| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

porodnice

 Celkem 24 názorů.
 nikolice + Viktorka (15.6.05) 


porodnice 

(28.3.2005 20:09:13)
Lenny,
já už jsem v té Břeclavi byla, ale moc jsem toho zatím nezjistila. Na prohlídky před porodem se tam moc netváří, leda prý až po termínu. Z nadstandartu jsem nadšená, ale jestli bude zrovna obsazený mám smůlu. Už jsem se tam stavovala dvakrát, ale na normálních pokojích bylo vždycky obsazeno, takže ty jsem neviděla. Taky se mi moc nelíbí, že když jsem jim řekla, že odmítám nástřih i kdybych se měla trochu natrhnout, tak bylo na nich vidět, že mi ho stejně udělají. Na kurz tam jdem 5.4. tak pak se toho snad dozvím víc. Kámoška rodila v Bohunicích a byla moc spokojená, ale já z fin.důvodů volím BV.

 Vínečko 


Re: porodnice 

(28.3.2005 20:46:32)
díky za info.
Já jsem byla na prohlídce Bohunic, když jsme čekali Adama a nechci tam. Mě se to moc nelíbilo a navíc moje kamarádka má odtamtud dost otřesnou zkušenost.
Takže volím BV.
Pokud by to šlo chtěla bych také nadstandart. Jinak by mě zajímalo jeslti má porodní pokoj svoji sprchu a WC. Nevíš, náhodou? Já mám termín 10.4, ale asi to bude dřív a prohlídku 5.4 už možná nestihnem. Tak hledám info o BV, kde se dá:-), protože jsem opravdu nepočítala s tím, že v BV skončím.
Musím brát ohled i na Adama a nemůžu s ním sedět na Obilňáku v čekárně půl dne....a nakonec, aby nám řekli máme stop stav.
V Břeclavi znám oddělení šestinedělí. Ale porodní jsem neviděla.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: porodnice 

(29.3.2005 8:52:56)
Čau Niki,
s nástřihem je to problém. BV, Kyjov i Hodonín, jsi-li prvorodička, ani nezkoušej počítat s tím, že bys porodila bez něj. V tomhle mají brněnské porodnice výhodu - PA jsou tam trochu víc napřed a jsou ochotny respektovat tvé přání. Mě na Obilňáku nestříhali a to jsem své PA nic předem nehlásila. Jednu mou spolubydlící stříhali (ona sama výška asi jako ty, dítě 4,20 kg, mohla v pohodě sedět i se šitím), druhou nestříhali ani nešili. Já pár stehů měla, ale byly tam, co se na nich nesedí :-), takže v naprosté pohodě, jen kostrč mě bolela ještě dlouho... Já se bojím především zásahů zdravotnického personálu, tak proto jsem volila Brno - z velké části kvůli soukromí při porodu, ale hlavně kvůli přístupu k rodičce jako k zákazníkovi, který má svá práva a přání. Toho máš šanci dočkat se jen málokde.
Přeplněnosti Obilňáku se bojím, to je pravda. Se Štefanem jsem se do ambulance na porodním sále dostala až vlastně 2 dny po termínu porodu, přišla tam za mnou moje dr., takže jsem vůbec nečekala a druhý den už jsem tam jela rodit... Teďka mi to vychází na období dovolených, tak mám strach, že mi dr. odjede někam k moři.
Když půjdu kolem nějaké lékárny, zkusím se ti zeptat na ty nezbytnosti.
D
 Vínečko 


Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 9:12:10)
Danielo, ono je to asi individuální s tím nástřihem. Mě na Obilňáku nastřihly aniž by mi to řekli nebo se zeptali. Dozvěděla jsem se to až byl mylý na světě. Před tím nepadla ani zmínka.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 14:31:28)
Ano, určitě je to hrozně individuální. Asi jsem se začila snažit vyvolat dojem, že je v Brně vše ideální. Ne, není. Určitě je i v Brně většina prvorodiček nastřižených, určitě i řada druhorodiček. A určitě není moc času na to, aby se s maminou v době porodu začalo diskutovat o tom, zda si nástřih přeje či ne. A pak taky, dovedu si představit, jaká hrůza by mě zachvátila, kdyby mi to někdo oznámil byť i těsně před provedením tohoto úkonu. Ale naprosto oprávněně jsem přesvědčena, že kdybych rodila tady v okolí, tak mě to šmiknutí neminulo, ať bylo nutné či nebylo. Prostě bych byla prvorodička. Tady jsou prostě porodníci přesvědčeni, že rodit poprvé jinak, než bez nástřihu je chybou a riskuje se nějaké vážné poranění pánevního dna.
Na druhou stranu je určitě pro porodníky problematické plně respektovat přání rodičky, když je jim jasné, že tudy cesta nevede a musí holt sáhnout k "méně přirozeným" prostředkům. I ta rodička někdy ztrácí soudnost a trvá na svém, i když to ji či dítě jakkoli ohrožuje na zdraví či životě. Je to fakt těžký.

D
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 14:35:40)
To máš pravdu. Navíc, co člověk to názor. Třeba jiná PA by to provdla jinak apod.
No, mě bude stačit, když budu mít druhý porod taky rychlý jako byl první.
 Daggy, Viki + Bety 30.5.05 


Re: Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 14:45:19)
Ahoj děvčata,

tak ceny těch jednoráz.kalhotek taky neznám, byla jsem na tom při prvním porodu podobně jako Daniela, v porodnici jsem je přepírala, teď jsem je kupodivu doma vyšťourala a vypadají k světu, tak asi nové kupovat nebudu. Taky je budu mít jen na nezbytně nutnou dobu, stejně tak ty klasické vložky. V porodnici jsem asi třetí den začala dávat na noc ty, co normálně používám.
Taky teď hodně přemýšlím o nástřihu, chtěla bych zkusit masáž hráze a nástřihu se vyhnout. Při prvním porodu mě nastřihnout museli, neb jsem rodila konec pánevní, ale řekli mi to předem (též na Obilňáku). Nesháněli jste někdo olej na masáž hráze? Dělá se to od 34.týdne, měla bych se po něčem poohlédnout. I když ... kdoví, jestli to budu potřebovat, ve ČT jsem byla v poradně a UZ mi ukázal ještě lepší polohu než u Viktorky - tentokrát je mimi v poloze příčné ... No snad se vše ještě v dobré obrátí. Jinak je vše v pořádku, na Velikonoce jsem si užila vaření a pečení (syndrom "hnízda" mě hold držel) a pondělí jsem si odpočinula, protože dítko s manželem chodili koledovat.
Čau D.
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 14:49:28)
Daggy, já měla olejíček od Weledy. Ale prý se dá masírovat i normálním olejem. Mě masáž nepomohla.
 Daggy, Viki + Bety 30.5.05 


Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(29.3.2005 15:14:28)
No, já taky nevím, jestli na to budu mít nerva, jsem sotva schopná pravidelně namazat břicho. Tak se uvidí.
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 9:38:50)
byla jsem v poradně u svojí dr., která ordinuje i v Brně a říkala, že od tohoto týdne Obilňák už nikoho nepříjmá pouze rizikovky a tím pádem jsou přeplněné i Bohunice.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 12:49:10)
To jsem zvědavá, jestli nápor rodiček hodlá do léta polevit. O to, že bych se nedostala do poradny na Obilňáku, se nebojím - jen se přesune moje karta z jedné ambulance do druhé, to je to nejmenší. Mám však strach, že až budu se stahy po 3 minutách tlouct na dveře porodního sálu, tak tam budou zamítavě vrtět hlavou a posílat mě kamkoli jinam. Ono totiž v podstatě nic neznamená, že budu na Obilňáku jakoby registrovaná. Pokud bude plno, tak šup jinam. A pokud bude volno, tak tam může přijet porodit i ta, která tam nikdy v životě předtím nebyla. A není způsob, jak si zajistit jistotu rezervace místa. Tedy vlastně ano - nechat se hospitalizovat z důvodu přenášení, či jakéhokoli problému, který bude vyžadovat sledování.
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:00:11)
Danielo, to máš pravdu.
Co vím, tak poporodní vložky se jmenují Samu a balí stojí kolem 27 Kč. Někde je mají v lékárně, ale většinou spíš ve zdravotních potřebách.

akorát, že jsou ve velikosti mini takže je dobré dávat zpočátku dvě na sebe.
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:01:30)
dají se objednat na www.lekarna.cz
A, co jsem zjišťovala tak větší se nedělají.
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:03:40)
přesně tady:
http://www.lekarna.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=7742

 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:06:02)
a ještě jsou tyto. To jsou klasické vatové se síťkou. Takové, co dávají v porodnici.


http://www.lekarna.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=9082
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:13:49)
Super, Lenny. Je vidět, že je tohle téma pro tebe aktuální :-)
Nezkusila ses poptat na ty porodní pokoje v BV na břeclavské diskusi? Tam by měly být nejlépe informované holky, ne? I když porodní turismus funguje bezvadně a z BV spousta holek utíká právě do Brna, podobně jako z HO do BV....
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:15:55)
ta Břeclavská diskuze nežije:-(((
Ty odkazy mám už z doby prvního těhu. Tak to třeba někomu pomůže.
Já už BV měnit nebudu, protože jsem měla první porod trvající 90 minut a včea v poradně mi dr. řekla, že si myslí, že tento nebude delší než 2 hodiny. Takže jet do Brna a tam aby mi řekli, že mají stpo stav tak na to asi nebudu mít pomyšlení.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:22:52)
Panejo, takový fofr. To se nedivím, že se netěšíš na to, jak stojíš před uzamčenými dveřmi a víš, že každou chvíli prostě musíš začít tlačit.... Hrozná představa. A jen mimochodem - Kyjov jsi nezvažovala? Já tam vůbec nebyla, jen jsem slyšela, že tam proběhla modernizace jak prostorová, tak personální :-)
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 14:02:47)
Ne, Kyjov mám už celkem z ruky.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re:  

(6.4.2005 9:53:58)
Čau holky,
Lenny, ještě v celku? A stihla ses podívat do BV? Psala jsi, že prohlídka porodnice je 5. 4. a to bylo včera. Jsem zvědavá, jestli se ti BV zamlouvá.

Jsem docela ráda, že jsme si mimčo vyrobili ještě před zahájením stavebních prací. Na zítřek jsem objednala další sedmikubíkový kontejner, takže nástup na další těhutělocvik s lopatou a kolečky, denně uléháme totálně vyčerpaní a tuhle mě napadlo, že kdybychom se chtěli o mimi začít snažit až teď, tak nemáme šanci :-)))
Na cvičení v pondělí už nemám náladu, dneska večer poslední břišní tance, pokračování má být až v květnu, ale asi se na ně vykašlu, u mě to vážně asi postrádá význam. Uvidíme. Manžel už odhaduje, že cca za 14 dní bude konec bourání a začnem stavět, tak to se mě už tolik týkat nebude - to opravdu neumím. Zatím mi hrozí zapojení do jiných činností. Drahoušek mi včera nabízel své nové kango na otloukání omítky. Odmítla jsem s tím, že s normálním kladívkem přinejhorším za pomoci menšího majzlíku to zvládnu v pohodě. Pak mě chtěl učit svařovat, ale neměl pro mě připravenou tu elegantní svářečskou helmu....
Tak si toho slunného jara ani neužiju.
D
 Vínečko 


Re: Re: Re:  

(6.4.2005 11:29:42)
Ano, ještě v celku. V BV jsem byla včera dopoledne na monitoru, ale na prohlídku sálu jsem už nešla neb manžel musel do práce a já hlídat Adama. No, včerejší přístup dr. mě nějak nenadchl, ale snad to tam nějak zvládnu.
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:10:07)
Vida, to je nápad, zdravotnické potřeby! Dneska jsem se stavila v Homedice a objednala si těhotenské punčocháče, neb a) se mi dle ultrazvuku začaly dělat křečové žíly a b) mám určité riziko vzniku trombózy. Během týdne by měly být, tak tam zapátrám i po vložkách Samu a případně levných síťovaných kalhotkách.
Včera jsem se byla domluvit v hodonínské nemocnici na glukózovém testu. Sestřička tam dělala ramena, jak že jsou dobří, že už berou krev jen před začátkem testu a pak až po dvou hodinách. Tak jsem protestovala s tím, že tenhle test opravdu nepotřebuji a že moje dr. vyžaduje i odběr krve po hodině. Tak teda že jo, když chci, tak mi to udělají takhle.
D
 Vínečko 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:13:50)
ještě jsem našla ty kalhotky:
tady mají dvě velikosti:
http://www.rumburak.cz/INSHOP/scripts/set.asp?Level=93
4ks za 129 Kč


http://www.9mesicu.cz/index.php?ins=ed&search_query_product=s%ED%9Dovan%E9+kalhotky
tady jsou za 157 Kč


 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: Re: Re: Re: porodnice 

(31.3.2005 13:00:10)
Ahoj Daggy, olejíček je nejznámější od Welledy, před porodem jsem o téhle firmě neslyšela, tak jsem inspirovaná jakousi chytrou knihou zakoupila alespoň třezalkový olej v Zelené lékárně na Národní. Masírovala jsem nepříliš dlouho, ale přeci jen jsem se zasnažila a později jsem si vyčítala, že jsem nebyla poctivějši, protože jsem měla pocit, že si ta moje hráz přeci jen trochu potrénovala.
Svéhlavost tvých dětí ti opravdu nezávidím. No nic "lepšího" než příčnou polohu si snad tohle mimčo vybrat nemohlo. Jestli se mimčo nerozhodne samo otočit, necháte ho tak jak je, nebo se opět vypravíš někam na pokus o uložení do správné polohy (aby se pak třeba mimi těsně před porodem otočilo zpět napříč...)?
D

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.