| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Holky,

 Celkem 10 názorů.
 omaňa 


Holky, 

(29.3.2005 4:09:19)
děkujem za gratulace k Maťovi a Maki děkuje za přání k svátku, i když dostal v podobě bráchy danajský dar :oD
fotka je v deníku
 viamea 


Ajo 

(29.3.2005 8:29:32)
Ahoj, mohu-li se připojit, můj názor - čas. Myslím, že pokud jste se brali před rokem, tak se těch emocí a očekávání na manžela navalilo za krátkou dobu moc. Sama pamatuju, jak jsme po svatbě očekávali to "naplnění manželství" v podobě dítěte, potom přišla zklamání, krize, snahy upnout se na jakákoli jiná řešení (počítání, léčitelské rady, objevování cvičení Mojžíšové, centrum pro neplodnost, poté myšlenky na adopci). Tvůj muž si tu cestu musí projít a musí k tomu rozhodnutí dojít sám, abyste byli jednou všichni spokojení. Osobně Ti doporučuju občas téma adopce nadhodit, ale jít prostě na IVF apod. a čekat, až on k tomu "dozraje", dát mu čas. V životě je vše o zrání, i na škole nás učili, že novorozenec neudělá kotrmelec, protože k tomu není zralý. Vše chce trpělivost a čas a Tvůj muž (stejně jako Ty) musí ta zklamání nejdřív strávit. Přeju moc štěstí a tolerance. J.
 Ivo 


Re: Ajo 

(29.3.2005 14:16:22)
viameo,
děkuji za citlivě podaný názor. Už jsem se bál, že se tady zvedne vlna militantního feminismu typu "co je víc: manžel nebo dítě" nebo "ješitnej chlap to nikdy nepřekousne".

Myslím že řada manželů zde píšících žen je dobrými náhradními otci a jejich postoj v otáze adopce nebo pěstounství je naprosto stejný jako u jejich manželek. Jinak se domnívám, že dítě je přijímáno do rodiny a nikoliv otcem a matkou zvlášť. Odmítavý postoj muže (jak se tady řeší v konkrétním případě) nutně neznamená, že on je ten "šprajc" - prostě se manželé nedokázali shodnout. A - myslím, že viamea na to velice dobře kápla - je to otázka času. Pokud na "normálního" člověka nestříknutého NRP vybafnete "vemem si cizí děcko", tak ho to položí (stejně jako dokáže muže položit oznámení o jaksi nenaplánovaném početí).

Kromě toho chápu, že se nějaký muž (či žena) skutečně šprajcne s uvedením neracionálních důvodů, případně důvody neuvede. Pak bych si dovolil trošku modifikovat ten šílený výkřik "... uvědomit si, jestli je víc adopce nebo manžel ...". Je touha po přijetí dítěte důvod k narušení manželství ve smyčce přesvědčování-odmítání-přesvědčování?
 ESTERB 


Re: Re: Ajo 

(29.3.2005 16:26:36)
Tak se dívám, jestli se Renčce něco narodilo - a vidím jen Iva,jak se do mě naváží.
Ivo, Ty o mně ale vůbec nic nevíš, ani o mé rodině, takže asi spíš skrz mě řešíš sebe. Já jsem tím myslela jen to, že chci mít děti své i adoptované, a když to nepůjde s tímhletím chlapem, tak to půjde s jiným, nebo bez něj :-)
Pro mě jsou děti víc než chlap a je mi líto, když vidím bezdětné holky, které třeba chtějí adoptovat, ale jejich manžel jim to zatrhne. Jestli je to feministický výkřik, tak jo. Mám trochu kopřivku, když tady diskutuju s ostatníma holkama a ty jdeš na nás s "šílenými výkřiky". Co bys říkal, kdybychom všechny chtěly být dobrovolně celoživotně bez dětí, nebo podřídily svůj život mužíčkovi a uvnitř se trápily?
Marti, díky, ozvu se, až přijedeš z Brna.
E.
 Ivo 


Re: Re: Re: Ajo 

(29.3.2005 17:36:37)
"... že chci mít děti své i adoptované, a když to nepůjde s tímhletím chlapem, tak to půjde s jiným, nebo bez něj ..."

Aha, já myslel, že jde o to dítě. Tak to v tom případě beru zpět. :-)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Ajo 

(29.3.2005 17:55:08)
Ivo, nerada bych tu zas četla nějaký hádky o těch, kterým jde údajně jen o dítě a o těch, kterým jde údajně jen o vlastní potřeby. Myslim, že už to svým způsobem nakousla Jakarta a myslim si, že chápu co nakousla Ester - jí může jít o to, aby pomohla dítěti. A pak může (zjednodušeně řečeno) buď skončit jak ti, kteří o tom jen mluví, ale nic neudělají (a pokud si nenajde jiný smysl života, může se to odrazit i na vztahu s manželem), nebo najít jinou cestu - např. v konečném případě manžela, který bude mít podobný názor na budoucnost jako ona. Adoptivní dítě je o něco důležitější rozhodnutí, než jaký koupit nábytek do obýváku - kompromis se tu hledá dost těžko (samozřejmě nemluvim o případech, kdy je rozhodnutí druhého partnera jen otázkou času).
 Ivo 


Re: Re: Re: Re: Re: Ajo 

(29.3.2005 18:24:14)
Jeno,
nějak se do toho zamotáváš. Já jsem se ozval z toho důvodu, že tady někdo volal o pomoc s odmítajícím manželem a odpovědí jí bylo: odstřihni manžela. No a proto, že sem teď žádný NRP-man nepíše, zkusil jsem odpovědět já (protože se dovedu jako ješitný muž do role onoho nešťstníka docela dobře vcítit). Stejně tak bych rád reagoval na Tvé tvrzení, že s adopcí mají větší problém muži. Opravdu? Zřejmě sis udělala nějakou soukromou statistiku. Nepředpokládám, že bys soudila z diskuse71, kam přispívají z 99% ženy.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajo 

(29.3.2005 18:45:24)
Do čeho se zamotávám? Reagovala jsem na Tvou poznámku, že sis myslel, že tady jde o dítě. Cos tím teda chtěl říct?
Co se týká toho, jestli se do adopce častěji nechce chlapům, nepsala jsem to jako hotovou věc, ale že to tak vypadá a neusuzuju jen z této diskuse. A taky jsem uvedla příklad rodiny, kde to je opačně (tu maminku z MC - mimochodem i ona jednou z těch 99% žen, které čtou tuto diskusi, ačkoli u nich do adopce chce jít manžel).
 maybe 


Re: Holky, 

(29.3.2005 14:47:39)
nevite, jak je na tom Rencka? Uz jsem sondovala na breznackach a nic nenasla(:
 Jakarta 


Re: Re: Holky, 

(29.3.2005 15:41:40)
Maybe taky pořád čekám na info. Doufám, že se nic nezkomplikovalo (fuj ještě namaluji čerta na zeď). Pořád na ně myslím a držím jim palečky. Jak nepiji tak jsem se už včera chystala, že si dám štamprli na jejich zdraví. Ale ono to příjde.

Ivo, vůbec jsem nechtěla, aby to vyznělo, že mužské pokolení se skládá ze samých ješitů. Snažila jsem se trošku ukázat (asi to bylo hodně kostrbaté), že i chlap potřebuje na určité rozhodnutí čas - je pravda, že já sama jsem se rozhodovala dlouho "sama v sobě" a až potom jsem to vyslovila nahlas. Spíš jsem chtěla naznačit, že pravděpodobně na konci toho "času" bude shodný názor na cokoliv. Věřím, že jsis to nevzal osobně a slibuji, že příště nebudu tak "obecná" :-)).

Jinak všem přeji hodně sluníčka ...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.