| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

knížka

 Celkem 3 názorů.
 nikolice + Viktorka (15.6.05) 


knížka 

(28.3.2005 9:12:20)
Ahoj Dany,
já myslela, že zrovna Ty si jaro moc neužíváš v zaprášené garáži. Nebo už máte hotovo? :-)
Knížku si začal číst Tom, pak jsem si ji začala číst já... no a on teď čeká, až si ji dočtu. Připadá mi taková praktičtější a názornější než ty moje. A jemu se taky líbí, jen má pořád pocit, že "jez je ještě daleko" :-) Příští úterý jedem na kurz do břeclavské porodnice, ale osobně bych ho raděj vzala do toho Větrníka v Brně (uvidíme, třeba bude ochotný absolvovat oba).

Zatím se mějte, já zas nahlídnu.Přeju hezké velikonoce :-)))
 Daniela+3kluci(02+05+07) 


Re: knížka 

(28.3.2005 11:35:42)
Jejej, kdepak hotovo... V neděli jsme práci na stavbě zabalili něco kolem třetí - to jsem prohlásila, že teď se opravdu začnem věnovat svátečnímu úklidu a přípravě chlebíčků atd. Večer jsem pak ještě zběsile pekla beránka a díky tomu, že jsem se rozhodla tentokrát udělat bílého kudrnatého, tak jsem ho pokryla sněhovýma ťupkama a jak debil čekala, až se mi usuší v troubě. O půl druhé v noci jsem měla konečně hotovo, dokonce se mi mezitím povedlo i nabarvit nějaká vajíčka a udělat spoustu chlebíčků.
Zatím jen bouráme a včera mi Tom oznámil, že toho bourání je ještě tak na měsíc práce. Ach jo. A to se zatím mluví jen o pracích na první polovině domečku.

Tahle knížka se mi taky nejvíc líbila. Přečetla jsem toho spoustu, v každé knížce je řada podnětných informací, ale tohle je taková fakt hezká a praktická příručka.

Osobně bych určitě absolvovala kurz v porodnici, kam se chystám. Přeci jen je dobré zjistit místní specifika a požadavky. Kurz ve Větrníku bude určitě velmi dobré doplnění informací. Ovšem Břeclav je pořád do značné míry tradiční okresní porodnice. Podmínky jistě lepší než v Hodoníně, ale abys porodila jinak, než ti nadiktují PA, musíš být předem dobře připravena, musíš mít i vycvičeného partnera - tedy nejlépe porodní plán prodiskutovat již na kurzíku v Břeclavi. A položit tam ty správné dotazy, aby ses dověděla co nejvíc pravdivých informací.
Soukromá domněnka: nadstandardní porodní pokoj v Břeclavi jsem viděla - už tehdy se mi zdál zbytečně obrovský a dnes si to myslím dvojnásob. Vzpomínám, jak jsem čekala, až na chvilinku zmizí stah, abych se BLESKEM přesunula z vaku do asi 1 m vzdálené postele a jak mi asi 2m vzdálená sprcha připadala nekonečně daleko.
Někde v diskusích o Obilňáku jsem zachytila info od některé z dětských sester, že se jim v současné době stává poměrně často, že musí vyhlásit stop stav na porodním sále, protože už nemají kam dávat maminky a přijímají jen akutní případy (žeby hlavička mezi stehny? :-)) a zbytek odesílají do Bohunic. Tak nevím. Pokud do léta ta šílená vlna porodnosti neklesne, tak se asi raději kouknu i do Bohunic a jinak se budu snažit být co nejvíce akutní....

D
 Vínečko 


Re: Re: knížka 

(28.3.2005 13:24:52)
Nakukuji do vaší diskuze a vidím, že řešíte porodnice. Adama jsem rodila na Obilňáku a byla tam moc spokojená a proto jsem tam chtěla jít teď znovu, ale když jsem tam volala, abych se objednala do poradny bylo mi hned řečeno, že mě objednají, ale mám si najít jinou porodnici, protože oni mají totálně přeplněno a berou jen rizikové takže je velká pravděpodobnost, že se tam nedostanu a nevezmou nás. U Adama jsem měla monitor+prohlídku během hodiny hotovou a nyní je čekací doba na monitor min.3 hodiny a pak ještě čekání na doktora. A to objednávají na přesný čas, ale kvůli návalu nestíhají odbavovat.
Takže my asi skončíme v Břeclavi. Byla jsem tam minulý týden na monitoru a byla tam jen jedna mamina. Čekání žádné. A také výhoda, že v BV se téměř všechno dostane a na Obilňáku musíte mít vše svoje. (což tedy pro nás není podstatné)
Nebyla některá z vás na prohlídce porodnice v BV? Mě by zajímaly nějaké informace.
Pokud budete potřebovat nějaké info o Obilňáku tak můžu napsat.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.