěší :o)

Taky mi známá dohodila kšeft na obrázky, dělala jsem jí je jako dárek, ona je kadeřnice a skoro každej, kdo je tam viděl, po nich hned zatoužil...ale já jsem blbá, nevím, kolik si říct :o) je mi to trapný, aby si neřekli, že jsem je natáhla.... jsou to obrázky takovýhle http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=385434&from_fid=4640&from_kid=0
a první tři tyhle
http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=385438&from_fid=4640&from_kid=0
prostě ubrousek s blbůstkama ;o) Tak kolik, co myslíte? rámeček stojí dvacku a zbytek si domyslíte.

ale jinak ses trefila Dášo, my slídíme po venku, na hřiště, dneska měla kočárek s panenkou, mmch. já z toho na nervy, furt někam najíždí...hrůza.

Jo a ještě, teď nosí to pončo, lidi po ní hrozně koukaj, bejt to já, tak to nenosím, nesnáším pozornost, ale jí je to šumafuk :o) jedna babička se mě dokonce ptala, kdože to dělal, že si s manželem tipovali, kdože to ještě dělá ruční práce a dost se podivovali, že já, coby mladá holka :oDDDD
 LaBu 


Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(30.3.2005 22:41:15)
Ahojte:o)
To sa čudujete, aká nová tvár sem zavítala,čo? ;o))
Mám v poslednom období menej času na net, ale nezabúdam na vás.
Ako by som mohla,keď mi táto diskusia priniesla do života toľko dobrého.
Naučila som sa tu napr. očakávať, naplno vnímať a užívať si niečo také obyč praobyč ;o) ako je striedanie ročných období :o)) A tak som už nedočkavo vyčkávala, kedy príde tá jar a teraz, keď prišla, užívam si ju plnými dúškami. Máme ju všade, rovnako ako predtým zimu a ešte predtým jeseň :o) A už nosím v hlave nápady na leto, ale ešte majú čas dozrieť...dokonca už mi sem tam mihne hlavou niečo, čo pripravím zasa v zime k vianociam :o))

Pekné na tom je, že to všetko má svoj čas a ja viem, že ten pravý čas príde a keď aj niečo nestíham tento rok, napravím to o rok :o)) Takže v podstate mám už aj nejaké nápady k budúcej jari :o)) No nie je v tom nádej ;o)) ? Pripomína mi to trochu časy, keď som bola decko a dni sa v podstate stále opakovali a zdalo sa, že ich pred sebou mám ešte more "rovnakých" a predsa NIE rovnakých, naopak, vlastne sa stále dialo niečo nové a zaujímavé...

Nezdobila som teraz byt veľkonočne, ale skôr jarne a tak si jar všade nechám asi tak do polovice až konca mája, (to je odpoveď na Janninu otázku, ako budem teraz zdobiť). Možno akurát odstránim "vajíčka" a zamením za nejaké kvety, najlepšie čerstvé :oDD Rozváňa mi tu hyacint a teší ma "petrklíč", radosť mi robia dve "panohy" nazdobenej "krútenej vŕby" -Romano díííík, že si ;o)) (ale to vám vlastne patrí všetkým ;o)... a podobne a podobne

Mám konečne veeeľkú sklenú nádobu, ktorá je práve teraz naplnená maľovanými vajíčkami (umelými, kúpenými niekedy dávno v Quelle v jednom veeľkom balíku) a v nich sú zapichnuté umelé tulipány. Už som Simonke hovorila, že keď začneme chodiť k vode, budú musieť so Siskou nazbierať veľa pekných kamienkov, aby sme ju nimi mohli naplniť :o)---to nebude problém, obidve sú nezničiteľné "kamienkomilovníčky" ;o)----
...jo a ešte tú nádobu zdobím zvonka- WiCo

Práve mi dopískala pekárnička a dopiekol sa celozrnný chlebík k zajtrajšku. Aj z toho, že nekupujeme pečivo, ale ho doma pečiem, sa stala "rodinná tradícia" :oD...a moja veľká radosť. Takže celkovo dík za Rodinu.cz ;o) a za vás za všetky:o)

V skratke, som rada, že som vás spoznala a mohla od vás načerpať tento, pre mňa nový, pohľad na život :o)

Tak si užívajte jar a v kútiku duše sa tešte na leto, jeseň, zimu a vôbec, na to všetko, čo nás ešte každý ďalší deň čaká...lebo tak nejako je to v úvode tejto diskusie, nie? Také čosi sa tam spomína "užiť si každý jeden deň" ;o))

Tak papa a ešte raz DÍK :o)

No a vlastne mám jednu otázku. Tak trocha som nakazila moju švagrinú zdobením a 1. mája bude mať jej dcéra (teda moja neterka) prvé sväté prijímanie. Čisto náááhodou, nenapadá vás nejaká vhodná výzdoba (okien aj bytu)? ....nechce niečo "čisto biblické"-kríž a podobne, aby to nevyznelo príliš pateticky, ale skôr tak nejako veselo a nádejne... Nevideli ste niekde napr. WiCo predlohy s podobnou tematikou? Vopred dík, aj len za zamyslenie sa :o)
 LaBu 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(30.3.2005 22:48:31)
Janni, k tej cene. Možno tresnem úplne mimo, ale na mňa to pôsobí tak, že si viem predstaviť cenu od nejakých 110 Sk do cca 250 Sk...aby sa to zdalo ľuďom lacné a teda výhodné, volila by som niečo okolo tých 120-130 Sk a počkala na reakciu. Ale pod 100 by som uuurčite nešla, väčšina ľudí si nevie ani predstaviť, ako také niečo vyrobiť, takže podľa mňa by v kľude dali aj tých 250 Sk....len názor, na ceny nie som žiaden odborní a už vôbec nie v Čechách ;o))
 Dáša + tři ( pět dětí) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(31.3.2005 9:59:18)
Ahoj Labu - k prvnímu přijímání jsem se díky tobě dostala prvně, ale pokud by u nás ( asi nenastane :o((( ) nastala tahle velká sláva, asi bych volila podobnou výzdobu jako na svatbu ( spousta barevných kytek, třepotajících se mašlí, balonky).Vždyť i ty holčičky jsou nastrojené jako princezničky - moc jim to slušívá.
Jani - souhlasím s Labu za obrázek v rámečku bych si také řekla něco mezi 120,- až 150,-Kč.( Mimochodem mrkni na moje stránky kalinovi-brno , mám tam zase nějaké nové ubrousky - tak jestli se Ti nějaký nehodí ).

Velikonoční výzdobu asi ještě nechám do konce týdne ( nechce se mi rozloučit s tou slepičkou na vstupních dveřích )a mezi tím musím dovymyslet něco dalšího.Asi to bude jarní výzdoba s kytičkama a nějakým zvířátkem.

Holky hoďte sem prosím nějaký receptík s vařenými vajíčky.Díky

Dáša
 Janna + 2 berušky 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(31.3.2005 11:17:05)
Ahoooj Labu, už jsem ani nedoufala, že se objevíš :o) Tvoje slova mi připomněli jeden citát, mám ho někde napsanej a přemýšlím, že si ho vyšiju nebo namaluju a dám někam, kde mě to vždycky praští do očí....

" Naučte se zhluboka dýchat, vskutku vychutnávat potravu, když jíte, a vskutku spát, když spíte.
Dejte si co nejvíc práce s tím, abyste doopravdy ze všech sil žili!
Smějte se jako ďábli, když se smějete - a rozhněváte-li se, hněvejte se dobře.
Dejte si práci být živi!
Tak jako tak, dost brzy zemřete.... "
(William Saroyan)

No trošku ironie, ale moc se mi to líbí.
A pak tohle, klasika :

"Kdo víno má a nepije,
kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá,
kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl,
to není člověk, to je vůl."
(Jan Werich)

Labu, až na něco narazím skrz tu výzdobu, dám ti vědět, mám nějakej čas, ne? :o)

Dášo a co koprovka? popř. křenovka nebo rajská s vejcema, jestli kopr nejíte (my jo,mňam :o)). Pak už mě napadaj jenom pomazánky nebo dát na pizzu.

Jdu vymalovat balkon zevnitř ;o)
 Dáša + tři ( pět dětí) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(31.3.2005 12:42:48)
Jani - citáty jsou super - asi si je taky někam uložím.

Ty mňamky co mi tu popisuješm jsou všechny moje oblíbené, bohužel jsem s nimi doma osamocená.Rodina se tváří, že takhle teda nééééé :o(((
No mám smůlu.

Dáša
 Janna + 2 berušky 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: po velikonocích  

(31.3.2005 12:49:59)
Dášo, ještě jedině francouzský brambory, a dát půl na půl salám s vejcem nebo jen vejce. Zalít vejcama (??? :oD) rozšlehanejma se šlehačkou, aby to nebylo suchý...
my je totiž máme dneska, ale se sojovým masem :oDDD

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.