| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Radka - plán?-pro ty, co znají můj příběh

 Celkem 4 názorů.
 Radka 
  • 

Radka - plán?-pro ty, co znají můj příběh 

(28.3.2005 22:39:47)
Střídají se dny lepší a horší, dnes třeba bylo úplně skvěle,...jeden den jsem naprosto rozhodnutá co nejdřív odejít, jindy dávám přednost dokonalé přípravě odchodu, jindy si zas říkám, jak moc je skvělej, jak se někdy snaží, pomáhá mi, nakupuje, i mi nosí snídani do postele,...
Po návštěvách psycholožky i po tom, co se dostanu na tuto diskuzi mívám období, kdy mě veškeré jeho chování ke mně i k dětem rozčiluje a nevím, do jaké míry se mám v "upozorňování na nesprávnost" krotit či nikoli. Toto rozpoložení u sebe navíc vůbec neznám, asi proto nevím, jak si s tím počít a v této době obzvlášť.
Manžel mi sice tvrdí, že svým peskováním ho k jeho činům vyprovokovávám, ale to skutečně není pravda!!! A teď najednou se mi chce ho pořád opravovat, upozorňovat na nesprávnost atd., dřív jsem ji jakoby ani neviděla, prostě mě to nenapadlo nebo nedošlo a teď ji vidím!? - nevím, jestli je to dost pochopitelné, težko se to dá dobře napsat, prostě MANŽEL MI VŽDYCKY VYČÍTÁ PRÁVĚ TO, CO DĚLÁ ŠPATNĚ ON (já bych jeho prohřešky resp. špatné vlastnosti nedovedla popsat lépe), JÁ NIKDY NEMĚLA POTŘEBU MU NADÁVAT,KDYŽ UDĚLAL NĚCO ŠPATNĚ ANI JSEM SI TOHO NIJAK ZVLÁŠŤ NEVŠÍMALA A TEĎ SI NĚJAK VŠÍMÁM Zkrátka jsem teď v tomto "divném" rozpoložení, se kterým si nevím moc rady a sama ho nazývám přechodem od poslušnosti do "puberty" vztahu. Teda aspoň doufám, že tomu tak skutečně je. Stále se mi ale vrací obava, že manžel mě svým dobrým chováním pořád ještě dokáže "utáhnout na vařené nudli" i když s ním setrvávám a bojím se, že by se tak mohlo stát až odejdu!? Resumé = musím si vše dokonale utřídit v hlavě, nepřestávám se připravovat odchod, a to vše DOUFÁM, že přispěje i "dozrání" vztahu v tom smyslu, že už se nenechám znovu a znovu "obalamutit".
Pokusím se teď srovnat prostědnictvím bodů svůj plán, manžel o ničem neví a vědět nesmí, až bude vše "hotovo", chystám se mu "vyložit karty na stůl" - přičemž nevylučuju možnost nutnosti odejít okamžitě (Azylový dům), ráda bych si ale nejdříve sehnala vlastní možnost bydlení, nedokážu se přesto (přes působení vaše i psycholožky)vzdát ještě jedné prostřední možnosti, tzn. až bude vše připraveno, dát možnost buď rodinná terapie, psychiatr nebo co bude potřeba,aby se už nikdy neunáhlil k psych. týrání či nevztáhl ruku nebo bez diskuze odcházíme (kdyby byla možnost nápravy, nerada bych ji nevyužila, ty jeho dobré chvíle stojí za to, neboli kdybych si mohla zvolit,nic na svém životě bych nechtěla měnit jen tento aspekt manželova chování, myslíte, že to má nějakou šanci!?)

K odchodu - Co už jsem udělala: (od února, se dvěma prťaty-to nepíšu proto,abych se vymlouvala,že je toho málo,ale proto,že v případě, že manžel chodí do práce jen když se mu chce (pracuje doma) a neustále moje konání kontroluje, je opravdu těžší se dvěma malými dětmi něco zařídit než by sám člověk zvládl a navíc si pro manžela musím vymýšlet proto mnohé pohádky a těch zas nesmí být najednou moc:
- informovala jsem dětskou lékařku
- svěřila svůj příběh několika lidem,kteří mi myslím nějak mohou pomoci (s hlídáním apod.), včetně této diskuse
- pravidelně chodím k psycholožce
- zřídila jsem si vlastní email adresu pod heslem, aby o ni manžel nevěděl
-požádala jsem manželovi příbuzné (strýce a bratra) o jejich názor -potvrdili mi, že vědí o této jeho "odchylce" a jsou ochotni mi podat pomocnou ruku(osobně jsem s nimi ještě neměla možnost mluvit), to samé i manželova maminka
-uvažuju o možnostech bydlení, postupně prozkoumávám reálnost nápadů - zatím 2 možnosti by byly složitější než jsem se původně domnívala,...ještě několik jich mám v záloze,ale co když nic nevýjde?- ráda bych zůstala v Praze, pokud to bude alespoň trochu možné, to hlavně kvůli babičče a vůbec té "záchranné síti" přátel, kterou jsem si tak pracně vybudovala (to je asi moje jediná podmínka, nebo někde poblíž Prahy - to by ovšem vyžadovalo ještě "dokázat si, že se nebudu bát jezdit autem" - zdá se mi, že ta zbabělost mě provází životem až dokud ji nepřekonám,...)
- mám 2 fotky modřin, 1x jsem byla s okem u lékaře, ale to jsem řekla, že mě malý při přebalování kopl, tak nevím, jestli by to i tak mohlo k něčemu být (na to je kdyžtak dost času až potom...)
- mám připraveny opisy rodných listů, u sebe neustále kartičky zdr. poj.
- mám ponětí, jak zažádat o předběžné opatření, rozvod apod. záležitosti, výživné na děti i na sebe, když jsem na MD
- mám na pár prvních týdnů či měsíců peníze (pak ještě staveb. spoření z doby před manželstvím, ale o to mě nejspíš manžel obere, když bude chtět - nedokážu, že to bylo před)
CHYSTÁM SE - navštívit BKB (na DONU jsem volala po jedné scéně asi před rokem, mluvila jsem s nějakým mužem, ptal se mě podle nějakého dotazníku a odkázal mě přímo na BKB)
- vyzjistit, jak to s tím stavebkem skutečně je
- zjistit na družstvu podmínky převodu bytu do osobního
vlastnictví (ten měl manžel zase ještě před manželstvím)
-vypálit dětské fotky včetně těch svých s modřinami (sama
to neovládám)
-zvládnout ty kondiční jízdy tak, abych byla sama schopna vyjet
-pak nevím, jak s telefonem, mám to paušál jako partner
s manželem (na nový mít nebudu a bez něj si nedovedu představit, jestli se dá obejít)
- vyřešit to bydlení (nejvíc se bojím, že to mi nevýjde)
No a úplně nejvíc se bojím toho, že se opět a opět já sama nechám hezkým chováním svého manžela obalamutit,...
Napadá-li vás ještě něco, poraďte, prosím. Moc děkuju.

 Kopretinka 


Re: Radka - plán?-pro ty, co znají můj příběh 

(29.3.2005 13:07:34)
Radko, jsi skvělá, já gratuluji!!!! Připravuješ se výborně, zvláště chválím návštěvy psycholožky. Víš, ze své praxe vím, že je moc důležité uvědomit si svou cenu, že to nejsi ty, kdo za to může. Budeš také muset min. po odchodu informovat sociálku, ale znovu dobře zvaž komu sdělíš svou adresu. Víš, ono potom takové vystoupení nešťastného otce, kterému manželka odvedla děti bývá velmi věrohodné a bohužel někteří mu podléhají, snad z nevědomosti nebo naivity. Zapomínají, že je vždy lepší, když se dítě neuvidí nějakou dobu s otcem než když dojde k jeho napadení nebo napadení manželky v jeho přítomnosti. Bohužel se to děje častěji než by bylo možné tolerovat. takže opatrnost je na místě, zrovna tak i u rodiny. Určitě navštiv BKB, tam s tebou vše proberou, osobní rozhovor je lepší než psaní, přece jen kontakt tváří v tvář vytváří jiné podmínky. Ještě na závěr k tvé nejistotě. Bohužel je smutnou statistikou, že žena opouští agresora až po opakovaných útocích a většinou se k němu i vrací s nadějí na změnu a úspěšné opuštění přichází asi po třech návratech. Prosím tě, vylepši tuhle smutnou statistiku, máš k tomu všechny předpoklady! Chci ti tím říct, že rozhodně nejsi divná, je to normální a určitě zvládneš se tomu postavit. Přemýšlela jsi o trestním oznámení?
 Kopretinka 


Re: Re: Radka - plán?-pro ty, co znají můj příběh 

(29.3.2005 14:54:32)
ještě mě napadá - pokud dojde k dalšímu napadení, prchej hned a nehleď na plán. Jsi na to už připravena, důl. věci máš u sebe pořád a ostatní zvládneš v případě nutnosti také vyřešit. Zkus si u někoho opravdu důvěryhodného nechat tašku se základními věcmi pro děti i pro sebe. Měl by to být někdo, kdo nenapadne tvého muže hned, jak tě začne hledat. Rodina je tím, myslím vyřazena. Ahoj a držím pěsti. Jo ještě něco, ty právní věci kolem spoření a bytu s tebou proberou také v BKB, mají tam i právníka. Myslím, že u staveb.spoření záleží na koho je napsáno, v případě, že na děti, je při výběru nutný podpis obou zákonných zástupců, z toho bohužel asi není úniku. Pokud je to na tebe, můžeš s tím nakládat sama, myslím tím, že to můžeš sama vybrat. Pokud to nebude vybrané, bude to samozřejmě předmětem rozvodového vypořádání. To samé pro případ, že je to na manžela. Takže poněkud lišácké řešení se nabízí samo.
 Misa3 


Re: Radka - plán?-pro ty, co znají můj příběh 

(29.3.2005 17:50:21)
Jsi dobra. Skutecne jsi toho stihla hodne. Ted jeste:
-vypalit fotky: Poradi Ti v kazde slusnejsi netove kavarne, neni to ani tak drahe.
-Promluvit si s DONou: Oni tam mivaji nekdy staze policiste, kteri se maji naucit jednat s obetmi domaciho nasili. Pokud jsi mluvila s nekym, kdo Ti "nesedl"zavolej tam po druhe. Co ja vim, je tam velice prijemna a soucitna divcina, pak nektere uterky tam byva mene mily, ale spis vecny psycholog, ktery spis chce, abys mu rekla sve problemy a pak Ti poradi. Je mozna trochu nesvuj. Pokud bys chtela muzes zavolat i jina centra. Rosa: 241 432 466 Krizova linka ROSy je 602 246 102. Acorus: 283 892 772.

-bezplatne pravni poradny: Obcanska poradna(telefon zjistit na informacich 1180), Poradna Ceske advokatni komory 224 913 606 nebo 224 912 826, jeste nekde vzadu je uvedena i poradna pro zeny, je take uvedena na www.zivotni problemy.cz. Setri a pokud se Ti dostane dobre rady, nevyhazuj za pravnika, budes ho potrebovat u soudu.

-Bily kruh bezpeci neni take spatny je tam moznost se poradit s pravnikem a psychologem, podivej se, ktery je nejbliz Tvemu bydlisti a zajdi si tam konecne osobni rozmluva je nekdy nejlepsi. Jinak se mrkni na www.bkb.cz , www.profem.cz , www.zivotniproblemy.cz

Jinak jsi super, jedna z nejdulezitejsich podminek jak zvladnout domaci nasili je umet si ho priznat. Tedy priznat si: JA JSEM OBET, NE PACHATEL NASEHO RODINNEHO PEKLA !!!!!a seznamit s tim co se u Vas deje co nejvice lidi, vcetne tech, kteri nasilnika dobre znaji. Budes mit s jejich oporou i vetsi sebeduveru a nebudes se citit tak opustena a zoufala.

Podivej se na krizovy plan, nekde by tu mel byt uvedeny, pokud ho nejajdes mrkni bud do www.profem.cz nebo www.zivotniproblemy.cz

Mrknu se jeste doma na Tvuj mail, kdyz tak tam neco dodam.

Podstatne je, ze toto rozhodnuti musi byt jen Tvoje a ne nekoho z odborniku v nektere poradne, nebo nektere s zen, ktere to s Tebou mysli dobre. Musi byt Tve a stejne tak jako jen Ty muzes sebrat odvahu k odchodu a jen Ty musis byt odhodlana nest pripadne problemy, ktere Ti Tve rozhodnute prinese. Kazda z nas se Ti pokusime podle svych moznosti pomoci, ale rozhodnout se muzes jen Ty.

A pozor na jednu vec, pokud budes dlouho v pripravne fazi Tvuj drahous neco vytusi a zacne Te treba zadrzovat doma nebo prida pri zastrasovani, biti nebo cemkoliv jinem co by te melo podle nej udrzet doma. prostejakmile s tim jednou zacnes, uz neni casta zpat, a soucasne se priprav co nejrychleji. Umej mu i zalhat a v pripade protreby i predstirat ze je vse O.K. Rozhodne to nestoji za to mu otevrene vse rict a pak se nechat zmalatit do bezvedomi. Trochu mi tam chybi to, ze by ses mela poradit, se skutecnymi profiky na DONe, nebo ROSe nebo kdekoli jinde. Pokud budou neprijemni, zkus to o "dum" dal, ale ta DONa byva dobra, asi jsi mela vyjimecny pech.

Opakuji muzes mi kdykoliv napsat, vymyslime neco, aby to nasi korespondenci nebylo tak snadne jit, znam i par dobrych odborniku na internet.

Drzim Ti pesti. Misa

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.