| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

K článku pana Marka

 Celkem 1 názorů.
 Dana (29), první miminko na cestě 
  • 

K článku pana Marka 

(30.3.2001 9:51:59)
Myslím, že celý problém je v připuštění možnosti, že si můžu vybrat, jak porodit, že je normální si vybrat a pochybovat o zaběhaných postupech. Souhlasím s Vámi, pane Marku, že tohle musíme zvládnout my, maminky. O té volbě ale není jen porodnictví, o tom je, podle mého názoru, celé české zdravotnictví. Samozřejmě v té volbě je vždy obsaženo riziko chyby (a při navíc porodu rozhoduji za dva ... či více, o to je to složitější) - když za sebe nechám rozhodovat, je to pohodlnější, riziko jakoby nesou zdravotníci.
Další problém je, že volit mohu jen tehdy, pokud vím, z čeho volit lze, a taky pokud nedojde ke komlikacím. Zachování života a zdraví miminka i maminky je samozřejmě přednější než obavy z následků nepřirozeného porodu na psychiku dítěte (v tom se myslím, také shodujeme).
Závěrem bych se ráda trochu zastala zdravotníků - ne všichni jsou takoví necitliví Herodesové, naštěstí znám i ty, co se snaží maminkám těhotenství i porod nekomplikovat zbytečnými omezeními, ale naopak zpříjemnit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.