| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

danový odpočet

 Celkem 7 názorů.
 vlakne 


danový odpočet 

(28.3.2005 15:22:37)
JSem na mateřské dovolené, pracuji na dohodu o provedení práce (max 100h.) od ledna 05. Ted jsem se dozvěděla, že bych mohla uplatnovat na sebe danový odpočet. Nevíte někdo, jestli je to možné zpětně od ledna a kde je možno si vyzvednout prohlášení (firma je z prahy a já z vých. čech(, díky moc.
 Douxy,Ness-05 


Prosba o radu! 

(28.3.2005 20:11:23)
Bude mi 20 a jsem ve čtvrtém ročníku střední školy. Jsem teď v pátém měsíci těhotenství a hrozně se těším. Můj nejbližší plán je udělat maturitu a pak už budu na mateřskou..zajímalo by mě jak to bude s penězi, když jsem vlastně ještě nepracovala..(bohužel má gynekoložka o tom taky nic nevěděla :-)
 Petra 25, Daniel 2 
  • 

Re: Prosba o radu! 

(29.3.2005 15:12:34)
Já osobně s tím zkušenost nemám, ale moje kamarádka maturovala s břichem, byla asi v 7 měs. Mateřská jí chodila ve výši rodičovského příspěvku, to bylo vlastně stejné jako když bys byla na úřadu práce a určitě jí to vyplácela škola. Nevím, možná jsou nějaké změny, ale určitě najdeš víc informací třeba v Mamince nebo Betynce, tam byly celkem často takové články. Ta moje kamarádka měla pak ale velké přídavky i sociál a na bydlení asi 1 tis. Nebo ti poradím, zavolej si na sociálku a zeptej se. Tak pa
 Douxy,Ness-05 


Prosba o radu! 

(28.3.2005 20:11:35)
Bude mi 20 a jsem ve čtvrtém ročníku střední školy. Jsem teď v pátém měsíci těhotenství a hrozně se těším. Můj nejbližší plán je udělat maturitu a pak už mě čeká mateřská..zajímalo by mě jak to bude s penězi, když jsem vlastně ještě nepracovala..(bohužel má gynekoložka o tom taky nic nevěděla :-)
 Sylvie 


Re: Prosba o radu! 

(28.3.2005 22:20:24)
Ahoj Douxy, MÁM POCIT, že jako studující těhule máš nárok nastoupit šest týdnů před termínem porodu na mateřskou a budeš dostávat mateřskou přibližně ve výši rodičáku, tuším to je 122 Kč na kalendářní den. Podmínkou je, že po dobu mateřský přerušíš studium. Mateřská trvá 28 týdnů (u osamělých žen nebo žen, které porodily víc dětí) 37 týdnů. Až ti skončí mateřská, budeš dostávat normální rodičák (pokud splníš podmínku péče o dítě... podrobněji rozepisovat nebudu, od příštího roku se stejnak plánují změny, tak kdovíjak to bude), který je 3.635 Kč na měsíc. Po porodu budeš mít nárok na porodný, podle příjmu rodiny na přídavek na dítě.

Kdybys náhodou na mateřskou nárok neměla (to ti řeknou na mzdové účtárně u tebe ve škole, studenti si žádají o peníze právě tam), dostávala bys rodičovský příspěvek ode dne porodu.

Teď ale nepíšu ze svého počítače, takže neznám z hlavy záložky na zákony, abych si v nich mohla ověřit, že tě nekrmím nesmysly s tou mateřskou :o( Ale mělo by to tak být.

Co se týká rodičáku, porodného a přídavků na děti, podívej se na web ministerstva práce a sociálních věcí, mají tam všechno hezky rozepsané :o)

S.
 Douxy,Ness-05 


Re: Re: Prosba o radu! 

(29.3.2005 12:26:10)
DĚKUJI Ti mnohokrát za radu. Musím přiznat, že já se v takových věcech vůbec nevyznám, úřady nemám v lásce a jsem taky dost nervozní z toho, abych zařídila vše co mám..
 Sylvie 


Re: danový odpočet 

(28.3.2005 22:32:26)
Vlakne - daňový odpočet, to jako myslíš tu základní nezdanitelnou částku na poplatníka? tu za leden už neuplatníš, můžeš jenom před výplatou (výpočtem) mzdy. Ale pokud ji u jinho zaměstnavatele neuplatňuješ, tak to určitě udělej co nejdřív. Nejlíp si zavolat na mzdovou účtárnu a dohodnout se s nima, jak to chtějí. Jinak je možné skočit na nejbližší finančák, tam mívají k dispozici různé tiskopisy. Najdeš si růžový papír nadepsaný "prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků", tam vyplníš hlavičku a oddíl I + II a odešleš na mzdovku.

Jinak pokud jsi měla mzdu leden a únor vyšší, než 5.000 (za každý měsíc), tak byla daněná zálohovou daní a můžeš si za rok podat daňové přiznání, kde by ti z finančáku přeplatek na dani vrátili. Pokud byla pod pět tisíc, byla ti sražena daň srážková, která je konečná a nevrací se.

S.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.