| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Lupénka

 Celkem 2 názorů.
 papajana 


Lupénka 

(27.3.2005 15:03:33)
Manžel s tou lupénkou v téhle dlouhé zimě zkusil jak pes. Pak mu kožařka (ale je fakt úplně nemožná, už jsem o ní psala v souvislosti s AE u Kubajse) předepsala mast Daivonex a přímo mu řekla, že je bez kortikoidů, ale lupénku mu vyléčí (!!!!)Zaplatil 150 Kč. Do týdne měl klouby na rukou úplně rozežrané do masa :o((( Takže nakonec ho zase zachránily kortikoidy.
Jo, ty materiály ke kortikoidům... nemáte někdo něco? Já sem šoupla ten dlouhej článek...
 Líza 


Re: Lupénka 

(28.3.2005 20:44:55)
Papajano, skenovat nemůžu a hledat tolik materiálu, kolik ho o steroidech je, se mi moc nechce :-)), takže takhle: Jakmile se steroidy ve významném množství vstřebají do krve, budou napodobovat hyperfunkci kůry nadledvinek známou jako Cushingův syndrom.
http://www.netdoctor.co.uk/skin_hair/eczema_corticosteroids_003762.htm
píše o systémových nežádoucích účincích - při aplikaci silných lokálních steroidů na velké plochy často a ve velkém množštví dojde ke vstřebání do krevního oběhu a může dojít k růstovému zpomalení, potlačení funkce kůry nadledvinek (které vyrábějí tělu vlastní steroidy) a způsobit Cushingův syndrom. Riziko systémových nežádoucích účinků je vyšší u dětí než u dospělých.

Na jiných stránkách jsem ještě našla, že to riziko souvisí s potencí toho steroidu (jsou slabé, střední a silné) a s místem aplikace (z obličeje se vstřebá víc než např. z kůže na pažích), samozřejmě plocha, frekvence...tohle všecko.


Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.